Kíváncsi vagyok az esélyekre, mennyi az annyi?
Érvénytelen lesz?
Van ami érvényes, van ami nem?
Sehol sem láttam még körkérdést - magad uram, ha szolgád nincsen... körkérdés a blogon..
http://viccesvideok.blogspot.com/
hiaba gyozkodsz olyanokat,akik nem latjak-kulonbozo okokbol es tenyleg nem bantani akarok senkit-,hogy mi megy vegre ebben az orszagban.Halistennek mar kevesen maradtak,nem veluk kell foglalkozni,hanem a nagy tobbseget nyomorgato torpekoaliciot kell elzavarni!
//tehat dontsuk mar el hogy ki dolgozik a nemzeti erdeknek megfeleloen es ki dolgozik ellene. kinek a munkalkodasa hat abba az iranyba hogy minel tobben menjenek el az orszagbol, hiszen ha nem tudunk felzarkozni akkor az ertelmesebb emberek egyszeruen el fognak menni es sokkal tobbet fognak keresni mint itt! a hulyek, jomagam kozottuk, meg itt maradnak es fojtogatjak egymast egy kanal vizben.//
Már nem fogunk felzárkózni!
Olvasd el Békesi véleményét erről!
Úgy tudom, Békesi nem fideszes.
- Nézzük a dolog másik oldalát: mit veszít az ország azzal, mekkora az "elmaradt haszon" abból, hogy mi - az elmúlt évek rossz gazdaságpolitikai döntései következtében - ezzel a helyzettel nem tudtunk élni, az előnyeiből nem részesülünk? És végleg elment-e ez a hajó?
- Végleg és bizonyosan. A likviditásbőség forrásai egyébként nem tűntek el, ma is léteznek, továbbra is óriási a megtakarítás, óriási Ázsia exporttöbblete, és elképesztő nyereségre tesznek szert az energia- és alapanyaggyártó országok. A változás a pénzek áramlásának irányában és feltételeiben van. Mert ahol kedvezőbb a környezet, kiszámíthatóbb a gazdaságpolitika és nagyobb az iránta megnyilvánuló bizalom, oda szívesebben megy a pénz. Ahol a bizalom megcsappant vagy esetleg meg is szűnt, mint évekkel ezelőtt Magyarország iránt, oda nem szívesen megy, vagy ha megy is, iszonyú sokba kerül. Nem véletlen, hogy ilyen magasan kell tartania a jegybanknak a kamatokat: csak mese, hogy az erős inflációs nyomás miatt van erre szükség, persze, közgazdaságilag ezt el lehet játszani, de valójában nem erről szól a történet. Hanem arról, hogy az MNB nem meri kamatcsökkentéssel tesztelni a piacot, mert akkor - egy bizonyos határ után - válaszképpen elvinnék a rövid lejáratú pénzeket az országból. Ezt a csapdát pedig a hiteltelen gazdaságpolitika állította neki.
Visszatérve a kérdésére: mit vesztettünk? Három dolgot bizonyára. Először: ez a kedvező finanszírozási szituáció, plusz az erőteljes európai konjunktúra óriási külkereskedelmi szívást jelentett, tehát megnövelte a magyar áruk iránti keresletet, ami nagyon erőteljes exportbővülést tett lehetővé. Ezen a bázison hamarabb hozzá lehetett volna fogni az államháztartás stabilizálásához, és - másodszor: - meg lehetett volna a gazdaságpolitika lényegét változtatni. Azaz az erőforrásokat a versenyképesség, a gazdasági környezet javítására lehetett volna fordítani, nem pedig arra, hogy a lehető legtöbbet osszuk el. És harmadszor: időben hozzáfoghattunk volna a már régóta körmünkre égett reformokhoz. Ami ma már - az ismert okok miatt - nagyon nehezen megy, ráadásul sokkal többe is kerül. Talán azt akarták volna a közgazdászok, hogy fölöslegesen sanyargassuk a népet? - szoktak ilyenkor visszakérdezni a populista politikusok. Csakhogy a népet bizony éppígy sanyargatjuk fölöslegesen, hiszen a stabilizáció miatti áldozatokat meg lehetett volna spórolni, ráadásul a jövő megalapozásáért is sokkal többet tehettünk volna, ha nem mulasztunk el élni a többé vissza nem térő kedvező alkalommal. Ezért a magyar gazdaság előtt álló perspektíva ma már - sikeres stabilizáció esetén is - nem a gyors felzárkózás Európához, a minél kedvezőbb pozíció elérése a környező országokkal folytatott versenyben, hanem egy stagnálás-közeli állapot, a "klasszikus" magyar - egy lépés előre, fél lépés hátra típusú - modell és a nyilvánvaló európai pozícióvesztés.
