Keresés

Részletes keresés

haliholaci Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4579

Bevallom megkerestem a leírásában, ők hívják így,h sugárnyaláb egység, akár mit is takarhat. 

Egyébként nekem semmi szükségem nem lenne rá, de ami miatt mégis kapcsolóval láttam el az az,h ez regenerálja a kis szagtalanító patronokat, nekem 3 db is van. Tettem a hűtőbe, a szemetesünk tartójába, és a cipősszekrénybe is... 

Előzmény: Törölt nick (4578)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4578

Nem hiszem hogy volna olyan benne,hogy sugárnyaláb egység, a képen mindenesetre 2db.megfelelően méretezett 18-20KHz-es  Hv.trafó látszik, ami az ionizáló,+Esp előszűrő meghajtásához szükséges feszültséget állítja elő

Előzmény: haliholaci (4577)
haliholaci Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4577

Nekünk Daikin mck75jvm-k van, és a 707 után nagyon erős volt a szaga! Szóval én bele nyúltam a gépbe (azóta több helyen is) és kikapcsolhatóvá tettem a sugárnyaláb egységet. Megszűnt a nagyon hangos sistergés, és a szokott alig érezhető "Daikin" szag maradt. A gép (mint a 707 is) eszméletlen jól kiszűri-semlegesíti a szagokat, nagyon szeretjük! És a párásítása is kellett, nálunk 40% körüli nélküle! 

Nálam már a legalacsonyabb fokozaton is tud párásítani, (alapból  kicsit megemeli a fordulatszámot ha bekapcsoljuk a párásítást) és a víztartály kivezetőjét is átalakítottam, idegesített ahogyan a levegő beleáramlik a kifolyó víz helyére. Minden esetre a Párom azóta is glu-glu gépnek hívja... 

Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4576

A zepteres gép az megegyezik a Rabbit Air Minusa2 700-al, és hát bizony kurvára nem "ózon free". A többiről nem tudok nyilatkozni, de ez domestos szagú mint a fene!

Előzmény: camaro79 (4574)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4575

:)))

Mondom én, az a rossz, amiről azt mondják. 

Előzmény: camaro79 (4572)
camaro79 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4574

És itt a lista az elfogadott ozone free készülékekről:

https://www.arb.ca.gov/research/indoor/aircleaners/certified.htm

Előzmény: camaro79 (4573)
camaro79 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4573
Előzmény: camaro79 (4572)
camaro79 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4572

Buleair ózon:

 

Blueair’s patented HEPASilent® lter technology uses active ionization (particle charging) to capture and remove particles from indoor air. However, Blueair systems should not be associated with dan- gerous indoor ozone that could be formed by ionization. In fact, already in 1999 Blueair units were tested at Karolinska Institutet (Sweden) and shown to actually reduce ozone in a sealed room, the concentration in the output air was lower than in the incoming. Since this report was published, Blueair units have been continuosly tested to be made sure that they do not emit ozone. 

 

szóval kevesebb a kifújt levegő ózontartalma, mint a beszívott...

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4571

Az egyáltalán nem jó, ha egy légtisztítónak bekapcsolt ionizátorral való üzem közben, erős szaga /műanyag/, domestos, vagy más egyéb kellemetlen illata van, akár néhány napos használat után is.
Én pl. tudom használni Low fok.ban a saját ionizátoromat, a levegő áramlás egyenletes és érezhető, de kellemetlen vagy szúrós,szag, még 1m,ről sem érződik, spec. Akkor sem, ha a másik szobából, vagy odakintről a hideből lépek be, a helységbe.
A régi mugu 3010-eseket nem ajánlom senkinek, már a bekapcs.után 1-2percel érződik az Ózontermelés, jellegzetes illata, a mérések is többet mutatnak,a gyárilag papíron megadott,értékeknél..
Előzmény: Ország titka (4564)
camaro79 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4570

Köszi!

Előzmény: Fudge55 (4566)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4569

Hát egy tény: a zepteres gép nagyon jó és drága gép. És ha ment - mivel kikapcsolni nem lehetett - állandóan klóros szag volt, ami nem volt fincsi. 

Nekem nem kaparta p a torkomat mint sokaknak, de olyan szagban aludni mintha épp felmostak volna domestossal, én nem szeretek. 

Tehát nem az ionizátor zavar hogy bele van építve, hanem hogy ha nem kapcsolható ki.

Előzmény: Zeki_ (4568)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4568

Mert a vízesés mellett minden élő megdöglik?

:(((

Előzmény: Ország titka (4567)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4567

Igen, de érdekes módon a készülékeket nem azzal szokták reklámozni, hogy "ez olyan kevés ózont állít elő hogy attól beteg ön nem lesz", hanem épp az ellenkezőjével, hogy annyit állít elő mintha "egy vízesés mellett állnál". Az meg éppen nem kevés!

