Keresés

Részletes keresés

Csekk Creative Commons License 2011.01.06 0 0 86

"Arra mennyi az esély hogy hamisítvány?"

Hamisitványról csak onnantól beszélhetünk ha már kiderült, hogy ez tuti olajfestmény.

Ha ez megvan, na akkor jön az, hogy vajon eredeti e a festmény, avagy csupán egy hamisítvány.

Nos első körben ennek tisztázásához további olyan információk kellenének amelyeket eddig nem közöltél.

Pld mire van festve. Vászon, fa, vagy karton?

Továbbá minden fontos részletről újabb fotó. A hátuljáról pld, és az oldaláról is, ahol álltalában a vászon fel van szegezve a vakkeretre.

Ezekből általában már lehet egy életkorraa következtetni, és ha pld az jellemző a példabeli festőnk alkotási korára, akkor nemigen kell hamisitásra gondolni, mert hogy ő pld nem volt anno akkora festő, hogy érdemes lett volna aktív korában hamisítani.

meg més sok apró ilyesmi. ;)

 

ps,

ha ez erdeti nagyon irigylem tőled.
Nekem mindenem az ilyesmi biedermeyer életképek. csupa ilyesmi lóg a falamon, bár azok méretükben többnyire kisebbek.

Előzmény: Zozii919 (82)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.06 0 0 85

:)

 

Pontosan. Ráadásul a kép stílusához képest nekem túlságosan pasztózusnak tűnik az ecsetkezelés, valamint ott az a buta "zsíros" fény ami a nyomatokra jellemző (bár ezt adódhat a fotózásból is). Ja, és 130-40 éves képnél sehol egy repedés?

Előzmény: Csekk (83)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.06 0 0 84

Kérnék szépen még egy-két közelit, félközelit normál fénynél, vagy egy erősebb lámpával (olvasólámpa ilyesmi, vagy fotózd a fürdőszobában, általában minden lakásban ott a legkoncentráltabb a világítás:)) féloldalról, felülről megvilágítva, vaku nélkül. Ja, és a hátuljáról is egy fotót légyszíves.

 

Annak az esélye, hogy hamisítvány lenne, nagyon kicsi.

 

Nekem furcsán bágyadtnak tűnnek  a színek, és a felület se tetszik, több fotó talán segíteni fog.

 

 

Előzmény: Zozii919 (82)
Csekk Creative Commons License 2011.01.06 0 0 83

Ha biztos választ szerenél ennél jobb fotó kell. Nem kell nagyobb felbontású de színeiben ne legyen ennyire eltérő az eredeti színektől.

 

Ha a struktúráltság amit festékréteg látok, közvetlenül a vászonra van felkenve, akkor ez festmény.

Bár megkell jegyeznem, hogy ennek a fotónak a színei annyira hamisnak tűnnek, hogy azt nem tudom eléggé hangsúlyozni.

Nem látni ugyanis a színeket. (egyenként) A színösszetevőket, hogy hol végződik az egyik ecsetvonás, és hol kezdődik a másik.

A régi olajnyomatok is mutathatnak hasonló strukturáltságot, csak az annyiban másnak tűnik mint ez, hogy azok általában papírra vannak nyomva (olykor strukturáltan, vagyis egy átlag szem festésnek nézi a felületet.) és az van azután a vászonra felragasztva, hogy festménynek tűnjön kép. Egy laikus annak is nézi azt.

Előzmény: Zozii919 (82)
Zozii919 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 82

Köszönöm az információkat!

 

Arra mennyi az esély hogy hamisítvány?

 

Csináltam róla egy közelit ebből meg lehet-e állapítani hogy nyomat vagy festmény?

 

 

 

Csekk Creative Commons License 2011.01.06 0 0 81

Az alábbi linken láthatod is a legutóbbi 30 árverési eredményét.

Szóval 1000 eurót darabja biztosan megér, (280,000 Ft.) ha valóban olajfestmények és nem csak nyomatok, ahogyan azt régiségkereskedő barátunk is megjegyezte.

De ha 70x50-es méretben vannak, és a jobb munkái közé valók, akkor lehet darabja akár a duplája is.