//en (talan vitathatoan) az ellenzek szerepet tulnyomonak latom. olyan nagy a befolyasa, annyira iranyitja a kozbeszedet, hogy maskeppen is politizalhatna. a kormanyoldalrol meg kell ertenem hogy amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten.
biztosan ez tul sommas igy. de tenyleg masfele ellenzeki politizalast jobbnak tudnek elkepzelni.//
Abban igazad van, hogy az ellenzék mindíg megragadott mindenféle lehetőséget, hogy lejárassa a kormány oldalt!
Fenntartással fogadom, hogy ez a befolyás nagy volt, amikor nem volt alapja.
Medgyessy esetében pl. nem volt semmilyen következménye, Medgyessyre nem a nép fujjolt, hanem belülről fúrták meg.
Szvsz. sem Horn, sem Meggyesy nem reagálta túl ezeket a lejárató kampányokat, Gyurcsány viszont túlreagálja.
Feleslegesen, mert ha a az ellenzék semmit nem tenne, akkor is tudnánk, hogy Gyurcsány nem kormányzásra termett.
A nép pedig nem hülye!
Azt hiszem ezt kéne már tudomásul vennia kormányzatnak.
Szerintem a legfőbb bajt az okozza, hogy vannak akik elhisznek mindent, amit az általuk nagyrabecsült ember mond. A baj csak az, hogy sok ilyen emberrel találkozunk a történelemben, és mindent tettek, csak jóléti társadalmat nem. Ami szintén érdekes, hogy amit a jobb oldal képvisel, azt a vastagnyakú öreg komcsiktól hallottam mindíg:)
az a baj hogy nagykoalicio csak valami nagy (nagyon nagy) problema utan kovetkezhet be. viszont a problema eloallasaban a partoknak vastagon van szerepe.
en (talan vitathatoan) az ellenzek szerepet tulnyomonak latom. olyan nagy a befolyasa, annyira iranyitja a kozbeszedet, hogy maskeppen is politizalhatna. a kormanyoldalrol meg kell ertenem hogy amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten.
biztosan ez tul sommas igy. de tenyleg masfele ellenzeki politizalast jobbnak tudnek elkepzelni.
egyetlenegy pelda. a mindent lejaratasra a mindenre valo raugrasra. a kulcsar ugy. mennyi alaptalannak tuno feltetelezes jarta be a sajtot, a vilagot. es medgyessyre probaltak kihegyezni, aztan bajba kerultek mert medgyessy bukott.
de maga a medgyessy alapugyi is a titkos ugynokseggel egyszeruen nevetseges volt. ki akartak valamit hasznalni amivel vegletekig le lehet valakit jaratni. egyszeruen medgyessy kapcsolata a titkosszolgalattal nem volt jelentos tenyezo medgyessy eleteben. nem az vitte elore. mint ahogy pokorny eleteben is segitett apja besugo mivolta de nem hatarozta meg eletutjat. esetleg az egyetemi felvetelinel volt segitsegere.
es mennyire egyszerubb lenne/lett volna eletunk ha megmarad medgyessy?
