Keresés

Részletes keresés

HPéter1978 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5652

Ideális méret, pont kézre áll a lányoknak. :-)

Előzmény: vanda62 (5651)
vanda62 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5651

Kenny nem túl magas, de egy hegyi királynál nem követelmény, hogy az legyen

 

http://www.tdwsport.com/en/imagedesk/image-details/id/332292

oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5650

Ez tényleg nagyon rendes volt tőle! Egy 2006-os Giro szakasz jut eszembe erről, amikor Voigt szökésben volt Basso miatt, de hátul nem volt nagy menés, emiatt elengedték. Majd végigtolta az utolsó 60 kilométert Garate hátsó kerekén. Viszont volt annyi benne, hogy szólt a cél előtt a baszknak, hogy menjen nyugodtan, nem fogja lehajrázni. Pedig megtehette volna nyugodtan. De így sokkal korrektebb volt.

Előzmény: D.I. szm (5643)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5649

Kicsi Kenny ma is hatalmasat ment, lényegében csak Quintana volt nála erősebb ma, ami azért nem kis dolog. Merthogy a két olasz olyan szépen elalibizte a munkát, mint annak a rendje. Brambillát nem bántom, mert egyrészt jófejség volt tőle nagyon, amikor rózsaszín trikóban húzta a sort a Giron Jungelsnak, másrészt a csapattársa azért dolgozott helyette. Felline viszont szerintem eddig nem csinált ilyet, legalábbis én nem láttam tőle. Dehát olasz, szóval azért nem döbbentem meg rajta. :)

 

A hegyi trikóhoz pedig külön gratulálok, szoros lesz az még Frailéval, és az ma látszott, hogy jobban sprintel a baszk a hajrákért. Kenny viszont tovább bírja ki az utolsó emelkedőn, neki ez lehet a nagy előnye.

Előzmény: D.I. szm (5640)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5648

Sajnálom Philt, de az a helyzet, hogy a BMC sokéig Atapuma trikóját védte, utána Samuval foglalkoztak a GC miatt, és nem maradt már elég szabad kapacitásuk arra, hogy vele is foglalkozzanak. Csapat nélkül meg azért sokszor nehéz. 

Előzmény: D.I. szm (5636)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5647

Én már tavaly tavasszal megfigyeltem az Itzulián, hogy milyen sok Elissonde felirat volt az úton. És érdekes, hogy akkor a franciák közül csak az ő nevét láttam, most azért egy kupacban ott volt mellette több név is. Nem tudok sajnos baszk kötődésről, de majd rákérdezek a baszk ismerősöknél, ha jönnek Magyarországra, hogy tudnak-e valamit erről. December 9 Rapid-Bilbao meccs Bécsben, majd előtte szólj rám. :)

Előzmény: D.I. szm (5635)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5646

Lehet hogy ott vannak kötelességből a DE-sek a szökésekben, de igazán emlékezeteset Calmajane-on kívül egyikük sem csinált. És nem az a bajom, hogy nem csinálnak, mert azért ez egy elég fiatal csapat, hanem hogy meg sem próbálják. Szóval maradnak számukra a semmitmondó nyolcadik-tizedik helyek, ha hazaér a sor. Ha nem, akkor meg annyi sem. Az FdJ mostani teljesítménye hozzájuk képest ég és föld.

 

Sicard biztosan fáradt a Tour miatt, de tavaly is a Tourral a lábában Vueltázott, és amellett hogy top20 volt, aktívan, szökésekkel, a könnyebb hegyi szakaszokon többször is ott tudott maradni a sorral. De két éve is top20 volt már, igaz, akkor Girozott, a Tour kimaradt. Szóval az elmúlt két szezonjához képest erősen csalódás a mostani szereplése. De nem az a fő bajom vele, hogy gyenge, hanem hogy láthatatlan, Egyetlen szökésben volt eddig csak benne, tegnap, amikor csak az nem ment el, aki nem akart. 

Előzmény: D.I. szm (5634)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5645

Zseniális mindkét kép!

Előzmény: D.I. szm (5629)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5644
Előzmény: D.I. szm (5640)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5643

Ez is :

https://www.youtube.com/watch?v=Hh_JDDMA368

Nem maga a szakaszgyőzelem (bár az is nagyon szép volt) hanem a nyilatkozata maradt meg,nagyon szimpatikus volt. 