 

Akkor most mi van?!

Előzmény: Fudge55 (4566)
Fudge55 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4566

Be lehet állítani, hogy alacsony, közepes vagy magas legyen a páratartalom, a szerint működik, illetve ki is lehet külön kapcsolni a párásítás részt (akkor is, ha van benne víz).

 

Az ózonról meg annyit, hogy a levegőnek is van ózon tartalma, ami sokszor már meghaladja az eü határértéket és ha kimész az utcára azt beszívod (hiszen a szmog része az ózon).

 

 

Itt elolvasható a dakinról egy teszt, hogy mennyi ózont állít elő: http://www.air-purifiers.org.uk/PDF%20Files/Ozone-Test-Report.pdf

 

Egy 42 m2-es szobában normál fokozaton 1 óra alatt 2mikrogramm/m3 = 0.001 ppm. A 8 órás eü hatéréték átlag 0.070 ppm. Az FDA egyébként 0.05ppm-ben maximalizálja a beltéri eszközök ózon kibocsájtását, ennek az 1/50-edét állítja csak elő a daikin.

 

Az eü határérték töredékét (1/70-edét) "állítja elő" egy daikin.

Előzmény: camaro79 (4558)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4565

Légtisztítóban szoktam Dr Klímát (Frigotrade) is ajánalni, ha az ember Daikint akar, mert ő szépen maga viszi ki, és beüzemeli, és el is mutogatja (gyakoroltatja is veled) hogy kell kitakarítani, karbantartani, és milyen időközönként. Ennek persze ára van. Tudom, mert volt nálam is pár éve. Akinek ez nem kell, annak a Pannonklímát tudom ajánlani, mert ők azt hiszem olcsóbbak.

Őket ismerem személyesen. Meg a Daikin légtisztítót, Daikin és Mitsubishi klímákat.

Volt nálam régen Lux, Elektrolux, Philips légtisztító, ezek ugyan olcsóbbak voltak, de a nyomába sem érhetnek.

Akinek nem jön be az a gyenge ionizálás szag, az kikapcsolja. 

 

Amúgy meg arról állapítják meg hogy káros, amiről csak akarják.

Előzmény: Ország titka (4562)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4564

Figyelj! Én nem azt mondtam, hogy nem lehet kismértékben haszna! Csak annyit írtam, hogy jobban szeretem az olyan gépet amin kikapcsolható, mert én akarom eldönteni, hogy menjen -e!

 

Drága gépeken sem kikapcsolható mindig.

 

Én egy Zepteres gépet használtam, és - amellett, hogy nem vagyok labor, tehát ellenőrizni nem tudom - zavaró szag jött ki az ionizátorból, pedig ez egy 280.000-res gép volt. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4563)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4563
Amiket ide leírtál az ózonról, és káros hatásairól, nagyrészt igaz,
de az ionizátorok, meleyeket én gyártottam, nem termelnek káros mennyiségű, Eü, határértéket meghaladó O3-t, ráadásul senki nem is említett ilyent.
0,05ppm, a mért érték, a kilépőknél mérve, teljesen zárt helységben, 9nm.térben,műszerrel mértem meg,mindegyik példányt.
Stabil körülmények között üzemelnek, mind a tápfeszültség, mind az impulzus-frekvencia tekintetében.
Előzmény: Ország titka (4562)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4562

Zeki!

 

Ezeket te írtad? ( akadémikus kérdés )

 

"Én felhívnám windyt, és megkérdezném tőle."

 

"Listaár van Windynél kirakva, minden márkánál."

 

" Akár Windynek is írhatsz, vagy hívhatod. Nevére kattintva ott a száma."

 

 

Te egy klímás cég embere vagy, abszolút hiteltelen vagy!

 

Te Windynek a pannonklímának vagy az embere.... szóval ez mindenki látja, kvázi te itt csak marketinget tolsz gondolom némi kis haszonért.... no ennyi rólad Zeki!

Előzmény: Zeki_ (4557)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4561

http://www.gyogytermekek.hu/levego-ionizator-parasito-legtisztito-t66002

 

 

"A levegőben az emberi szervezetre gyakorolt káros hatása ennek a magas fokú reakciókészségének köszönhető. Válogatás nélkül reakcióba lép bármely szerves vegyülettel a bőrön, létrehozva olyan anyagokat, amelyek akár halálosak is lehetnek az emberi szervezetre. Ez a reakcióképesség nem teljesen tisztázott. Például megtámadja a tüdő sejtjeit, rontva a légzőszervek működését. És ami még veszélyesebb, a génállományt is megsértheti, ezzel genetikai elváltozásokat okozhat a DNS láncban, mely mutációt vagy akár rákot eredményezhet. A lágy szövetek mint a szem szaruhártyája hajlamosak reakcióba lépni az ózonnal. Az ózon különösen mérgező. Ha valaki 8 órán keresztül 1ppm sűrűségű ózonnak van kitéve, ez bronchitist, a tüdőszövetek és hörgők elváltozását okozhatja. Egy órás 1,25ppm értéknél a légzésműködés megváltozik. Ha ennél magasabb az ózonsűrűség, ez tüdővizenyőt és vérzést okozhat, valamint a sejtfalakon gázcsere problémákat eredményezhet. A megengedett ózonkoncentráció a napi nyolc órát dolgozó munkásoknak 0,1ppm."

