Keresés

Részletes keresés

missparker Creative Commons License 2008.12.11 0 0 263
Gratula!!!! :))
Előzmény: Tündi2003 (260)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 262
"Vagy ha valaki együtt él a szüleivel és a testvéreivel, akkor a szülők és a testvérek is kaphatnak."


Közös háztartásnak az számít, ha valakik azonos állandó lakcímre vannak bejelentve? Mert hivatalosan ugyanott lakom állandóan, szülővel és tesóval együtt, de valóságban persze máshol ideiglenesen. Közeli és egy háztartásban élő hozzátartozónak számít a kiskorú unokahúg/öccs is, (tesó gyerekei) ha ugyanoda vannak bejelentve? Kiskorú nevére lehet egyáltalán ilyesmit meg üdülési csekket kérni?
Előzmény: Cafeteria fórum (259)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 261
"Csekély értékű ajándékot a közös háztartásban élő közeli hozzátartozónak is adható.
Figyelem az idén sem számít bele a 400.000 forintos keretbe"

Azt hogyan kell érteni, hogy nem számít bele a 400e ft-os keretbe? Idén kértem, és persze a megadott 400e ft-ból kellett kigazdálkodni.
Előzmény: Cafeteria fórum (259)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 260
"Ha normális lenne a céged, kérhettél volna laptopot elemként, "


Késő, tegnap vettem egyet. :) Már csak internet kell bele, mert anélkül nem élet az élet. :)
Előzmény: Cafeteria fórum (258)
Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.09 0 0 259
Csekély értékű ajándékot a közös háztartásban élő közeli hozzátartozónak is adható. Szűk keresztmetszet a közös háztartás. Azért pl. egy 4 fős csalás több mint 80 e Ft-ot kaphat. Vagy ha valaki együtt él a szüleivel és a testvéreivel, akkor a szülők és a testvérek is kaphatnak. Pl. vannak hatan az már több mint 130 e Ft.
Figyelem az idén sem számít bele a 400.000 forintos keretbe. (Jövőre meg nem lesz 400.000 forintos keret) Még van 3 hét az évből, tessék kérni a cégtől annál inkább is, mert lehet étkezési utalványba is kérni. További válaszok a cafeteria fórumban. (GOOGLE)
Előzmény: Haspók_ (257)
Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.09 0 0 258
Ha normális lenne a céged, kérhettél volna laptopot is cafeteria elemként, ugyanis azt is lehet adó- és járulékmentesen adni a munkavállalónak. Egy feltétele van, hogy a laptopot legalább 2 éve használatba kellett, hogy vegyék, magyarul 2 évesnél öregebbnek kell lenni. Szerintem egy 2 éves DELL, vagy HP azért még mindig többet ér mint ezek a mai legolcsóbbak, főleg ha ingyen van. Itt van 2009, beszélj a cégeddel, hogy jövőre adjanak egy laptopot cafeteriában.
Előzmény: Tündi2003 (249)
Haspók_ Creative Commons License 2008.12.09 0 0 257
Tündi, asszem már régebben írtam, de nem reagáltál rá, hogy ajándékutalványt nemcsak a saját, hanem hozzátartozó nevére is lehet kérni, pl. a szüleid nevére. Ha még plusz két főre kérsz, akkor háromszor annyit kaphatsz, több, mint 60 e Ft értékben, ez már egy korrekt laptop fele kb. :)
Előzmény: Tündi2003 (255)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.09 0 0 256
Korrekt. De sajnálni csak később foglak ... :)))
Előzmény: Tündi2003 (255)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 255
Tényleg borzasztó. De komolyan. A munkámért ugyanis olyan dolgokat szeretnék kapni, aminek SZÁMOMRA van értéke, és nem csupán a cégnek megtakarítása. Ennyi erővel üveggyöngyöket is osztogathatnának. A bennszülöttek először örülnek neki, mert szépen csillog, és eddig olyan nem volt nekik, és mekkora értéke lehet! A hódítónak meg milyen megtakarítás!
Ha operabuzi lennék, aki amúgy is ingét-gatyáját rákölti az operabérletre, akkor visítanék az örömtől, ha kapnék grátisz kultúrautalványt. De mivel nem vagyok operarajongó, ezért nyomaszt, ha oda kell mennem, mert én inkább internetbuzi vagyok :), aki szívesebben nyomulna éjjel nappal a neten, ahhoz meg számítógép/notebook kell.

