Keresés

Részletes keresés

Simply Red Creative Commons License 2007.09.16 0 0 343
Szélsőséges véleményed van.
 
A helyzet az, hogy nem az én, hanem a te véleményed szélsőséges. Nézd meg csak a listádat:
 
1- Randi egy ügynők aki paramókusokat gyűjt be a titkosszolgálatok részére 70%

2- Randi egy csaló aki sohasem adna ki a kezéből ennyi pénzt 5%

3- Az összes paramókus csaló 1%

4- A paramókusok félnek megmatatni a képességüket. Mind. 1%

5- Randi a nagy szenzációra vár, ahol több paramókust is bemutat és kaszál a jogdíjakból 20%

 
Az 1. 2 és 3. pont kizárja annak a lehetőségét, hogy Randi becsületes lehessen.
A 4. 5. pont pedig nyilvánvalóan szélsőséges.
 
Szóval azt ajánlom, hogy inkább te gondolkodj el azon, hogy mi a szélsőséges és mi nem.
Előzmény: Törölt nick (321)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 342

Tévedsz.

Magam egyszerűen nem hiszem el, hogy ne lehetne megtenni valamit.

Ez sokkal erősebb és nincs benne önbecsapás.

Előzmény: Bign (340)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 341

Több évig kutattam a témát és ez alapján azt kell mondanom, hogy a legtöbb emberre nem lehet hatni tényekkel és bizonyítékokkal. Miért nem? Mert az emberek elsősornam nem észlények, hanem érzelmi lények. Ezért hatok és egy megfelelő arányban érzelmi és értelmi szálak keverékével. Ne is kérj rá, hogy másként tegyek. Már megpróbáltam, többszörösen, számos egymástól szögesen eltérő területeken és hatástalan.

A mostani módszerem meg hatásos.
Tehát működik.
Úgy viselkedik, ahogy tervezem és ahogyan elvárom.

Előzmény: Törölt nick (336)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 340
Kezd az idegeimre menni a forumerror.php! :O[]

"A tévedés lehetőségét mindig fenn kell tartani. Az illető tévedett."

Nem tudom. Elég közel állt egy másik személyhez, aki bizonyítottan nem tévedhet. :O)

Azért gondolt át, nem szószerint értve a kijelentést:
ha X ember hisz benne, hogy arrébb mozdíthat egy hegyet, és elkezdik hordani,
arréb fog mozdulni.
Ha nem hisznek benne, meg se próbálják, a hegy a helyén marad.

Esetleg ki lehetne próbálni:
az orvos (akinek kijelentésében feltétlenül HISZEL) egy vizsgálat után közölne veled egy halálos diagnózist.
Aztán hetente visszajárnál ellenörző vizsgálatra (kezelést nem kapnál, mert "már" értelmetlen lenne).
Szerintem az egészségi állapotod rohamosan romlana (a HITED miatt).

Tévedek?

Előzmény: Iván Gábor (329)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 335


Magam ráteszek egy millió forintot, hogy nem.

Előzmény: darwinista (332)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 334

Egyet azért leírok. Vassy egyik oldalom reklámozza az Egely kereket, abból is haszna van, a másik oldalon meg óvatosan kritizálja és abból is haszna van.

Másik a pívíz. Bővebben majd cikkeimben.



Előzmény: Törölt nick (328)
/dev/null Creative Commons License 2007.09.16 0 0 333
Kicsit kegészítve:

1. Van egy működő parajelenség, amit széleskörűen és a szkeptikusok is annak tartanak

1.1 Bizonyítják hogy valóban működik. (kettős vak, megismételehtő, stb...)

1.1.1 Elviszik az egymilliót.

2.Eltelik x idő. Ezt a jelenséget feltárják

3. Randi ezek után nem köt rá szerződést.

Mivel x idővel ezelőtt már elvitték a milliót.

Sajnos az 1.1-ig még nem jutott senki.
Előzmény: Iván Gábor (317)
darwinista Creative Commons License 2007.09.16 0 0 332
Ki fogad arra hogy linnder es Ivan GAbor ugyanaz a szemely?
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 330

Nagy részét már leírtam és itt kóvályognak hozzászólásaimban a fórumokon. Majd összeszedem néhány cikkbe.
Előzmény: Törölt nick (328)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 329
"Egyszer állítólag azt mondta "valaki":
"ha annyi hitetek lenne mint egy kölesmag, és azt mondanátok a hegynek menj arrébb,
arrébb menne"
/ Ezt gondolom Iván Gábor majd pontosítja /"

A tévedés lehetőségét mindig fenn kell tartani. Az illető tévedett. A hit fabatkát sem ér.

