Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 328

A gép rádiója az tök legális. Ha a földön van, akkor is. Ráadásul az után fizet is.

Ha a szomszéd jó hangosan gépeli az asszonyt, annak a hangját se teheti föl más a netre. Elméletice.

Előzmény: BJani (325)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 327

Azért az jó kis csillagtúra volna. Oszt még amik abban nincsenek is benne, pedig léteznek. Van olyan "magán" placc a Dunántúlon, ahol 2 db 152-es és egy Morane repül több kevesebb rendszerességgel. Se reptérengedély, se rádiózás, se FP. De ha nem látod amikor épp kitolják a gépet, pár kilométerről se veszed észre. Nekem is olyan mutatta meg fentről, aki nap mint nap ingázik arra és innen tudja. Valami nagy hodály, vagy istálló lehetett a "hangár". Bulo sincs.

 

A nagy körutat szponzorálná a Maracskó? Most lesz 100 éves a magyar motoros repülés. Talán valami kerTV-t nem lehet beizgatni? Az RTL-nél van néhány repülésbuzi.

Előzmény: robicsek (324)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 326
izé, nem fér egy Cessna a garázsba:)))
Előzmény: BJani (325)
BJani Creative Commons License 2009.12.28 0 0 325

Köszi.

Nem mondom, hogy sokkal okosabb lettem, de gyanítom ennél pontosabban amúgy sem tudja senki, mi is van.

 

Alapvető, hogy csak a neked sugárzott adás vételére alkalmas RADIÓBERENDEZÉST tarthatsz üzemben.

 

Az alábbi példánál maradva: Ha robicsek szabályszerűen veszi a tököl infot a Cessna-n, akkor nyilván az APP-ot, ACC-t is szabályszerűen veszi. (mert egy sáv, meg amúgy is repülhetne ott, ha akar).

Ha robicsek otthon a garázsban tartja a Cessnát, akkor ott is 100%-ban legálisan hallgathattja a rádiót, igaz? És ha felcsavarja a hangerőt (és kinyitja a garázsajtót), akkor hiába hallja a szomszéd, attól még teljesen törvényszerű. :-)

 

Ha a szomszédnak megy a hangot is vevő webkamerája, és én azt otthon nézem/hallgatom, na az már akkor micsoda?

:-)

Előzmény: Törölt nick (317)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 324
nem, hanem azt, hogy végig kéne nézni egy év alatt az összes repteret - fentről nyilván a többséget - ami a Maracskóban van.
Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 323
A könyv?
Előzmény: robicsek (322)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 322
szomszéd OK, jegyző OK, akkor idegesség nélkül iszom a következő pohár boromat.
(láttad másik topikban milyen projektet találtam ki jövőre? :)
Előzmény: Törölt nick (321)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 321
Ne nevess most kényszeredetten, de ha van benne elem és antenna rajta akkor már megbízhatod az ügyvédedet, mert harc következHET. (Ami az itthoni bírósági következetességet tekintve se egyesélyes ügy.)

Persze ilyet még ember nem tapasztalt, de ha van egy jó feljelengető genyó szomszédod, meg egy agyahagyott jegyző a városodban, akkor már az elméleti lehetőség több a nullánál.
Előzmény: robicsek (319)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 320
Meg lehet, hogy ott egy klub 30 tagja mind a klubon keresztül intézi, így bármilyen kedvezményt kijárhatnak maguknak.
Előzmény: BJani (316)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 319
ja, hát én sose kapcsoltam be, bizonyitsa be, aki másra gondol.
itt diszeleg az asztalon, levélnehezék.
:-)
Előzmény: Törölt nick (317)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 318
Börtönbe? Akkor hogyan fizetnél utána? Majd jön az APEH és jól jelzálogot terhelnek a házadra.
Előzmény: robicsek (315)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 317
Elő kellene keresni, volt kimásolva Magyar Közlöny.
Alapvető, hogy csak a neked sugárzott adás vételére alkalmas RADIÓBERENDEZÉST tarthatsz üzemben. Birtokolhatsz bármit, de üzemben nem tarthatod.
Avval külön paragrafus foglalkozik, hogy a megszerzett információt nem adhatod tovább semmilyen formában.
Sőt, a hírközlő berendezések ÖSSZEKAPCSOLÁSÁT külön rigorózusan szabályozza.
A vevő is radióberendezés, minden rádióberendezés (az un. általános engedéllyel rendelkezők kivételével) engedélyköteles. Ilyen általános engedélye van a műsorvevőknek, a CB, a PMR rádiók, a mobiltelefonok, a kistávú távvezérlők és a kisteljesítményű WLAN eszközöknek.
Ezért van a legtöbb szkennerben primitív műsorvevő, mert így lehet megkerülni legalább a vevők esetében.
Ezeket 2004-ben szabályozták részletesen, azóta pár kisebb könnyítés került bele az EU-s engedélyeztetési procedúrák (gyártói megfelelőségi nyilatkozat helyettesít hazai mérést) miatt.
Előzmény: BJani (313)
BJani Creative Commons License 2009.12.28 0 0 316

