Keresés

Részletes keresés

Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.15 0 0 814
Sziasztok!

Elsajátítottam a szelektív olvasás tudományát, jelentem. Mindenki lelki nyugalma érdekében ezt a megoldást javaslom egyes kommentelőkkel szemben.

Más: nálatok lett melegvíz?
Mikor tartjuk a következő lakógyűlést? Erre, ha jó az időpont és a főnököm se nyúl bele az életembe nagyon, akkor már szeretnék elmenni...
Roan1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 811

Sajnos nem mindegyik kulcs nyit mindent: a szerelő is azt hitte, de az enyém nem nyitotta a 6-on a szekrényt:(

 

Manolya7: a  házirend szerint hétköznap 8-19 között, szombaton 8-12 között lehet zajjal járó munkát végezni. Tehát lábujjhegyen lehet flexszel vágni:) Ha gondoljátok, majd csöngessetek be valamikor az 501-be, legalább végre megismerem az egyik szomszédot.

 

üdv

 

R

Előzmény: megyerizs (806)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 810

Sziasztok!

 

A B-ben már van melegvíz!

 

R

Előzmény: megyerizs (809)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.14 0 0 809
Nálunk sincs melegvíz.
Melegítettem vizet, így fürödtek a gyerkőcök!
Azért ez elég gáz lesz, ha elmegy a kazán majd -10C-ban is.
Előzmény: Zsozsi81 (805)
Zotya1979 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 807
No comment...

Azaz mégis.
A 4/b a garázsépület, én a 4/a-ban lakom.
Azon szerencsések közé tartozom, hogy nincsenek hangos szomszédok, vastagak a falak, a zaj amelyet el kell viseljek, csak a 24-es villamos és autóforgalom (de ez az én bajom).

Sok más lakóparkban is vannak problémák s eladó lakások, s nem festem magam.
A Garita-trió Kft. az "A" épületben végzi áldozatos munkáját, és elmondhatják magukról, hogy sikerült - előző képviselők miatt csődközelben lévő házat - "helyrehozni".

"egyből bejön ide és közli tényként,":
Visszatérek a kályhához: Rossz információja van.
Egy barátunk kérésére szerettem volna a fórumot olvasókat informálni arról, hogy nálunk a portaszolgálat nem funkcionál biztonsági rendszerként (sajnos), ha erről közgyűlésen szó esik Önöknél, segítségként szolgáljon. A saját esetünket azért osztottam meg, mert nem szeretem, ha általánosságban "fricskáznak" egy házzal és a benne lakókkal.
A többsége rendes, dolgozó emberekből, családokból áll.
A mi lakásunk 3 szobás, 2 fürdőszobás, 2 erkélyes lakás, és szeretek benne lakni.

A cimborasághoz pedig csak annyit, hogy nem vagyunk és nem is kívánok a cimborája lenni.
Kérem, ne tegyen fel több kérdést, (úgysem érdekli), nem szeretnék többet írni erről a témáról.





Előzmény: Jackopower (802)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.14 0 0 806
Sziasztok!
A szekrénykulcsok egyformák, így minden emeleten ki tudod nyitni a sajátoddal.
A lakás átvételekor kaptál egy házirendet, abba benne van, hogy mikor lehet fúrni, faragni, hangoskodni...
Nekem két kisfiam van, akik 12-15h-ig alszanak délután, így ha sikerülne megoldani, hogy akkor ne fúrjatok azt megköszönöm.
Bár most nem emlékszem, hogy melyik épületbe költözöl, mi az A-ban vagyunk.
Előre is köszi.
Előzmény: Manolya7 (789)
Zsozsi81 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 805
Szia!
Itt az A-ban sincs még :( pedig fél7kor mondta a közös képviselő, hogy visszakapcsolta a kazánt, és hogy ott már érzi a meleget :)
hát itt az 5-iken mi még nem :(

pedig jó lenne ma már mosdani is ...
Előzmény: Lakó_001 (803)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 803
Sziasztok!

Nálatok helyreállt már a melegvíz? Itt a "bébe" semmi fűtés, semmi melegvíz.. Jól nézünk ki, ha itt lesznek a fagyok, mi meg vacogunk ebben a malacnáthás időkben.. :-)
Frencis Creative Commons License 2009.10.14 0 0 794
A közös képviselő úr azt mondta, hogy a kazánház mellett van a kapcsoló, mindenki számára elérhető tűzvédelmi okokból.
Előzmény: sirpg (793)
sirpg Creative Commons License 2009.10.14 0 0 793

Szia,

 

bocs a hülye kérdésért, de az a kapcsoló vagy biztosíték hol található?

Nem valami zárt helyen van?

 

üdv

 

Előzmény: A/203 (791)
Frencis Creative Commons License 2009.10.14 0 0 792

 

Ezennel köszönöm a tegnapi esti langyos, és a ma reggeli jéghideg vizet valamelyik kedves szomszédunknak.

