Keresés

Részletes keresés

litati Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3217
A fehér forró csokit is mentettem, de itt fehér csoki sincs. Majd elmegyünk egy nagyobb üzletbe bevásárolni. A brassóid nagyon szép.
Előzmény: alchri (3216)
alchri Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3216

Sziasztok:)

 

Lili, ez a Kozáksapka nekem így is tetszik és biztosan nagyon finom volt! Ha marcipános csokit nem kaptál, akkor talán fehéret találsz a közértben, meg egy narancsot és máris készítheted a következö forró csokis finomságot:

 

Fehér forró csoki/alchri:

 

6 deci tej, 8 deka fehércsoki, 1 deci tejszín, 1 tk. reszelt narancshéj, 4-5 ek. narancslikör

 

A tejet egy kis lábosban felmelegítettem, beleszórtam a durvára vágott csokit és felolvasztottam. Közben felvertem a tejszínt. A forró csokoládéba reszeltem a narancshéjat és a beleöntöttem a narancslikört, habverövel kicsit felvertem. Tejszínhabbal és narancshéjjal megszórva tálaltam.

alchri: nem volt itthon narancslikör, de így is isteni finom volt, a narancshéj rendkívül pikánssá teszi.

 

Kellemes délutánt!

litati Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3215
Sziasztok.

 

Nálunk szépen süt a napocska és 13 fok van kint, nekem ez pont megfelel október végére. Kertben is jó dolgozni, a lakásban is vidámabb a hangulat.

Ma maradékot eszünk ebédre, sólet, rántott hús és káposztasaláta. Desszertnek sütöttem délelőtt egy finom sütit murkocska receptje alapján. Nem lett szép, sőt, csunya lett, de megkostoltam, nagyon jó. Irom a receptet.

 

Klári, ezt a salátát úgy csináltam, hogy legyalultam a lilakáőosztát meg egy kis lilahagymát, besóztam, állni hagytam és egy sima uborkasaláta lébe nyomkodtam ki (víz, ecet, cukor). Ennyi. A gerslit nálunk árpagyöngye néven árulják az üzletekben, hátha igy megtalálod ott is.

 

Erika, én is beterveztem már ezt a marcipános forrócsokit, már meg is csináltam volna, csak nem kaptam itt a mi közértünkben marcipános csokit, majd legközelebb.

Kozáksapka kockafejűeknek:/murkocska

hozzávalók :

      tészta:   1 bögre (3 dl) kr. cukor
                    2 tojás
                    1 bögre liszt
                    1 sütőpor
                    1 pohár tejföl
                    2 ek kakaó

      krém :    1/2 l tej
                    5 dkg cukor
                    3 tojássárga
                    5 dkg cukor
                    2 dkg liszt
                    1 van. cukor

      bevonáshoz : tetejére csokimáz
                            oldalára 10 dkg kókuszreszelék

készítés : kevert tésztát készítünk, kikent lisztezett tepsiben/ sütőpapíron sütjük 200 fokon 10 perc (ezalatt nem kinyitni a sütőt!), majd 175 fokon 15 perc. Közben krémet készítünk: a tejet  5 dkg cukorral felforraljuk, hozzáadjuk a van. cukrot, a tojássárgát kikeverjük a másik 5 dkg cukorral, majd belekeverjük a lisztet, és felfőzzük a cukros tejben, kicsit hűtjük. A megsült tésztát felszeleteljük, félbevágjuk és a feleket 1-1 tk krémmel összeragasztjuk, kicsit kívül is bemaszatoljuk a krémmel és kókuszba forgatjuk. A tetejére csokimázat csorgatunk.
Az eredeti recept szerint kis pogácsaszaggatóval kell a tésztát kiszaggatni, így lesz kozáksapka formája. Mivel azonban így sok a hulladék, ezért készítem én kockafejűeknek. Ha szabályosan járok el, akkor a hulladékra szoktam pötyögtetni a krémet és megszórom kókusszal.
Finom , könnyű sütike, a tészta és a krém hamar megvan, a kenegetéssel kell egy kicsit szöszmötölni, de ülve,  jó zenét hallgatva fel sem tűnik. Tegnap bevittem a dolgozóba, alig voltunk és pikk-pakkra eltűntették a csa
jok.

