Keresés

Részletes keresés

duct Creative Commons License 2008.11.04 0 0 422
Működik.OTP hiba volt .
Előzmény: István Gyuri (420)
István Gyuri Creative Commons License 2008.11.04 0 0 420
Kb. 2 órája ezt a választ kapom:

"Fizetés nem történt meg.
Súlyos Fizetőfelület-oldali hiba a folyamat feldolgozása közben. A folyamat beállítási vagy más belső probléma miatt nem tudott helyesen lefutni."

Elég sok jegy+helyjegy, tehát nem szeretném újra klikkelgetni egyenként (nem tudok végtelen sok ideig ennél a gépnél maradni...).
PLACI Creative Commons License 2008.10.23 0 0 417
Nézd meg a 169-es hsz-t, pont ez volt a problémám.
Előzmény: ts__ (416)
ts__ Creative Commons License 2008.10.23 0 0 416
Sziasztok,

eddig csak olvasgattam itt, de ma eljött az idő, hogy kérdeznem is kell. A legelejétől kezdve használom az elektronikus jegyvásárlást, mindeddig tökéletesen működött is.

Ma vettem egy Db - F.abony - Eger jegyet, és mikor beütöttem a kódot sikerült kapnom egy kb. 1 centi "magas" jegy-csíkot, amin pár sornyi összesűrített írás van, amely szerint ez a 13:08-as Nyugatiba tartó IC egyik pótjegye. Ekkor egyébként 13:10 körül volt, tehát az elképzelhető, hogy a közvetlen előző jegykiadás "maradéka" lehetett ez. Másodjára logikus módon már nem adott semmit, mondván a kódszámra átvették a jegyet egyszer.

A pénztárnál feldúlva mondták, hogy őket arra oktatták, hogy ne foglakozzanak semmit az ilyen esetekkel, tárgyaljak a jegyvizsgálóval a vonaton, de ne fizessek semmilyen büntetést. Gondoltam ez azért elég naív dolog, így megkerestem még az indulás előtt a peronon a kalauzt, hogy mitévők legyünk. Aki elsőre azt mondta, hogy ő ezzel nem tud mit kezdeni, a papírfecnin láthatóan egy IC pótjegy van, tehát ez biztosan az akart lenni, így semmilyen utasleadásról szó nem lehet. Viszont vehetek nála jegyet Tócóskerttől Egerig pótdíj nélkül. Hosszasan győzködött hogy neki van igaza, nekem meg nincs, és végül megvettem a jegyet nála. Ez lehet hogy hiba volt, bár sok kedvem nem lett volna balhézni vele.

A kérdésem az, hogy ilyen esetben van értelme arra energiát fordítani, hogy levelezni kezdjek a probléma miatt?
zugkraft aargau Creative Commons License 2008.10.10 0 0 415
Ilyenkor mi van?

Fizetés sikertelen
java.lang.NullPointerException

Viszont a jegy ára levonódott...
PLACI Creative Commons License 2008.10.09 0 0 413
"Szerintem egy nullával felturbózták, 3000 és 5000 jobban hangzik... (Keletiben is olyan 1200 körül lehet sztem) "

Hát inkább. De akkor István Gyuri még jobban el lesz képedve! :)

"Bár, azt is tudni kell, hogy láttam olyat, amikor nullázódott a sorszám, nem tudom miért..."

Ezt már írtad valahol, de továbbra sem hiszem el. :)
Előzmény: Törölt nick (412)
PLACI Creative Commons License 2008.10.09 0 0 411
Szerintem az első. Lehet, hogy csomóan csak regisztráltak, de nem vettek.
Én az 50.000-et tartom soknak, mert pl. az ország hatodik és hetedik legnagyobb városában még csak 120-150-nél tartanak az automaták sorszámai...
Előzmény: István Gyuri (410)
István Gyuri Creative Commons License 2008.10.07 0 0 410
sosiforda: jelenleg 30.000 aktív felhasználója van, és 50.000 darab menetjegyet, pótjegyet, helyjegyet adtak el.
No, itt valami nem stimmel. Az aktív felhasználók ezek szerint átlagosan 1,67 jegyet (beleértve a pótjegyeket) vettek? Vagy az aktívak=regisztráltak, vagy az 50e nem stimmel.
Előzmény: sosiforda (409)
sosiforda Creative Commons License 2008.10.07 0 0 409

http://www.eszaon.hu/tomegkozlekedes/A_gyerekek_rakattantak_az_e-jegyre/11161/

 

