Tehat ha jol ertem, akkor egy sima beton ciszternad van, amin nincs semmi vizszigeteles? Ez olyan specialis vibralt, lott beton amit korabban emlitettel?
Szivargast gondolom nem tapasztalsz, mivel nem emlitetted. Milyen vastag neked a fala a cisztarnanak? Egyben lett kiontve, monolit vasbeton?
Nálunk is a terasz alatt van, a pince falával érintkezik, nincs fóliázva, beton.A hidrofor a pincében van egy búvárcsővel öszekötve, a cső vége a talpszeleppel kb. 25 centire van a ciszterna fenekétől, és mivel nem mozog a víz, így mindig kristálytiszta, a szilárd szennyeződés leülepszik, a hidrofor előtt van még egy gyertyás szűrőm, de az is teljesen tiszta szokott lenni. Mi sem iszunk belőle egyébként, van két ballonos vízadagolóm, emberi fogyasztásra azt használjuk.
A tied ki van belelve foliaval? Tapasztalsz szivargast?
Inni azert nem szeretnek belole. Csak a poshadas miatt gondolom, hogy jobb a viznek, ha betonal erintkezik, nem muanyaggal. Vagy ez hulyeseg?
Egyebkent nagyjabol ugy kepzeljetek el, hogy lesz egy 3x5 meteres terasz. Az 5 meteres szakasz csatlakozik a haz falahoz. Ezalatt egy 3x5 meteres pince kb 2,2 meteres belmagassagal. Es ebbe lenne besullyesztve 1 meterrel a 3x3x2-es ciszterna, hogy a tetejehez is hozzaferjek konnyu gepeszet kialakitasilag, tisztitasilag... stb.
Az enyém kb. 15 m3 4 éve tisztítottam ki, néha beledobok egy-két kis klórtablettát. Az enyém beton, de nem én építtettem, már így vettem a házat, nincs is vezetékes vizem.
Na jo nyilvan nem lesz 100%-os vizzaro, de azert omleni nem fog rajta keresztul a viz gondolom...
Egy normal minosegu (tehat nem hig betonbol keszitett) ciszterna kb milyen mennyisegu vizet enged ki magabol, mennyi ido alatt? Ez a mennyiseg ha a haz sarkanal van leasva a ciszterna, akkor milyen karokat tud okozni?
Es ha kivulrol le van festve bitumenes festekkel, vagy korbe van szigetelve folytonosan tofoliaval mint irtam? Ez nem jo megoldas?
A belso foliazasnal attol felek, hogy konnyebben, hamarabb megposhad benne a viz. Vegulis 18 kobmeterrol beszelunk, szoval nem lesz feltetlen kiuritve 2-3 hetente...
Termeszetesebbnek erzem a ha a viz a betonnal erintkezik, mint a foliaval.
nem, a beton nem vízálló, bár mikor a 30 centis zsalukőből készült kerítést csináltam (70m hosszan!) >15m3 ment bele... Keverős keverés áááá.
naszóval helyenként sikerült (lefolyik róla a víz) de nem tudom mi a titka. 100% vízálló nem létezik.
Igen a ciszernából kioldódnak ásványi anyagok amik "javítják" a vizet - ha megiszod.
Attól függ mire kell, ha WC, mosógép, stb. akkor jobb a desztvízhez közeli lágy víz. Ha öntözni kell szerintem meg mindegy. Meginni meg nem szabad.
És nem csak a betonból oldódnak ki anyagok, ha nem 100%-ig vízzáró a ciszterna, esetleges nagy esőnél mosódhat bele ez-az, esetleg a talajívzszint is megnőhet ideiglenesen...
Ezért csináltam én a pinyóban műanyag hordókból - könnyű tisztítás, látom hogy nem szivárog bele semmi (plusz nem volt pénzem felásni a kertet :))
Hat a hazhoz eleg kozel lenne. Hogyan lehetne 100% vizszivargas mentesen megepiteni?
Itt olvastam talan, hogy 25 cm szeles beton mar vizzaro? Plusz azt is valahol itt olvastam, hogy brutal hig betont kell keverni, hogy a leheto legjobban tomorodjon, es ne maradjanak benne legbuborekok, es akkor garantalt az eredmeny.
Valamint azt is olvastam (talan a ciszterna epito topicban), hogy a beton jot tesz a viznek. Kezeli azt. Szoval ezert nem igazan ertem, hogy miert tesznek bele az emberek belulrol tofoliat. En arra gondoltam, hogy inkabb kivulrol kellene bevonni tofoliaval. Ugyis van egy csomo kismeretu bontott teglam, amikkel meg tudom tamasztani azt. Erre a feladatra jo a kormos kemenytegla is :)
Vegigolvasva a forumot inkabb muanyagtartalyos esovizgyujtok epultek. En szeretnek egy beton ciszternat kesziteni. Jovore lesz a hazhoz egy hozzaepites, ami egy meretes teraszt is tartalmaz majd, kb 3x5 meter. Ez ala terveztem epiteni. Meg nem tudom pontosan mekkora legyen, 3x3x2 lenne a jo, de lehet, csak 1,5 mely lesz.
A kialakitasat ugy terveztem, hogy a pinceben lenne felig-meddig. Megpedig ugy ,hogya pince belmagassaga kb 2,2 meter, akkor a ciszterna kb 1 meterre lenne besulyestve a foldbe, 1 meter kiallna, es a tetejen lenne tisztitonyilas. Igy a terasz alja es a ciszterna kozott lenne egy 1,2 meteres ter.