 

alchri Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3214

Sziasztok:)

 

Lili, mindenképpen próbáld ki a csokis édességet, nagyon gyorsan elkészül és isteni finom!

 

Vica, köszönöm a jókívánságokat, még fájdogál neki sajnos, pedig ma énekelnie kell. Hú ezt a bablevest elfogadnám ma, nagyon guszta volt és a pogácsák meg gyönyörüek!!!

 

Klárikám, biztosan jól telt a névnap, hm....teraszon kávézni.....na az itt nálunk már nem menne, csak egy gázos "fütö gombával";) Apropó, ezekröl megállapították, hogy rettentö károsak a környezetre, többet ártanak mint az autók. Pedig nagyon elterjedtek, szinte minden kávézó és étterem felállított többet is a szabadban lévö asztalaik mellé. A gersli nem csak nagyon finom volt tegnap, hanem valami fantasztikus hatása is volt.....(pirul), nagyon jót tett az emésztésemnek:))   Azt tudod, hogy a couscous is alacsony GI-s? Meg a vörös lencse! A forró csokoládém már kevésbé:))))

 

Zita,majd számolj be a darabról légyszíves, biztosan jó lesz, a címe sokat ígér:))))

 

Ma ebédre Chrinek Brassóit készítek, mivel férjem kérésére a hütöben pácolódott pár szelet tarja, de miután elutazott, muszáj volt valamit csinálni belöle. Kockára vágtam és egy részéböl Brassói lesz, a másik részét meg vagy lefagyasztom, vagy valami mást csinálok belöle.

 

Kellemes hétvégét Mindenkinek!

 

 

zitasz Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3213

Sziasztok!

 

Sajnos ma dolgozom, úgyhogy képfeltöltés helyett csak a Ti képeiteket nézegethetem. Főzni nem főztem, a férjem mindennap valakivel ebédelt, én meg találtam ezt-azt otthon :)

 

Este színházba megyünk, a "Ne most, drágám" című vígjátékot nézzük meg. Azt hallottam, hogy jó, remélem tényleg az lesz!

 

Vicus - nagyon jól néz ki a leves, és a pogi is! :)

 

hebike - hmmm...palacsinta:))

 

Erika - a csokis sütid is nagyon finom lehetett!

 

Náninéni -  gratula a kocsihoz! és köszi a kex receptet!!!! :)

 

na, most sajnos mennem kell....majd jelentkezem, ha tudok!

 

Jó pihenést mindenkinek!

latsia1 Creative Commons License 2007.10.27 0 0 3212
Sziasztok, szép szombatot Mindenkinek!
Köszönöm szépen a jókívánságaitokat!

Tegnap nagyon jól sikerült a névnapi vacsi, Mindenki meg volt elégedve, a végén még a szomszédok is átjöttek egy italra, mert a teraszon ittuk meg a kávét a jóidő miatt és dumcsizni kezdtünk:O))

Mindjárt feldobom a kajákat és a reciket, csak először:

Vica, ez a Babgulyás nagyon guszta és ezzel a finooom pogácsával biztosan nagy sikere volt! Hogy készült a pogi, nagy meló? Bár ahogy elnézem ez minden munkát megér!;O)

Lili, hogy készíted a káposztasalit?

Erika, de jó ez a gerslis kaja, én még soha nem használtam ezt, nem is tudom, milyen néven fut itt, ha egyéltalán van....pedig tuti finom lehet....
Köszi a drukkot, asszem hétfőn fizetnek....csak el ne kiabáljam!:O))
Örülök, hogy ízlett a csokis süti!! szép volt a koncert? Sokan voltak? chrinek jobbulást!!!
Erikám ez a Marcipános forrócsokid már a tél közelettét jelzi....ahogy visszamegyünk a hidegbe elkészítem!:O)) Ez is GI ugye?:O))))

Hebike, ez a palacsinta.....anyááám de finom lehet...jó kis lelőhelyeid vannak!!!