Mindenképpen menj el velük az egyik nagyobb galériáshoz. (Kiselbach, Mű-Terem, stb)

 

http://www.findartinfo.com/search/listprices.asp?keyword=69812&name=Guido_Hampe

 

Előzmény: Zozii919 (79)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.06 0 0 80

Mindenképpen. 150-200E Ft-ot egészen biztosan ér darabja.

 

(Feltéve, hogy festmények, és nem nyomatok.)

Előzmény: Zozii919 (79)
Zozii919 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 79

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis segítségre , információra lenne szükségem!

 

Van két Guido Hampe (German, 1839-1902) festményem kb 70x50-es méretűek lehetnek.

 

Mennyit érhetnek, érdemes e foglalkozni az eladással, utánaérdeklődéssel?

 

 

Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.04 0 0 78

Kortárs festészet szekció kőkemény, jómúltkor végigrágtam magam az összes festményen, most már csak a frissítéseket kell néznem

hálistennek.:)

Viszont van egy rossz hírem, sajna kénytelen leszel az antik kategóriát is szemmel tartani, mivel mindenki össze-vissza pakol fel mindent (Batthyány-kézirat az egyéb műtárgy kategóriában, Casseli-biblia 1704-ből ugyanott, szóval gyakorlatilag mindent néznem kellene nekem is, de lehetetlen) , és ilyesmiket például kár lenne kihagyni:

 

http://antik.vatera.hu/festmeny/absztrakt_nonfiguralis/karpati_gusztav_kompozicio_1435730622.html

 

Én akkor azon kevesek közé tartozok, akik legalább Zorn nevét ismerik, bár arról lövésem sem volt, hogy szobrokat is készített.:)

 

Ezt még hajnalban olvastam, biztos te is belebotlottál már, de azért linkelem:

 

http://index.hu/belfold/2011/01/03/mubiralattal_kuzdenek_a_festmenyhamisitok_ellen/

 

Mindig bírtam Kieselbachot egyébként, és egy ilyen kezdeményezésre már nagy szükség volt.

 

 

 

 

Előzmény: P.Pitzu (77)
P.Pitzu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 77

Köszönöm a választ. Ezen a vaterás dolgon kicsit ledöbbentem. Bár én nem az antik/régiség kategóriában szoktam keresgélni, hanem a kortárs művészetben. Itt az a tapasztalatom, hogy iszonyú sok giccset árulnak, és jó ha van átlagban 5-10 kép összesen amivel esetleg érdemes foglalkozni.

 

Tavasszal sikerült belefunti egy hamisítványba, de jól végződött a sztori. Volt a Polgár Galéria árverésén egy Anders Zorn szobor. Zorn Svédországban kb akkora név, mint nálunk Munkácsy. Bár itt nyilván szinte senki nem ismeri. A kikiáltási ár 95.000 forint volt. Írtam a Zorn múzeumnak, de az árverésig nem jött válasz. Így hát úgy döntöttem megveszem, sikerült is elhozni kikiáltási áron. Aztán kb 2 hétre rá jött az e-mail, hogy nem eredeti. A Polgár Galéria pedig szó nélkül visszavette a szobrot.

Előzmény: Régiségkereskedő (76)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.03 0 0 76

Alapból azt mondanám, mindent hamisítanak, az általad említett s gyűjtött kategóriából ritkábban, de ne reménykedj, bele fogsz botlani jó pár hamisítványba.:) Mondjuk ha kizárólag az élő művészekre szűkíted le a dolgot, ott azért aránylag tényleg nem gyakori.

Egyébiránt az összeg alacsonysága sem jelent semmit, 10.000 Ft-ért már simán nekiállnak varázsolni.

Vatera... Direkt a kedvedért kilistáztam az egyforintos aukciókat az 'antik/régiség/festmény' kategóriában, hogy pontos számot tudjak mondani. Az első két oldalon 19 db hamisítvány, ami nem is rossz arány, mert volt már olyan is hogy az eredeti volt ennyi. Kortárs kategóriában azért sokkal jobb a helyzet (de azt csak akkor nézem, ha nagyon meg akarom büntetni magam). Ettől függetlenül én nem beszélnélek le a vaterán vásárlástól, mert bár nagy körültekintést igényel (és hozzáértést persze), de igazán remek dolgokat lehet kifogni.

