Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1210

"Gödel, aki matematikus volt, azzal vált híressé, hogy bebizonyította: lehetetlen bebizonyítani minden igaz állítást,

 

Ezen állítás vajon igaz-e?

Előzmény: ErkölcsTan (1207)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1209

Olvastam tőle több minden is, jegyzeteit is és mások vele kapcsolatos elemzéseit is.

... de az alap állításomhoz és a bizonyításomhoz elég pont az az egy könyv, amire hivatkozol, ami élete fő műve.

 

Az a hibás mondat abban a könyvben szerepel.

Van persze benne több más hülyeség is, de ez memetikailag és tudományosan éppen elég, ha feltárom, hogy Hawking alapvető matematikai és logikai dolgokkal sem volt tisztában. Ez azért lényeges, mert ez az alapvető hiba vezette bele a további Ősrobbanással kapcsolatos tévedéseibe is.

 

Mert igen, akkor már a világegyetem a Singularításba is "beletartatódott" volna ennyi erővel és mint egy negatív belső távolság ott tovább mehetett volna össze. :-)

Előzmény: pk1 (1208)
pk1 Creative Commons License 2021.05.27 -1 0 1208

"Megint csúsztatsz."

 

Csodálkoznék, ha Az idő rövid történetén kívül mást is olvastál tőle. A jelek szerint még azt sem.

Előzmény: ErkölcsTan (1207)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1207

Megint csúsztatsz. Hawking azon megállapításait, amikor saját maga korábbi ősrobbanással kapcsolatos elméleteit cáfolata, nem kívánom cáfolni. Abban jó felé tartott a halála előtt. Igazából csak egy, de lényeges dolgát vettem alaposabban górcső alá. Mégpedig az 1 pontnak megfelelőt:

 

 

1. "Gödel, aki matematikus volt, azzal vált híressé, hogy bebizonyította: lehetetlen bebizonyítani minden igaz állítást, még ha olyan száraz, egzakt területre is korlátozzuk magunkat, mint a számtan."  Stephen Hawking ezen leírt mondata tudományosan és logikusan is hibás. - Ezt bizonyítottam is.

 

2. Stephen Hawking által is egy darabig támogatott, majd az élete vége felé gyakorlatilag saját maga által is megcáfolt "Ősrobbanás elmélet" is hibás és elvethető. - Ezt nem kívánom bizonyítani. Memetikai prognózis, előrejelzés. Megvárom, hogy teljes mértékben beigazolódjon és ezzel a memetikát is megerősítse, mint reális tudományágat.

Előzmény: pk1 (1206)
pk1 Creative Commons License 2021.05.27 -1 0 1206

"el sem olvasod, amit írok"

 

Így egy csoportba kerültél Hawkinggal.

Előzmény: Fat old Sun (1202)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1205

a mese-Ősrobbanás Tágulása.

Előzmény: Törölt nick (1204)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1204

Szólni fogok, ha szükségem lesz a tanácsaidra

 

Nekem segíthetnél fénysebességnél gyorsabb hullámcsomagot barkácsolni.

Előzmény: Fat old Sun (1202)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1203

Nem mindegy az nektek, hogy ősrobbanás vagy ciklikus?

Ez már olyan régen volt, még jóval a tatárjárás előtt. Asszem.

Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 1 1202

Szólni fogok, ha szükségem lesz a tanácsaidra, megígérem.

Aki szerint Stephen Hawking egy buta ember, és ő sokkal jobban ért a kozmológiához, az ne nagyon vádoljon mást súlyos mentális gondokkal.

Egyébként már elég sokszor kijelentetted, hogy el sem olvasod, amit írok, mert ki vagyok X-elve nálad régóta.

Aztán sosem bírod ki, hogy mégis el ne olvasd. Na kb. ennyit arról, hogy kinek vannak súlyos mentális gondjai.

Előzmény: ErkölcsTan (1201)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 0 0 1201

Nagyon súlyos mentális gondjaid vannak. Nem itt kellene lenned, hanem valami biztosabb zárt osztályon, ahol segíhetnek neked szakemberek.  Mi lenne ha megállnád és nem foglalkoznál velem? Nem címeznél nekem hozzászólást??? 

Előzmény: Fat old Sun (1200)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 1 1200

Jól van, méregesd csak a magadét a tükör előtt, más úgysem lehet hozzád méltó nárciszvirág.

Előzmény: ErkölcsTan (1199)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 0 0 1199

AZ előbb írtad, hogy téged az nem érdekel, meg meg sem értenéd.

Előzmény: Fat old Sun (1198)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 1 1198

Tehát te így képzeled el a tudományos módszertan szerinti érvelést.

Előzmény: ErkölcsTan (1197)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 0 0 1197

Hahahahahahaha ... Brühahahahahahaha..

Előzmény: Fat old Sun (1196)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 1 1196

Neked közöd nincs a tudományhoz, az már az elmúlt évtizedekben egyértelműen kiderült.

Az, hogy szenvedsz attól, hogy mások csak kiröhögik a komoly pofával elővezetett hülyeségeidet, az pedig a te szomorú magánügyed. Küzdj meg vele magad, itt senkit nem érdekel a keserved.

Előzmény: ErkölcsTan (1195)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 -1 0 1195

Eltaláltad a saját gondod.

 

Megtanulhatnád már a különbséget, hogy mi az érvelés és mi nem az!!!