Missparker is örülne a kaktuszutalványnak az egészségpénztár helyett. :))))


És ne mondd, hogy a cafival spórolok, mert szimfóniára én normál körülmények között egy árva fillért se költök* tehát NINCS belőle megtakarításom, ha utalványból veszem rá a jegyet.

* Mielőtt kulturálatlan igénytelen vidéki libának gondolsz, vannak komolyzenei lemezeim, nem is járnék hangversenyre, ha nem szeretném a komolyzenét. De normál körülmények között elég a CD, nem vágyom hangversenyre. De rá vagyok kényszerítve. No persze, minek kértem ennyi utalványt. Miért is? Mert nem volt MÁS lehetőség, amit kérhettem volna, és még így is csak a felét kértem a cafikeretnek!! A HR-ről fel is hívtak, hogy miért nem kérem a másik felét. Mert _nincs_arra_szükségem, amit kínálnak benne.

A cafeteria jó dolog LENNE, ha

1. figyelembe venné a valóban kölönböző élethelyzeteket, és nem csak a kultúra/üdülés/egészség háromszögben gondolkodna, alapból feltételezve, hogy mindenkinek mindig csak erre van igénye és/vagy csak erre nincs pénze. Van, amikor vannak fontosabb kiadások is egy mozijegynél, és nem csak a notebookra gondolok, mint kiadásra. Akinek a fizuja nem elég a villanyszámlára, az rohadtul lesz*rja a kultúrautalványt. És én még örüljek, mert Budapesten legalább van kulturális élet. De egy kis faluban? Ott mit is tudnak kínálni cafiban? Kaja- és ajándékutalványt, nyugdíj- és egészségpénztárt meg esetleg üdülési csekket. A kultúrautalványt el lehet felejteni. Nincs hol beváltani. Ráadásul az egészségpénztár se foglal el központi helyet az emberek gondolkodásában és büdzséjében.
Ha a cafi az otthoni net fizetése mellett figyelembe venné, hogy ahhoz kell gép is, és mondjuk cafiban lehetne X % kezdvezményre vagy konkrét X összegre jogosító számítógépvásárlási utalványt is kapni. Vagy ha nem csak vezetékes netre járna a cafi, de mobilinternetre is. (Micsoda nonszensz, hogy mobilinternetre nem lehet cafit kérni!!! /legalábbis legutóbb ezt olvastam/ Márpedig nekem olyan lesz, mert hol a konyhában, hol az ágyban akarok netezni, nem is beszélve a Gellérthegyről nyáron. :)

2. ha egy cég bevezeti a cafit, akkor kötelező lenne MINDEN elemet kínálnia, nem úgy, mint Missparker férjének cégénél, ahol kimazsolázzák a cégnek megfelelő elemeket, a dolgozó meg örüljön, hogy kap valamit.
Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.09 0 0 254
Pláne. Csapás csapás hátán. Borzasztó gondok ezek.
Előzmény: missparker (253)
missparker Creative Commons License 2008.12.08 0 0 253
És milyen ontopik hozzászólásokkal...
Előzmény: Törölt nick (252)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 252
Borzasztó sorsokkal szembesül itt az ember. Letaglózó.
Előzmény: Tündi2003 (249)
missparker Creative Commons License 2008.12.08 0 0 251
célszerű lenne olyan dolgokat adni, aminek a dolgozó is örül