1., tudok. 2 eve leszoktam az alkoholrol igy a sorre szant penzem egy reszet fizetem be vizitdijnak.
2., miert akarok? nem is igy merul fel a kerdes. miert fizetek? rendszersen fizetek az orvosnak/orvosoknak a vizitdijnal joval nagyobb osszeget, amit ok sans gene elvesznek es zsebreteszik. nehanyuk picit fintorog ha boritek nelkul adom mert a tancrendbe a szep feher, tiszta boritek is beletartozik. ahogy atveszi ujja mar tapogatja hogy ugyan mennyi lehet benne, mennyire szeles mosolyt produkaljon.
tehat fizetek. ehhez kepest a vizitdij peanuts. tehat igenis akarom fizetni es mosolyogva mert tudjuk hogy az orvosnal marad. tehat aki eddig nem volt hajlando halapenzt adni, az most raszokik.! akinek nehezseget okozott a halapenz az esetleg kivaltja a vizitdijjal a halapenzt vagy annak egy reszet. hiszen hivatkozhat ra, mutogathat a vizitdijra hogy megtette a kotelesseget es ertse meg a doktor ur/urholgy hogy PILLANATNYILAG sajnos nincs tobb.!
Hát ez így elég defektes kijelentés. :-) Az emberek nem szarnak az államra. Vagyis nem az államra, hanem a kormány fejére. Mert ha most a nemek győznek, akkor legközelebb még kisebb ellenállással fogják bevezetni a következő 300 forintos díjat, aztán a következőt, a következőt. Az emberek meg csak némán bólogatnak, és azzal hitegetik magukat, hogy igen, szükség van rá. A többiek meg csak sz@rnak az államra. Szegény szerencsétlen. :-) Én nem az államra sz@rok, és nem is a zsebem izgat. Nem is izgathatna, az idejét sem tudom már, mikor voltam utoljára orvosnál. Egyszerűen csak nem hagyom nekik, hogy a legkényelmesebb megoldást válasszák. Rendbe akarják tenni az országot, a gazdaságot? Hát akkor hajrá. De nem úgy, hogy adóemelés, vizitdíj, tandíj, kórházi napidíj, meg a következők, ha most a nemek győznek. :-) Lehetne indítani egy szavazást, hogy milyen néven fog majd futni a következő 300 forintos tétel. :-P
Akkor mégiscsak az az igazság, hogy a két oldal hatalomvágyból kifolyólag nem jut egyeszségre. A baj csak az, hogy ennek mi látjuk a kárát. Amit végképp nem értek, hogy ha valakire voksolok, és egyetértek vele, majd mikor már nem övé a döntési jog, az ellentettjét mondja teszi, akkor miért nem ébredek fel, hogy ez csak átvert. Nem az érdekli, hogy mi a jó, hanem hogy a történelem könyvek az ő nevével emlegessék. A népszavazásról csak annyit, hogy ezt a pénzt, néhány más dologra is el lehetett volna költeni. Egyébként, ha nemmel szavazunk, akkor azt a pénzt amit ezektől várnak miből fogják elvenni???
es hogy hogyan tudjuk kikenyszeriteni (mindenki a sajat oldalan) hogy a jelenlegi politikusi garniturat valtsak le es jojjenek masok akiknel legalabb valami esely van arra hogy becsuletesebben, jobban, ertelmesebben dolgoznak.
De könyörgöm!!!
Erre éppen a seggkitörléssel vagy otthonmaradással szavazok!
A nemek a jelenlegi garnitúrát erősítik!
Más: személy szerint nekem sem Ágicával van bajom, hanem úgy általában az egészségügy átalakításának fejetlenségével.
Meg a kúrmány teljesítménye egy nagy 0. Katasztrófa minden fronton: 4-es metró, kúrmányzati negyed, Pécs kulturális főváros, baromi drága autópályák.
Az ellenzék meg demagóg és undorító.
Egyik se kell, nem támogatom egyiket sem a szavazatommal.