 

 

A tudományos módszertan egyik legfontosabb eleme a kritikai próba.

Az igazi tudós nem fél tőle, hanem örül neki.

 

Te meg rettegsz, hogy mi is lesz az EGÓ-ddal,

ha esetleg az Ősrobbanás elmélet bedől

és helyette mondjuk az egyik ciklikus modell lép a helyébe.

 

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (1194)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 4 1194

Elég gusztustalan dolog, amikor valaki nyilvánosan kényezteti a saját farkát, de be lehet tudni a nárcisztikus személyiségzavar egyik megnyilvánulásának.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 -3 0 1193

Ez is csak egy hazugságod. Tedd a többihez.

 

Tisztában vagy te vele nagyon is, hogy amit pedzegetek azok nagyon is jó és kényes húrok.

Azért támadsz!!!

Azzal is tisztában vagy, hogy már 5-6 -10 igen kemény tudományos fejtörő dolgot megoldottam életemben, amibe másoknak beletört a fügykösük. (Egely kerék, Nano Porfúzisós Kazán, Gravomágneses falszárítás, G.S.Z vízautója .... Isten tudományos meghatározása, ateizmus logikai megbuktatása, Karl Popper falszifikációja, memetika helyrerakása ... stb)

 

Tehát abban is igazam lesz, mint előrejelzés, hogy az Ősrobbanás elmélet/mese csak egy mém.

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (1192)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 6 1192

a mellékhelyiségben próbálja rávenni a másokat hogy vegye elő, hogy kié a nagyobb :-)

 

Igen nagy szerencse, hogy te soha nem esel a személyeskedés nevű érvelési hibába.

 

Egyébként hogy az általad nagyon viccesnek vélt hasonlatnál maradjunk, te pedig a Körúton mutogatod ordítva a magadét, és követeled, hogy mindenki elismerően ámuldozzon rajta.

 

Előzmény: ErkölcsTan (1191)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 -5 0 1191

Több mint két évtized több százezer komment után ... unalmas dolog ... áááááá ... aaaa ...áááá

Nem tud felnőni és még mindig ott tart, hogy a mellékhelyiségben próbálja rávenni a másokat hogy vegye elő, hogy kié a nagyobb :-)

 

Nem vette észre azt hogy az érvelési hibák a HAZUDOZÁSSAL kezdődik az én változatomban és aztán a következő kettő sincs még benne a legtöbb ilyen gyűjteményben.

 

- hazugság

- kettős mérce

- körkörös logika

- hamis dilemma

- meghatározottlanság

.... stb

 

 

Előzmény: Törölt nick (1188)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 0 1 1190

Apropó, vár rád egy hullámtani kérdés a gumiszobában...

Előzmény: Fat old Sun (1187)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 1 1189

Ilyet én még nem láttam tőle.

Előzmény: Törölt nick (1188)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 0 1 1188

Vannak, akiket a személyeskedés nem zavar.

De az igazi művészet ráérezni arra, amikor a kritika jogos.

Előzmény: Fat old Sun (1187)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 5 1187

Érvelési hibák napjainkban  

 

Máris szépen bemutatsz kettőt:

 

Személyeskedés, azaz fikázás:

 

Az hogy tök hül.e vagy a memetikához az a te gondod, nem az enyém.

 

 

 

Személyes kétely:

 

az ősrobbanás mese is hasonló bugyutaságra épül.

 

 

Előzmény: ErkölcsTan (1185)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 0 0 1186

Igen jó a kérdés ... miért számolták a tágulást visszafelé csak a nagy kezdőbetüs Semmiig (Szingularitás), miért nem mentek át hogy na az bár belemerítettett a Semmibe (Szingularításba)?   Ahogyan Heidegger megírá ... :-)

Előzmény: Törölt nick (1183)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 -4 0 1185

Az hogy tök hül.e vagy a memetikához az a te gondod, nem az enyém.

A vakcina mémek legyengített hülyeségek és igen még te is észre tudod venni, hogy az.

Azért is ennyire primitívek. Viszont megtanítja az agyat, nagyobb hülyeségek észrevételére is.

 

Itt például rávezet, hogy az ősrobbanás mese is hasonló bugyutaságra épül.

 

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (1182)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 4 1184

Nem érted te ezt.

A memetikatudomány azt jelenti, hogy összevissza beszélünk hülyeségeket, majd elégedetten veregetjük a vállunkat, hogy milyen irónikusak vagyunk.

Előzmény: Törölt nick (1183)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 0 1 1183

Na és 170 millió évvel ezelőtt? ;)

Előzmény: ErkölcsTan (1172)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.26 -1 6 1182

Pontosan erről beszéltem az ivángábori iróniával kapcsolatban.

Ha valami ordas ostobaságon kapnak, azt soha ne ismerd be, hanem magyarázd azzal, hogy te éppen csak játékból hordasz ám össze hülyeségeket.

Aztán elkönyvelheti mindenki, hogy általában hülyeségeket beszélsz, de soha nem ismered be.

Na kb. ennyit ér a te tudományod. 

 

Előzmény: ErkölcsTan (1181)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.26 0 0 1181

Nem lényeges ... memetikai kép mint írtam ...annak nem kell igaznak lennie, csak a memetikai célt kell tudnia megvalósítania ... amit a mémkészítő mérnök beletett ... azt meg elérte  :-)

Előzmény: Fat old Sun (1179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!