A szakaszgyőzelemért ugye Van de Walle,Garate,Bak,Fedrigo és Goubert harcoltak. Utóbbinak ez volt az utolsó szezonja.Nagyon jó kis hegyi menő ,top 20-as a Touron többször is,de 39 évesen még mindig nem volt profi győzelme. 

Ez a Dauphines szakasz remek lehetőség volt, Garateval ellentétben ki is dolgozta a belét rendesen a szökésben Goubert,de a végén Van de Walle meglógott és az Ag2r veteránja nem bírta elkapni. Fedrigo viszont igen és behúzta a szakaszt. 

Aztán elmondta,hogy nagyon sajnálja,hogy nem az Ag2r-es nyert,ha nem lett volna elől Van de Walle,akkor bizony ő nem ment volna Goubert után, hagyta volna,hogy a 39 éves veterán nyerjen,hosszú pályafutása során először. 

Az más kérdés,hogy Fedrigo már nyugodtan nyilatkozhatott ilyeneket,hisz a szakaszt már úgyis ő nyerte,de ettől még szimpatikus volt,hogy nem csak az orra,de a szíve is nagy :-)

Goubert egyébként profi győzelem nélkül vonult vissza.

Előzmény: D.I. szm (5629)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5642

Brussels Cycling Classic 2016

 

Csapat:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/771659939001409536

 

Végeredmény:http://www.procyclingstats.com/race/Brussels_Cycling_Classic_2016

 

Videó:http://www.steephill.tv/players/youtube3/?title=Last+10+Km+of+the+Brussels+Cycling+Classic&dashboard=2016/uci-world-calendar&id=K1bBkFHk_uw&yr=2016

 

Grande Pippoban még van szufla,nagyon szépen akciózott a végén. Offredo nélkül talán el sem kapták volna.

Nono a Poitou Charentes bukás miatt még nem 100 % és ez látszott a sprintjén is,a veterán Boonen lazán lenyomta pedig Demare is ugyanolyan jó felvezetést kapott mint a belga. Bouhannit viszont sikerült megelőzni :-)

Ha már felvezetés,mindenképpen meg kell dicsérni Sarreaut,tökéletesen helyettesítette Delaget,nagyon szépen hozta előre Nonot a végén,legalább olyan jó munkát végzett mint Trentin az Etixxből.

Szóval alakul a vonat Nono számára,Hoelgaard,Sarreau,Delage,Guarnieri és ha jól értettem Madiot még szeretne egy felvezetőt igazolni. Persze az egész felesleges,ha Demare nem fejlődik,hisz jelenleg nincs a top 10 -ben a sprinterek között és nem a felvezetés miatt.

D.I. szm Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5641

Vuelta 2016

 

Stage 13 :http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163757

 

Jó kis szakasz,talán még a DiCaprio féle Titanic volt hasonlóan izgalmas :-)

Ladagnous Pauban született,így a Pireneusokra tartalékol,de azt hiszem jobban járt volna ezzel a szakasszal.

Persze az olasz elég meggyőző volt a végén,de akkor is kár volt lemaradni erről az akcióról.

 

Stage 14:http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163758

 

Angliru reloaded :-)

A legendás győzelme óta nem láttam Kennyt olyan jól tekerni mint tegnap. Persze a győzelem most elmaradt,de igazából Gesinktől sem sajnálom,annyi szerencsétlenség történt vele,hogy igazán járt már neki ez a siker.

Elissonde is azt mondja,hogy nagyon szeretett volna nyerni,de Gesink jóval erősebb volt nála,tudta,hogy a sprintben nem lesz esélye ellene:

https://www.youtube.com/watch?v=n8m80f6BfUY&feature=youtu.be&a

Amúgy a csapat is dicséretet érdemel,mivel Kennyn kívül Geniez és a fiatal Eiking is ott volt a szökésben. Nem biztos,hogy ezúttal egy tudatosan felépített taktikáról volt szó(bár Pinotal láttunk már hasonlót nem is 1xer),inkább a szakasz közben dőlt el szerintem,hogy most Elissonde-ért mennek mivel ő a legerősebb. A lényeg,hogy Geniez lejtmenetét leszámítva,jól szerepeltek a fiúk.