Kedves Szomszéd! Mielőtt cselekszel, előtte gondolkozz!! Ha valaki nem akar fűteni, akkor egyszerűen nem fűt. Egyedi fűtés van, tehát mindenki a saját fogyasztását fizeti. A házban van egy pár kisgyermekes család, és sajnos ez már nem az első eset, hogy nincs meleg víz. :(

Nem szeretnék még egyszer hajnalban barátokhoz telefonálni, hogy mehetek-e hozzájuk fürdeni... nem túl kellemes.

Előzmény: A/203 (791)
A/203 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 791

Sziasztok!

 

Kedves lakótársak köszönjétek annak a lakónak a ma reggeli hideg vízet és a fűtés hiányát, aki kibaszásból lekapcsolta a tűzjelző biztosítékát, mert nem tetszett neki, hogy megy a fűtés!!!

 

Egyébként az A épületben mindenkinek meleg volt tegnap a radiátor? Mert nálunk éppen langyosodott (18.30 körül), mikor ez a "kedves lakótárs" kinyomta a biztosítékot. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm neki!!!

 

Lakó 001!

 

Hallottam, hogy megkaptad a kulcsot a tárolóhoz, légyszi nekem is készítess már 1 db másolatot! Előre is köszönöm!

 

 

 

 

Előzmény: Roan1 (786)
Zotya1979 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 790
Tisztelt Jackopower!

Én az Orczy Fórumban lakom, és egy barátunk lakik a Pikkolo Apartmanban, ahonnan megtudtam, hogy Öntől hangzott el az tényként, miszerint nem volt nálunk egy betörés és lopás sem.
Sajnálattal tudatom, hogy sajnos nálam betörtek, sőt a feleségem 2 hetes gyermekünkkel otthon tartózkodott. Mindez portaszolgálat mellett!!!
több, mint 100ezer ft-os biciklit tulajdonítottak el, ráadásul erről videofelvétel is készült. A VIII. kerületi rendőröknek hála 2 órán belül meglett a kerékpár, amelyet már addigra el is adtak 3000 ft-ért.
Nem mi voltunk az elsők, két lakást már kipakoltak a betörők, és az egyik közös képviselőnk fiának a lelakatolt, örzött helyről is elvitték a biciklijét.
Sajnos a portaszolgálat nem garancia a biztonságra, nálunk is most lesz megszüntetve.
Rendőrségi és ügyészségi papírokkal állok rendelkezésére, amennyiben nem hisz nekem.
Kérem ezentúl csak valós adatokat szolgáltasson lakótársainak.

Előzmény: Jackopower (735)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 789
Köszi a segítségeteket!
Ma voltam benn, felmérték a konyhámat. Hétvégén meg elkezdünk költözködni, úgyhogy fúrnánk, faragnánk. Kérdezem van-e vmi szabály mikor lehet fúrni és mikor nem. Bár kulcsunk még nincs,de péntekig remélem az is lesz.
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.14 0 0 788

Sziasztok!

 

Hozzám egy igen igen jól kinéző srác jött UPC-től :), és a tv azért volt fontos, mert zárlatos volt az aljzat vagy mi, és ezt cserélte is egyúttal..

Viszont a 4-en lakom és a 6. emeleti szekrényt nyitotta a kulcsom, meglepő módon...

 

Előzmény: Roan1 (787)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 787

Szia!

 

Nem, nem kell mindenképp telefon, én is csak kábelt és internetet kértem. Az interneten olvasható díjakból kb. 20%-ot számolj le a társasházi díj miatt, ehhez 2 éves hűségnyilatkozatot kell aláírni. TV-d mindenképp legyen a bekötéskor, a 6-ról kulcsot nem tudom, honnan lehet szerezni (engem meglepetésként ért a dolog), így körbecsöngettem az ott lakókat.

 

R

Előzmény: Manolya7 (780)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 786

Sziasztok!

 

Ráadásul - emlékeim szerint - nem először fordul elő, hogy reggel nincsen melegvíz. Már egyszer volt itt a fórumon téma, nem tudom, a múltkori gyűlésen ezt felhozta valaki?

 

R

Előzmény: Zsozsi81 (785)
Zsozsi81 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 785

Szia!

 

Nálunk sem volt, ha ez vígasztal :)

 

Beszélt vki a közös képviselővel? Tudja valaki esetleg a kimaradás okát? És hogy ma este már lesz-e? 

 

Előzmény: sirpg (784)
sirpg Creative Commons License 2009.10.14 0 0 784

Üdv,

 

Másnál se volt reggel meleg víz? Vagy csak engem ért "hidegzuhany" ? :DDDDD

 

 

Jackopower Creative Commons License 2009.10.13 0 0 783
erikapa@freemail.hu

Szia. Ide írjál és felhív.

Előzmény: Manolya7 (782)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 782
Akkor vki megadná az elérhetőségét a hölgynek?
B703 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 781

Szia!

