Keresés

Részletes keresés

domi_nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 521
Úgy vélem - természetesen szigorúan laikusként! -, hogy ha egy cég engedélyezi egy viszonteladónak hogy használja a nevét/logóját, lesarkítva az ő képviseletében jár el, az kőkeményen le van szabályozva jogilag mi az ami még megtehető és mi az ami már nem...Az átlagember azonosítja a márkát a kereskedővel.
Előzmény: Törölt nick (506)
domi_nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 520

Pókokat max fotózok:)

Távol áll tőlem mindenféle mágikus dobálózás.Te, aki benne élsz és napi szinten találkozol ezen fogalmakkal tudhatod, hogy két ügyvéd ugyanazt az ügyet jó esetben kétféleképpen látja...ezek után mit mondhatnék?

Előzmény: ramayana (503)
domi_nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 519

Igazad van, nem országos felhördülést kiváltó a téma, azonban van egy szűk réteg, nevesen mi fotósok vagy méginkább kattogtatók, akiknek néha elsülhet a kezük, akiket igen keményen érint.Persze mindaddig nem, míg saját bőrükön meg nem tapasztalják...

Ha bosszant az elképzelésem ám elnézést kérek, de engedtessék meg nekem eldönteni mit is hogyan.Természetesen a szempontjaid megértem, felfogom és köszönöm is.

Előzmény: ramayana (501)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 518

Ezt részben elismerem, Jusztnak tényleg van egy ilyen árnyoldala, de szerintem jóval többet segített mint ártott.

 

Ami pedig nagyon nagyra becsülök nála az, hogy nem tojik be a perektől.

Ha egy rtl klub szerü kereskedelmi hányadék riportol mérgező/ártalmas termékekről ami hatóságilag is tény akkor se meri megnevezni a céget pedig ezzel segítene a legtöbbet.

Nem inkább betojik a peren veszthető párszáz ezres feltételes büntetésbtől, pedig ezt 1 másod perc alatt kitermeli reklámban.

Előzmény: arnyekxxx (517)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.03.29 0 0 517
A jusztnál engem az zavar nagyon, hogy igen gyakran olyan témákban, amikre van egy kis rálátásom vérbaromságokat hord össze, kialakit magának egy általa populárisnak - nagy igazságnak - tünö véleményt, és a meghivott "rossz" hiába tud akár paragrafus pontossággal igazolni mindent, ráadásul még jozanésszel is megtámogatva, ha a véres valoság nem tetszik a jusztnak akkor sértett csecsemö modjára ragaszkodik a hülye elképzeléséhez, és a végén bucsuzoul jol megmondja a tutit, amire már nem reagálhat az érintett. Az olyan beégésekröl meg ne is beszéljünk, mint amikor kimérték, hogy egy kilo fagyasztott hal a zacsijában kiolvasztva egy kilo marad, meg a fagyállo mérömüszerrel bizonyitotta a hozzáértö, hogy az ablakmosó folyadékok alig tudnak 0 fok alá menni. Aztán vagy meaculpázik a következöben, vagy nem, de a hitelességét rendszeresen gyilkolja ezekkel.

Remélem jelen sztoriba nem teszi bele a maga baromságait, nem érzi ugy, hogy többet kell mutatni a show kedvéért mint amiröl szo van.
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 516

"...Kíváncsi vagyok az ombudsman... mijére is? Véleményére? Ajánlására?..."

 

Álláspont, ami ajánlásnak minősül a birósági itéleteig.

Törvényileg.

 

DE mint tudjuk a köznép számára az ombudsman szava több mint kósza ötlet.

Nem is szólva ha ajánlás si azért az hivatalos és az eleln pertől már megvéd.

Előzmény: ramayana (515)
ramayana Creative Commons License 2007.03.29 0 0 515

Kíváncsi vagyok az ombudsman... mijére is? Véleményére? Ajánlására?

A kapott nyilvánosság messze többet ér mint 20 ezer forint, és ha már domi ennyiért adásidőhöz jutott, okosan kéne felhasználnia :-) na persze akármit mond, Juszt majd jól megvágja mint az egyszeri kritikus a fotózzos képeket...

Előzmény: glad (513)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 514
Amúgy az nagyon vicces volt amikor egy cég vezetőjét é szakértőjét behívták a műsorba akik mágneses rezonancia elvén működö rákgyógyitó készüléket árultak, majd a Juszt meghívot egy fizika és egy orvos profot is, és össze eresztette őket. :)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 513

Megnyeri  a pert, kapt 20ezer pénzt....jó 20 pénz mindig jól jön, de egy elv harcosnak a nyilvánoság többet ér mint 20 pénz.

 

Rágalmazási pert meg nem igen kap max csak Juszt, de azok után hogy az Ombutsman már domi mellet foglalt állást eleve védve van.

 

Az intrú pedig nem a kénye kedve szerint meg, dominak kell igazodni, nem is szólva lezárt ügyekről nem riportol a Juszt.

Előzmény: ramayana (512)
ramayana Creative Commons License 2007.03.29 0 0 512

Szerintem itt és most egyedül az a hasznos, ami segít neki megnyerni a pert, és ebben a műsor nem segít. Sőt, a tálalástól függően - mert nem a domi igazságát fogják bemutatni, hanem amit Juszt eladhatónak talál - még visszafelé is elsülhet. Ha például neadjisten a bíróság nem neki ad igazat, ő meg fűnek-fának-lótolvajnak elmondja a dílert, domi még egy jó kis rágalmazási pert is kaphat a nyakába. Mert hát amíg ítélet nincs, érdemben nincs miről beszélni.