Vicus, jó, hogy említed az oldalamat, már igazán sok új recit kellene felpakolnom a képekkel, de mikor???? Most van egy főnököm, és ő osztja be az időmet:O))))

Andi, gratula a kocsidhoz!!!!!!! Csodaszép lesz!!!






KicsiVica Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3211

Látom kitört a hétvége...vagy még mindenki a konyhában serénykedik a vacsorákkal:)

 

Én a magam részéről már túl vagyok a napnak ezen részén:) Az említett babgulyás készült, csak nem sörkiflivel, hanem igazi hajtogatott sajtos pogácsával a párom kérésére.

 

Ha kicsit leülepedett a hami, akkor tekerek egyet a szobabiciglin, hogy ne legyen bűntudatom.;)

 

Aztán meg majd eszek valami kis édességet:P

 

Előzmény: KicsiVica (3210)
KicsiVica Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3210

Szép napot!

 

Klári! Diminek nagyon boldog névnapot, neked kellemes időtöltést a konyhában.

 

Erika! Chrinek mielőbbi jobbulást kívánok.

 

Hebike! A füstöltsajtos pulyka tejjel készült és tejszínes füstöltsajtos krémsajttal. A bucit csak meg kell sütni, kb. 10 perc alatt kész van. Levesed és habostúrós palacsintád nagyon jól néz ki.

 

Ma még lényegében semmi értelmeset nem ettünk, kicsit későre csúszott a reggeli, ezért hát az ebéd kimaradt. Vacsorára babgulyást fogok készíteni, sörkiflivel azt hiszem. Majd hozom megmutatni:)))

Előzmény: latsia1 (3204)
litati Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3209

Sziasztok.

 

Huuu, hebike, ez nagyon szép, ez a palacsinta. Gyorsan lementettem, hátha megcsinálom valamelyik nap.

 

Erika, ez a sütés nélküli torta is izgatja a fantáziámat, már amióta Klárinál láttam. De Te látom meg is csináltad.

 

Klári, Boldog névnapot az uradnak!

 

Nálunk ma rántott szelet lesz ebédre sült krumplival és lila káposztábol csináltam káposztasalátát, remélem jó lesz.

alchri Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3208

Hebike, nagyon jól hangzik ez a habos,túrós palacsinta és milyen guszta!!!!

 

Ma gerslirisottot föztem, imádom a risottorizst, de állítólag a fehér rizs nem nagyon egészséges, ezért ma gersliböl föztem egy tarka risottot. Isteni finom lett!!!

 

Gerslirisott/alchri:

 

1 lilahagyma, 1 piros színü paprika, fél cukkini, maroknyi gersli, 1/2 deci fehérbor, kb. fél liter leves, só, bors, diónyi vaj, parmezán frissen reszelve, petrezselyem, olivaolaj

 

A hagymát egy kevés olivaolajon üvegesre dinszteltem, rádobtam a pici kockákra vágott paprikát és a cukkinit. Együtt pritottam, majd beleszórtam a gerslit, még mindig együtt piritottam. Ráöntöttem a bort, majd a leves egy részét, sóztam, borsoztam és fedö nélkül, lassan föztem. Ha elfötte a levét, pótoltam a levessel.

 

A végén belekevertem a vajat és az apróra vágott petrezselymet, reszelt parmezánnal tálaltam.

 

 

hebike50 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3207
Habos túrós palacsinta

Hozzávalók: 8 sima palacsinta, 25 dkg túró, 1 dl tejföl, 4 tojás, 5 dkg porcukor, fél citrom, 2 dkg liszt, 10 dkg kristálycukor, 1 csomag vaniliás cukor, 5 dl tej

Az áttört túrót a tejföllel, egy tojás sárgájával, porcukorral és kevés reszelt citromhéjjal simára keverjük. Megtöltjük vele a kisütött palacsintákat és feltekerjük. Tűzálló tálba szorosan egymás mellé fektetjük.
Három tojás sárgáját simára keverünk a liszttel, kristálycukorral, vaniliás cukorral és a tejjel. Gőz fölött sűrű krémmé főzzük. Először ezzel, majd a kemény habbá vert, egy evőkanál kristálycukorral és kevés citromlével ízesített tojásfehérjével bevonjuk a palacsintákat. Forró sütőben halvány rózsaszínre sütjük a tetejét.