A hitnek állítólag van ereje, meg hatása. Rendelkezik ilyenekkel a pédoxos hitetlenség?

- Álláspontom szerint és hát ez a valóság is, a hit egy fabatkát sem ér. Ön és mások becsapása. Nagyon sok legenda, mese szól arról, hogy a hit erre, meg arra képes. Aztán ha jobban megvizsgáljuk, rájöhetünk arra, hogy a világon szinte semmi haladó dolog nem történt még a hit és csak is a hit által. A legendák nem igazolhatóak, sőt az derül ki, hogy azok hatalmas nagy lódítások, hazugságok a legtöbb esetben. Szívesen kiállok bármennyi hívő emberrel egymagam, egy-vagy akár több ellenőrzött kísérletre is, hogy a hitnek, vagy a hitetlenségnek van nagyobb ereje? Legyen például a klasszikus; " A hittel hegyeket lehet megmozgatni állítás", vagy bármi hasonló. Nos a hívők próbáljanak meg elmozgatni egy hegyet a helyéről, csupán hittel, én meg majd hitetlenkedem, hogy a helyén fog maradni. Nos lehet a hívők millióinak jelentkezni a próbára, egymagammal szemben.


Szívesen kiírok rá díjjat is:-)
Előzmény: Bign (242)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 326

Kuc-kuc:-)

Tudod te is, hogy nem írsz igazat.

Előzmény: NevemTeve (323)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 325

Vassy Zoltán fizikus-parafizikus nem csak kutatótársam, de a szomszédom is volt évekig. Számos kísérletének én voltam az öteletadója. Vassy magán emberként és szakmai oldalon is tett néhány olyan dolgot, ami miatt én Egely Györgynél szánalmasabb "tudósnak" ítélem meg. El is kellett 5-6 évnek telnie, hogy talán most indulatok nélkül is tudjak róla írni.

Azt hittem, ő az első tényleg hiteles ember a hazai parakutatásban, de óriásit tévedtem.

Nagyban és jelentősen hozzájárult, hogy Semmiben Sem Hívő lettem és erősen és részrehajlás nélkül kételkedek mindenben a világon. (A szkeptikusokban is) Mint ismert egy ilyen ironikus világnézetet (vallást) is alapítottam.

Vallásom-világnézetem érdekessége a tudományos igényességgel definiált Általános Isten levezetése, amely alapján az Általános Istent bátran állíthatom tudományos ténynek, mert bizonyítani tudom és eddig kiállta a kritikák próbáit is. Kész vagyok további kritikai próbákra is a kérdésben, mert valamilyen szinten Isten is egy eddig feltáratlan parajelenségnek számított, akárcsak sokáig az Egely kerék.

Előzmény: Simply Red (239)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 324
"parafizikus aki kicsit meg is hasadt emiatt elméjében, mert egy fenékkel próbál két lovat megülni"

Egy igazi fizikusnak aki a természet titkait kutatja, tevékenységét és gondolatait az észlelések és a valóság kapcsolata befolyásolja.
Mindíg tudatában kell lennie, hogy a háta mögötti könyvek nem a valóság, csak annek egy modelje.
Ebben az esetben egyetlen fizikus elméjének a hasadás veszélye sem áll fenn.

Az is igaz, nem nagyon kockáztatnak. :O)
Előzmény: Iván Gábor (319)
NevemTeve Creative Commons License 2007.09.16 0 0 323
> 1. Van egy működő parajelenség, amit széleskörűen és a szkeptikusok is annak tartanak
Nincs. Innen kezdve a levezetésed nem vezet sehová.
Előzmény: Iván Gábor (317)
Bign Creative Commons License 2007.09.16 0 0 320
"1. Van egy működő parajelenség, amit széleskörűen és a szkeptikusok is annak tartanak"

A szkeptikusok csalásnak tartják.
Előzmény: Iván Gábor (317)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 319
"Engem három dolog zavar:

1 hogy nincsen a tudósok között paramókus?

2 hogy nincsen a szkeptikusok között paramókus?

3 hogy nincsen a paramókusok között politikus?"

Szerintem az első kettőre rengeteg példa van nem csak világ, de hazai szinten is.

1. Tudományos fokozattal rendelkezik maga Egely is és tele van a ilyen olyan doktori professzori, stb ajánlásokkal az ezoPara oldalak.

2. Vassy Zoltán fizikus - parafizikus aki kicsit meg is hasadt emiatt elméjében, mert egy fenékkel próbál két lovat megülni és mindkét oldalból anyagi hasznot húzni.



