Keresés

Részletes keresés

ysu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 176

Szia, kedves felajánlás, és köszönet a munkáért. Azt azonban hadd kérdezzem meg, hogy szerinted ez a banner kifejezi Rúzsa Magdi személyiségét? 

Előzmény: Onogur (175)
Onogur Creative Commons License 2012.11.19 0 0 175

Sziasztok!

 

A saját zenei érdeklődési területtel fopglalkozó topkikhaz készítettem bannert, melyet a tagok pozitívan fogadtak. Ennek örömére készítettem pár másik olyan topikhoz tervet, melyhez valami miatt kötődöm. Ilyen Rúzsa Magdi is, mert a családdal anno végigszurkoltuk és élveztük a verseny, majd az euros dalfesztivált is. Meg persze lemezvásárlás is volt. Szóval a bennertervem:

 

 

Ha jónak látjátok, akkor be lehet tenni a topikválasztónál, mint több hasonlónál már működik.

ysu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 174

Közben sikerült kiderítenem, hogy melyik Magdi saját dala: Jó reggelt, boldogság. (Volt egy halvány gyanúm, de nem voltam biztos, főleg, mert ezúttal ezt a számot nem nyomják az előtérbe, ellentétben a Nánáná-val, a Szerelemmel és az Egyszerrel.) Nem mintha bármi problémám lenne azzal, hogy ezeket nyomják - teljesen megérdemlik. De nekem tetszik még a két Boldogság is, meg a Nevetni magadon, meg a Viaszmadár, meg a... meg a... tetszik az egész lemez, na. :)

 

Az érdekes, hogy amikor először hallottam az összes dalt, másnap kavargott bennem a sok dallam, és legjobban a Jó reggelt boldogság közepe ragadt meg, elkezdtem dúdolgatni, próbálva kitalálni, melyik dalhoz is tartozik. A kislányom is pont ezt szemelte ki, tőlem függetlenül. (Szintén a középső részt, amikor a Fehér asztalok között táncolunk van.) 

ysu Creative Commons License 2012.11.15 0 0 173

Láttam. :) Jó beszélgetés volt. 

Ezt is láttam: 

http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/11/14/12/Csalad_barat_2012_november_14_.aspx

Még a Lánchíd rádiós felvételt nem hallottam, ami szintén tegnap volt, akárcsak a másik kettő. 

És két cikk: 

http://www.quart.hu/quart/interju/20121113-ruzsa-magdi-interju.html

http://www.femcafe.hu/cikkek/eletmod/ruzsa-magdi-egy-ideig-ugy-gondoltam-hogy-olimpiai-bajnok-leszek

Előzmény: Törölt nick (172)
ysu Creative Commons License 2012.11.14 0 0 171

Az Egyszert valószínűleg. Esetleg a Nánáná is sanszos, vagy a Szerelem. Nekem nagy kedvencem a Boldogság van, meg a Jó reggelt boldogság is. A Viaszmadár is nagyon jó, csak az elején egy kicsit zavar a zenei áthallás a Most múlik pontosannal. (Igaz, a Boldogság van meg egy Halász Jutka dalra emlékeztet, de ha agyonütnek, se tudom, melyikre. Ezért is szeretném tudni az egyes dalok zeneszerzőit). A Bolondos dalt nem tudom, mennyire játsszák a rádiók, mert az is igazán megérdemelné. 

Koncerteken valószínűleg a pörgősek lesznek majd, a Fogd be és táncolj, meg a Szabadulj el. 

Előzmény: Törölt nick (170)
ysu Creative Commons License 2012.11.13 0 0 168

Az Indián nekem is hiányzik. Szépen elfért volna a többi mellett. (Igaz, akkor nem 11 lett volna a 11 - bár nekem úgy rémlik, mintha már így is 12 dal van, viszont gondolom, 13-nak mégsem hívhatták a lemezt.) 

Nekem az a gyanúm, hogy mikor kijött az Indián, akkor tesztelték vele a közönséget, de a rajongókon kívül nem vert nagy port, az egyik rádiós beszólt rá, és bár az egész poénnak tűnt akkor, nem sokkal később Magdi kijött A bolond reméllel. Szóval szerintem a visszajelzésekből úgy érezhette, hogy nem elég jó a dal. 

Rock dalból tényleg csak két-három dal van rajta, amolyan igazi, Madarász féle, az első két lemezt idéző. De megmondom őszintén, nekem a kedvenceim a többiből kerülnek ki. :)

 

Nem tudod véletlenül, melyik dalnak kik a szerzői? Gondolom, az Egyszer a Presser féle dal. Melyik Magdi saját dala? És van még dalszerző Madarász Gáboron kívül? 