Hebike:én fél adagot csináltam, tényleg nagyon finom.

hebike50 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3206
Sziasztok Lányok!

Lili-de szép lett a csokis tortád, finom lehet a gyümölcsökkel.

Ildikó- finomakat főztél, a kis fogacskák pedig tündériek.

Latsia-hu megint szép táskákat hoztál! A sütid is igencsak jól hangzik.Boldog névnapot a férjednek!Jó főzőcskézést!

Vica- a füstölthusis pulyka nagyon tetszik, tejszinnel vagy tejföllel csináltad?A bagettek is nagyon guszták, jó ropogósnak tűnnek.Ezt csak meg kell sütni, vagy a tésztát is te csinálod?

Erika-mennyi finomságot csináltál.A csirkecombok nagyon tetszenek.A körtés sütik is fincsik lehetnek, jó ötlet a forró csoki, én is lassan elkezdem csinálni, ilyen hüvös időben de jól is esik majd!

Nálunk tegnap paradicsomleves készült, másodiknak pedig Habos túrós palacsinta illetve sima túrós palacsinta.







A recept az origóról van, Sacima írta be, hozom mindjárt.

Szép Napot!
alchri Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3205

Sziasztok:)

 

Andi, gratulálok és remélem Karácsonyig már a Tiéd lesz;)

 

Vica, örülök, hogy tetszenek a receptek, nekem is az szimpatikus bennük, hogy hamar elkészíthetöek.

 

Klári, drukkolok anyóséknak, remélem sikerül! Férjednek boldog névnapot!!! Majd mutsad meg a képeket légyszi, amiket fotóztál, meg a csizmádról is;)  Kézcsók a fiúktól Neked, isteni finom lett az édesség! Ma talán még Alexnek is jut belöle, beugrik ebédre, imádja a lencsefözeléket és még maradt tegnapról.

 

Tegnap nagyon klassz volt a koncert,teltház volt. Roppant szimpatikus a 4 zenész, rengeteg hangszeren játszanak.

 

Utána még éjjel sok elintéznivaló akadt, férjemnek kellett a repülöjegyét törölni, mert ma már el kellett utaznia egy másik városba és onnan megy majd tovább. Sajnos veszteséggel járt, de nem lehet mit tenni.

 

Chrinek meg egy fájó, gyulladás van a torkán hátul, a doktornö sem tudta megmondani mi lehet, vért vettek töle és antibiotikumot kap. Énekelni tud szerencsére csak a nyelés esik nehezére, így ma ebédre tejberizst rendelt;)

 

Tipikus öszi idö van kint, szürke minden.

 

Szép napot Mindenkinek!

latsia1 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 3204
Sziaszok szép napot Mindenkinek!

Képzeljétek, lehet, hogy megérkezett a vevő és elkel anyósomék háza!
Nagyon örülnek neki, mert túl nagy volt kettejüknek, és nagyon nehéz volt rendben tartani kívül-belül, ami azért sikerült, de már nem fiatalok, így sokkal jobb lesz nekik egy kisebb.
Úgyhogy kéretik drukkolni, és köszi előre is!:O)) Egy venezuelai család venné meg egy csomó gyerekkel!:O))

Voltunk a minap a most nemrég megyílt bevásárlóközpontban, nagyon szép lett és itt van tőlünk 5 percre!;O)
Csináltam 1-2 képet, de aztán szólt a biztonsági őr, hogy sajnos nem lehet fotózni, csak engedéllyel, így leálltam...na mindegy, túléljük!:O)))

Nyílt mellette egy IKEA is, kisebb méretre és választékra is, mint So-ban, de érthető, mert itt más a stílus, és nem lesz akkora piaca, mint ott.
Viszont van finom Pepperkaka Karácsonyra, meg sok másféle megvásárolható étel is, még rénszarvashús is! Tényleg nem is nem is néztem, hogy Glögg van-e?
Tegnap a belvárosban nem bírtm ellenállni egy csizmának, jó kis sportos és lapos, ez való most nekem a gyerekkel, a magassarkúakban nagyon félek, mert nem érzem biztonságosnak, amikor a kezemben ugrál a főnök!:O)

