Keresés

Részletes keresés

102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2028
A kép lemaradt....fa lopás (?)
Előzmény: 102/B/2-NÉ (2027)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2027
Akkor ma reggel többen tűnődtünk ezen....

Ma hajnalban felkeltem, mert nem bírtam aludni. Lent ültem a dolgozóban, és tökre lehetett hallani a "forgalmi zajt"... Ráadásul most hogy egy csomó fa hiányzik innen mellőlünk is, rájöttem, hogy aki múltkor fát vágott az erdőből, azok annak a telepnek az emberei, akiktől a kóbor kutyák is jönnek át. A Táncsics Mihály utca felől nyíló volt nemtudomén milyen üzemé. Ugyanis bent álltak az erdőben valami piros lada/vartburg félével és egy utánfutóval, és most hogy átlátni a telepre, látni ott az autót. Gondolom ők nem erdészek. Sajnos erre későn jöttem rá.
Bent álltak a kocsival az erdőben, a telefonommal tudtam képet csinálni. Sajnos odamenni terhesen, egyedül félek, már csak azért is, mert a kutyákkal sem szeretnék összefutni.

Előzmény: Executive (2026)
Executive Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2026

Pontosan a mai éjjel és reggel tűnődtem azon, hogy frankón behallatszik a hálószobánkba az autópálya zaja, ami picit el is szomorított. Biztosan csillapodik majd, ha az erdő melletti részek beépülnek, de valóban tehetnénk valamit. Támogatom, de nem tudok mit javasolni e témában.

Előzmény: RwMan 3.0 (2025)
RwMan 3.0 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2025

Azt azért tegyük hozzá, hogy a fatolvaj egy helybéli bácsika volt, aki szemmel láthatóan meg volt szeppenve a letámadás miatt. Elég lett volna azt mondani, hogy élő fát ne vagdosson ki, a lehullott ágakat viheti. Ez még hasznos is lenne, mert az erdő most tele van kidőlt fákkal, rettenetesen néz ki.

 

Egyébként fénykép is készült róla, úgyhogy ő már biztos nem fogja vinni innen a fát. Figyelünk az erdőre, de egyre inkább az az érzésem, hogy néhol már késő. Sok fát már azelőtt kivágtak, hogy ide költöztünk volna, és a nagy szélben már nem védik egymást. Annyira öreg az erdő, hogy néhol már csak az újratelepítés segít. El kellene valahol érni, hogy ez az erdősáv gondoskodik Belsőmajor-Újváros (vagyis ahol mi lakunk :) zajvédelméről (az M5 ma reggel is igencsak hangos volt), talán lehetne támogatást szerezni "zajvédő", gyorsan növő növények ültetéséhez.

Előzmény: Executive (1995)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2024
Igen, ezt tudtuk eddig is. Tehát az elmúlt egy hónapban ismét nem történt semmi ezügyben.
Előzmény: monitor36 (2016)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2023
mobilpisti: Mátyás Józsefnéhez tartozom. Nem tudom most pontosan hogyan "rendel", de én voltam már nála keddi napon 9-10 körül, és ma is megyek 10-re.
Előzmény: mobilpisti (2021)
mobilpisti Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2022
Láttátok, hogy fent van a 9. ütem? Csupa N típusú ház.
mobilpisti Creative Commons License 2008.03.11 0 0 2021
Köszönöm szépen az infókat, el fogok látogatni a rendelőbe és kinyomozom, kihez is kéne bejelentkeznünk. :) 102/B/2-né, a védőnő nevét meg tudnád írni?
Előzmény: 102/B/2-NÉ (2019)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2020
Az új rendelő valóban nagyon szép! Én a Miriszlai Zsolthoz járok, nagyon rendes! De amikor annp bejelentkeztem hozzá, már akkkor is nagyon tele volt (gondolom erre jöttek még a lakóparkosok), és mondta ő is, meg a védőnőm is, hogy jön majd új orvos is, és onnantól kezdve majd hozzá lehet bejelentkezni, mert nagyon le vannak terhelve. Kevés ennyi emberre a 2 orvos.
Előzmény: szkocsyék 180/3 (2013)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2019
mobilpisti:
Szia!