Kíváncsi vagyok a dalszerzőkre is. 

 

Kedvenc FB bejegyzésem: 


Mariann Varga 3 benyomás az albumról:
Magdi szerelmes
Magdi nagyon szerelmes
Magdi fülig szerelmes :D
Lájkolom! :)

 

Nagyon igaz. :)

Előzmény: Törölt nick (167)
ysu Creative Commons License 2012.11.12 0 0 165

Na hogy tetszik? :)

Előzmény: Törölt nick (164)
ysu Creative Commons License 2012.10.21 0 0 162

Így készült a Magdaléna Rúzsa:

 

ysu Creative Commons License 2012.06.19 0 0 159

Ha most Londonba mehetnék! :) 

 

http://www.drumandmonkey.org/events/presser-and-guests/

 

ysu Creative Commons License 2012.06.18 0 0 158

Mindegyik élő. :) 

De azért azt hiszem, értem, mire gondolsz. 

Nekem az idei "stúdiós" kinézete (smink, műszempilla) eleve nem tetszik annyira, mint a tavalyi, tavaly sokkal természetesebb volt. A rockkoncerteken (műszempillát leszámítva) mindig sokkal hétköznapibb (ezért nekem szebb is), egyben vidámabb, tele van élettel, energiával. Őt tényleg a közönség élteti, élő koncerten van igazán elemében. Ahogy Bogyó is mondta, igazi örömzenélés az, amit nyújtanak nézőknek, nem csak a közönség szereti, amit csinálnak, hanem láthatólag ők maguk is imádják csinálni. Azt hiszem, ez is átjön. 

Előzmény: Törölt nick (157)
ysu Creative Commons License 2012.06.17 0 0 156

"Csak a bolond remél" még egyszer, ezúttal az M1 stúdiójából (Lottósorsolás). 

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 155

Megnéztem ezt a másodikat, hogy nem vagyok-e rajta esetleg, mert én innen balra álltam, gyakorlatilag teljes szemben Magdival, ezért is tudtam szembőli fényképeket készíteni, gyakorlatilag ennél jobb helyen nem is lehettem volna, kicsit inkább feszélyezett is, nem akartam túl feltűnően túl sokat fotózni, mert alapvetően mégis a zenéért mentünk oda. Én pont ezért nem is nagyon szoktam videókat csinálni ilyenkor, mert nem a gépen keresztül akarom látni a koncert nagy részét. Kis pár másodperces videóm persze van néhány a hangulat miatt, de teljes dalok nincsenek.

Előzmény: ysu (153)
pemete57 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 154

szuper

Előzmény: ysu (153)
ysu Creative Commons License 2012.06.17 0 0 153

Én is találtam: 

 

 

Előzmény: Törölt nick (152)
ysu Creative Commons License 2012.06.16 0 0 151

Nagyon tetszenek! :) Köszi a megosztást! :)

Előzmény: Bogyó 2 (147)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 150

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 149

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 148

 

  

 

  

 

  

 

  

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 147

Mivel aki Rúzsa Magdit szereti, rossz ember nem lehet, ezért megosztom az idetévedőkkel a tegnapi kecskeméti koncert legjobb képeit, amit fotóztam!

Remélem tetszenek!

 

A szereplők:

             

 

 

 

 

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 146

Most jöttünk meg Magdi mai koncertjéről, Kecskeméten volt. Klassz volt minden, az időjárás, a helyszín szokás szerint jó a kecskeméti főtéren, s a tömeg is teljesen elviselhető volt. Meglehetősen elöl voltunk, ennél jobb hely nem is kell, a lányaim a korlátnál voltak.

A koncert nagyon jó volt, semmiféle technikai baki nem tűnt fel, sokat poénkodtak, s Magdi olyan volt mint bármikor, igazi jó kis rockkoncert volt, s nagyon jó volt látni, hogy ők is élvezték a zenélést.

Képek majd lesznek!

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 144

Nem jött össze, a vihar miatt nem mentünk el, nem sok értelmét láttuk így autóba ülni, bár a kicsi lányom eléggé csalódott volt, de a jövő hónapban ismét próbálkozunk!

Előzmény: ysu (143)
ysu Creative Commons License 2012.05.12 0 0 143

Mesélj majd! :)

Előzmény: Bogyó 2 (142)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 142

Ha minden igaz, ma látni fogom Magdit Izsákon!

ysu Creative Commons License 2012.03.22 0 0 141

Közben olvastam, hogy a szöveget Novák Péter írta, a zenében nem tévedtem, az Madi szerzeménye. Mondjuk Novák szerintem elég jól ismeri Magdit, ezért lett ennyire rá jellemző a dal. 