Nézzük a negatívumokat is:Gilbert és Le Bon is kiszálltak. Phil még a 6-ik szakaszon bukott és azóta sem enyhült a hátfájása.

https://www.instagram.com/p/BJ5zx_TAc-6/

Ez mondjuk magyarázat a baszk szakaszok gyenge teljesítményére is.

Le Bonért is kár,a hétfői szakaszon jó lett volna egy szökésre és az időfutamon is összehozhatott volna egy top 10-et.

Fura,hogy feladta mert a csütörtöki szakasz után Bricaud még a szökést említette Jojoval kapcsolatban.

 

D.I. szm Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5640

Kicsi Kenny kurva nagyot ment :-)

Előzmény: vanda62 (5639)
vanda62 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 5639

General montaña
1    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    49

Yes! illetve OUI!

 

D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5638

Az idei szezonra már "csak" az olasz klasszikusok maradnak,a többi verseny nem feltétlenül Pinotnak való.

 

Tévedtem:http://www.cyclingnews.com/news/thibaut-pinot-calls-time-on-2016-season/

Pinot idei szezonjának vége,folyamatos fáradtság miatt,amit egy vírusos fertőzés okozott,a Tour óta nem tudott megfelelően edzeni ezért a csapattal közösen úgy döntöttek,hogy nem erőltetik a Lombardiát.

Vichot összetörte magát,Pinot elfáradt,Demare a júliusi Vallon kör óta csak bénázik...még,jó,hogy Geniez nyert 1 szakaszt ezen a Vueltan.

 

Előzmény: D.I. szm (5595)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5637

Vuelta 2016

 

Stage 12:http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163756

 

A Kennaugh-Astana kombináció sikeresen kinyírta Elissonde győzelmi esélyeit. Talán majd legközelebb.

Phil azt nyilatkozta,hogy kb még 2 esélye van a győzelemre ezen a Vueltan,a tegnapi meg gondolom a mai szakasz.

Tegnap meglepően gyenge volt,ma meg lemaradt a győztes szökésről szóval idén valószínűleg a szakaszgyőzelem nélküli variáns lesz. Ez van.

Az FDJ-s fiúk természetesen nem feledkeztek meg Rezaról:

https://twitter.com/AlexGeniez/status/770649656128864256

Eiking sérója nagyon komoly,tiszta Modern Talking :-)

 

D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5636

Phil tegnapi szereplése "kicsit" csalódás. A nap elején megpróbálkozott a szökéssel,de ennyi. Én egyébként arra számítottam,hogy az összetett menők akcióznak majd a végén és ez sok lesz majd neki,de nem ez történt. Az Astana majd Rojas ment tempót és neki ez is sok volt,már az El Vivero első megmászásakor leszakadt,miközben Devenyns lazán támadott és Keukeleire,Sbaragli vagy éppen Dillier félék is ott tudtak maradni és a győzelemért harcolhattak. Nincs mit szépíteni ezen,eléggé kiábrándító a tegnapi teljesítménye,azt hittem,hogy jobb formában van. Gondolom ő is. 

Az biztos,hogy ez kevés lesz egy komoly szerephez az Etixxben,ettől még a visszatérő Devenyns is meggyőzőbb. 

Előzmény: oscarsevilla (5627)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5635

A Donostia előtt figyeltem fel erre:

https://twitter.com/KennyElissonde/status/758984493118009350

Szóval Kennyért a baszkok is lelkesednek és ez látszott a tegnapi szakaszon is,elég sok Elissonde felirat volt az El Viveron.

Ezzel az akcióval azt hiszem meghálálta a bizalmukat. Amúgy most már valóban "csak" a szökés maradt Kenny számára,mert a tegnapi után a top 15 is felejtős,elég sokat kapott miután utolérték.

Előzmény: oscarsevilla (5626)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5634

Én inkább Sicard teljesítményét mondanám gyengének(lehet,hogy elfáradt a Touron),a többiek azért,ha nem is minden nap,de próbálkoznak. 

Quemeneur pl 3-ik lett a Lagutinos szakaszon,de Nauleau neve is rémlik valamelyik szökésből. Ma meg Cardis akciózik és jó eséllyel a győzelemért harcolhat mert már lassan 15 perc a szökevények előnye. Az FDJ-k meg Gilbert is jól elbénázták ezt a mai szakaszt...

Előzmény: oscarsevilla (5624)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5633

Kár,hogy a bringa nem olyan népszerű mint a foci. Ha a 10%-át a túlfizetett sztárok fizetésének vagy a horribilis transzfer összegeknek a bringára fordítanák nem lenne ilyen gyászos a helyzet. 