Képcsarnokos időszakot én is kedvelem (semmi lesajnálnivaló nincs benne), ha valaki kezdőként kacsintgat modern képek felé, általában ezeket a festményeket javaslom neki, mivel szinte biztos, hogy értéket kap a pénzéért. Ráadásul-főleg a képcsarnokos árveréseken-, nevetségesen olcsók.

Legegyszerűbben a hamisítványokat pedig úgy kerülheted el (élőben is és online is), ha nagyon megnézed kitől veszel.

 

Előzmény: P.Pitzu (75)
P.Pitzu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 75

Sziasztok!

 

Sajnos a kérdésemhez nem találtam jobban a témába vágó topikot, de hátha itt is tud valaki segíteni. Én alapvetően kortárs művészek alkotásait gyűjtöm: porcelánt, üveget, szobrot, festményeket. Festmények terén mostanában főleg absztrakt és geometrikus alkotásokat. Eddig galériákban, árveréseken és néha a művészektől közvetlenül vásároltam. Nem milliókat költök ilyesmire, inkább olyanokat keresek, akikben nagy fantáziát látok.

Rendszeres látogatója vagyok a Képcsarnokos árveréseknek, bár tudom sokan lesajnálják ezt az időszakot. A válság kirobbanása óta azonban más fórumokon - például a vaterán -  is megjelentek szép számmal ma elő művészek alkotásai. A vásárlástól azonban idegenkedem ilyen helyen.

Van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy a kortársak hamisítása milyen mértékű Magyarországon? Schéner, Bak Imre, Konok Tamás hamisítványokról olvastam már, de az ő áraik mellett valószínűleg megéri hamisítani. Mi a helyzet azonban a kisebb nevű, vagy kvázi ismeretlen művészekkel. Előfordulhatnak ebben a kategóriában is hamisítványok?

Persze itt még az embernek relatíve könyebb helyzete lenne, hiszen a művész még él, de minden 10-20.000 forintos képpel nem tud az ember a művészekhez rohangálni, hogy ezt valóban ő festette...

 

Régiségkereskedő Creative Commons License 2010.11.19 0 0 74

Gondolom már annyira nem aktuális a dolog de azért:

 

A keretezők szokták így feltüntetni a rendelt keret számát, típusát, színét esetleg az árat is.

 

A kép egyébként egy nem túl erős kézzel festett Munkácsy-másolat.

 

 

Sajna nem az a kvalitás, hogy egy esetleges szignónak jelentősége legyen.

Előzmény: Törölt nick (71)
myki001 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 73
Sziasztok !
Van egy szignózott festményem csak az a problémám vele,hogy nem tudom kiolvasni a festő nevét. Ha valaki tud kérem segítsen. Előre is köszönettel.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 72
Most nézem, az alábbi dolgokat veszem ki: "2267 Ká 28 antik" és a "ká" alatt van még valami szám, de azt nem tudom kiolvasni
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 71
Elnézést, azóta nem néztem be ide..
Vászonra van festve, magán a képen nem látok szignót, mellesleg amúgyis nagyon sötét a kép. (Nem vagyok biztos benne, de a már fenn kévő képek közül azon amelyik a bal alsó sarkot ábrázolja van egy fekete UU jel, ami lehet hogy a kép része, de lehet szigno is) Magán a kereten hátul, -amit eddig nem is vettem észre- ceruzával irt irás, és számok vannak
Igyekeztem jól láthatóan lefotózni, bár most csak egy mobiltelefon volt kéznél.
Ennél nagyobb felbontású képet sajnos az 512kb-os korlát miatt nem tudok csatolni.
Előre is köszönöm a segítséget!
keretkeret2
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 70
Elnézést, azóta nem néztem be ide..
Vászonra van festve, magán a képen nem látok szignót, mellesleg amúgyis nagyon sötét a kép. (Nem vagyok biztos benne, de a már fenn kévő képek közül azon amelyik a bal alsó sarkot ábrázolja van egy fekete UU jel, ami lehet hogy a kép része, de lehet szigno is) Magán a kereten hátul, -amit eddig nem is vettem észre- ceruzával irt irás, és számok vannak
Igyekeztem jól láthatóan lefotózni, bár most csak egy mobiltelefon volt kéznél.
Ennél nagyobb felbontású képet sajnos az 512kb-os korlát miatt nem tudok csatolni
Előzmény: Csekk (69)
Csekk Creative Commons License 2010.05.27 0 0 69
Lásd 58-as beírásomat.
Van szignó a képen? ha van szeretném látni minnél nagyobb felbontásban.
A hátuljáról is kéne egy fotó, továbbá olyan apróság még hogy vászonra van e festve vagy festőkartonra, fára, vagy funierre, vagy pozdorja lemezre?
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 68
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 67
kép
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 66
Üdvözletem,
Segítséget szeretnék kérni, nem tudom beazonosítani a képet, tudna valaki valamit mondani róla?
Barbabianka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 65

