Keresés

Részletes keresés

bokor.istvan Creative Commons License 2017.02.10 0 0 2798

Most vettem kettőt ebből a Revox orsóból, és két fekete Technics-et. És két eddig általam sosem látott Hitachi-t.

Már csak nosztalgiából kezdem ujra a magnózást, tehát nem a mennyiség a lényeg.

4 db 676-os Zonal szalag, vadi uj használatlan, és műanyag tíz és fél colloson per 528-as Emtech Basf szintén 4 db. Ez a flotta.

Magnóban pedig A77 mk IV és Tascam 32, negyedsávosak. 

 

 

Előzmény: Dzsibzon (2795)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 2797

Tegnap este (baráti körben) okostelefonos szövegfelolvasóval (női hang;)) "prezentáltam" az agymenést. A "voltunk olyan kapcsolatban" végén már sejteni lehetett, hogy frenetikus sikere lesz: ĐĐĐ

Előzmény: Mono SE (2796)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.09 -2 0 2796

Csak azért nem értik meg, mert a többiek Napóleonok.

Előzmény: wogaprocesszor (2794)
Dzsibzon Creative Commons License 2017.02.09 0 0 2795

wogaprocesszor Creative Commons License 2017.02.09 0 0 2794

Valahogy az az ember érzése rólad, hogy te vagy a meg nem értett tudós.

Előzmény: Főlökött (2793)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.09 0 0 2793

ui.: gyengébbek kedvéért utóirat.

 

 65dB (2750) hsz.-éhez még annyi hozzáfűzni valóm van, hogy könnyebben találja meg a keresettet, a dokumentáció 12. oldalán található, hogy a főmotor tengelyére, a nyomó görgő milyen nyomatékot kell, hogy prezentáljon, a gyári működéshez.

Illetve a jobb és bal orsókon milyen nyomatékot kell állítani, különböző üzemmódokban és tárcsákkal, az pedig a 13. oldalon található, grammban megadva :)

Tsokolom !

Előzmény: Főlökött (2787)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.09 0 0 2792

Én soha nem kértem Tőled olyan dolgot, hogy azonosulj a tudatlanokkal ! Gondoltam voltunk olyan kapcsolatban, amikor a studert vettem, hogy ilyet nem tennék és nem is feltételeznéd, sőt még akkor szívességet is tettél, ami viszont megmaradt! Ha netán írtam Neked ilyet, kérlek mond meg, hogy hol és én kérek elnézést !

 

Megoldás terén az alapötlet pedig az, hogy a két csévélőn ne húzzuk a szalagot annyira, hogy azon mechanikus sérülést okozzunk. Ha már technika, az alapok adottak, azokkal mit lehet kezdeni érdemben. Mivel az A88 - hasonlóan az A77-hez, ugyanazon vázzal és közel azonos mechanikai felépítéssel rendelkezik, így használható az A77-es szervízkönyve nyugodtan, a dorbézoláshoz.

Bármelyik csonkon mi is a cél, ne lépjük túl, a megengedett nyomatékot, károsodásmentesen üzemeltessünk. Ezt, hogy is érhetjük el úgy, hogy ne a 22-es csabdájába essünk és saját magunkat szabályozzuk agyon - szana és szerte?

Egyrészt az alapöntvényt is darabolni kell, 3 részre. Jobb és bal csévélőrész, illetve a teljes fejhíd szalagpályát, azt viszont - utóbbit szigorúan egyben. Ha ez megtörtént és a csévélő rész, 4cm-el feljebb került és a jobb és bal oldali öntvénydarab pedig 4 cm-el kitolva, na akkor jön a heggesztés ( tekintve az öntvényt sem egyszerű mutatvány ), hogy a daraboltak maflára síkban is maradjanak, az sem az. Miért ? Gondolom nem kell magyarázni Neked, sem a síkot, sem az öntvény mibenlétét.

Ha megvan az öntvény átalakítása, akkor jön a csévélő motorok síkban mélyítése ( fronttól hátrább tolása - több okból, nyomatékmérőnek helyet kell csinálni, fékezésállítást zavarmentessé kell tenni ), a fékező tárcsákkal együtt addig, amíg a tányérok síkja, az öntvény másikoldalára - hátra nem kerül. Miért jó ? Azért, mert a fékező szalagok nyomatákának állítását, egyenáramú motorokkal oldottam meg, sőt a szalag húzása sem egyszerű, mivel azt szabályozottan, egyenletesen és egy vonalban - egy síkban kell megtenni, hogy a fémszalag fékező ereje - felfekvése, a teljes felületre hasson, ne csak valamelyik szélre. Ezt legegyszerűbben a gyakorlatban, hogy lehet megoldani ? Veszel 2 db rossz cd-dvd meghajtót és annak fejvezérlését-fejvezetését használod. Így adott lesz a krómozott rudakkal az egysíkon futás, adottak a motorok is és fillérekből megoldottad a fékezés állítás problémáját - annak alapanyagát, sőt a mágneses árnyékolást is, mivel az egyenáramú mororok, az öntvény hátsó falára kerülnek.