 

 

 

 

Előzmény: oscarsevilla (5623)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5632

Alakul a szekta :-)

Előzmény: vanda62 (5630)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5631

Szóval jó dolgok nagyon az ilyen segédeszközök, de nem szabad csak ezekre támaszkodni.

 

Én is így gondolom,lehet,hogy Casar,Fedrigo félékből is többet ki lehetett volna hozni ezekkel a segédeszközökkel.

 

 Idén tavasszal futottam egy félmaratont

 

Laza vagy :-) Amúgy gratula,szép teljesítmény! 

Én mindig is imádtam a futást, mint Cav a hegyi szakaszokat :-)

Előzmény: oscarsevilla (5622)
vanda62 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5630

A múltkor néztem, hogy Leo König is elég jelentős aerodinamikai csomaggal van felszerelve:-) 

Előzmény: D.I. szm (5629)
D.I. szm Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5629

Nekem leginkább az FDJ-s győzelmei maradtak meg,na meg ez :-)

Viszont az orr kultusz szerencsére megmarad a mezőnyben Mollemanak köszönhetően.

Előzmény: oscarsevilla (5621)
vanda62 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5628

Érdekes és elgondolkodtató, amit írtál. Tíz éve még minden tartománynak volt másodosztályú profi csapata: Valencia, Extremadura, Andaluzia, Kantabria. Kantabriában a Saunier Duval egy nagy múltú amatőr nevelőegyüttes volt, amiből aztán 2004-ben elindult a profi csapat. Ha nem is olyan számban, és olyan koncentráltan, mint a baszkok, de sok kantabriai versenyző volt, akik közül ma már csak Fran Ventoso aktív. 

Előzmény: oscarsevilla (5623)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5627

Phil nagyon sajnálhatja, hogy lemaradt a főmezőnytől, a történtek fényében a mai lehetett volna az ő szakasza. Ideálisan alakult számára minden, Arndt, Meersman, Van Genechten, akik nála gyorsabbak, lemaradtak, kaotikus is volt a vége kellőképpen. Halászhatott volna a zavarosban. Ráadásul Samu biztos vagyok benne, hogy tökéletesen lehozta volna a hegyről, így jobb híján egyedül próbált meg lelépni a lejtmenetben, de pont Zubeldia szerelte le, és csinálta meg a sprintet Fellinének. 

 

Tán nem is lenne annyira keserű a szám íze, ha a két öreg baszk nem egymás ellen dolgozik ma lefelé, hanem együtt, és megnyerte volna Phil vagy Felline a végét. Ha már nem baszk nyerte meg a bilbaói a szakaszt, ebben legalább részük lett volna mindkettőjüknek.

oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5626

Na csak kérnem kellett, és Kenny rögtön szökött. Jól is csinálta meg ezt a napot, és azt kell mondjam, jól is választott, Madiot helyében én is a mai szakaszt ajánlottam volna szökésre. Tökéletesen alkalmas volt a terep a hozzá, és a végén a Vivero is pont annyira nehéz, hogy az összetettért menőket ne érdekelje, emiatt ne legyen nagy menés hátul, de a szökevényeknek viszont támadásra alkalmas legyen. Tipikus szökevény szakasz volt, aztán Kennaugh jól kibaszott az egész sorral, hogy elment velük nehezékként, ez pedig meg is pecsételte a sorsukat. Pedig ez egy jó sor lett volna Kennyvel, Atapumával, Brambillával. De mennyivel jobban tetszett volna, ha helyettük elengednek 20 embert, mint a korábbi napokban, és akkor Zube is befér az elmenésbe. :)

 

Na majd az Aubisque-on harcolnak egyet Kenny és Zubeldia.

Előzmény: D.I. szm (5620)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5625

Ez aranyos :). Az Árkádban hetek óta ez van, csak sajnos Phil nélkül.

