Keresés

Részletes keresés

laattila Creative Commons License 2006.12.24 0 0 196
a till leirást igen és nagyon köszönöm csak egy pinyurkát el vagyok havazva igy válaszolni nem volt időm.
ment egy válasz is most neked
Előzmény: kicsitibi (195)
kicsitibi Creative Commons License 2006.12.24 0 0 195
laattila!megkaptad??
timivirag2 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 194
Te biztos környezetvédő vagy:)))))))), én mániákus szemétgyüjtő)))))
zoomedia Creative Commons License 2006.12.23 0 0 193

Szval voltam Oroszlányban és sétáltam egyet. Annyi feleses üveg volt ott szerte a bokrokban hogy gondoltam egyet:

jó lesz-e ez nekem kémcső helyett? Aztán puding próba ha megeszik, viisszamentem és összeszedtem 120 db-ot....

én nem iszom mű piát, a pálesz is igazi kell hogy legyen akár a bór!

nosa képek

 

Az egyikben sigm atáp van a fehérebb, a másikban saját kutyulmány:-)

 

 

 

sütögélés előtt:-)

 

 

Előzmény: kétbalkéz (182)
franki45 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 192
Ahogy már irtam, most talpig gipszben vagyok. Januárban tudok segíteni majdnem mindenben, időm is van ill. lesz. Úgy emlékszem 1 lötty úgy 600 pénz volt. A kábel sem jelenthet nagy problémát, ha tudjuk milyen csatlakozó volt rajta: BNC, Radiometer stb.
az elektród nyilván kombinált és majdnem biztos hogy bontható. A Conrad műszert nem ismerem, de nem lehet vele probléma. Anno valamikor diszkosszal próbálkoztam (amazonaszi hal), akkor mindenem volt pH mérés kapcsán itthon, de az rég volt. Két ünnep között a Radelkisben nem dolgoznak így legkorábban: január.
Előzmény: zoomedia (191)
zoomedia Creative Commons License 2006.12.23 0 0 191

néztem a radelkis oldalát, lehet venni oldatot de nem írják mennyiért 100 cm3.

5,5-6,5 kell mértni a táplötyöge beállításához kell a ph mérő.

Nem tudom hozva tettem a cuccomat, volt eg yáltalam készített tatyó. Nos ebből leltem meg a műszert meg a raktárban egy új elektródát amiből elveszekk az oldat java:-)

nem lelelm a vezetéket sem.....

de nem tudom ezek a modern mérők megfelelnek-e nekem.... tele a conrád vele...

Előzmény: franki45 (190)
franki45 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 190

A Radelkis régi és új elektródjaiba is ugyanazt a referencia töltőoldatot - ez a töltőnyílással ellátott térben van, és el kell lepnie a bennelevő ezüstkloriddal bevont ezüstszálat - kell használni: 0,1 normál KCl, AgCl-el telítve. Ha nincs AgCl-ed és a referencia oldal kloridozott ezüstszálának a végén még van fekete bevonat - AgCl - akkor az AgCl-el telítettlen 0,1 n KCl-el való feltöltés után a telítésig az kb. 24 óra után használható. Hól akarsz mérni? (hány pH-nál). A mérni kívánt pH-hoz minél közelebb kell a hitelesítés végezni, úgy a régi elektród is használható. Van hígított és tömény puffer 2, 4, 6, 7. 9 és 11 ph környékén, és van ampullás is. Igaz az a vér pH mérőkhöz használatos 6,8 és 7,4 környékén, és erre is vonatkoznak az alábbiak: szégyenszemre nincs a sufniban még így karácsony táján sem amivel tudnálak segíteni, de januárban mikor ismét járóképes leszek, beszélhetünk róla.

 

  

 

Előzmény: zoomedia (188)
nozomi99 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 189
zoomedia Creative Commons License 2006.12.23 0 0 188
de tulkép itt van a Jézusk aés a TE sufnidban biztos van elfekvő mérőke :-)))
Előzmény: franki45 (185)
zoomedia Creative Commons License 2006.12.23 0 0 187

Van egy ezeréves ph mérőm, amit anno a tengerihez használtam. Látom, hog ymostmár sokkal jobbak is léteznek de nincs mindig 25 ezer pénzem. Van két lötyőgém, eggyik 4 ph belövöm az alsó értéket aztán berakom a 9 ph ba belövöm a maxot és akkor jöhet a measure:-)

 

de áruld el milyen oldatot kell beletöltenem a régebbi radelkis elektródába? új volt anno és elpárolgott belőle egy kevés.....-)