Előzmény: ysu (135)
ysu Creative Commons License 2012.03.22 0 0 140

Az indián mint a természettel teljes harmóniában élő, a természet titkait ismerő, bölcs ember, ez tényleg eléggé gyakran használt toposz, mondhatjuk közhelynek is. Pop és rockdalokban mondjuk szerintem ritkábban szerepel, mint más toposzok, mint amilyen a "nyár, szerelem", "álom", "angyal", "az élet egy utazás" stb., inkább talán filmekben fordul elő. 

Ha viszont az indián más szövegkörnyezetben, más jelentéstartalommal kerül elő, akkor az szerintem minden, csak nem lerágott csont. Márpedig ebben a dalban teljesen más a szerepe. 

 

Tessék, itt a szövege: 

 

Rúzsa Magdi: Indián

 

Zakatol a holnap a sínekben

Te meg a vonat elé fekszel, hogy 

mikor kel fel a nap. 

Keresed, ugye, a bajt?

Mindig az a rend, hogy a menetrend

bárkit utolér, hogy legyen rend

hol vagy? 

Keresed, ugye, a bajt? 

 

Hogyha benned a vad,

ami űz, odahajt,

próbáld ki egyszer,

nem a nyomvonalat,

ahogy nyomra akadsz majd,

csak az ismeretlent...

 

Refr: Gyere, légy ma indián!

Gyere, fuss a fény után!

Gyere légy ma indián

Hol a (...) a láthatár. 

 

Zakatol a holnap az időben

Hát kapd el a fejed még időben

S adj gázt!

Ne maradj le semmiről!

Mindig ez a cél, egy látomás,

És sohasem lehet más állomás…

Nagy frászt!

Ne maradj le semmiről!

 

Megvan a helyjegy,

A mennyekig elmegy

De mire vár, ki felszáll?

Csak a szív, meg az ész,

Ami szól, hova mész már?

Ez a másodosztály!

 

Refr: Gyere, légy ma indián!

Gyere, fuss a fény után!

Gyere légy ma indián

(...) a láthatár.

 

Te tudd meg

A titkát a meséknek,

Titkát a reménynek,

Titkát a magasnak,

Titkát a mélységnek,

Titkát a szélvésznek

Titkát az erdőnek

Titkát a lángoknak

Titkát az erőnek! 

 

Refr: Gyere, légy ma indián!

Gyere, fuss a fény után!

Gyere légy ma indián

(...) a láthatár.

Gyere, légy ma indián!

Gyere, fuss a fény után!

Gyere légy ma indián

(...) a láthatár.

 

(Sajnos egy szót a refrénből nem értek, de azért a nagyja enélkül is érthető.) 

Előzmény: Törölt nick (138)
ysu Creative Commons License 2012.03.16 0 0 136

Az első élő előadás. (Sajnos a felvétel minősége még mindig nem az igazi). 

 

Előzmény: Törölt nick (134)
ysu Creative Commons License 2012.03.13 0 0 135

De ezt mondtad a karácsonyi dallal kapcsolatban is - aztán Te lettél a legnagyobb rajongója! :)

Szerintem jó kis dübörgős dal, ami remekül szól majd a nyári koncerteken, jellegzetesen Magdis, csodálkoznék, ha nem a Madarász-Rúzsa szerzőpáros műve lenne. A szövege legalábbis teljesen Magdira vall, tartalmában és szóhasználatában egyaránt. Tetszik. A zenét illetően, saját tetszési indexemben a jobbféle Madarász-dalok közé sorolnám, a Szeszély és a Bűnbe estem mellé. Mindezzel együtt kiváló minősítést nem adnék rá, mert - mint az általában problémám a Madi féle dalokkal - ez sem használja ki Magdi potenciálját. Bár Magdi dalainak nagyobbik részét Madi jegyzi, mégis általában azok a dalok maradnak fenn, azok emlékezetesebbek, amiket nem ő ír. (Első lemezről Magdi saját dala és Presse Nekem nem szabadja, a másodikról a Nem maradunk és a Rövid utazás). A lemezen lesz megint Presser szám, és más is ír rá dalt, azokra is kíváncsi leszek. 

Előzmény: Törölt nick (134)
ysu Creative Commons License 2012.03.12 0 0 133
Előzmény: Törölt nick (132)
ysu Creative Commons License 2012.03.10 0 0 131
Előzmény: ysu (130)
ysu Creative Commons License 2012.03.09 0 0 130

Magdi a párjával benne van a Story magazinban. (A képeket Magdi magán facebook-oldaláról szedték le, ahová feltöltötte a nyaralási képeket). Szép pár, nagyon helyesek együtt. 

Előzmény: Bogyó 2 (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!