 

Gondolom, erről nem írnak azok akik a gépeket árulják!

 

Előzmény: Ország titka (4560)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.19 0 0 4560

Ez csak egy cikk, és tele a net kutatók(!) tehát nem marketinget nyomó eladók cikkeivel, hogy az ózon milyen káros!!

 

http://www.egeszsegtukor.hu/ferfitukor/karos-levegoszuro-berendezesek.html

 

Orosz és amerikai kutatók.... hm..... nem ilyen Zeki félék, akik évek óta ezekben a topicokban támogatják gazdáikat a hozzászólásaikkal! 

 

Egyébként meg mindenki úgy bacca szét a tüdejét ahogy akarja!

 

Számomra a HEPA filter ion nélkül a korrekt gép!

Előzmény: Törölt nick (4556)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4559

Nem tudom milyen érzékelő van benne, de ha nem öntesz bele vizet, nincs miből párásítani. :)

Előzmény: camaro79 (4558)
camaro79 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4558

Az MCK75JVM gondolom csak akkor párásít, ha úgy érzi, hogy kell, ugye?

Csak felesleges emiatt is karbantartani...

Próbálok szerezni tesztgépeket, aztán eldöntöm melyik legyen! 

Előzmény: Zeki_ (4553)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4557

Majd ha orbitálisan nagy baromságokat akarok olvasni, téged foglak kérdezgetni.

Előzmény: Ország titka (4555)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4556

A parasztvakítás és a rizsa kategóriája, hogy te nem értesz hozzá, és nem találkoztál még hatékonyan működő ionizátorral, /meg álltalánosítassz/ én egy óra alatt bebizonyítom bárkinek,bármikor,  a jó oldalait..

Előzmény: Ország titka (4555)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4555

A másik, hogy kikapcsolható ionizátora legyen, mert elég rossz szag tud lenni - olyan "szappanszag" tőle, és teljesen felesleges járatni.... az ionizátor hatásosságát senki sem tudta még tudományosan bizonyítani - ennek ne dőlj be, gyakorlatilag a parasztvakítás kategóriája - viszont én pl útálom a szagát!

 

A lényeg a minél jobb szűrő!

Előzmény: camaro79 (4551)
Ország titka Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4554

Szegény kölyök, én is ilyen voltam....

 

A lényeg, hogy mindenképpen valódi HEPA filtereset vegyél! Amazonról a legolcsóbb, de vigyázz mert sok a 110 voltos....

 

 

Előzmény: camaro79 (4545)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4553

Csak tudod az 16db-en is tisztítja meg ionizálja a levegőt, de azt már csak akkor hallod, ha a legnagyobb csöndben közvetlen odatartod a füled a készülékhez.

Van a marketing rizsa, meg van a japán Daikin, aki évtizedek óta csak légtechnikai berendezéseket gyárt, és abból él.

Mondjuk tény hogy itt senkinek sincs összehasonlítási alapja, hogy lett volna neki mindegyik jobb (vagy annak mondott) légtisztítóból otthon.

Előzmény: camaro79 (4551)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4552
Nálam a Boneco, napközben a szobában megy, este pedig a régi bevált levegő ionizátoromat használom, mivel az teljesen hangtalan.
Ez a cucc egyébként előre programozott időzítőbe van dugva, és minden óra egészkor kapcsol be, 35percre,
Az időközben zárt ajtajú szobában elhasználódott levegőt, hatékonyan cseréli ki, friss könnyedén vehető levegőre.
Nagyon sokat jelent nekem, mindkettő készülék, a közérzetemet javítja, az elalvást gyorsítja, és kipihenten ébredek, /fejfájás,nélkül/.
Előzmény: camaro79 (4549)
camaro79 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4551

Egyértelmű, de mégis csak a nagyszoba "dísze" lesz...

Előzmény: Zeki_ (4550)
Zeki_ Creative Commons License 2016.12.18 0 0 4550

Nem szépségre kell menni, hanem hatékonyságra. 

De megnézheted ezt a  Sharpot is.

Előzmény: camaro79 (4547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!