Én oda járok védőnőhöz! Mész egyenesen a nemes utcában a központ irányából, és a Póth Irén utcánál elfordulsz jobbra! Ott van a Védőnő, és a gyerekorvosi rendelő is! Gyakorlatilag a sarkon asszem.


Átjelentkezés: Okmányiroda az Ady Endre u. 100-ban van. Az is keresztezi a nemes utcát, és jobbra kell bekanyarodni annál is. Vinni kell tulajdoni lapot vagy adásvételi szerződést asszem.
Előzmény: mobilpisti (2012)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2018
Erre tudnék mit írni, de inkább most nem.... :)
Előzmény: darkfish (2011)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2017
M.Ádám: Mi egy ásványvizes flakont raktunk ki, de sajnos beázott az erős szeles-esős időkben (Pont a t-Mobile-os telcsiszámlám...), és megelégeltük, hogy a Kulcsrakésznek nincs pénze postaládára (?) (Sajnos ezt kell feltételeznünk, hiszen a fiúk egyből jönnének megcsinálni, befejezni a munkálatokat ugye...) :), ezért megelőlegeztük magunknak....

Pl.: Nálunk a ház oldalán le van töredezve pl. a műgyanta, sőt van ahol a szigetelés is...
Előzmény: M.Ádám (2010)
monitor36 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2016
A Telekom néhány hónapja lefektette a kábelt a Szélső utcában a Felleg utca sarkán lévő szekrényétől a lakópark sarkáig. Az új szekrény valószínűleg az ebben a kábelben lévő vonalak (vezetékek) kifejtésére szolgál, azaz a korábbi kábelfektetés befejezésének tekinthető. Az utcákba, a házakhoz menő kábeleknek majd(!) innen kell elindulniuk.
Előzmény: RadyRr (2015)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2015
Nekem az is új (tegnap vettem észre), hogy a Szélső utcánál van egy T-Com-os szekrény.
Elindult végre valami?
Előzmény: szkocsyék 180/3 (2013)
Demasiado Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2014
Nagyon szépen köszönjük az odafigyelést !! Big respect !!!
szkocsyék 180/3 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2013

Szia!

 

Igen, tudomásom szerint a Nemes utcai templom környékén van a Póth Irén utcában a gyermekorvosi rendelő, a doktornő nevét nem tudom, a nővérem tizenx éve hordja oda a gyerekeit.

Más: A felnőttorvosi rendelőben voltam valamelyik nap bejelentkezni és bár az orvos eléggé elfoglaltnak látszott és a bemutatkozásomat éppcsak fogadta, a rendelő teljesen új és az asszisztensnő nagyon aranyos, segítőkész volt.

Telekommunikációs kábel: Valamelyik nap mozgolódást láttam a szélső utcai szerelődoboz környékén. Ti is láttátok? Tudja valaki, hogy mi történt? Bár a tévé már tárgytalan, teljesen jó az Antenna Digital, de a telefon meg a kábeles net azért jól jönne.

Előzmény: mobilpisti (2012)
mobilpisti Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2012

Jó reggelt!

 

Ismét a már bent lakó kisgyerekesek segítségét szeretném kérni.

Ki a körzeti gyerekorvos/védőnő és helyileg hol van a gyerekrendelő? Jól gondolom, hogy a Póth Irén utcában? Az interneten (bp18euszolg.hu) nagyon kevés az infó.

Lassan intéznem kéne az átjelentkezésünket, mivel már a közelben lakunk albérletben.

Köszönöm, ha tud valaki segíteni.

darkfish Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2011

Sziasztok,

 

Ugye minden ezek szerint megy/ment mindenkinél az építkezés?!