Na akkor a jobb - bal csévélés fékezés-állítása letudva, lemélyítve, jön a nyomatékmérő tányérok legyártatása, mely a jobb - bal tányérra rögzíthetően, 3 furat adja magát, 120 fokban elhelyezve :)

A nyomatékmérő homlokfalán úgyszint ezen 3 furatot célszerű elhelyezni, mivel az orsó tartó tányért majd, így tudjuk felfogatni, ezen 3 csavar segítségével.

Így mechanikusan eljutottunk addig, hogy mérhető a fellépő nyomaték, az szabályozott - állítható fékezéssel korrigálható is, sőt motor vezérléssel is állítható.

A mechanikus megoldás - ötlet ez volt. Remélem kielégítettem kíváncsiságodat. A tényleges és konkrét megoldásról, nem szívesen tennék fel semmit, mivel nem azért dolgoztam-tunk és kisérletezgettem-tünk annyit, hogy más mindezt lenyúlja.....

 

Tudod a tényleges mérnököknek van olyan találákonysága, kretivitása, hogy a saját kedvtelésükre - kényükre - kedvükre, kíváncsiságuktól hajtva, megoldanak olyan dolgokat, melyekre néznek mások úgy ( tudatlanok ), mint maci a málnásban. Itt lehet szó a 250 négyzetméteres kégli légkondicionálásáról, összesen 200W-al megoldva, napelemmel ingyenesen :) avagy a viszonylag ingyen fűtésről, 60-70-fokos vízhőfokot csinálni, majdnem ingyen, igaz dolgozni kell érte......

Ha kíváncsi vagy még valamilyen megoldásra, mond......Szelektáltan, próbálok válaszolni.

Előzmény: Audi80Avant (2789)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2791

"lehetőség szerint egyszerűsítve , sallangmentesen.."

2787-esben (65dB részére) előadott "reflektálás" 0, azaz nulla darab száraz szakmai konkrétumot tartalmaz. Szerencsétlen Lütyő hogy a fenébe egyszerűsíthetne rajta tovább??:LOL

Előzmény: Audi80Avant (2789)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.08 -2 0 2790

"...ténykedve állítunk, szabályozunk és vezérlünk."

 

Esélytelen vagy, a führerünk még mindig a dolgozó népet szolgálja! :Đ

 

Előzmény: Audi80Avant (2789)
Audi80Avant Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2789

Azonosultam a tudatlanokkal , ahogy kérted - bár még nem dorbézoltam. :-)

Viszont te még adós vagy a kérdésemre adandó válaszoddal , lehetőség szerint egyszerűsítve , sallangmentesen.. .

Itt a lehetőség visszatérni a topic eredeti céljához . Próbáljuk meg , nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.

Előzmény: Főlökött (2786)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2788

Tényleg sajnos átmentünk a személyeskedésbe, az érdemi dumcsi helyett. Ez viszont szomorú.

 

Az is aggasztó, hogy sok tudatlan úgy nyilatkozik és úgy mond véleményt, hogy sem a revox technikával - annak paramétereivel, se a szabványokkal, se semmivel nincs tisztában, de azért nyomja.

Néha eldurran az ember agya, a sok tudatlan, tudálékoskodótól, akik megmodják a tutit, frankón, de közük sincs a valósághoz........ a tényekhez, a pusztán száraz és mérhető tényekhez, melyek mindennek az alapja, mivel azt feldolgozva, azok alapján ténykedve állítunk, szabályozunk és vezérlünk.

 

No itten van a kutyus elhantolva......

Előzmény: maxell_UD (2743)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2787

Ha és amennyiben elővennéd, mondjuk ( hamár revox topikban vagyunk ) az A-77 dokumentációját és meg is nézted volna, akkor láthatnád is, aminek viszont nem voltál képes utánanézni, csak süketelni, moderátorért sikítani tudtál, stb. 

 

MÁR BOCSIKA, DE A MODI, NEM AZÉRT VAN, HOGY TODATLANSÁGODAT KENDŐZZE !

 

Igaz nem a szabványos nyomatékkal, hanem grammban megadva szerepel a dokumentációban, amire_percy_próbált hivatkozni is -> de mivel nem szabványos megadás, azt át kell - kellene számolni a szabványosított - Mértékegység: Nm, opcionálisan Ncm-re.

 

Szóval 'nagytudású pettinghuszárkám' mit is szeretnél akkor ? Tudást ? Ki tart vissza, akkor tanulj ! Nézz utána, okosodj. Ennél többet nem kívánhatok Neked ! :)

Előzmény: 65dB (2750)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2786

Ha elolvastad volna a témában leírtakat, akkor értetted volna, amit írtam.

 

Te egy álló helyzetű, nyomaték mérésről, sőt mindezt lemezjátszó kézi készüléken véghezvíve, tettél fel képet.