Kezd lehűlni a levegő, tegnap már nem volt rekkenő hőség, de azért 25 fokig felmegy napközben a hőmérséklet, viszont estére lehűl.
Ma van az uram névnapja és vacsorát adok a családnak, aztán vasárnap pedig ismét, de akkor a barátoknak. Úgyhogy mindjárt bevetem magam a konyhába!:O)
Szombaton pedig az unokatestvér kisfiának 1 éves szülinapjára vagyunk hivatalosak:O)

Mindjárt visszaolvasok, legyen szép napotok!!!

litati Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3203
Gratulálok! Sok egészséget és minden jót az új autóhoz!
Előzmény: Náninéni (3201)
KicsiVica Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3202

Sziasztok!

 

Lili! Több helyen is találkozom folyamatosan Klári receptjeivel, de két helyen nagyon meghatározó, az egyik a saját oldala: Latsia konyhája, a másik pedig az nlc minden, ami karácsony topicja, utóbbiban inkább a karácsonyi receptjei természetesen:)))

 

Erika! Már megint csodákat alkottál, nem győzöm menteni a recepteket...nem tudom mikor lesz időm ezeket a finiségeket, mind kipróbálni. Ez a lilahagymás-fokhagymás csirkecomb erősen esélyes karácsonyra egynek;)

 

NániAndi! Gratulálok az új autóhoz és mindenképpen balesetmentes közlekedést kívánok vele. Szép karácsonyi ajándék lesz:)

 

A mai napunk nagyon az üzlet jegyében telik, üzleti reggelin voltunk az egyik barátunkkal, a DunaPlázában egy kávéházban (azért nagyon finom omlettet adtak). Most a párom be kellett menjen a cégéhez egy megbeszélésre, közben én itt a kocsiban várom, netezéssel ütve el az időt. Aztán még az opera előtt is lesz egy rövid találkozó...kicsit sűrűbb lett a szabadság, mint terveztük, de hát úgy szép az élet, ha zajlik. Előre  láthatólag ma nem fogok a konyhában jeleskedni.

Előzmény: alchri (3193)
Náninéni Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3201

Csak elújságolom: tegnap megrendeltük az autót!:) Ez a kocsi még sokkal szebb élőben, mint a képen!

November 16-án gyártják le, ez azt jelenti, hogy karácsony körül lesz itt. Sötétkék metál színű lesz. Nem egy olcsó járgány, de úgy gondotam, ha lecserélem a mostanit, akkor csakis egy nagyobb kategóriájú autóra.

Hát, itt tartunk most!:)

alchri Creative Commons License 2007.10.25 0 0 3200

Jó reggelt!

 

Ma lencsefözeléket fözök ebédre, tegnap sonkát föztünk és annak a levébe áztattam be éjszakára. Édességnek valószínü Latsia sütés nélküli csokimousse sütijét dobom össze.

 

Tegnap este egy jót sétáltam, olyan helyeken jártam, ahol még soha, pedig a szomszédban van. Gyönyörü házakat láttam, az egyik olyan volt mint egy mézeskalács házikó, majd egyszer nappal is elmegyek arra és lefotózom. Egy gyönyörü fehér cica csücsült a kertben, elöször azt hittem, hogy szobor, de  nem;)

 

Ma este meghallgatom a Kaláka együttest, biztosan sokan lesznek.

 

Hallom otthon is sztrájkolnak a mozdonyvezetök, nálunk ma hajnali 2-kor kezdték a sztrájkot. Ilyenkor elég nagy zürzavar keletkezik, szegény pendlizök isszák meg a levét.

 

Szép napot Mindenkinek!

Andi_76 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3199

Sziasztok Lányok!

 

Ildikó, szívesen beírom Neked a reszelt túrós és a banános süti receptjét.

 

Egyszerű banános süti

 

Vegyél kicsi kör alakú piskótatallért. Két piskótatallér közé tegyél egy kb. fél cm vastagságú banánkarikát. Középen tűzd össze fogvájóval. Készíts egy sűrű vanilia pudingot. Mártsd bele az elkészített, összetűzött banános piskótákat a meleg pudingba és helyezd őket sütőpapírra.