 

 

A KULCSRAKÉSZ LAKÁSÉPÍTŐ Kft. minőségpolitikája
Vállalkozásunk célja a megrendelők pontos és megbízható kiszolgálása. A cél elérése érdekében a KULCSRAKÉSZ LAKÁSÉPÍTŐ Kft-t az alábbi szempontok alapján kívánjuk működtetni:

    Vevőközpontúság:
    célunk a vevői igényeknek való maximális megfelelés, ezért minél inkább törekszünk az ügyfeleink igényeinek alapos megismerésére, azoknak a lehető legmagasabb színvonalon történő kielégítése érdekében Munkatársainktól az ügyfélkapcsolatok terén elvárjuk a szakszerű, pontos munkavégzés mellett a magas színvonalú kommunikációt, valamint az udvarias, kiszolgálást és viselkedést.

    Környezetvédelem:
    az építkezések folyamán igyekszünk a környezetet kímélő, illetve azt legkevésbé terhelő eszközöket és technikákat alkalmazni

    Törekszünk
    szolgáltatásaink minoségének és minoségirányítási rendszerünk folyamatos tökéletesítésére, az elkövetett hibák azonnali kijavítására és azok esetleges ismétlodésének megakadályozására.

    Munkatársak folyamatos képzése:
    A termelésben és szolgáltatásnyújtásban részt vevő munkatársainkat rendszeresen küldjük továbbképzésekre.

    Innováció központúság:
    a termék előállítása során alkalmazott technológiákat és munkamódszereket folyamatos fejlesztjük. Törekszünk a folyamatos fejlődésre, ezért a munkafolyamatok innovatív megoldásokat tartalmaznak. Ez a tendencia jellemző az építkezésen alkalmazott műszaki megoldásokra, a finanszírozás és az értékesítés rendszerére.

      <FONT >Reméljük, hamarosan Önt is Megrendelőink között tudhatjuk, kérjük kérdéseivel forduljon bizalommal munkatársainkhoz.

          forrás: http://pestimre.redom.hu/
     

     

     

M.Ádám Creative Commons License 2008.03.09 0 0 2010

Kevés földet???

Ősszel felröppent, hogy az V. ütem az utca szintje alatt van, gyorsan megnyugtattak, hogy hogy utcaszintig töltik, ehhez képest az terasz oldalvakolását sem éri el a föld, pláne ha elvinnék innen a betont amit az első ásás kifordított. Vicces, hogy december 15-i költözéssel, még nincs kész a hibajavítás. T.G.-t idézem, "azt a pár hibát, két nap alatt megcsináltatom!" Tényleg nem volt sok hiba, szerencsére, csak éppen még mindig van a listán....

A tereprendezés meg tragédia...füveznénk, nincs kerítésünk, mert a kukatároló még nincs kész és ott az jön be aki akar....

Igazad van Deresedő, kezdem elveszíteni a humorérzékemet....

Postaládának mi befogtunk egy darab PVC- csövet...."Redom-Kulcsrakész-design", ugyanis így a levelek nem áznak, amit meg ők akarnak felrakni, abba csak a levél nem fér bele, mivel nem tudták, hogy az A/4-es leveleket (ne gondolj extrára a T-Mobil számla pl. ekkora) bizony B/4-es borítékba teszik, az meg, hogy újságot rendelj, az hülyeség, vedd meg a sarkon....

Előzmény: 102/B/2-NÉ (2008)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2009
Még annyit akartam hozzátenni, hogy az igazság nem mindig szép.... :)

Az igazsághoz hozzátenném, hogy amikor én anno kértem a Cs. Mihálytól egy villanyszerelési javítást, akkor tök hamar ideküldte a villanyszerelőt. :)
Előzmény: deresedő (1999)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2008
Miért? Talán nincs igazunk? Indokolja meg hogy miért nincs igazunk!
Nem akarok személyeskedni, de morcinak lenni az itt lakóknak is oka van.
Ja, hogy a férjem pl. 1 vagy 2 hónapja szólt a póstaláda miatt (amit egyébként már akkor rég fel kellett volna szerelniük), és azt mondták, "persze! úúúúúú, holnap visszük, felrakjuk!!" Ja, hogy azóta ide sem bagóztak? Hát, párszor ronggyá áztak a leveleink, és vettünk egy póstaládát, de azért elkérjük majd a miénket. Végülis jár.... :)

A külső munkálatokkal is PICIT elcsúsztak, nem éppen erről volt szó....
Remélem a teraszunk előtti 2 db lépcsőfok leburkolására nem kell fél évet várnunk. Meg van a házunkon pár javítási munkálat is....