Azt regéltem el, hogy működés közben - folyamatában kell mérni. Erről is tettem fel dokumntációt.

Na mivel saját folyamatos mérésem analóg, az át kell alakítani, a számítógép által fogadható verzióra. Így megyünk át, az analógból, digitális verzióra. Ott sem mindegy, milyen érzékenységet, milyen mintavételezési időt, frissítési időt alkalmazunk, melyez súlyozhatjuk az analóg jel figyelembevételét a rendszerben.

 

A pettinghuszárkáink téves elképzelése pedig az volt, hogy ezen rendszer összes megoldását - főleg az éleset - mely működik, annak adatait, milyen géppel - A/D átalakítóval+ frekivel + programjaival, dobjam fel ide, az egészet :). Hátha tudnak érvényesülni.

 

Tán igen viccesen próbálnak - bepróbálkoztak lükének nézni mást. Ennyi és nem több.

Előzmény: Audi80Avant (2715)
Főlökött Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2785

Bocsi, visszanéztem, ahogy igértem, de nem volt érdemi, amire reflektálnom kellett volna.

 

Ha a pettinghuszárkodás lenne a gondod, kérlek nézd meg a :

 

_percy_  2017.01.27    0 0 2676

 

hsz.-t én csak ennek szellemében folytattam a dumcsit :) Szóval nem én kezdtem, ígaz bűnöm, hogy úgy folytattam. Tetszik tudni, ahogy válaszolnak az embernek, ő is törekszik úgy reflektálni.

De azért bocsánat, nem kellett volna, ugyanazon a szinten válaszolnom !

Előzmény: _percy_ (2724)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2784

Pedig mindenki jobban járna, ha a viccesnek vélt beszólásaik fogalmazása helyett fociznának.

Előzmény: Mono SE (2782)
maxell_UD Creative Commons License 2017.02.08 0 1 2783

Nicsak! Élednek a buzik!

Előzmény: Mono SE (2782)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.08 -2 0 2782

ez csak egy pályaőr albakter, nem rúg labdába az állomáson

Előzmény: btamas70 (2779)
maxell_UD Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2781

" Ő már xart sem ér??!"

 

Nem úgy mint te?

Előzmény: btamas70 (2779)
maxell_UD Creative Commons License 2017.02.08 0 1 2780

" az nem az illetöt minösiti, hanem sokkal inkább azt az 5-6 tulképzettet..."

 

Na ettől neked nem kell tartanod, ennek még gyanúja sem merül fel veled kapcsolatban!

Előzmény: btk53 (2778)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.08 0 1 2779

Másik totyikban éppen akartam kérdezni, h Bakonyi elftárssal senki se foglalkozik? Ő már xart sem ér??!:LOL

Előzmény: btk53 (2778)
btk53 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 2778

szwsz azért mert 5-6 komenyista hülyének néz valakit, és ezt hangoztatja is fennebb, az nem az illetöt minösiti, hanem sokkal inkább azt az 5-6 tulképzettet...

Előzmény: Törölt nick (2777)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.07 0 0 2777

Ha lehetne vizsgát tenni általános szakmai alkalmatlanság c. tantárgyból, akkor ez maga lenne az órai munka alapján előre megajánlott csillagos ötös! De sajnálattal kell megállapítanom, hogy ilyen tantárgy mint tudjuk nincs, és emberünk a folyamatos belevakkantgató stílusát fentartandó, most napirendre tűzte a folyamatos buzizást !

maxell_UD Creative Commons License 2017.02.07 0 0 2776

Hát ezért érzed itt ilyen jól magad?

Előzmény: Mono SE (2773)
btamas70 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2775

"Rossz az, aki rosszra gondol!

Momentán wan itten egy paci"

 

Fapaci? Đ)

Ja bocs, nem olwastam towább:LOL

Előzmény: btk53 (2774)
btk53 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2774

Rossz az, aki rosszra gondol!

Momentán wan itten egy paci, annak az alkatréxeit tunnám felajánlani, és most már neked is. )))

Előzmény: Mono SE (2773)
Mono SE Creative Commons License 2017.02.06 -2 0 2773

mindig tudtam, hogy homokos az egész bagázs ;)

Előzmény: btk53 (2772)
btk53 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2772

Má bocsi, de neki honnan volna ilyen nyalokája, amikor nem ehet, de még hasonlot sem?

Ha nagyon nyalni (szopogatni) akarx, gyere adok hozzáwalot! )))

Előzmény: gabocza1 (2770)
AudiJo Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2771

Örűjjé', hogy nem egy kicsomagolt-elszopogatottat rakott fel!:)))

AJ 

Előzmény: gabocza1 (2770)
gabocza1 Creative Commons License 2017.02.06 -1 0 2770

Elég smucig vagy, mintha a fogadat húzták volna...:)

Előzmény: spacc (2769)
spacc Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2769

....nnnne!

 

Előzmény: gabocza1 (2767)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!