Keresés

Részletes keresés

Perone Creative Commons License 2006.12.19 0 0 34
En is tobb növénnyel találkoztam, amit Aloe Verának tartottak. Lásd ugyanezen topic korábban is. Azt hiszem, a sáv nálküli, dundibb az Aloe Vera.
Előzmény: timivirag2 (33)
timivirag2 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 33
Elnézétst a beleszólásért, de szerintem ez nem aloe vera. Aloe a virág, de nem vera.
Előzmény: Perone (32)
Perone Creative Commons License 2006.12.19 0 0 32
En persze eredetileg bondnak akartam írni, Önnek ez valódi A. Vera?
Előzmény: apca (31)
apca Creative Commons License 2006.12.19 0 0 31
Ő az. (bocs a minőségért, csak gyorsan lekapam)
Előzmény: Perone (29)
fuziós Creative Commons License 2006.12.19 0 0 30
finom de drága
Perone Creative Commons License 2006.12.19 0 0 29

Milyen aloeja van? Pl. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147319&la=60262737 11 hozzászólásához hasonló?

 

Az anyanövény 1 levelének szélessége és vastagsága c.a. mekkora?

 

Mi most keresünk ádesanyámnak egyfélét. Fótója esetleg nincs?

Előzmény: apca (28)
apca Creative Commons License 2006.10.20 0 0 28
Szóltam Emilnek, hogy keressen meg.
Előzmény: James Bond 007 Club (27)
James Bond 007 Club Creative Commons License 2006.10.20 0 0 27
Helló Mindenkinek!

Gondoltam feljövök a fórumra és talán itt megválhatok egy-két cserép Aloe Verától, de úgy látom itt is csak olyan emberek vannak, akiknél épp úgy nő és szaporodik a növény, mint nálam. :))))))
Már fűnek-fának osztogatom, de még mindíg tele a lakás vele. :))))))

Nektek virágzott már????
Az egyik nagy példányom elkezdett hozni valami kis virágkezdeményt, de nem lett belőle semmi. Állítólag szobában nem fejleszti ki a virágját. Ez igaz?

Üdv: Csabi
ROBI-01 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 26

A kép lemaradt. Remélem most sikerül.

 

 

 

ROBI-01 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 25

Sziasztok!

 

Van egy Aloe Vera tartalmú üdítőital. Új lehet, mert nem találkoztam még vele sehol, csak egy ismerősöm mutatta a palackot és azt mondta, hogy finom. Valamelyik fitnessteremben vette. A palackon van egy webcím, majd megpróbálom belinkelni és a képet is onnan "loptam" :-)

Ha nem sikerül a link, akkor itt van: http://www.sapanan.hu/

Ha tudtok róla valamit, vagy, hogy hol lehet kapni kéelek írjátok meg.

 

Üdvözlettel,

 

ROBI

Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 24

Szerintem csak fiatalon van ez a legyező forma... Ha nyáron kiteszed a kertbe, vagy a teraszra stb. a tiedet és vársz pár évet, akkor szerintem abból is ilyen monstrum lesz előbb-utóbb! :)

Ha szabadban, a napon van, akkor nagyon sokat változik ám pl. a levelek is szép pirosasok lesznek (nem égettek!) és vaskosabbak, mert lassabban nőlnek... + én teleltetni is szoktam, vagyis minden évben alszik 6-7 hónapot, attól is változhat a habitus, ha betartod az eredeti életciklusát! Meg mindettől persze a hatóanyag-koncentráció is nagyobb (mint pl. a fűszernövényeknél), csak hát én nem nagyon használom... :)

Előzmény: lzleo (22)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 23
http://gazlap.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=133

http://gazlap.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=127
Előzmény: lzleo (21)
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 22

Érdekes, hogy az enyém az olyan fajta, mint amilyeneket az említett weboldalon is láthatsz, és leginkább legyező alakban, tehát szinte egy síkban hozza a leveleit.

A tiéd meg körkörösen egyenletesen elosztva hozza a leveleket, és néhány "számmal" nagyobb.  :) 

Előzmény: Lila Pereszke (20)
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 21

Én nem élek ilyen kenceficékkel, de a párom néha szokott vágni egy-egy levelet, úgyhogy van egy példány, amit kijelöltünk ilyesfajta használatra.

Múltkor például megégette a kezét a konyhában, és az Aloe nedve szerinte nagyon jó hatású volt.

