Keresés

Részletes keresés

w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.25 0 0 656

a Bibblenek 3x futottam neki. nekem nem ment vele. Áz emlíett Rawshooterben kiigaz´tom az expoziziót, + 10-15 saturation és itt szerepe véget ér. Erre pedig kiválóan alkalmas. Zajszürésre van jobb program és photoshop a vége.

Vegíg tiff, sajnos nagy a méret így, de mást nem ismer fel a zajprogram...

 

 

Előzmény: fisherhu (641)
madgie Creative Commons License 2008.07.25 0 0 655
Én még vinyót venni is lusta vagyok... a "Photos" HDD-n vagy másfél gigányi hely van, úgy oldom meg a problémát, hogy időnként selejtezek :)))
Előzmény: Degeczi (653)
tbs1001 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 654
VM telepítés..? 17 másodperc a szűz klónozása... Oszt mehet a buli. Pár perc az egész. Egy GIMP + RT + Argyll linux telepítése VM-be (vagy vasra) nulláról kevesebb mint 10 perc. ;)

Nálam a host egy nemigazándesktoposztályú hw, linux minimál desktop X-el, de már ~1 éve nem láttam, csak a leveleit, hogy miket is szeretne frissíteni. VM-ben dolgozom. Linuxok, XPk, 1 Vista vegyesen. 3 MS OS licensz lakik a gépen... :DDD

Ritka kényelmes, ha megszokja az ember. :)
Előzmény: KTTech (651)
Degeczi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 653
nekem mindig megoldja az, h kb. évente úgyis veszek egy nagyobb/gyorsabb vinyót, és olyankor persze friss XP kerül rá

a régi meg pár napig még a gépben marad, h ha vmi elfelejtődött volna, egyszerűen arról bootolva lehessen pótolni, aztán jöhet a már fölösleges dolgok törlése róla, és megy egy külső USB-s házba, backupnak. A képarhívumot így ki sem kell másolni rá, hiszen az még "master" korából ott van rajta
Előzmény: madgie (652)
madgie Creative Commons License 2008.07.25 0 0 652
Ez igaz, ezért is szántam el magam... amúgy már fél éve egy lestrapált, ótvar oprendszert nyomtam, de egyszerűen annyira utálok ilyesmit telepíteni, hogy inkább szívtam a belassult XP-vel :)))
Előzmény: KTTech (651)
KTTech Creative Commons License 2008.07.25 0 0 651
Néha a VM-et is újra kell telepíteni :) (ráadásul itt a "host" oprendszer alatt teljes oprendszercsere (XP->Vista) és hardvercsere volt (komplett)... közbeiktatva egy 32 bitről 64 bitre történő átállást :D)
Előzmény: tbs1001 (649)
madgie Creative Commons License 2008.07.25 0 0 650
Én az ilyesmihez lusta vagyok :)
Előzmény: tbs1001 (649)
tbs1001 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 649
Pont az ilyen malőrök miatt virtuális gépekben dolgozom már egy jóideje.
Előzmény: madgie (648)
madgie Creative Commons License 2008.07.25 0 0 648
Majd egy év után szántam el magad egy újratelepítésre, most óvatosan installálgatok :)))
Előzmény: fisherhu (646)
fisherhu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 647
Ez nekem néha még most is sikerül :D
Előzmény: nighthawk_ (645)
fisherhu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 646
Szerintem megérne egy új próbát, régen én is tapasztaltam ilyet, de mostanában már nem.
Előzmény: madgie (644)
nighthawk_ Creative Commons License 2008.07.25 0 0 645
Egyszer kipróbáltam, aztán úgy elállítgattam benne a kezelőfelületet, hogy utána semmit sem találtam meg. :)
Előzmény: fisherhu (641)
madgie Creative Commons License 2008.07.25 0 0 644
Batch conversion-nél állandóan lefagy, nem akarja végigcsinálni, nem jeleníti meg a következő képet, ilyesmi. Anno több változatot végignéztem különböző gépeken, egyszer sem volt bugmentes... azóta inkább hanyagolom a Bibble Pro-t.
Előzmény: fisherhu (643)
fisherhu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 643
Mikre gondolsz? Lehet h nekem magas a tűrésszintem, de én nem találtam benne halálos dolgot.
Előzmény: madgie (642)
madgie Creative Commons License 2008.07.25 0 0 642
Én még nem találtam olyan verziót belőle, ami nem hemzsegne a bug-októl...
Előzmény: fisherhu (641)
fisherhu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 641
A bibble-t senki nem szereti? Én spec. azt használom, mert van win-re és linuxra is, és meglehetősen elégedett vagyok vele.
Előzmény: nighthawk_ (639)
fisherhu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 640
Én már jó ideje csak raw-ba fotózok :)
Előzmény: w221 a szerzetes (638)
nighthawk_ Creative Commons License 2008.07.25 0 0 639
Ha mindenképp ugyanazokat a színeket, tónusokat akarod visszakapni, mint a gép által készített jpegen van, akkor próbáld ki a Raw Image Task-ot. Rajta van a gyári CD-n, meg a Zoombrowserből is indítható. Ha jobbat szebbet akarsz, akkor meg szerintem a Rawshooter, Lightroom, Capture One a megoldás.
Előzmény: wájt (632)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.25 0 0 638