"Az iskolakezdés után ebben a hónapban ezidáig 30 százalékkal nőtt az interneten keresztül eladott vasúti jegyek száma - közölte a MÁV-START Zrt. Az interneten értékesített jegyek mintegy 50 százaléka a diákok által felhasznált menetjegy. A júniusi internetes vasúti jegyértékesítési rendszernek jelenleg 30.000 aktív felhasználója van, és 50.000 darab menetjegyet, pótjegyet, helyjegyet adtak el.  "

PLACI Creative Commons License 2008.09.30 0 0 408


Hogy van az, hogy lehet is venni a 2-es vonalra internetes jegyet, meg nem is? Egyik állomásnak nem bp-inek kell lennie, és akkor elvileg működik (megjelenik a Jegyvásárlás gomb). Nekem be is dobta a kosárba a Margit híd-Solymár jegyet, de a banki fizetésnél volt gond, az sikertelen lett. Többször is beírtam a számokat, tehát se nem az elírás a gond, se nem a fedezet (60Ft volt ez a jegy), nem tudom, miért írta sikertelennek.
sosiforda Creative Commons License 2008.09.29 0 0 407

"Tízből kilenc pénztáros elhajt."

 

Nekem a múltkor gépi pénztárban az egy jegyen való kiadás helyett összefüggésbe hozták a kiadott 2 darab menettértit oldalutazás gyanánt és össze is tűzték.

 

"Mondjuk szerintem sincs sok értelme az oldalutazásnak, két darab egyúti menetjegyként kiadható minden oldalutazásos eset."

 

Annak érheti meg, akinek 1 jegy-1 pecsét típusú kedvezménye van (nyugdíjas, közalkalmazott).


Előzmény: bodecsabi (389)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.28 0 0 406
Tegnap este megtaláltam a start oldalán. Bekavart az, hogy megkérdeztem mást is, meg a papír alapú díjszabásban más fogalmazás volt. Na lényeg, hogy ügy lezárva:)
Előzmény: Törölt nick (405)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.28 0 0 404
Írj vissza mail, hogy mit nem értesz.
Előzmény: Törölt nick (403)
timetable Creative Commons License 2008.09.27 0 0 401
Két napig tartana a kitérő a zsákvonal felé, így azért szeretném ha papír lenne róla. Legfeljebb megkérem a kalauzt hogy ő írja meg nekem a vonaton...Én úgy tapasztaltam, jegyvizsgálója válogatja, volt aki a jegy hátára körmölte az "útmegszakítás" tényét, de volt hogy már szólt miatta egy másikuk mikor nem volt róla papír. (Nem jött a kollégája addig a megállóig ahol le kellett szállnunk, ezt így akkor magyarázatként elfogadta. Egyébként így is volt.)
Előzmény: Törölt nick (397)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 400
Bocsesz, akkor elküldöm azt amit most kaptam.
Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 398
Az lesz, csak mit írjak? "Hö, ez nem teccik így nekem aggyátok vissza a zsémet?"
Előzmény: duct (396)
duct Creative Commons License 2008.09.27 0 0 396
A teljes árat kérd vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne hagyd magad!
Előzmény: Törölt nick (381)
timetable Creative Commons License 2008.09.27 0 0 395

Na akkor ezek szerint nem tudtam helyesen az oldalutazás fogalmát. Ennek így tényleg semmi értelme, több szakaszra töri az utat, úgy hogy közben a rövidebb útra váltott jegy fajlagosan drágább. Azt hittem úgy működik hogy (maradok a példánál) veszek egy Hatvan-Kál-Kápolna jegyet, amit a díjszabás egy folyamatos utazásnak számít, és ehhez jön hozzá egy oldalutazásosként megjelölt menettérti jegy Gyöngyösre.