Csinálj belőle jó sokat! :)

Másnap a legfinomabb amikor megpuhul a piskóta és összeérik a banánnal. Bármilyen pudingba, vagy olvasztott csokiba is mártható.

 

 

Reszelt túrós


Tészta: 40 dkg liszt, 25 dkg ráma, 15 dkg porcukor, 1 tojás sárgája, fél sütőpor, 1 vaníliás cukor, 3 ek kakaó
Összegyúrjuk, kettévesszük, hűtjük.

Töltelék: 50 dkg túró, 25 dkg cukor, 3 tojás sárgája, 1 citrom reszelt héja, 1 vaníliás cukor
Jól összekeverjük, majd 5 dkg darált kekszet keverünk hozzá, végül a 4 tojás habját is óvatosan belekeverjük.

Az egyik cipót vajazott, lisztezett tepsibe reszeljük, egyenletesen elosztjuk rajt a tölteléket, majd a másik cipót ráreszeljük.

 

 

Lányok, remélem mindenki jól van! Sajnos most képeket nem tudtam hozni, nem nagyon volt időm mostanában alkotni. Mindig ámulok,hogy micsoda finomságokat készítetek!  

 

Előzmény: d.ildiko (3182)
Náninéni Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3198

Szia Zizike!:)

 

Sárgabarackos keksz

100 g szárított sárgabarack, 100 g liszt, 1/2 sütőpor, 50 g cukor, 1 cs. vaníliáscukor, 1 tojás, 75 g vaj vagy margarin feloszlatva, 100 g darált mandula
A sárgabarackot összedaraboljuk, a mandulát ledaráljuk. A hozzávalókat összedolgozzuk, majd a sütőlapra evőkanállal halmokat rakunk. 160 C fokon előmelegített sütőben kb. 13 percig sütjük. Én mindig dupla adagot készítek!

Előzmény: zitasz (3188)
alchri Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3197

Délután pedig ezt készítettem:

 

Marcipános forró csokoládé/alchri:

 

6 deci sovány tej, 8 deka marcipános csokoládé, kakaópor

 

A tejet egy kis lábosban felmelegítettem, majd 2 deciben az apróra vágott csokit felolvasztottam. A maradék 4 decit egy tejhabozóval felvertem, 2 csészébe öntöttem, majd rá a csokis tejet. Kakaóporral megszórva tálaltam.

 

Holnap fehércsokiból fözök egy hasonlóan finom forró csokit;)

alchri Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3196

Körtés túróstáskák/alchri:

 

1 nagyobb körte, 2 ek. citromlé, 6 ek. cukor, 1/2 tk. fahéj, 3 ek. vaniliás pudingpor, 25 deka sovány krémtúró, 4 ek. olaj, 4 ek. tej, 1 tojás, só, 20 deka liszt, 2 tk. sütöpor

 

A körtét meghámoztam, negyedeltem és kis cikkekre vágtam. Egy lábosban a citromlével, 0,5 deci vízzel, 1 ek. cukorral és a fahéjjel felföztem. 1 ek. pudingport összekevertem 2 ek. vízzel és ráöntöttem a körtére, kicsit föztem, majd hülni hagytam.

 

12,5 deka túrót 2 ek. pudingporral és 2 ek. cukorral összekevertem.

 

A másik 12,5 deka túrót az olajjal, a tejjel, a tojásfehérjével, a csipet sóval és a 4 ek. cukorral, a 20 deka liszttel és a sütöporral kevertem össze, jól összegyúrtam.

8 részre osztottam, majd egy lisztezett felületen 12 cm átméröjü kerek formákra nyújtottam. Sütöpapírral kibélelt tepsire tettem és a kerek formák felét elöször 1 ek. túrókrémmel kentem meg, majd a körtéböl tettem rá és egy kicsit ráhajtottam a tészta másik felét.

 

1 ek. vízzel higított sárgájával kentem be és 180 fokon kb. 20 percig sütöttem.