Vajon a sörhasú sváb mennyit fizet a rádióengedélyért?

(netto fizetés %-ban is jöhet. :-)

 

Persze, tudom, ez nem indok a be nem fizetésre.

Előzmény: Törölt nick (314)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 315
hm., ilyenem van, EU-n belül vettem, stb

http://www.transair.co.uk/icom_transceivers.asp?SID=1&Category_ID=1936

most azonnal vonuljak börtönbe, vagy holnap is ráér? :)
Előzmény: Törölt nick (314)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 314
Felkötés nincs beígérve.
De tudod, hogy rádióengedély és frekvenciahasználati díj dukálna érte, mint egy repcsibe építettért? Pedig egy rádióengedély fontosságban rögtön a légialkalmassági után jön. Utána meg a biztosítás. A pilóta alkalmassága csak ezek után.
Bár szerintem ilyenért (Itthon!!!) még ember nem fizetett. De némethonban fel sem merül, hogy ne jelentené be a sörhasú sváb. Ahova be kell írni az LBA típusengedély számát is.
Előzmény: robicsek (312)
BJani Creative Commons License 2009.12.28 0 0 313

Ebben a részben nagyon szőrösszívű a törvény.

 

Tudsz valami linket, paragrafust adni? Elolvasnám, a téma régóta érdekel. Leginkább az, hogy hol van meghúzva a határ.

Pl. robicsek Tökölön a földön álló Cessnában betekerheti-e a 133.200-t, és kihangosíthatje-e, úgy hogy a géptől messzire is hallható legyen. :-)

Előzmény: Törölt nick (311)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 312
ha nincs szankcio, akkor ejnyebejnye szint se....

Most mer nekem van egy ICOM kis rádiom, oszt néha hallgatom rajta a felettem elrepülőket, azé nem kötnek fel, ugye? :) (nem, nem szólok bele nekik.)
Előzmény: Törölt nick (311)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 311
Khmm..
A jogszabályt akkor ne nézd meg. Bár a nemtudás....
Ebben a részben nagyon szőrösszívű a törvény. Viszont a tiltás ellenére nem tartalmaz szankcionálást. Így kicsit ejnye-bejnye komolyságú.
Előzmény: robicsek (310)
robicsek Creative Commons License 2009.12.28 0 0 310
pilotshop-on ott az atis meg az approach.

Nem hinném hogy tilos lenne fogni és továbbadni.

A telefonos az muxik most is, pár napja is hallgattam, tény, elég zajos....de aki foniázik, megérti.

(minap varsoban törölték a járatot, és azt mondták, a Ferihegyi rössz idő mmiatt. No akkor felhivtam, és teljesen normális, leszállásra alkalmas idő volt.)
Előzmény: Törölt nick (309)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 309

Biztos páran szívesen bele-bele hallgatnának.

De azért ehhez kérd ki az NHH és a FIC hozzájárulását szerintem írásban. Végül is nem egy műsorszóró adó, ami mindenkinek sugároz.

Régebben volt olyan Pannonos hívószám, ahol lehetett ATIS-t hallgatni. De elég amatőr volt, rossz érthetőség.

Előzmény: Törölt nick (308)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 308
Sziasztok :)

Nemtudjátok, hogy a Keletinfo online_streaming fent van valahol a neten ?

Ha nincs , akkor esetleg én feltenném, ha van rá igény.

Jellezzétek ha igy van. Köszi.

