Keresés

Részletes keresés

ron89 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 2838

Mióta megújították a kezelőfelületet, más is tapasztal olyat, hogy néha egy gombnyomást kettőnek érzékel a box? Pl:megnézném a tv műsort, de azonnal ki is lép, mintha kétszer nyomnám meg a gombot, pedig nem. 

Másik probléma: a tv műsorban a csatornák sorszámából csak az utolsó szám látszik, mintha a kép bal széléből le lenne vágva egy kicsi.

Lacivill Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2837

Az új szoftvernek egyetlen előnyét találtam eddig: optikán a hang a különböző csatornák között egészen egyenletes lett.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.21 0 0 2836

Szia, az 1080 i-n kell hagyni, ez a helyes. A hangnál  a sztereo és a térhatás között nincs hangerő különbség. A HDMI kábelen való csatlakozás  ugyanakkor kb  csak fele akkora a hangerő , mint a scart-on valón. Nálam ezek nem fordulnak elő, a Sony beállításaiban nézzél szét. Az új forma nem a legjobb -SAJNOS.

Előzmény: Legere (2827)
HerrLeon Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2835

Másik iptv topikot nem találok.

Előzmény: Degeczi (2834)
Degeczi Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2834

Akkor ne a T-Home céltopikban érdeklődj utána.

Előzmény: HerrLeon (2833)
HerrLeon Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2833

Ez eddig ok. De ha nem a T-home iptv-re kellene?

 

Degeczi Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2832

Nem, mert a T-Home az IPTV szolgáltatást a box azonosítójához kapcsolja.

Előzmény: HerrLeon (2830)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2831

A Telekom egyszerűen nem engedi a saját box használatát(ami jó nagy hülyeség). 

Előzmény: HerrLeon (2830)
HerrLeon Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2830

És ha mégis?

 

Előzmény: Degeczi (2829)
Degeczi Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2829

Saját boxot nem tudsz használni, csak a szolgáltatótól béreltet.

Előzmény: HerrLeon (2828)
HerrLeon Creative Commons License 2017.06.20 0 0 2828

Sziasztok.  Keresek egy nagyon egyszerű iptv boxot. Csak az a lényeg,  hogy tudjon wlanon keresztül is menni. Azon kivül nem kell extra funkció. Csak iptv.  Tud valaki ilyet? Idős embernek kellene. Egyszerű használat lenne a legjobb. 

Legere Creative Commons License 2017.06.17 0 0 2827

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy TV guru, de az eddigi rutintalanságomat most megfejelték ezzel a megújult felülettel.

Sony LED TV-hez párosul az IPTV beltéri egység, de nálam nem csak az alsó képfelület 35%-a vált zavaróvá, hanem minden egyes csatornaváltáskor a felső részen előugró 10-15%-nyi sáv is, amely a felbontást és audió beállítást mutatja. Így a teljes képfelület kb. 50%-a elszürkül! Korábban ez csupán az első bekapcsolásakor látszott, csatornaváltások pillanatában nem.

Picit belemerültem a beállítások menübe és változtattam a felbontáson. Eztel kapcsolatban kérdezném a rutinos felhasználóktól, hogy jól tettem-e a 720p-ről 1080i-re való átállítást? Őszintén szólva nem látok kardinális képminőség javulást, sőt, picit mintha világosabb és gyengébb lenne ez a minőség. Olvasgattam a progresszív, illetve Full HD képalkotásról, de emberi nyelvre lefordított részletes okfejtést nem nagyon találtam.

A másik a hang kérdésköre. Sztereó és térhatású között lehet választani, ez utóbbihoz lényegesen alacsonyabb hangerő párosuL, ugyanakkor egy szimpla TV esetében a térhatás sem nagyon érhető tetten. Hagytam a sztereón, talán nem nyúltam mellé.

Ha ellátnátok néhány jótanáccsal a legoptimálisabb beállítások terén, azt megköszönném nektek. A TV aránylag új modell, Full HD, HDMI csatlakoztatással a Telekom dobozhoz.

amigdala46 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 2826

Tök fölösleges, hogy az összes látogatott lap előnézete megjelenjen, de egyenként is az.

Előzmény: amigdala46 (2825)
amigdala46 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 2825

Kb. mint az Edge böngészővel a lapok előnézetének megjelenítése, de ott legalább rám van bízva, óhajtom-e, és csak véletlenül kattintok rá. Tök fölösleges. 

Előzmény: bendeguz90 (2824)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 2824

"Nem tudom, hogy ki és hányszor használja az extra funkciókat rendszeresen?"

 

Pl. én. 

 

"Egy egyszerű csatorna váltásakor hogy a ... lehet eltakarni a látható kép 30-35 % át. Normális?

Mi a fenének kis képek a csatorna váltásakor?"

 

Azt nem tudom, de nagyon zavaró. Jó tudom a box megjegyzi az általam látott csatornákat, de miért kell felugrania azoknak a csatornáknak, amik még korábban néztem? elég lenne csak csak simán visszakapcsolni arra a csatornára, amit korábban néztem és kész. 