Igen, ez lenne az alapja a dolognak. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy nem létezik olyan cafeteria elem, aminek én örülni tudnék. A kajajegyet, ajándékjegyet nagy kelletlenül fel tudom használni, az üdülési csekktől is megszabadulok lassan egy magánklinikán, néha annak is örvendezzen az ember, hogy beteg. Nem is az én munkahelyemmel van most gond (ahol ilyen gond volt, kiléptem), hanem a férjemével (ő meg nem tud váltani, a szakmája eléggé beszűkíti a lehetőségeit). Ott ugyanis még azzal sem törődtek, hogy a dolgozó válogasson cafeteria-elemeket magának. 7000 HUF/ hó a K&H Medicina kártyájára, és kész. Ha nem tetszik, kuss, mert a cégnek ez éves szinten többtízmilliós megtakarítás.
Előzmény: Cafeteria fórum (250)
Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.08 0 0 250
Hívjátok fel a cég figyelmét, hogy a cégnek nem kerül többe ha készpénzreváltást ad, mert minden közterhet TI, a munkavállalók fizettek.

Nagyon szívesen elmondom a cégvezetőnek is. Nem akarom reklámozni magam, és nem is szívesen nyúlnék bele működő cafeteriába, mert így is elég bajom van. Viszont kezdődik az új év, és célszerű lenne olyan dolgokat adni, aminek a dolgozó is örül. "Merthát" belőle van a profit!
Itt elérhettek: www.vbkj.hu

Előzmény: missparker (247)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 249
Hát, a 400ezres utalványok helyett én is szívesebben kértem volna 100valahányezer készpénzt, akkor legalább már meglenne a notebookom, és nem hangversenyre kéne járni orrvérzésig.
missparker Creative Commons License 2008.12.08 0 0 248
Ja, és inkább 33 ezer HUF kp, mint 100 ezer HUF üdülési csekk a kukába.
Előzmény: missparker (247)
missparker Creative Commons License 2008.12.08 0 0 247
Mert nem adják, akkor sem.
Előzmény: Cafeteria fórum (246)
Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.08 0 0 246
Nem tudom miért sírtok az utalványok miatt. Cafeteriát lehet készpénzre váltva is kérni, miért nem kértetek az utalvány helyett készpénzreváltást? Igaz, hogy akkor csak a harmadát kapjátok, az viszont készpénz.
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 245
Az ajándékutalványt én általában a Rossmann/DM/Tesco/Auchan/C&A ötszögben szoktam elkölteni. :)
missparker Creative Commons License 2008.12.08 0 0 244
Te szemét adócsaló :)))) 8000 HUF-ból istentelen mennyiségű sampont vennék :) A karácsonyi-évvégi nagybevásárlásra fogom elkölteni, csak nem tudtam, hogy lehet belőle hétköznapi cuccokat is venni. Igazán szép ajándék lesz 10 kg cukor, 5 kg liszt, 1 kg kávé és hasonlók, köszi kedves munkáltató :))
Előzmény: Tündi2003 (243)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 243

Missparker, vegyél egy táskát, sálat. Vagy vegyél egy raklap sampont. Az eláll, 1 évig nincs rá gondod. :)

Nekem is még mindig van 7000 kultúrautalványom, de már nem bírok több hangversenyt végighallgatni. Hálisten a MüPában elmaradt az egyik, és vissza lehetett váltani a jegyet. Az a 6000 ft is (kész)pénz, és nem vagyok hajlandó utólag adózni belőle.... :)))

Előzmény: missparker (240)
alpika02 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 242
Nagyon köszi a választ, és a nyomtatványt is:-)))
Előzmény: kisado (235)
Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.07 0 0 241
Cafeteria 2009


Nem tudom mennyire számít reklámnak, van egy anyagom a 2009-es adó- és járulékmentes juttatási elehetőségekrő, hogyan vehet ki a cégtulajdonos akár 1 millió Ft-o a cégéből adó- és járulékmentesen költségként elszámolva, hogyan adhat adó- és járulékmentes béremelést, 13. havi fizetés adó- és járulékmentesen, stb.