Vész esetére jó az ha gravitációs úton is tud folyni a víz. Ha pl bekrepálna a szivattyú.
Az biztos, hogy ezt a víz tisztaságot ki kell tapasztalni. Elméletileg sötétben lenne a tartály, a mennyiséget kell kitalálni. De mivel kút nincs, ezért autóval egyszerre 100-200 liter vizet tudnk vinni. Ja, ez nem esővízgyűjtés.
csak az anyag. Meló is lesz vele bőven mer az ilyet úgy szokás csinálni hogy monolit legyen, azaz nem ám az alap, megköt, aztán rátesszük a falat, nem nem, egybe kell önteni az alját és a falat különben elmozog.
Na ezt próbáld bezsaluzni, csak úgy miheztartás végett... A tömörítésről nem is beszélve, mikor fentről a kötő fal súlya lenyomja a betont az alapba...
nyaralónál gondolj arra hogy 3-4 hetes víz az már nem 100 ha nem klórozol. Akkora tartály kell ami 3-4 hét alatt megfordul. Ha azért havonta 1x zuhiztok és elfogyasztjátok akkor az szuper. Én mindenképpen buzdítalak nagyon megéri. Nyaralóba sima 600W-os házivízmű is jó lesz, akármilyen teszkógazdaságos is. Nekem is túl erős az 1200W.
Felejtsd el a tartályt, fél bar nyomással bullshit lesz a rendszer.
Teljesen korrektül működik, sem a mosógép sem a mosogatógép nem reklamált eddig. Sőt az (átfolyós) WC tartály sem...
A feleségem sem :)
A vendégeknek csak annyit szoktunk mondani hogy a fürdőből ne igyanak csapvizet, csak a konyhából. Ha ennyi szabályt betartasz akkor más szuper a rendszer.
Nagyon fontos hogy a vizet sem talaj, sem napfény ne érje mert akkor klórozni kell, én ezért nem támogatom az ássunk ciszternát dolgot mert nem lesz annyira tiszta a víz.
Igen, erre gondoltam. Ez így megnyugtató, hogy tényleg teljeskörűen ki tudja váltani a hálózati nyomást. Nyaralóba kéne a cucc. De talán egy tartályt feltzeszek a padlásra (előbb-utóbb), áramszünet esetén is lesz víz.
szóval ibc-nél megakadtam, mert nem jött info (302) most azon spekulálok, hogy ha 5-6 m3- es gödröt akarok, akkor lehet olcsóbb a betonozás? gondolom, akkor zsalukő miegymás.
értem különben mire gondolsz ha nem is írtad le. A kis gondolatolvasó fejemet :D
Na szóval arra gondoltál hogy a csordogálós üzemmódban a házivízmű észreveszi hogy hoppá kevés a nyomás nekidurálja magát és 3 bar-t csinál azon a csordogálós folyású lyukon.
A valóság nem ez, hanem az hogy a házivízmű nem 3mp-ig erőlködik míg felépül a nyomás, hanem fél mp-ig, és utána kussol :D
Bitumenes lemezt a víz nem oldja, de kimoshat belőle egészségre ártalmas dologokat szerintem. Ha egy darabkát beleraksz egy vödör vízbe, akkor pár hét után ha kiveszed a GV lemezt, akkor a megmaradt vizet lehet tanulmányozni, úgy pontosabb képet kapsz.
Én egyébként műanyag fóliát tennék bele. Gazdaboltban lehet kapni, jó vastag (0,15mm) és a legolcsóbb megoldás.
van egy elbontott garázsom a kertben, aminek meghagytam a szerelőaknáját (kb 3 m3 betonfalú). Szintén van némi GV-3-as bitumenes lemezem. Arra gondoltam, hogy csinálok egy födémet és kiszigetelném az aknát a lemezzel. Lehet-e ettől baja a víznek, amit locsolásra használnék?
ja és annyit hogy a felszálló 3/4 collos (hideg) és fél col a bojler után (meleg). A szivattyú szívóága 1 collos 5 rétegű csavarodásmentes rei cső, a szivattyú után közvetlenül visszacsapó szelep, majd utána 10m (borospincét nem akartam szétvésni) ugyanilyen 1 collos felszálló cső, ami szétoszlik a 3/4 és 1/2 ágra a fentiek szerint (golyócsapokkal szakaszolható, illetve ivóvízre is átállítható - bár ez nem igazán szabályos)
Azt azért előre tisztázzuk hogy 1200W-os a szivattyúja, mivel az alagsort is beszámítva 3 szintet kell átnyomnia + a bojlert is.
Mondjuk úgy hogy nem veszed észre hogy házivízmű van, abszolút nem. Kicsit generálisan kisebb a víznyomás. A mosogatógép, sőt a mosógép, stb. is simán megeszi, pedig szélsőségesen van beállítva, bekapcs 1 bar, kikapcs 3 bar.
Kb 3-4 mp-ig nyom, utána fél percig nem (de állandó a nyomás).
Ha fürdesz / zuhanyzol ott észrevehető pici nem zavaró nyomásingadozás, pulzál a víz, 30 mp-enként kb 3-4 mp-re lecsökken kicsit a nyomás, de nem zavaró.
Eddig még senki nem hitte el hogy esővíz folyik a csapból :)