Előzmény: D.I. szm (5619)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5624

Függetlenül a nagyon szép szakaszgyőzelmüktől, a Direct Energie rettentő gyenge teljesítményt nyújt eddig a Vueltán. Belekényelmesedtek abba a helyzetbe, hogy Calmajane már a harmadik napon megmentette az egész versenyüket. Se egy szökés, se egy jobban sikerült hegyi szakasz, se egy zavarosban halászás, semmi. Sicard karrierje eddigi leggyengébb Vueltája ez, pedig ő pont most lenne abban a korban, hogy Voeckler közeli visszavonulása és Rolland távozása után a kapitánya lehessen a csapatának. Ehhez képest nagyon gyenge a teljesítménye. A többieket pedig nem is láttam még eddig, leszámítva akkor, amikor a leszakadókat mutatta a kamera.

Előzmény: D.I. szm (5618)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.09.02 0 0 5623

Érdeklődés lenne, inkább pénz nincs rá. A focira sincs pénz, illetve a Barcára és a Realra természetesen van, de a többiek? 9 profi labdarúgó csapat van éppen csődvédelem alatt, köztük korábbi bajnok csapatok, mint a Depor, a Betis vagy a Real Sociedad. Csak őket még(?) kihúzza a szarból állambácsi, mert ha már kenyeret nem tud adni a népnek, a cirkuszt legalább biztosítja. Kerékpárra is annyi jut, hogy a két többnapos WT versenyüket és a Vueltát azért fejlesztik, meg életben tartanak egy Movistart, mert Valverde azért nagyon népszerű, és érdemes mellette fotózkodni, ha elér valami nagy sikert. De a hátországot totál lenullázták az utóbbi években, és ennek most kezdik majd inni a levét. 

 

Mindezt persze erősen elnyomta, amikor nyertek egymás után 4 Tourt a spanyolok. De a bajok éppen akkoriban kezdődtek el. Purito most vonult vissza, Contadornak, Valverdének, Samunak még lehet 2-3 jó éve. De ha ők visszavonulnak, nagyon nagy bajban lesznek. Tudsz olyan fiatal spanyol versenyzőt mondani, aki az utóbbi 5 évben tűnt fel, és ma meghatározó szerepe lenne a mezőnyben? Landa talán, volt eddig egy jó Girója, meg egy jó Vueltája és Tourja, de utóbbiak már segítőként. Most Ruben Fernandezt nagyon emlegetik, de ilyen szintű fiatal hegyi menők korábban hemzsegtek a Kaiku, Relax, Paternina szintű kisebb csapatokban is. De miután ezeket a csapatokat kinyírták, mert leszarták őket, így pont azok a műhelyek tűntek el, ahol egy fiatal versenyző el tudta korábban kezdeni a karrierjét. Láttam nemrég egy fotót az Orbea csapatról, ahol egymás mellett áll kék mezben szinte gyerekként Landa, Nieve, Sicard és Castroviejo. De korábban ugyaninnen került ki Antón, Txurruka vagy Ruben Perez is. Egy kontinentális amatőr csapat volt ez, ahonnan az Euskaltel eleinte elszedegette a legjobbakat, később már a csapat félig-meddig hivatalos utánpótlás csapata lett, pénzt is adtak a működésre. Szabad kártyával elindulhattak néhány kisebb spanyol versenyen. Ma már nincsenek ilyen csapatok.

 

Madariaga azon pitizik éppen az Orbeánál, hogy biztosítsanak egy darab gyakornoki helyet a fiatal baszk srácoknak a Cofidisnél. Korábban ötösével vette át az Euskaltel ezeket a srácokat. Aki nem volt elég jó, az persze hamar kikopott, de mindig jött helyette valaki új. Most meg hiába vagy elég jó, nincs csapat, ahová egyáltalán mehetnél. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok fiatal emiatt hagyja abba, és inkább továbbtanul helyette, vagy elkezd dolgozni, ha talál egyáltalán munkát. Esetleg teng-leng a világban. Sokatmondó, hogy az utóbbi 20 évben az idei az első olyan Vuelta, ahol több francia versenyző állt rajthoz, mint spanyol. Mindezt a spanyol körversenyen. És az is sokatmondó hogy 9 napot kellett várni az első spanyol szakaszgyőzelemre. Korábban ezek elképzelhetetlenek lettek volna. 10 évig az volt a meglepő, ha külföldi versenyző egyáltalán fel tudott állni a dobogóra a Vueltán. Ma még a nagy öregek elviszik 2-3 évig a hajót, utána viszont tartok tőle, hogy kártyavárként fog megborulni az egész építmény, és az lesz meglepő, ha a top10-be egyáltalán befér majd 1-2 spanyol.

Előzmény: D.I. szm (5617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!