 

alchri: nekem a 20 deka liszttel ragacsos maradt a tészta, szórtam bele még kb. 8-10 dekát. Csak így tudtam kinyújtani.

litati Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3195

Vica, Te hol lesed a neten a Klári receptjeit? Én miért nem tudok arrol, hól lehet még megnézni? Főleg ha a net legnagyobb gurujárol beszélünk.

 

Erika, istenien néz ki ez a kaja! Mentem a köret receptjével együtt, hamarosan megcsinálom, legalábbis tervezem.

litati Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3194

Sziasztok.

 

Annyit beszéltek itt erről a reszelt túrós sütiről, hogy lehet, hogy megcsinálom hétvégén.

Klári, kösz a receptet, most még tart a tegnapi cskimousszos süti, de előbb-utóbb ezt is kipróbáljuk, mert a csokimousst nagyon szeretjük.

Szépek a táskáid. Egytöl egyig mind. Használd őket egészséggel!

alchri Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3193

Vica, ne pirulj, én sem ismertem régen, amíg egy barátnömnél nem ettem, vagy 15 éve.

Azóta sem volt szerencsém hozzá és magam meg még sosem készítettem.

 

Sok zöldséggel készül, borral leöntve a sütöben kell fözni. Ezt most lestem le egy fözös oldalról;) Majd ha megfözöm akkor beírom pontosan.

Előzmény: KicsiVica (3191)
KicsiVica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3191

Szép napot!

 

NániAndi! Köszönöm a receptet, be kell vallanom, hogy nem erre a hókiflire gondoltam, hanem a száraz, nem töltött verzióra, de nagyon örülök, hogy ez a recept is meg van:) Kocsi infót is nagyon köszönöm.

 

Lili! Köszönöm a tippet, fel fogom keresni az üzletet. Party filé receptet én is mentettem.

 

Ildikó! Nagyon guszták a hamik...mondtam már, hogy nagyon tetszik az almás alátéted? Na de Rolika még jobban tetszik;):)))

 

Klári! Ha jól sejtem ezzel a sütivel a párom isténné fog avatni:) Még nem árultam el neki, csak meglepem vele valamikor, de szerintem nagyon fog tetszeni neki. Végülis a Te hogólyó receptedet vadásztam le a netről:))) És arra jutottam, hogy a mandulát kicserélem dióra, vagy ez nagy szentségtörés? Amúgy tudod, hogy a neten Te vagy az egyik legnagyobb karácsonyi süti guru????

 

Zita! Örülök, hogy azért néha be tudsz pillantani:)

 

Erika! Mi is ez az ossobuco???(pirul)

 

Ma ugyan még semmit nem alkottam a konyhában, mert csalinkáztunk a városban és útközben eszegettünk. Voltunk a MNB látógatóközpontjában, ahol a pénz történetéről van egy nagyon klassz kiállítás, meg ilyen nagyon kis interaktív programok, mint pénzverés, saját arcképes fabatka nyomtatás:) Csak ajánlani tudom mindenkinek, ingyenes:)

Holnap szintén nem itthon ebédelünk, egy barátunkkal megyünk valahová, még nem tudom hová. Estére kaptunk két jegyet az operába a Pillangókisasszonyra...tök véletlenül és tök hirtelen jött, de nagyon örülök neki. Nekem ez a holnapi lesz az első látogatásom az operában.

 

Hoztam képeket is:)

1-2.Tegnapi reggelink, hozzá frissen sütött bagett.

3. Ilyen fajták a bucik, illetve bagettek, amiket sütni szoktam

4. Ebéd tegnap - füstöltsajtmártásos pulyka falatok

5. Sacher torta - bolti, de mese finom fajta

 

Előzmény: Náninéni (3175)
alchri Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3192

Csirkecombok lilahagymával és fokhagymával sütve/alchri:

 

4 csirkecomb, 4 ek. olivaolaj, 1 tk. paprika, 3 tk. különbözö olasz zöldfüszerkeverék, 1 szétnyomott fokhagymagerezd, 3 lilahagyma, 8 hámozatlan fokhagymagerezd amit egy kés pengéjével kicsit szétnyomunk, só, bors

 

Az olajat a füszerekkel és az 1 fokhagymagerezddel összekeverem, majd a combokkal és a cikkekre vágott hagymával és a fokhagymagerezdekkel összeforgatom. Jól belemaszírozom a combokba az olajat.