 

Először is fel kell venned a kapcsolatot az ügyintéző leányzóval, aki majd segít eligazodni a lehetőségek, csomagok között. Majd jelezd neki, hogy itt már él a társasházi kedvezmény. Vele tudsz időpontot egyeztetni, mikor jöhetnek a UPC-s kollégák szerelni.

 

Kb ennyi :)

 

A B épületben a 6. szinten van a villanyszekrény, ahol állítania kell a szerelőnek, az A-ban nem tudom hol van, de érdemes kulcsot szerezni hozzá.

 

 

Előzmény: Manolya7 (780)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 780
Én csak most fogok költözni, tehát nekem még nincs UPC-m. Kérdem mit kell tennem hogy legyen? Csak állítanak vmit vagy kijönnek vagy mi? Ha a kedves hölgyet akit említettetek felhívom ő mit tud nekem mondani? Mi mennyibe kerül? Én nem igazán látom át itt a neten. Telefon mindenképpen jár hozzá?
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 779
Sajnos teljesen igazad van. Felhívtam őket, de semmi remény…

:-(

Előzmény: sirpg (778)
sirpg Creative Commons License 2009.10.12 0 0 778

Én úgy tudom a Digi nem érhető el a nyóckerben!

 

üdv

Előzmény: Jackopower (777)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 777

A Digi TV nél 3.000,-Ft a hasonló csomag. (Társasházi nélkül!)

Azaz ott még 1.000,-Ft-ot lehetne sporólni!

 

Talán az a fő különbség, hogy míg a UPC-nél 48 csatorna, addig a Digi TV-nél 65 db csartorna van az akciós csomagban.

(Az internet átvitel, meg  atelefon kb ugyan annyi!)

 

Üdv.

 

DIGI TV

 

 

1
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 776
Ez nagyon jó hír.

Ügyes aki elintézte.

Hiszen volt, aki szerint 50 lakást laknak a 109 lakásból. Akkor meg nem lett volna elég az aláírás, hiszen 50% + 1 fő kell, azaz 55 lakás!

De akkor legalább ennyien biztos vannak bent már!

Szuper.

Előzmény: Lakó_001 (775)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 775
A UPC már el van intézve.
Előzmény: A.6.0.1. flat (772)
sirpg Creative Commons License 2009.10.12 0 0 774

Szia,

 

A UPC társasházi ajánlat már él a Pikkolóban is !!!

Csak hívd fel a UPC ügyfélszolgálatot vagy megadom egy kedves UPC-s hölgy elérhetőségét és ő átállítja a meglévő előfizetésed társasházira. Nekünk már pár hónapja azon fut! :)

 

Ja, meg asszem interneten is át lehet állítani ha belépsz a webshopjukba...

 

A forumon már előjött korábban is a téma.

 

üdv

 

 

Előzmény: A.6.0.1. flat (772)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 773

Közös kepviselőknek

Napjainkban egyre nagyobb igény jelentkezik a társasházak részéről biztonságos és kényelmes kapunyitó és beléptető rendszerek iránt. 

Ha az Ön által kezelt társasházakban felmerül hasonló igény, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot és mi ingyenesen felmérjük azt és árajánlatot adunk rá.
Eddigi tapasztalataink alapján egy átlagos társasházban a rendszer kiépítésének költsége lakásonként kb. 3000-6000 Ft között alakul. Úgy érzem, hogy ez az összeg nagyon kedvező a rendszer nyújtotta kényelmi és biztonsági szolgáltatásokhoz képest. Az alacsony árnak köszönhetően, olyan társasházakban is ki lehet építeni a rendszert, ahol eddig anyagi okok miatt a lakók elvetették hasonló rendszerek felszerelését.
Sok társasházban komoly problémát okoz közös teremgarázsok biztonsága. Ha a lépcsőházi bejárat a garázsba állandóan nyitva van, akkor egyrészről bárki bemehet a garázsba, másrészről a garázskapun bejövő idegenek feljuthatnak a lépcsőházba! Ha az ezt az ajtót kulcsra zárják, az tűzvédelmileg nem jó megoldás. Egy esetleges tűzoltósági ellenőrzésnél büntetést vonhat maga után. Rendszerünk erre a problémára is megoldást ad, versenyképes áron!

Miért jó ez a közös képviselőnek?
1. Csökken a meghibásodás lehetősége. Azoknál a házaknál, ahol kulcsot használnak a bejáratnál. A sok használattól a zárak nagyon gyakran elromlanak.(Általában a 3 napos ünnepek alatt. :-) Ez nagyon sok extra felesleges munkát ad a közös képviselőnek.
2. A rendszer felszerelésével növekszik a ház biztonsága, csökkennek a betörések, besurranásos lopások, ami nagyban javítja a lakók biztonságérzetét.
3. A rendszerhez tartozó kulcsok kiosztását a közös képviselő végzi el. Mivel ez egy komoly feladat, ezért - szerződés alapján - jutalékot biztosítunk az eladott kulcsok után.

 

Ingyenes zöldszám: 0680-625-525

 

 

1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!