üdv



BX2 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 307

Delcom Air 960 kézi reprádió (adó-vevő) jó állapotban eladó. Akkuk cserélendők, külső táppal 12V használtam scannernek. Műszerfalba is beépíthető, mivel minden kezelőszerve a tetején van. Ára: 25.000,-

Tel.: 30-9437157

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.10 0 0 306

Eladó transzponderem, kézi reprádióm és magasság encoderem van. Itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9085271&la=94956929

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 305
Nincs ott ultrahang meg egyéb csoda a ragasztásnál. Az drága. Mezei pillanatragasztó. Szerencsére abból is spórolnak. Egy éles sniccerrel szét tudod pattintani szerintem, kis erőszakkal. Általában.
Előzmény: RJancsi (302)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 304
Nincs ott ultrahang meg egyéb csoda a ragasztásnál. Az drága. Mezei pillanatragasztó. Szerencsére abból is spórolnak. Egy éles sniccerrel szét tudod pattintani szerintem, kis erőszakkal. Általában.
Előzmény: RJancsi (302)
RJancsi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 303
... 750 Ohmos ...
Előzmény: RJancsi (302)
RJancsi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 302
Köszi a tanácsot! A toldásnál nem is a mechanikai rész az aggályos, hanem a vezeték toldása. A műanyag mikrofonfejek alighanem ultrahanggal vannak összehegesztve, így nem bonthatók . El kellene vágni az egyik oldali vezetéket és úgy beletoldani. A műanyag szár a vezetékkel együtt zsugorcsővel van burkolva azt elég egyszerűnek tűnik pótolni a toldozgatás után. Egyébként elég jó (bár fémes) hangja van. Korábban kipróbáltam az általad javasolt 570 Ohmos ellenállás ráforrasztását az eredeti mikrofonra. Az bejött, hogy ordítani kellett bele (így már majdnem elektronika nélkül is hallottuk egymást), de a szélzaj is megmaradt :(  Ezeket a gagyi kínai gégemikrofonokat meg occsóért kaptam párban.
Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 301

Ezek a sima mikrofonok a repülős rádiókhoz közvetlenül nem jók. Egy erősítőt kell építeni még mellé.

A mechanikus kialakítást tényleg módosítani kell, ha mádárcsontú 40 kilós pasikra méretezték. Talán javaslatként: az olcsó, filléres fejhallgatók, amik walkman, mp3 hallgatásra gyártódtak, és van a fej felett átmenő fém tartójuk, az utóbbival segíthetnek. Ezek vékony, de nagyon rugalmas acél "szalagok", amikből talán jó toldást lehetne fabrikálni a műanyag pántba.

De az a műanyag biztosan nem kihúzható? A legtöbb gigamikrofon tartója pár centit kihúzható, a beállítás miatt. A szállítás idejére meg össze vannak tolva.

Egyébként a sima kis "ócccóóó" motoros intercom mikrofonja is használhatóvá tehető zajos körülményekre, ha megfelelően butítva van.

Előzmény: RJancsi (300)
RJancsi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 300

Sziasztok! Kicsit OFF, de XANTI minden figyelmeztetése ellenére beruháztam két, eredetileg mobiltelefon gégemikrofonos fejszettre. Nekem motorozáshoz kellett a meglévő interkomhoz, mert a boomos mikrofonban nagyon nagy volt a szélzaj.

Simán (egy 2.5/3.5 jack átalakítóval) rádugtam az intercomra és kiválóan működik. Egyetlen baja, hogy ebben is két mikrofon van, de a műanyag "nyakörv" nyüzge kínaiakra lett méretezve. A mikrofonokat összeérintve csak 8.5 cm a belső átmérő, így csak az egyik mikrofon igazítható a gégéhez, a másik ilyenkor a nyakam oldalára kerül. Most azon agyalgok, hogyan lehetne a nyakörvbe beletoldani...

 

http://doverkft.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=569&category_id=101&option=com_phpshop&Itemid=20

szőrmók Creative Commons License 2009.11.05 0 0 299
Hali ! Mondjuk én is vagy 30 éve méricskéltem a gégemikrofont.Akkor még minden telefon szénmikrofon volt. És hát egy jó kis veregetés az asztalhoz csodát tett. Mára már nincs kedvem játszani .Talán majd nyögdijjban.
Előzmény: Törölt nick (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!