Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5341
Ez elég szomorú, de én is jártam sokat AJC előadásokra, de nem hagytam el a családomat, és nem is szándékozom. Én úgy gondolom, hogy ez nem kifejezetten egy ilyen előadó, író hibája. Aki ilyen személyiség, megteheti ezt akármilyen szekta látogatásakor, bármilyen hasonlü témájú spirituális könyv olvasásakor, a legtöbb ilyen jellegű szerző hatására is, mégcsak személyesen sem kell vele találkoznia. Nézd csak meg Buddhát, aki szintén elhagyta a családját, pedig tudomásunk szerint nem járt AJC-hez... Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy ő megvilágosodása után vissza is tért, és fiát is szabaddá tette.

Persze gondolom ez nem vigasztal, de ha gondolod, szívesen írok a férjednek, ha tényleg ez a helyzet, én elég jól ismerem AJC tanításait, talán el tudom gondolkoztatni.

Biztos próbáltál vele beszélgetni, én úgy látom, hogy ilyenkor a megvilágosodási vágy táplálkozhat menekülési vágyból is, lehetséges, hogy nagyon korlátozva érzi magát. Ilyenkor bármilyen tanító hatása alatt leléphet, ha az szabadságot ígér. Szóval ne legyél vele ellenséges, mert azzal csak erősíted ezt az elhatározását. Én úgy vélem, a szabadság nem az, amikor mindenkit elhagyunk, hátha attól jobb lesz. Az igazi szabadság belül van, és független attól, hogy ki és mi van körülöttünk.

Amit te megtehetsz, hogy adsz neki némi teret, hogy például gyakorolhasson, neki pedig azt kellene megértenie, hogy a szabadság és felelősség nem egymást kizáró dolgok. Ugyanis ő felelősséget vállalt valamiért, és soha nem lehet teljesen szabad, amíg ez a felelősség ott lesz a szívében, márpedig ott lesz.
Előzmény: Bahra (5339)
nazuna Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5340
Yes
Előzmény: Törölt nick (5337)
Bahra Creative Commons License 2010.05.01 0 0 5339

Üdv!

 

Nem az új nevem, csak épp egy a statisztikai adat azok közül aki fel meri vállalni hogy egy ilyen tag tönkretette az életét. A férjem már azt sem tudom kicsoda, épp megvilágosodni készül úgy hogy elhagyja a családot, lenullázta az anyagi létünket, és tulajdonképpen szarik mindenre mert csak önmaga létezik.

 

Igen és most jöhetnek a szónoklatok hogy tulajdonképpen bennem van a hiba mert ő/ti tökéletesek vagytok csak mi akik szívunk azok a nem normálisak!

 

Gratulálok Christian elérted a célod!!!

Előzmény: egyharcos (5335)
nádihegedű Creative Commons License 2010.04.30 0 0 5338
De ki kíváncsi a pszichológiai szempontodra?
A legnagyobb felelősséget hangoztatja, hogy önmagadért, csak te vagy felelős...
Pszichológus vagy, vagy statisztikus?
Utánad hány tönkrement élet van?

Előzmény: Törölt nick (5336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 5337
"Aki hülye..."
egyharcos Creative Commons License 2010.04.29 0 0 5335
Üdv az új neveden! :)
Én nem tudom. És te? Amúgy ajánlom figyelmedbe néhánnyal ezelőtti hozzászólásomat :
"Ezt most el is hiszed, ugye? :)
Én, mint említettem korábban, nem tudom, hogy Christian megvilágosodott vagy nem, csaló vagy nem. Te tudod, vagy esetleg csak elhittél valamit? Nem fordulhat elő, hogy tévedsz?"
Előzmény: Bahra (5333)
Dorien Creative Commons License 2010.04.28 0 0 5334
Mert vannak ilyen családok?
Előzmény: Bahra (5333)
Bahra Creative Commons License 2010.04.28 0 0 5333
Azt tudja valaki hogy az ő hatására hány család ment/mehetett tönkre mind anyagilag mind érzelmileg?
Bahra Creative Commons License 2010.04.28 0 0 5332
Köszönöm a választ!
Előzmény: Dorien (5329)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 5331
ikszdé, ikszdé
Dorien Creative Commons License 2010.04.27 0 0 5329
Előzmény: Bahra (5328)
Bahra Creative Commons License 2010.04.27 0 0 5328
Sziasztok! Valaki megtudja nekem mondani ki is valójában ez a Christian? Nem az általa vagy mások által írt önéletrajzára vagyok kiváncsi hanem a valódi polgári nevére. Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5327
Igen, elég sokan járnak arklokira. S még csak nem is drága, ha a többi harcművészethez viszonyítjuk.
Nekem pl nem jött be, a tánc inkább, és mindkettő mozgáskultúra :) De sokan inkább kipróbálják egy-két évre aztán abbahagyják, viszont ha jól tudom vannak páran, akik jó pár éve tolják - az alapítókon kívül is persze :D
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5326
És jól jövedelmez a dolog? Szeretik a népek?
Előzmény: froggie (5325)
froggie Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5325
Az Arkloki iskola új csoportot indít!