 

Egy tepsibe öntöm az egészet és 200 fokon 35-40 percig sütöm.

 

1. Sütés elött

2. Sülve

3. Tányéron a couscousszal

alchri Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3190

Az ígért receptek:

 

Vöröslencsés couscous/alchri:

 

1 hagyma, 2 ek.olaj, 5 deka vörös lencse, 2,5 deci leves, 10 deka couscous, citromhéj, 1 fokhagymagerezd, 2 ek. petrzselyem só, bors, kevés citromlé

 

A hagymát kockára vágtam, majd az olajon üvegesre dinszteltem. Ráöntöttem a lencsét, 1 percig együtt sütöttem majd beleöntöttem a levest. Lefedve 5 percig föztem, majd beleszórtam a couscoust és azonnal lehúztam a lángról. Lefedve 5 percig duzzadni hagytam.

Közben két csíkot lehámoztam a citromról, az 1 gerezd fokhagymával apróra vágtam és a petrezselyemmel összekevertem. A couscoust egy villával fellazítottam, sóztam, borsoztam, majd a citromlével és a citromhéjas fokhagymával összekevertem.

 

alchri: zöld citromom volt itthon.

alchri Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3189

Sziasztok:)

 

Ildikó, nagyon édes a kisfiad, lassan 1 éves lesz, hihetetlen mennyire rohan az idö!

 

Klárikám,  a tatyók nagyon extrák, jó ízlésed van;) Köszönöm a receptet, közben már meg is vettem a hozzávalókat;)

 

Zita, de jó, hogy jelentkeztél, a képeket várom!

 

Ma délelött vásároltam és nagyon jó áron kaptam borjúcsülköt, amit szeletelve vettem, megfözhetem hamarosan életem elsö ossobucoját;)

 

Ebédre csupa új dolgot készítettem, alsó csirkecombból lilahagymával és fokhagymával a sütöben egy finomságot és köretnek pedig vöröslencsés couscoust, édességnek meg körtés túróstáskákat sütöttem.

 

Közben begyüjtöttem pár szép öszi falevelet, jó lesz dekorációnak.

 

A recepteket még le kell fordítanom, majd azzal együtt teszem fel a képeket is.

 

1. Falevelek

2. Borjúcsülök szelve

 

zitasz Creative Commons License 2007.10.24 0 0 3188

Sziasztok Lánykák! :)

 

Majd megpróbálok visszaolvasni....most megint nagyon húzós napom van. A hétvégén csináltam tortillát (vagyis vettem, csak a tölteléket csináltam én): cukkini, gomba, tejföl+grillezett husi+sajt....nagyon fini lett. Aztán sütöttem vargabélest, na az a fotózást már nem érte meg, csináltam én is reszelt-kakaós túrósat, és rozsos zsemléket (najó a liszt az itt is készen volt, én csak dagasztottam, és formáztam). Egyszer anyunál ettünk májas-zöldséges rizottót, sütit (és elvinni kelkáposztafőzeléket), egyszer meg apunál: volt bableves, wokos csirke sült zöldséggel, és brownie(nem apukám főzte!!!).....még jó, hogy minden reggel tornáztam, és futottam is fél órát.... :D

 

Klári - szuperek ezek a táskák!!! én is éppen táskavadászaton vagyok....

 

Ildikó - Rolika nagyon aranyos! :) és finomakat főztél, mint mindig!

 

lili - az a csokimousse torta nagyon jól néz ki!!!

 

Erika -  a te tányérodból pedig a padlizsánokat "nézem ki":))....izé és a profiterolt is!!!;)

 

Náni  - elkérhetném a barackos keksz recijét?

 

Vicus - ahogy így elnézem, te sem unatkoztál a konyhában!! :)

 

egész jó kis menüt állítottam össze magamnak így gondolatban....hihi...

 

mindneki nagyon szépeket-finomakat sütött-főzött! ne haragudjatok, de most rohannom kell!!! képeket előbb-utóbb hozok nektek!

mindenkinek további szép napot kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!