 

Jól jönne ez így egy tervezett 500+ során, de majd megpróbálok helyette egy útmegszakítást intézni (a rövid átszállási idő és a péntek délutáni időpont miatt lett volna jó ezt elkerülni).

Előzmény: Törölt nick (390)
PLACI Creative Commons License 2008.09.27 0 0 394
Jah, értem!
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 393
mail
Előzmény: Törölt nick (392)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 391
Nem az oldalutazás miatt akarok szólni, hanem k****g kezelési költség lehúzás miatt. Asszem megírom valahova. Hova kell az ilyet? Homárnak? FVF?
Előzmény: PLACI (387)
bodecsabi Creative Commons License 2008.09.27 0 0 389
"Érdekes...az oktatónk vizsga előtt mondta, hogy kussoljunk az oldalutazásról..."

Tízből kilenc pénztáros elhajt. Mondjuk szerintem sincs sok értelme az oldalutazásnak, két darab egyúti menetjegyként kiadható minden oldalutazásos eset.

(Max. értelme csak vasútbarát utazásokkor van, amikor egy hosszú 500+-os utat nem kell megtörni egy zsákvonal miatt, hanem megoldod oldalutazással, de ismétlem, ez csak annyi, hogy olcsóbb a jegyed, az adott szituációra oldalutazás nélkül is lehetne jegyet kiadni.)

Csabi
Előzmény: Törölt nick (386)
bodecsabi Creative Commons License 2008.09.27 0 0 388
"Csak nem a klasszikus formában, hanem tört menetdíjszámítással adja ki."

Mivel az oldalutazást így kell számolni.

Csabi
Előzmény: Törölt nick (380)
PLACI Creative Commons License 2008.09.27 0 0 387
Szerintem nem kéne szólni, mert akkor végleg beszüntetik... :S
Előzmény: Törölt nick (386)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 386
Érdekes...az oktatónk vizsga előtt mondta, hogy kussoljunk az oldalutazásról...Na mindegy. Írni fogok akkor, hogy mutassák meg a megfelelő passust. Köszönet mindenkinek.
Előzmény: PLACI (384)
PLACI Creative Commons License 2008.09.26 0 0 385
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=80619127&t=9089512
Előzmény: PLACI (384)
PLACI Creative Commons License 2008.09.26 0 0 384
Nem szűnt meg sehol sem az oldalutazás! E-ticketben is, pénztárban is működik! Legutóbb nyáron vettem pénztárban oldalutazásos jegyet, mely így nézett ki:

NYÍREGYHÁZA
(Kisvárda//Újfehértó//)
SÓSTÓHEGY


Tökéletesen működött, ilyen sorrendben is kell a két útirányt az F5 billentyű lenyomása után diktálni.
Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 382
Akinél vizsgáztam szeszából, aszerint megszűnt az oldalutazás, mint pénztári fogalom:) de az eticketben tovább él:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 381
Ákibárd uram, jó hogy látlak. Megjött a válaszlevelem, amiben azt ajánlották, hogy a menetjegy árát kezelési költség levonásával térítik vissza, merthogy nem vasúthibából eredő bla-bla. Akkor mi volt? E.T. belenyúlt az automatába? Még ezzel is lehúznak, nemhogy a várakozási idővel, meg a nem kevés járkálással? Osztrákoknál ilyenkor egy ingyen utat adnak...nem várom el, de azért rossz, hogy még a kezelésivel is lehúzzák az embert. :((
Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 379
Az oldalutazás megszűnt! Veszel egy külön jegyet oda.
Előzmény: timetable (378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!