Előzmény: Törölt nick (236)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.16 0 0 318
Ez linder(314)-nek szólt.
Előzmény: Simply Red (316)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 317

Nem teljesen azt állítom, amit vélelmezel, hanem;

1. Van egy működő parajelenség, amit széleskörűen és a szkeptikusok is annak tartanak

2.Eltelik x idő. Ezt a jelenséget feltárják

3. Randi ezek után nem köt rá szerződést.

Volt egy parajelenség, ami átment tudományosan kiismert jelenségbe.


Egy normális díjnál nincs ilyen. Ott ha valaki egy, vagy tíz év mulva éri el magánürjárművével az ürhatárt, a díj kiírásához képest, akkor is megkapja a díjat.







Előzmény: pint (235)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.16 0 0 316

Ez azt jelenti, hogy eltaláltam, és te valóban nem beszélgetni akarsz, hanem csak valamiféle bulvár-közvéleménykutatást végzel? Merhogy a 205. egy ilyen kérdőív. Az eddigi hozzzászólásaimból már leszűrhetted volna, hogy én a 6. pontnak adok 100%-ot, a többinek 0-t.

 

(abban azért egyezzünk meg, hogy ha én nem butázlak le téged, akkor te meg nem szélsőségezel le engem, rendben?)

Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.16 0 0 315

Ez is egy lényeges példa és a hozzáfüzött gondolatod is.

Beraktam egyenlőre a 3 helyre a kommentekhez.

Előzmény: Bign (231)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.15 0 0 312

Mondhatod viszont hogy nem hiszed, hülyeségnek tartod, stb.

 

Akkor mondom. Nem hiszem és hülyeségnek tartom.

 

(Most kezdek egyébként rájönni, hogy te hogy képzeled a beszélgetést egy fórumon. Valahogy úgy, ahogy a tévében a közönségszavazást csinálják valamiről. Indokolni, magyarázni, érvelni nem kell, csak kinyilatkoztatni. Akkor most ezen túl vagyunk, én szavaztam, jóccakát.)

Előzmény: Törölt nick (308)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 311

Aha. A parajelenségek létezésének legerősebb bizonyítéka tehát épp az, hogy olyan erősen eltitkolták ezeket, hogy szinte semmit se lehet tudni róluk. Világos. Sőt, egyből nyilvánvaló az is, milyen hatalmas jelentőségű, a tudományt alapjaiban felforgató jelenségek ezek, hiszen mi más indokolna ilyen fokú titkosságot.

 

Az a gyanús, ami nem gyanús.

Előzmény: Törölt nick (308)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 307

Nem értem. Pont a hivatkozott 300-asban mi kivetni valót találtál? Teljesen tárgyszerú, száraz tényközlés.

 

Még ha némelyik korábbi hozzászólásomat kifogásolod, megértem... :-)

 

Előzmény: Törölt nick (304)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 306

NEM!!! Ha nem megismételhető, akkor is létező és akkor is megmagyarázandó!!!

 

Mondod te. De azt sajnos nem mondod meg, hogyan. A katonának is mondhatja az altiszt, hogy meszeljebe az egte. Mit mondhatna? Igenis, kérem, milyen színűre? Ettől még nem lesz bemeszelve.

 

A kutatók többsége nem parancsra dolgozik. Legjobb tudása és képessége szerint azt kutatja, ami érdekli és ahol esélye van sikerre. A kanálhajlítást eddig nem sokan választották, lehet hogy szám szerint egy se...

 

Pl. te miért nem? Vagy csak azt tudod, hogy az eredményt szeretnéd látni? Kérhetnél hétmérföldes csizmát, repülő szőnyeget, teleportot is. Attól tartok, ha erre kényszerítették volna a kutatókat, akkor se lenne egyik se, meg hajó és repülőgép se, mert a teleportkutatás miatt nem jutott rá erőforrás.  

 

 

 

 


Előzmény: Törölt nick (301)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.15 0 0 305

sajnálkozom, hogy nem tudok veled úgy beszélgetni ahogyan reméltem.

 

Fogalmam sincs, hogy hogyan remélted, mindenesetre nekem furcsa, hogy úgy vitatkozol, hogy azt mondod, hogy "nem, ez nem így van, de hogy hogy van, azt nem mondom meg". Mindezt egy olyan kérdésben (mi a tudomány feladata), ami már az általános iskolában világossá kéne, hogy váljon minden gyerekben.

 

A gömbvillám egyébként nagyjából egy kalapban is van a kanálhajlítással, ezt jól látod. Pontosan azért, mert ritka és mesterségesen nehezen hozható létre.

Előzmény: Törölt nick (295)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 300

Sokáig nem tagadhatja a tudomány a létező dolgokat......