Jó lenne egyszer már füvesíteni is.... De addig minek, amíg munkálatok folynak az udvarban?
Arról nem is beszélve, hogy tök kevés földet kaptunk.
Előzmény: deresedő (1999)
deresedő Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2007
Csak ironizáltam, de látom, már te sem veszed túl humorosan.
Előzmény: M.Ádám (2006)
M.Ádám Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2006

Az a gond, hogy amíg csak szólunk, addig elengedik a fülük mellett, vagy "majd, vmikor, később, folyamatban..." 

Nem zaklatnám én őket ha megcsinálnák amit vállaltak és amit kifizettünk.nem lenne senkinek rosszkedve...Amíg nekem bosszús a hangulatom, mert még midig nincs kész a ház, és nem csinálták újra a betonnak nevezett homokot a kocsibeállón, addig nem érdeklel a hangulatuk.

Előzmény: deresedő (1999)
M.Ádám Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2005

Szia!

 

Mondhatttad volna esetleg, hogy az is egy megoldás..:-)))

Én biztos, hogy minden alkalomma szólni fogok, de azért kértem, hogy Ti is tegyétekmeg, mert ha elégszer szólunk akkor abba fogják hagyni...nyilván azért telepedtek át a sorház elé égetni ,mert a mi telkünk már árgus szemekkel lesi és sikít azonnal ha égetést lát.Büdös, koszos egészségtelen és alapból tilos.Ja, hogy az elszállítás pénzbe kerül....Meglepő...

 

 

Előzmény: esz23 (2001)
mobilpisti Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2004

Köszönjük szépen :)

mi meg a Tomiknak és Zoliknak kívánunk boldog névnapot!

Előzmény: RadyRr (2002)
mobilpisti Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2003

Egy pillanatra én is lezsibbadtam Ametiszt fotója láttán, te jó ég, még fel sem építették és már fel is gyújtották a házunkat?! :O A szemétégetés döbbenetes....

 

Előzmény: Executive (1998)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2002
Minden kedves hölgy lakótársamnak sok boldogságot kívánok nőnap alkalmából!
esz23 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2001
Szemétégetéssel kapcsolatban nekem is van tapasztalatom, még nyáron ugyanilyen füst gomolygott, ijedten mentem ki, hogy melyik ház ég, aztán láttam, hogy "csak" a munkások égetik a szemetet. Szóltam az akkori, most már nem itt dolgozó építésvezető Lacinak, hogy ezt talán mégsem kéne, mert szennyezi a környezetet, a válasza ennyi volt: "miért, talán egyem meg én?". Erre már nem tudtam mit szólni.
ametiszt31 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 2000
A szemétégetéssel kapcsolatban, az biztos,hogy a lakhatási engedély kiadásához szükséges iratok között szerepelnie kell sz építési hulladék elszállításáról szóló számlának.Ez saját tapasztalat.Dehát számlát venni manapság ,ugye nem gond.Másrészről ,ki a fene tudja megállapítani a keletkező szemét,ill.építési (veszélyes)hulladék mennyiségét?
Vesz 1-2 köbméterről számlát,eléget 8-10 köbmétert.
deresedő Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1999
Ma Cservák Misi elég ellenséges hangnemben tett nekem szemrehányást, hogy milyen csúnyák vagyunk, ilyen-olyan rossz hangnemben írunk róluk egymásnak a fórumunkon. Tudom javasolni, ne zaklassuk őket holmi tűzzel, meg veszélyes égetésekkel, otthagyott beton- és szeméthalmokkal, lehulló cserepekkel, fél éves elmaradásokkal, csip-csup dolgokkal, mert megbántódnak és szomorúan fognak lézengeni a területen. Belegondolni is rossz.
Előzmény: M.Ádám (1997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!