Előzmény: franki45 (185)
timivirag2 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 186
Hogy ti mennyit  káromkodtok ::::::))))))))))))))))))))))))))))))), amúgy BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
franki45 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 185
Zoo, ha szükséges pH mérésben tudok alkalmasint segíteni, ugyanis ilyen gyártó cégnél dolgoztam néhány tíz évig. Az elektródok 1-2 év után veszítenek a meredekségükből az üveg öregedése folytán, de lehet azokat regenerálni, és vannak fogások vele amellyel a mérni kívánt pH közelében kell kitelesíteni, így a meredekségcsökkenés nem okoz (nagy) hibát.
Előzmény: zoomedia (181)
franki45 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 184
A növény fentmaradásához nem rengeteg, hanem több millió, van amelyiknek 5 millió magocskája van. azért mert ezekben a magokban nincs a növény fejlődéséhez szükséges tápanyag, mint általában más magokban. A természet szerint ennyi mag szükséges ahhoz, hogy ezekből néhány növény fejlődjön ki. A speciális baktériumflóra - ami a kifejlődéshez szükséges - alakítja át a környezetében levő tápanyagokat a csírának felvehető állapotba. Amit az agar-agarban szaporítanak, ott a növekedéshez szükséges tápanyagokat bele kell tenni a növény által felvehető állapotban a táptalajba.
Előzmény: nozomi99 (170)
pianta Creative Commons License 2006.12.22 0 0 183
Igen,csak úgy elültette először cserépbe,de egy év múlva annyi lett,hogy az összes rokont kibélelem a sarjakkal.Aztán döntöttem,úgy,hogy kiültetem a kertbe.
Előzmény: timivirag2 (177)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 182
És mondd! Hová lesz a felesekből a tartalmuk?:-)))))
Előzmény: zoomedia (181)
zoomedia Creative Commons License 2006.12.22 0 0 181

Nem izgulunk!

Egy orchi magnak az életben maradáshoz annyi az esélye a természetben, mint neked a lotto ötöshöz! De valaki mindig eltalálja de sajna nem én!

 

Nos természetesen elvetheted a szabadban is, van esélyed. Ugyanis a bletilla gyökere - és minden rizomás orchi - tartalmazza a mikrogombát. Vannak olyan szabadföldik, amik spontán is csíráznak. Azt is tudni kell, hogy  a magok helytelen tárolás esetén hamar megbuggyannak, de akár eltarthatók évtizedekig is megfelelően hűtőben.

Szval nem ördöngösség, de egy jó játék!

Én ezzel játszom! Pl kihagyom  a kémcsöveket, mert sok kell belőle és unom örökké gyártatni, ezért átáltam a féldekás piás üvegekre! Könnyen steril, kicsi a lik a bejáraton, ha sterillé tetted, az esély hogy az is maradjon sokkal jobb. Szval úgy néz ki magvetéshez ideális! Tennap vetettem cyprit bletillát és egy titkot:-)

majd holnap lövök el képet!

 

De biztos ami biztos egy profihoz (Eszter) viszem a magok felét is, majd meglátjuk:-)

 

Ja és megtaláltam a ph mérómet! Igaz a kofferját elbaltáztam valahova....

 

kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 180
Miért, mi a baj ezzel az ötlettel?
Előzmény: nozomi99 (174)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 179
Ezt velük beszéld le, ne velem:-))
Előzmény: timivirag2 (175)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 178
Itt nagy keveredés van! Amit zacsiban lehet venni, az egy gumószerűség, amiből a növény kihajt minden évben, és vegetatív módon szaporodik is, sarjakat képez.
Teljesen más a virágból kifejlődő magtok, aminek a magjait nem lehet csak úgy elvetni a kertben, hanem spéci táptalajon, spéci körülmények között kell csíráztatni.
Előzmény: timivirag2 (177)
timivirag2 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 177
Szia! Te csak úgy egyszerűen elültetted, vagy neked is van valami spéci módszered?
Előzmény: pianta (176)
pianta Creative Commons License 2006.12.22 0 0 176
Úgy van,tavasszal lehet kapni zacskóba,elég gyorsan szaporodik.Azért számoljatok be az eredményről,ha kikelt.Érdekel.
Előzmény: timivirag2 (172)
timivirag2 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 175
Ha gondoljátok, elküldhetem.
Előzmény: kétbalkéz (173)
nozomi99 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 174
Jaj, de nagy ötlet!!
Előzmény: kétbalkéz (173)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 173
Miért nem beszéled le zooval vagy tibivel, hogy odaadod nekik a magokat, ők meg elvetik neked? Mert a kertbe kiszórni semmi értelme!
Előzmény: timivirag2 (172)
timivirag2 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 172

Pianta valószínűleg tövestől vette nem pedig magokat, azt hittem egyszerű minden, mint az egynyári magoknál. Próba szerencse.

Előzmény: kétbalkéz (171)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 171
Azért kell, mert nagyon kevés százalékban köz meg a mag:-(( És úgy általában az orchideákra mondtam, hogy mennyibe kerülnek, mert mindegyik ilyen nehezen szaporodik. Gondolom, így már van fogalmad az árakról:-))
Előzmény: nozomi99 (170)
nozomi99 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 170
Nem vitázom, de a tokban rengeteg mag van, ez ugyan gyanús volt, hogy miért kell neki ennyi mag az utánpótlás biztositására.
Előzmény: kétbalkéz (166)
nozomi99 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 169
Nem tudom, hogy mibe kerül. Valahogy csak életben marad odakint is.
Előzmény: kétbalkéz (167)
kicsitibi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 168
bletillád lesz.pleione össz kettő van benne:-(((
Előzmény: zoomedia (162)
kétbalkéz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 167
Egyébként meg ha olyan könnyű lenne, szerinted ennyibe kerülne?
Előzmény: nozomi99 (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!