Üdvözlöm a Topiklakókat.

Van egy kissé komplex problémám és talán a nagytudású topiklakók tudnának segiteni.

Néhány éve vettem egy Ziffer Sándornak tulajdonitott képet ami elméletileg passzol Ziffer életrajzába, stilusában de mivel nincs szignálva rém nehéz bizonyitani eredetiségét.

Amit tudok:

a kép valószinüleg az 1900-as évek elején készült.

A hátuljára zeruzairás Önarckép a Balaton partján.

Ziffer ebben az idöben valóban Hollosi Simon festöiskolájába járt Fonyódon.

A kép szinvilága visszatükrözi a Fauve-i behatást, ami késöbb is felfedezhetö képein.

A kép hátulján a rámára irt a festö. Meglátásom szerint egy idösebb ember irása.

Amit keresek:

Zifferröl fényképet az 1900-as évek környékéröl.

Irásmintát a festö idösebb korából.

Minden segitséget megköszönök. Akár kép akár utalást, avagy fellelhetö irodalmat. (a német és magyarnyelvü irodalmat természetesen már én is böngésztem a neten.)

Kellemes hétvégét

bb

medosz11 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 64
Köszönöm
Csekk Creative Commons License 2010.02.11 0 0 63
A festőművész neve nagy valószínűséggel: FOGLYOS
Ritka magyar név.
Ennek következtében, ha jelentős művész neve lenne találtam volna róla valamit a neten.
De sajna semmit sem.
Az internet nem ismer ilyen nevű festőművészt.
De szerintem érdemes próbálkozni az iwiven is pld a hasonló nevüeknél, hátha valakinek rokona volt, és igy tudhat róla valamit.
Előzmény: medosz11 (62)
medosz11 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 62
Remélem ez már jó:
http://kephost.hu/image-AF8D_4B742A42.jpg
medosz11 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 61
Az előbb lemaradt valamiért:
[url=http://kephost.hu/share-AF8D_4B742A42.html][img]http://kephost.hu/image-AF8D_4B742A42.jpg[/img][/url]
medosz11 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 60
Sziasztok
Tudna valaki segíteni, hogy kinek a szignója lehet?
Köszi
bbar145qv1 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 59
Köszi, a segítséget!
Az sajnos nem szignó, hanem sérülés...elég rossz állapotban van.
Ha sikerül elhoznom, próbálok keresni rajta valamit.
Mégegyszer kösz!
Előzmény: Csekk (58)
Csekk Creative Commons License 2010.01.01 0 0 58
Szignót nem találtam a képen


Én úgy látom az általad feltett fotón, hogy a festmény, (már ha az festmény és nem csak egy nyomat) a jobb alsó saroknál szignálva van.
Nos?

Ahhoz hogy segithessen neked bárki fotó alapján, az alábbira kell tekintettel lenned a fényképek felrakásánál.
Festménynél lényeges a szignó. Anélkül majdnem reménytelen a festő beazonosítása.
Gondolj csak bele, csak mondjuk az utóbbi 100 évben minimum 3 milló azok száma aki bizonyítottan festőművészként tevékenykedtek a nyugati kultúrában.

A fotó minőségére legyen az jellemző, hogy még szignó esetén is látni kell a festő ecsetvonásait is.
Valamint kell fotó a festmény hátuljáról is, mert a koroláshoz. (márpedig a festő beazonosításához a kor is lényeges lényeges)
Előzmény: bbar145qv1 (55)
bbar145qv1 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 57
utolsó próba...
csendélet
Előzmény: bbar145qv1 (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!