Előzmény: Antimgs (2823)
Antimgs Creative Commons License 2017.06.17 0 0 2823

Csatlakozom!

Ez a mostani felület  egy igazi ergonómiai rémálom.

Aki kitalálta az soha nem látott még TV készüléket ? 

Egy egyszerű csatorna váltásakor hogy a ... lehet eltakarni a látható kép 30-35 % át. Normális?

Mi a fenének kis képek a csatorna váltásakor? Ha valaki filmelőzeteseket akar nézni  akkor talán jól jöhet egy ilyen opció. Egy híradó közben hiányzik a bemondó fél feje ha átkapcsolsz. és elég hosszú ideig ott marad.

A nagy kitakart felület nem hordoz semmilyen plusz, szükséges információt, még csak a betűk sem lettek nagyobbak, hogy aki rosszabbul látja a szöveget annak legalább ne kelljen felvenni a  szemüvegét.

 Nem tudom, hogy ki és hányszor használja az extra funkciókat rendszeresen? Csatorna váltás és tv műsorújság  legyen használható többi minden csak olyan extra amivel aki használni akarja az úgyis megbarátkozik vagy nem. Én ha bekapcsolom a dobozt akkor végigzongorázom, hogy hol mi megy és ott hagyom ami érdekel a többit személy szerint nem használom.

Mielőtt bármin véglegesen módosítanának legalább teszteltethetnék, hogy kinek melyik felület fekszik jobban. Legyen pl. opció az új felület aztán ha nem használják akkor bukott a project, ha meg tényleg jobb lett és sok előfizetőnek bejön akkor siker, és lehet ez a fő opció a régit meg válassza ki akinek ez nem teszik.

Bocs, hogy hosszú voltam. De emiatt még kevesebbet fogok tv-t nézni még az is lehet, hogy lemondom vagy szolgáltatót váltok, minek idegeskedni.

 

Előzmény: bendeguz90 (2822)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.13 0 1 2822

Nekem ez mostani kezelési felület nem igazán jön be. Tudom egyéni szoc. probléma, de a régi sokkal jobb volt. 

robyie Creative Commons License 2017.06.13 0 0 2821

Sziasztok

most gondolkozok iptv-n. Zsámbékön végre elérhető az 50 megás net és ehhez. 

Viszont a net DSL-en jon. Annyira nem értek ezekhez. Megérné váltani a tányérosrol? Elbirná a net meg a tv egymást? Eleg sokat netezunk. Előre is koszi mindenkinek

Degeczi Creative Commons License 2017.04.01 0 0 2820

A szövegértés neked sem volt az erősséged... de nem baj, kell ilyen is.

Előzmény: sascipok (2819)
sascipok Creative Commons License 2017.04.01 0 0 2819

Ne is haragudj, de iszonyú badarságot írsz! Hát te a TV -t olyan közelről nézed, hogy lásd a pixeleket? A PLAZMA TV -t akkor milyen távolságról néznéd? Annál ugyanis nem látszanak a pixelek! És mégis rohadt nagy különbség van a HD-Ready és a FullHD felbontású kép között! Az ember nem a pixeleket "számolja", hanem az összhatást nézi! Ehhez kellene neked,  és a hasonló hülyeségeket zagyváló társaidnak is, legalább egyszer megnézni egy UHD TV képét! Különösen egy 4K-, vagy UHD felbontású videó mellett! Fikáztok olyat, amit még nem is láttatok!? Mellé meg bugyuta elméleteket gyártotok! Egy áruházba csak beengednek, hogy megnézd! Akár a szüleidet is rábeszélheted egy látogatásra, velük csak beengednek! :)))

Előzmény: Degeczi (2817)
sakál.napja Creative Commons License 2017.03.31 0 0 2818

>Boltban valóban jó parasztvakítás a demóanyagokat közelről bemutatva. Erről szól a cikk.

 

Hát nem egészen, főleg, mert nem is "cikkről" van szó!

Az UHDTV -k, 2x -es felbontásuk ellenére, alig 10-20 % -al kerülnek többe a FullHD -s elődjüknél. A vásárlók zöme

azonban nem is tudja mi az a 4K, illetve UHD. Ezért még nem is keresik. A bolti eladók nemhogy"parasztvakítással" feléjük terelnék a vásárlókat, inkább azon vannak, hogy a kifutóban levő korábbi tipusokat eladják. Amikor valaki TV -t vesz, leginkább végigsétál a bekapcsolt készülékek előtt, megszemlélve melyiknek a legszebb a képe. Arra leginkább nem is gondol, hogy az eladók a beállításokkal igyekszenek "terelni" a vásárlóerőt. Két gyengére beállított TV közé betesznek "sütős" képűt, naná, hogy azt fogják választani! 

Előzmény: Degeczi (2817)
Degeczi Creative Commons License 2017.03.28 0 0 2817

Tegyél ki egy újságpapírt a falra, és próbáld meg elolvasni a 3 m-re lévő fotelből (a cikkeket, nem a címeket): pontosan ennyi értelme van az UHD-nak! Egyszerűen az emberi szem fölbontása miatt a szokásos nézési távolságból már teljesen mindegy... Boltban valóban jó parasztvakítás a demóanyagokat közelről bemutatva. Erről szól a cikk.