http://www.cegvezeto.com/juttatasok.html
missparker Creative Commons License 2008.12.07 0 0 240
Tudom, hogy jót akartál. Én arra akartam rávilágítani, hogy amennyiben ezt választod, a büszkén lobogtatott adókezdvezmény is több jót hoz a banknak, mint az ügyfélnek, ugyanolyan szemétség, mint a cafeteria maga. Kb. sosem látom meg az adókedvezményt, mert mire nyugdíjas leszek, a portfolióköltségek szépen felemésztik. Ha az évi 260.000 HUF adókedvezményt maximálisan ki akarom használni, olyan magas összeget kellene elhelyezni a számlán, amit jobban megéri máshová tenni.

Ma szembesültem a cafeteria további hátrányaival: találtam magunknak 8000 HUF ajándékutalványt, érvényes dec. 31-ig, szerintem még tavaly év végén kaptuk. Most hamar ki kéne találni, mi nincs még itthon, amire érdemes terven felül elb@szni 8000 Ft-ot, miközben valójában semmi olyan nincs, amire szívesen elkölteném. De muszáj!
Előzmény: kisado (238)
kisado Creative Commons License 2008.12.07 0 0 239


Cafeteria változás 2009

1. Az SZJA tv. 71. paragrafus 2009. január 1-től hatályát veszti!

Ez volt az a paragrafus, mely miatt jó pár juttatási elem és az iskolarendszerű képzés értékét összeszámolva, ha 400.000 Ft fölé került az kiadott összérték, akkor az ezt meghaladó részről természetbeni juttatásként kellett adózni.

2009-ben tehát nem kell figyelni erre a korlátra. Ez jó hír egyrészről az adminisztráció szempontjából, hiszen eltűnik egy korlát, amit figyelgetni kellett.



2. A művelődési intézményi szolgáltatás (kultúra utalvány) külön egyedi korlátot kapott a minimálbér értékében, de adható a munkavállaló közeli hozzátartozóinak is.

Korábban nem vonatkozott a 71. paragrafuson kívül más korlát erre a juttatásfajtára.

Tehát a minimálbér értékét meghaladó kultúra utalvány adóköteles természetbeni juttatás lesz.
kisado Creative Commons License 2008.12.07 0 0 238
Én csak arra írtam, hogy magad szeretnél befektetni. Magasak a járulékos költségek, de az adókedvezmény és az, hogy nincs árfolyamnyereségadó, és kamatadó, azért hoz valamit.
Előzmény: missparker (237)
missparker Creative Commons License 2008.12.07 0 0 237
Mindegyiknek pofátlanul magas portfolió díjai vannak, cserébe bizonytalan hozama. A hozzá kapcsolódó állami támogatást meg szintén köteles vagyok náluk elhelyezni. Nem tudom, ez kinek jó.
Előzmény: kisado (236)
kisado Creative Commons License 2008.12.07 0 0 236
Javaslom a NYESZ-t.
Előzmény: missparker (231)
kisado Creative Commons License 2008.12.07 0 0 235



Az üdülési csekk nyújtásakor a munkavállalókat, illetve azokat akik kapnak (közeli hozzátartozók, nem feltétel a közös háztartás) nyilatkoztatni kell, hogy adott évben milyen nagyságú üdülési csekket vettek igénybe.


Feltettem ide Neked a nyilatkozatnyomtatványt:

http://www.cegvezeto.com/ucsny.pdf
Előzmény: alpika02 (234)
alpika02 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 234

Sziasztok! Az üdülési csekknél a közeli hozzátartozó lehet egy háztartásban élő élettárs is? Ha igen, akkor erről kell valami nyilatkozat félét kitölteni?

ELőre is köszi a válaszokat!!:-))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!