Előzmény: Lila Pereszke (18)
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 19

http://www.cserepesaloevera.fw.hu/ - tényleg nem rossz az oldal, bár én a szaporításból nem csinálok akkora gondot.

Azt írja, hogy megvárja, míg 10-15cm magas lesz a sarj, és az anyát a cserépből kiszedve a gyökereket szétbontva megkeresi a sarjadás pontos helyét, és egy éles késsel leválasztja. Majd jöhet a visszaültetés.

Én viszonlag kis sarjakat választok le, és simán csak kihúzom az anya mellől. Első próbálkozásomkor még bizonytalan voltam, nehogy gyökérrész nélkül tépjem ki, de azóta rájöttem, hogy nem kell félni. Eddig (lokopogom) mindig sikerült gyökerestül kiemelni.

A képen látható sarjat egy ismerőstől kaptam "javítás" céljából. Az anyjával együtt érkezett, de a gondozója agyonlocsolta, és kirohadt az egész gyökérzet. Az anyát kidobtam, mert nagyon ronda volt, és a cserépből gyökér nélkül kidőlt amikor elkezdtem meglazítani a földjét. Ezt a pici sarjat megtartottam, de ennek sem volt szinte semmi gyökere. Az újraültetés után mégis megmaradt.

Ilyen volt az apróság:

Előzmény: krampuszka1 (6)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 20

Na, ezt a nagy dögöt kellene átültetnem... Már régóta halasztom az ültetést, de a topicnak hála megszólalt a lelkiismeretem és elhatároztam, hogy hétvégén nagy átültetési nap lesz! :)

Csak azt nem tudom, hogy ha átültetem és gyorsan még nagyobbra nől, akkor hogy a francba fogom ősszel becipelni a lakásba... és főleg ott hova fogom tenni?! :)

 

 

Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 18
Szia! Látom neked már elég sok van, használod is őket? Nekem csak egy nagy van, de nem nagyon használom, mert sajnálom levágni a levelét... :) De párszor azért már kipróbáltam, amikor véletlenül letört egy-egy levél az őszi-tavaszi növény ki-be hurcolászáskor!
Előzmény: lzleo (17)
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 17

Most fotóztam.

Ez az én nevelőcserepem.

Úgy másfél hónapja szedtem le ezt a hat sarjat három anyáról, most már lassan akkorák, hogy átültetem őket külön cserepekbe.

Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 16
:)))
Előzmény: Lila Pereszke (15)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 15
:))) Úgy látom ma sem megy a gépelés... Természetesen HAWORTHIA-t akrtam írni! :)
Előzmény: Lila Pereszke (14)
Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.23 0 0 14
Szia! Ez tényleg nem Aloe, hanem Haworhia... :) De ha szeretnél Aloe verát, akkor küldök neked, mert tényleg nagyon gyorsan nől és most akarom szétültetni őket! A topicnyitónak muszáj, hogy legyen igazi Aloe verája!!! :)))
Előzmény: Zotyi75 (1)
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 13
Egyébként többekkel találkoztam már, akik Agave-t tartottak azzal a tudattal, hogy hatalmas Aloe-jük van.
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 12
Ez nem Aloe Vera. Nehogy ezzel kend a bőröd! :)

Ez asszem "Haworthia attenuata v. clariperla".

Szóval valami sávosfű vagy micsoda.

Google-ba rákeresve a Haworthia-ra van egy csomó kép.

Egyébként nekem is van egy:

 

Előzmény: Zotyi75 (1)
lzleo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 11

Az enyémek napos ablakban heti egy locsolással vannak tartva.

Nőnek és szaporodnak gyorsan, ez a kép még májusban készült, a kicsik azóta már majdnem olyan magasak, mint az anyjuk.

krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10
És az mire jó ?
Előzmény: cserella (9)
cserella Creative Commons License 2006.08.22 0 0 9
egy pozsgás,ami pont úgy néz ki,mint a képen :)
Előzmény: krampuszka1 (8)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 8
Az meg micsoda ?????
Előzmény: cserella (7)
cserella Creative Commons License 2006.08.22 0 0 7
ez sztem haworthia,azaz sávosfű
Előzmény: Zotyi75 (1)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 6
Egy kis irodalom :)

http://www.cserepesaloevera.fw.hu/
Előzmény: Zotyi75 (-)
krampuszka1 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 5
Szerintem ez másfajta...........
Nem ?
Előzmény: Zotyi75 (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!