Az interjút - ha ugyan addig le nem nyomja valami érdekesebb téma és tényleg adásba kerül - inkább a saját reklámjára kéne használnia, mint az erkölcsi igazsága bizonygatására. Egyszer van az életben 15 perc hírnév. De még ebben sem lehet  bízni.  

Előzmény: glad (502)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 511

"... nem lesz a riportból forradalom..."

 

Nem vagyunk telhetelenek.

Kis lépések.... :)

Előzmény: Törölt nick (506)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 510
Alapvetöen igen, de azért nekem is vannak rossz pillanataim...
Előzmény: Törölt nick (507)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 509
Tudom, hogy technikailag menniy, de image szemponból nagyon is sok és az ilyen riport arról szól.
Előzmény: Törölt nick (506)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 508

....Vagy csak nem bonyolitjuk túl a dolgokat....

 

Előzmény: glad (505)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 505
Na igen, mi idealisták néha megondolatlanok vagyunk... ;-)
Előzmény: ramayana (503)
ramayana Creative Commons License 2007.03.29 0 0 503
Ráadásul ahelyett hogy okos pók módjára szép csöndben fonná a hálót, még jól közzé is teszi minden lépését előre, mert szerinte ez "korrekt", és dobálódzik az általa mágikusnak tartott "keresetlevél" meg "ügyvéd" szóval. Ha én lennék az ügyvédje, a saját érdekében eltiltanám a nyilatkozástól.
Előzmény: ramayana (501)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 502

"...maga a téma sem az, ami országos felhördülést okozna. ..."

 

jaj hát nelegyünk nagyon telhetelenek.

Egy kis böffenés i stöbb mint a semmi.

 

nem i szólva arról hogy mi idealisták már akkor is kepesztünk ha csak apró kis siker van kilátásban. :)

 

 

A peres résznél amúgy én is támáskodtam, de nyilvánosság (kicsi is) az hasznos.

Az egyik apró lépés a nagy úton.

Előzmény: ramayana (501)
ramayana Creative Commons License 2007.03.29 0 0 501

Ezt jogászszemmel kicsit másképp látom. És sajnos maga a téma sem az, ami országos felhördülést okozna. (Nem pedofíliáról és levágott végtagokról van szó, hanem kb egy panellakás egyhavi rezsijének értékéről. Az internetes képlopás maga meg talán a nézők 1 %át ha érdekli.) Az elején nem egy, nem két ember mondta dominak, hogy ne a szerzői jogi vonalat nyomja mert millió buktatója van, de ő ment az idealizmusa meg pár félinformáció után. Ez az ami bosszant.

Előzmény: glad (500)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 500

"Te még nem hallottál a média erejéről és közvetett hatásáról?"

 

Amit te kértél példát az közvetlen lenne és általánoságban értettem.

Hidd el azért ez nagyon nem mindegy a konkrét cégnek se és a suzukinak se.

Előzmény: ramayana (499)
ramayana Creative Commons License 2007.03.29 0 0 499

"Te még nem hallottál a média erejéről és közvetett hatásáról?"

Akkor mondd meg kapásból: mi volt a legutóbbi Juszt-műsor témája, és mennyiben volt hatással rád?

Előzmény: glad (478)
ramayana Creative Commons License 2007.03.29 0 0 498

OFF

kabbe, ragika

Előzmény: Törölt nick (489)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 497

OK

Előzmény: Törölt nick (496)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 495

Ja semmit, csak példáztam, hogy azért szükség van az idealistákra is, sőt...

 

Előzmény: Törölt nick (494)
glad Creative Commons License 2007.03.29 0 0 491

Azt az ütés elött nehéz is.

 

Azt írta hogy szól a KO elött.

Előzmény: Törölt nick (490)
glad Creative Commons License 2007.03.28 0 0 488

Egyre jobban bele lendülök. :)

 

Most elképzelem, hogy Martin Luther King azt mondja: "Van egy álmom (I have a dream), ......de nem mondom el mert csacska idealista dolog!"

 

:)))

glad Creative Commons License 2007.03.28 0 0 487
:)
Előzmény: domi_nick (486)
domi_nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 486
30D és még ugyanilyen barom is mint én...keblemre tezsvérem! :)
Előzmény: glad (484)
glad Creative Commons License 2007.03.28 0 0 485
Pedig a racionalisták megmondták neki ha túl messze megy akkor lezuhan a föld pereméről. :-)
Előzmény: glad (482)
glad Creative Commons License 2007.03.28 0 0 484
Még egy idealista jelenkezik! ;-)
Előzmény: domi_nick (477)
glad Creative Commons License 2007.03.28 0 0 483

"... igazság meg erkölcs meg elégtétel és a jog viszonya olyan, mint a monitoron látható szép fotó adta esztétikai élményé és a Photoshop szoftveréé..."

 

Rama, rama, ez a szép a dologban. Juszt műsora NEM egyenlő a bírosággal és a joggal.

A perrel én se voltam annyira kibékülve, de ez így a lehető legjobban alakul.

Előzmény: ramayana (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!