 

Számítógép monitoron még rendben (ha elég nagy: min. 32"), mert azt jellemzően közelről nézed, és úgy látható a különbség a FullHD-hoz képest, de fotelből nincs az a Sólyomszem, aki képes lenne rá.

Előzmény: sakál.napja (2816)
sakál.napja Creative Commons License 2017.03.28 0 0 2816

Ugye Neked FullHD -s TV -d van?

Nem jó oldalról közelítetted meg a kérdést! Jelenleg (tudomásom szerint) nincs UltraHD, illetve 4K felbontású TV adás! Tehát TV nézésnél valóban nem jelent plusz élményt a nagyobb felbontás! Ellenben ha UltraHD vagy 4K felbontású anyagot nézel vissza, akkor a különbséget "zongorázni" lehet! És ehhez nem kell a TV -t 60 cm -ről nézni, mint ajánlottad! (???) Elég, ha felmész a YouTube -ra, és a keresőbe beírod "4K". Azonnal dobni fog sok

találatot. És ha ezek valamelyikére rákattintassz, döbbenetes élményben lesz részed! És ha módod van, kontrollként nézd meg ugyanezt FullHD -s TV -n! Ezt látni kell, magyarázni nem lehet, ezt át kell élni!

Előzmény: Kapimester (2815)
Kapimester Creative Commons License 2017.03.26 0 1 2815

Ekkora átmérőnél teljesen felesleges az UHD. Egyszerűen az emberi szem nem tud ekkora felbontást megkülönböztetni, csak irreálisan közelről, ahonnan nem nézünk tv-t. 2-3 m-nél már mindegy, hogy fullHD-t vagy UHD-t nézünk. 

 

 

"42 hüvelykes tévét 60 centiről nézni?

Ahhoz, hogy az UHD felbontás valódi előnyei kijöjjenek, érzékelhetővé váljon a felbontáskülönbség,  három méteres távolságból kellene nézni egy 85 hüvelykes kijelzőt, de ahhoz, hogy egyáltalán észrevegyen az emberi szem bármilyen különbséget, ugyanekkora távolságból nézve legalább 50 hüvelykes kijelző kell - derül ki Carlton Bale házimozi-szakértő írásából. A most sztenderdnek számító 42 hüvelykes képátló esetében a 4K kiélvezéséhez 60 centire kellene megközelíteni a kijelzőt, ami teljesen életszerűtlen. A Carlton Bale által rajzolt ábrán jól látható, hogy 6 méter távolságból teljesen mindegy, hogy 4K vagy 480p-s képet nézünk egy 60 hüvelykes képátlójú kijelzőn is. Ezekből a fizikai, illetve biológiai törvényszerűségekből kiindulva szomorú tény a geekek számára, hogy az 1080p, vagy akár az annál kisebb felbontások is teljesen elegendőek a legtöbb szoba- és képernyőméret kombinációjában."

Előzmény: Katalin Fish (2808)
Tézé81 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 2814
Előzmény: coller1 (2810)
coller1 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 2813

Köszönöm a segítséget! Közben én is találtam egy szájba rágós leírást amely alapján mégis csak marad a fúrás még ha macerás is, de ez a legolcsóbb és legbiztosabb. http://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/3386/milyen_alternativ_kabelezesi_lehetosegek_kozul_valaszthatok_iptv_szolgaltatas_letesitesekor_?appid=tudasbazis&tudasbazis-eventType=8

Degeczi Creative Commons License 2017.03.19 0 0 2812

Ha szomszédos szoba, akkor esetleg járható út az ablak-keretek vagy ajtófélfák kifúrása is. Mindenképpen sokkal egyszerűbb, stabilabb és főként olcsóbb, mint erre alkalmas wifi routerek beszerzése.

Működhet akár a 230V-os hálózaton keresztül dolgozó adapter is, de az sem olcsó.

Előzmény: coller1 (2810)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 2811
Előzmény: coller1 (2810)
coller1 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 2810

Sziasztok!

A múlt héten kötötték be az IPTV-t ,kaptam egy se top box-ot is. 

Az a gondom,hogy nagyon macerás lenne a szomszéd szobába átfúrni a falat,hogy ott is lehessen tévét nézni.

Van valami olyan megoldás ,hogy ne kelljen a vezetéknek átfúrni a falat? Valami vezeték nélküli jeltovábbításra gondolok.

sakál.napja Creative Commons License 2017.03.17 0 0 2809

Az IPTV azonosítód, kizárólag ahhoz a beltéri egységhez van rendelve, amit üzembehelyezéskor installáltak. Ha jól emlékszem egy 14 karakterből álló azonosítót kellett beírni, és ez független volt a Telekom 9 számjegyű előfizetői azonosítódtól! Más IPTV set top box -ra hiába cserélted ki, csak és kizárólag egyetlen 14 karakterből álló azonosítót fogadott el, amely azonosítót a központból diktáltak le az installáló műszerésznek!

Előzmény: blg (2791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!