Ki kell próbálni. erre akkor jöttem rá, mikor RAW (NEF) ben fotóztam egy szilveszteri bulin, aztán vészesen fogyott a hely a kártyán és jpeg-ben folytattam. Mindenféle manipulálás nélkül konvertáltam ahogy szoktam. Összehasonlítván a jpeg és a tiff képeket késöbb annyira meggyözö volt a különbség, hogy elfelejtettem végleg a jpeg-et, pedig bizonyára az is fejlödik.

 

Wájt: Javaslom, próbáld ki konvertálásra a Rawshooter Essential 2006-ot, ingyenes és szerintem jó is.  Több finesz van benne mint elsöre látod!!

Vagy a Photoshop Camera RAW is elmegy, bár az RE jobb.

Előzmény: fisherhu (637)
fisherhu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 637
Mint ahogy le is írta: beállítja a színtelítettséget, kontrasztot, miegyebet. Bár ehhez szerintem nem kell a jpg, mert gondolom a váz kijelzőjén ellenőrzi a végeredményt, vélhetőleg a hisztogram alapján. Ugyan ennek szerintem több hátránya van mint előnye, de kinek a pap, kinek a papné.
Így aztán az, hogy a jpg veszteségesen tömörít-e, tökéletesen lényegtelen. Már ha jól okoskodtam.
Előzmény: w221 a szerzetes (635)
apca Creative Commons License 2008.07.25 0 0 636
Érdekes vélemény abban az aspektusban is, hogy viszont raw és tiff az ami kell a munkához! Akkor mihez is kell a jpg?

Persze ha valaki nem ismer mást, csak a felkiáltó mondatot, akkor nem nagyon csodálkozom a véleményén.
Előzmény: w221 a szerzetes (635)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.25 0 0 635

ez a mondat nem hagy nyugodni...

 

"Jpg-t azért lövök, mert én a fényképezésnél akarom elérni a kivánt hatást,..."

 ez sehogy nem fog menni, mert a jpg egy veszteséges tömörítés..

Előzmény: wájt (632)
robyka_ep Creative Commons License 2008.07.24 0 0 634
nekem is ez a gondom és pont ezt akartam megérdezni , ha capture nx-be .Hibátlan a képe helyes expo .Ugyanez LR-ben alexpos ,de rendes 1,5-ttel kell emelni az expot , hogy olyan legyen mint a nikon progiban.Nincs erre valami megoldás ?
Előzmény: wájt (632)
Sandrusz Creative Commons License 2008.07.21 0 0 633
OK -értem. Különbségek valóban vannak. Ki tudja miért? Szerintem kb. azért amiért pl. a különböző negatívok vagy diák között is. Mondjuk az érdekes hogy a Canon saját progija nem veszi át a beállításokat.
Előzmény: wájt (632)
wájt Creative Commons License 2008.07.21 0 0 632

Úgy értem nem a minősége lesz rosszabb, hanem eltér tőle tónusban, szintelitettségben, a DPP például fakóbb szineket produkál, mint amit az eredeti jpg, a Capture One-nal sötétebb és sárgásabb képek keletkeznek!