Az érdeklődők számára 2010. április 18-án 10 órától nyílt napot tartunk, ahol óránként kezdődő ingyenes bemutató foglalkozáson vehettek részt. Itt bepillantást nyerhetsz arról, hogy miről is szólnak az Arkloki edzések, lehetőséged lesz kipróbálni az Arklokira jellemző mozgásformákat, illetve megérezheted a mozdulatokban rejlő lehetőségeket.

A bemutató foglalkozáson az iskola alapítója A.J. Christian is jelen lesz, aki pár mondatban mesél az iskoláról.

Figyelem – Befogadás – Tudatosság

Gondolom ismerősek a fenti fogalmak.

Éled is vagy csak érted őket?

Már annyit tanultál, annyit hallottál... de mennyit fejlődtél?

Amit ajánlok számodra, az egy jó lehetőség. Arra, hogy felismerd önmagad, felismerd erődet és eredődet. De ne hitetgesd magad abban, hogy minden nehézség nélkül eléred a szellemi és fizikai teljességet. Nem fogod. De valódi leszel. És akkor kezdődik az életed.

Egyetlen feltétel van, töltsd be a 15. életévedet. Felső korhatár nincs. Bátran gyere akkor is ha már nem vagy 20 éves, mert nem élsportolókat nevelünk, hanem a mozgás örömét hirdetjük.

Hozz magaddal laza tréning vagy edző ruhát, váltó cipőt, amiben kényelmesen tudsz mozogni. Kérünk téged, hogy néhány perccel a megadott időpont előtt érkezz, így pontosan el tudjuk kezdeni az órákat.

Helyszín: VIII. ker. Népszínház u. 22. II.em.7.

Kapucsengő: Pranayama jóga

A bemutató órákat max. 15 fővel tartjuk, így kérlek e-mailben jelezd részvételi szándékodat az mailto:arkloki@freemail.hu címre. A válaszlevélben tájékoztatunk arról, hogy hány órakor kezdődik a te foglalkozásod.

Üdvözlettel:

Kőhegyi Károly

30/562-1834

http://www.arkloki.hu
Sz. Ágnes Creative Commons License 2010.04.11 0 0 5324
Én nagyon sokat kaptam Christől.
Köszönet ezért neki.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 5323
Mert Christian nem tart többet.
Friedrich von Guldenburg Creative Commons License 2010.03.29 0 0 5322

" Valószínűleg idén nyáron lesz az UTOlSÓ Csend-tábor ;nagy az esélye hogy Christian nem tart többet."

 

Miért az utolsó ??????????????????

Demuth Creative Commons License 2010.03.26 0 0 5321
A.J.Christian előadása Sopronban! 2010.04.17.

Időpont: 2010.04.17. Szombat. 18h-i kezdettel. Az előadás tartama két óra.

Helyszín: Sopron. Pannonia Med Hotel. Nagy előadóterem. Emelet.

Jegyár: 2.000.-ft. Jegyek csak a helyszínen kaphatók, az előadás napján 17h-tól.

Mint már tapasztalatból tudjátok, Christian Soproni előadásait mindig nagy érdeklődés övezi, mert mindig kapunk Tőle valami pluszt, amit nem szán a nagy nyilvánosságnak. Ez most sem lesz másképp!

A helyfoglalás az érkezés sorrendjében történik. A nagy érdeklődésre való tekintettel megkérünk mindenkit, hogy időben foglalják el helyeiket.

Az előadás főbb témaköre Christian már megjelent: A Nőkkel csak a baj van, és a hamarosan megjelenő: A Férfiakkal csak a baj van, - könyvei alapján: A NŐ és a FÉRFI lesz.

Az említett témakörön kívül szó lesz még a párkapcsolatokról, egészségről és az anyagiakról egyaránt. Az előadás során kikérhetitek Christian véleményét személyes problémáitokkal kapcsolatban is, a már megszokott módon: Kérdéseiteket felírjátok egy papírra, és a teremben kijelölt helyre / asztal / tegyétek le az előadás kezdete előtt.