 

Jellegzetes alapállás, semmit se értesz abból, hogy működik a tudomány.

 

Egyáltalán, mi tagad mit?

 

Ha kanálhajlításból születik tudományos igényű munka, amiben lesznek tudományosan igényű állítások, akkor lehet hogy lesznek olyan emberek, akik különböző érvek alapján vitatják az állítások igazát. Akkor se a tudomány tagad valamit, hanem ez vagy az az ember vitat valamit. A viták során érvek hangzanak el, kiderül kinek van igaza és ki tévedett, lassan kialakul egy tartható állításhalmaz, ha tetszik tudományos modell.

 

Jelenleg nem tudok tudományos igényű kanálhajlítással foglalkozó cikkről, ha te tudsz ilyet, linkeld be, mindjárt előrébb leszünk. Amíg ilyen nincs, nincs mit se tagadni se helyeselni.

 

Anekdotákról beszélünk, melyek közül te sokat elhiszel, és meg legtöbbet nem. A vitát eldönteni pedig ilyen alapon értelemszerűen nem lehet eldönteni.

Előzmény: Törölt nick (298)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 299

Nem. Egyáltalán nem ez a dolga.

 

Kérlek. A tudomány nyitott. Ha pl. téged a kanálhajlítás érdekel, és képes vagy a területen tudományos igényú munkát végezni, senki se tiltja meg hogy megtedd. Ha sikerül eredményt elérned, és azt megfelelően dokumentálni tudod, seélyes lesz arra, hogy megjelentesd valamelyik folyóiratban. Ehhez természetesen nagyon igényesen, jól kell dolgozni, de ez a legkonvencionálisabb tudományos munka esetében is így van.

 

Viszont te se akard azokat erre kényszeríteni, akik inkább mittudomén szuperszimmetriával szeretnének foglalkozni. Csak mert a kanálhajlítás mibenlétét érted, a másik meg nem érdekel, főleg mert nem tudod mi a franc az.

Előzmény: Törölt nick (295)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 297
Pontosan ezért a gömbvillám nem egy ismert, jól modellezett része a tudománynak, hanem egy vitatott jelenség, amiről nem lehet eleget tudni. Érdemben kutatni se lehet, mert nem nagyon van mit. Vannak próbálkozások, amik vagy hasonlítanak arra, amit gömbvillámként meséltek el emberek, vagy nem. Ott is rengeteg az anekdota, elég elolvasni Egely mester idevágó művét.
Előzmény: Törölt nick (295)
mmormota Creative Commons License 2007.09.15 0 0 296

Ha bemutatnak nekem egy jelenséget, ellenőrizni tudom, megismételhető, lefényképezhetem, sokféle ellenőrző kísérletet végezhetek stb, és ezek pozitív eredményt adnak, egy idő után elfogadom. De nem várom el, hogy mások is elfogadják. Csak elmondom, leírom, közzéteszem a teszteket stb.

Ha másokat is érdekel, azok is tudják tesztelni a jelenséget, újabb ötletekkel ellenőrzik, egyre több ember fog érdekelni és az állításaink hitele nagyon megnő.

 

Ez a tudományos eredmények elfogadottá válásának útja.

 

Ha te esküvel állítod, hog a kezedben spirálba görbült a kanál, de ezen túl semmi további ellenőrzési lehetőség nincs, akkor az nem tudományosan értékelhető eredmény. Ez nem azt jelenti, hogy hazugnak neveznek, sőt. Csak nincs az állításodnak kellő hitele. Annyi tötént, hogy az eddig is bőséges anekdotakincs bővült egy újabbal.  

 

A tudományt illetően teljesen téves az elképzelésed. Nem az számít, hogy beleillik-e a korábbi elképzelésekbe. Hanem, hogy ellenőrizhető, megismételhető, tesztelhető dolog-e, amiről bárki kellő ismeretek és felszerelés birtokában megbizonyosodhat.

 

Mit gondolsz, a relativitáselmélet vagy a kvantummechanika mennyire passzolt bele a newtoni világképbe? A kísérletek eredményei nyomták kérlelhetetlen erővel ebbe az irányba a fejlődést, a korábbi elképzeléseket pedig részben fel kellett adni.

Előzmény: Törölt nick (291)
Bign Creative Commons License 2007.09.15 0 0 294
"Ha leszáll az ufo a Kossuth téren, akkor rendkívül kevesen fognak kételkedni az ufók létezésében, pl. én se."

És ha esetleg egy szuper titkos kísérleti katonai gép, génmodosított földi emberekkel? :O)
Előzmény: mmormota (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!