 

Jpg-t azért lövök, mert én a fényképezésnél akarom elérni a kivánt hatást, viszont raw és tiff az ami kell a munkához!

A számitógépen, a csoportos képkonvertáláson kivül nem szeretnék mást állitgatni, mert nagy képszámmal dolgozok!

 

Valaki azt mondta egyébként hogy a különböző fényképezőgépek raw fájljai nem nyilt formátumuak, igy csak a saját feldolgozo szoftver képes ezt megycsinálni, és a nikonnál ez müködik! 

Nálam viszont a Canon DPP-je nem hajlandó erre!

 

Én cseszhettem el valamit?

Valakinek volt hasonló tapasztalata?akár nikonnal vagy bármilyen fényképező-szoftver párositással?

Előzmény: Sandrusz (630)
squiddy Creative Commons License 2008.07.16 0 0 631
Lenne egy problémám, aminek a megoldásán agyalok, de eddig nem jutottam dűlőre vele: A céges gépemen hivatalosan fent van -egy régi Nikon Coolpix 4500-hoz adott- Adobe Photoshop Elements (így, minden verziószám nélkül). Vajon ezt a progit rá tudom venni valahogyan, hogy 400D RAW-okat megegyen? Anno letöltöttem hozzá Camera Raw.8bi-t és felmásoltam a Plug-Ins/File Formats könyvtárba, de még mindig nem hajlandó beolvasni a nyers képeket.
Én bénázok csak, vagy alapból sansztalan a dolog?
Sandrusz Creative Commons License 2008.07.15 0 0 630
Rosszabb lesz?
Mert ha nem akkor mi a baj? Hiszen a RAW-nak ez a jelentősége: hogy jobb legyen a végeredmény mint a kamera által gyártott jpg - persze ez egy kis plusz munkát jelent. Ha meg azt várod hogy a RAW-ból ugyanazt kapd mint amit a géped által gyártott jpg-n látsz akkor nincs értelme a RAW-al vacakolni.
Előzmény: wájt (629)
wájt Creative Commons License 2008.07.15 0 0 629
Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem Raw konvertálással kapcsolatban!
Az a helyzet, hogy oly módon fotózok, hogy raw és jpg-t lövök egyszerre, és a fényképezőgépen(canon 1ds mark II) állitom be a szükséges dolgokat(pl: szaturáció, élesség, szinhő..stb), azért hogy utólag a számitógépen ne kelljen külön játszani vele. A számitógépre feltöltést követően a raw fájlokat tiffbe konvertálom!
Ezek azonban eltérnek az általam (a fényképezőben)már beállitott jpg-ktől, bármilyen progit is használok(DPP, Lightroom, Ps, Capture One)!

Szerintetek mi lehet a megoldás?Vagy mi az a beállitás ami elkerülhette a figyelmemet?
Egyáltalán valamilyen programnak tudnia kell-e azt, hogy a Raw felismerje a kamerán beállitott értékeket és úgy konvertáljon TIFF-é(vagy akármivé)?

Előre is köszi a válaszokat!
d.taylor42 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 628
http://cybercom.net/~dcoffin/dcraw/

# Sigma SD9
# Sigma SD10
# Sigma SD14


Hogy neked melyik van, vagy ezek közül melyik termel x3f-et...
Előzmény: optikus (627)
optikus Creative Commons License 2008.05.11 0 0 627
bocsi a topikot nem olvastam vegig csak a honlapjan a tamogatott kamerakat. a dcrawot megtanulmanyozom mindjart, koszi.
Előzmény: d.taylor42 (626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!