Szeretettel várunk mindenkit, akinek fontos Önnön lénye tisztasága, és erőt szeretne meríteni az ÉLET nagy dolgaihoz.

A.J.Christian Budapest – Sopron csapata.

Info: Demuth János – főszervező.

Tel: 70-3652105

www.ezoterikasopron.uw.hu

egyharcos Creative Commons License 2010.02.08 0 0 5320
Lehetséges. Kérdés, hogy részedről ez csak egy gondolat, vagy egy tapasztalat? Ezért figyelmedbe ajánlom az előző hozzászólásomat :
"Ezt most el is hiszed, ugye? :)
Én, mint említettem korábban, nem tudom, hogy Christian megvilágosodott vagy nem, csaló vagy nem. Te tudod, vagy esetleg csak elhittél valamit? Nem fordulhat elő, hogy tévedsz?"
Előzmény: Törölt nick (5317)
nádihegedű Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5319
Látlak ám....:)
Akármilyen nick mögé is bújkálol...
Még mindig nem akarsz magadról beszélni?
Viszont erre a sok hányásra most már figyelj, mert nem tesz jót a bélbolyhaidnak...
Előzmény: Törölt nick (5311)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5318
Meg Soros György... pedig ő aztán nem ezoterikus...
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5317
Ez a "bármi lehet bármi" filozófiája és komolyan hányok tőle. Ennél már csak a fórum álbuddhistái kiábrándítóbbak. Természetesen, az érveidet nem lehet megcáfolni. Hiszen épp olyanok, amilyenek, cáfolhatatlanok. Van, amit nem lehet, mert nincs logikai szerkezete. Ez épp olyan. A modern ezoteria vámszedői épp ezt használják ki.
Előzmény: egyharcos (5314)
Dorien Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5316
Egyeseknek van intelligenciájuk és viszonylag józanul el tudják dönteni, mi hozhat hasznot és mi okozhat kárt. Aztán a döntés után le lehet vonni a konzekvenciákat. A legtöbb esetben viszont nem nagyon lehet mérlegelni a döntés "nem választott ágát", mivel a "mi lett volna ha másképp döntök..." filozofálásnak sokszor köze sincs ahhoz, hogy mi történt volna valójában.
Előzmény: Törölt nick (5305)
Dorien Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5315
Most hallgatom AJC "Halál" c. hanganyagát és egészen a rajongója lettem. :)
Ritka értelmeseket mond és mellette humoros. Csak így tovább Chris! :)
egyharcos Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5314
Ezt most el is hiszed, ugye? :)
Én, mint említettem korábban, nem tudom, hogy Christian megvilágosodott vagy nem, csaló vagy nem. Te tudod, vagy esetleg csak elhittél valamit? Nem fordulhat elő, hogy tévedsz?
Előzmény: Törölt nick (5312)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5312
Ez hazugság, hazugság, hazugság. Krisztián egy nagyravágyó, ámde roppant lusta lakótelepi prédikátor, aki innen-onnan ollózott pár primitív marhaságot, a milliomos pártfogója megjelentette a könyveit, így megpróbál ezekből megélni. Felelős, dehogynem felelős. De mindig is elhárított mindent magától, istennek nevezi magát, közben egy szimpal útkereső lealázza szellemi szinten. Áhh, hányadék az egész.
Előzmény: egyharcos (5308)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5311
Szerencsére nem vagytok hatalmon. Hagylak is a szélsőséges nézeteiddel, ez a topik a legszörnyűbb a valfilen az agyhalott után.
Előzmény: Törölt nick (5310)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5310
"Ha ezek nyilvánvalónak tűnnek,"

nem, nem tűnnek annak.
Ha valakinek a simogatás jól esik és én megsimogatom, akkor szexomán vagyok-e?
Ha valakinek a szex közben egy pofon esik jól és felpofozom, akkor erőszakos vagyok-e?
Ha valakinek az, hogy kínozzák az esik jól, én pedig élvezem a kínzást, akkor rossz vagyok-e?
Ha valaki öngyilkos akar lenni és segítek neki, rossz vagyok-e?

Egyáltalán nem triviális kérdések...
És de, minden mindegy...
“Adjatok egy biztos pontot, és kifordítom sarkaiból a világot!” - mondta Arkhimédész... szerencsére nincs biztos pont. Soha, sehol, a mi világunkban...
Előzmény: Törölt nick (5305)
egyharcos Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5309
Köszi a válaszokat, és kösz a kérdést, elég jól. :)
Előzmény: Törölt nick (5306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!