Keresés

Részletes keresés

Téli nap Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4014

Annak az építkezésnek majd az 1/3 -a  nem korrekt.

 pl. jön a villanyos ilyen ál kérdéssel, hogy hol legyenek a villanykapcsolók. Nos amegrendelő azt hiszi milyen előzékeny és ezt is megkérdezi, majd jön azzal, hogy hány konnektor legyen és hol  ? addig addig  kérdezget amig  pótrendelésbe csalja amegrendelőt, persze így nem kimondva, hogy az a változtatás pótrendelés.

 

 Így történt ennél a konnektornál is. Valamiért rábólintott a megrendelő az  ötös aljakra  és nyomban vagy 10 - 12 lett. belőle. persze az árról nem volt akkor szó. az un. ütemezett fizetésnél derült ki ez a majd 600 ezres tétel. Ez nem az egész villany, hanem csak a dugalj.

 Ja hogy tiszta legyen a kép  . az építkezés fővállalkozás keretében zajlik.  Sok sok részlet tervek nélkül.  Csak úgy fejből !!

Előzmény: nap50 (4013)
nap50 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4013

Nem korrekt az 5*11e ft számolás. Én mindig úgy adok ajánlatot, hogy 1es,2-es stb. Szerelvény anyagár nélkül, a munkadij általában 1000ft-al növekszik.

Előzmény: Téli nap (4011)
nap50 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4012

1 év, 1 misi.

Előzmény: Lozsa. (4008)
Téli nap Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4011

 Na végre remélem jó helyen járok.

 Akkor kezdem. Az egyik rokon építkezik  és szerintük és szerintem is jól megszívatták őket a villannyal. Úgye vannak ezek a dugaljak.

 Amiből van egyes kettes  hármas,.... sőt ötös is. na ők ezt az ötöst kérték, de az árra pechükre nem kérdeztek rá. Így az  ötös dugalj   5 x annyiba kerül mint az egyes.

 Legalább is a kivitelező így szeretné. Ugynevezett kiállásnak fogalmazták meg.   Konnektor / dugalj  .  Kiállásonként 11 eft. ez ok, de egy   5 -os dugalj  nem  5 kiállás, azaz nem 55 eft. ráadásul pechükre állítólag megrendeltek  vagy  12 db -ot. Igaz csak szóban. A villanyos az emilre amiben az árakat kérdezték nem válaszolt.

 

 Tehát egy dugasz kiállás ami jelenleg van :   5 db.  65 mm-es juk egymás mellett a szélsőhöz megy    a szokásos csőben  3 vezeték . Ennyi nem több. Na erre jönne majd valamikor az  5 ös dugalj,  nyilván az a szerelvény  drágább , de csak a szerelvény.

 Tehát a kiállás szerintem egy amire majd jön az 5 -ös szerelvény.

 Sajnos  a megrendelők is eléggé elektro - analfa - béták. Mondom   tegyetek oda   egyes vagy kettős dugalj és a maradék jukakat majd befeditek   10 ft -os dobozfedőkkel. kérdik ,hogy az mi  ?

Lozsa. Creative Commons License 2017.03.15 0 0 4010

Előzmény: Lozsa. (4009)
Lozsa. Creative Commons License 2017.03.15 0 0 4009

Így néz ki a helyszín

Előzmény: Lozsa. (4008)
Lozsa. Creative Commons License 2017.03.15 0 0 4008

Sziasztok!

 

A háznál amit vettünk az autóbeállónál útban van az ELMŰ villanyoszlopa.

 

Tudja valaki, hogy mennyibe kerül átrakatni és kb mennyi idő mire sikerül elintézni?

 

Előre is köszönöm,

Attila

 

fell-vill.webnode.hu Creative Commons License 2017.02.18 -1 0 4007

Veszprém megyében vállalok villanyszerelést.

Kedvező árak. Gyors,precíz munkavégzés!

További részletek: www.fell-vill.webnode.hu

cityba Creative Commons License 2017.02.16 0 0 4006

Szia, Legrand, Schneider alapcsalád, kb 800-1200/ db számolhatsz. 

Előzmény: Nesty (4004)
cityba Creative Commons License 2017.02.16 -1 0 4005

Szerintem az nem alapszerelés ahol nincs benne a vezeték, nem jó vakolás után húzni. 

Előzmény: 76zoli76 (4003)
Nesty Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4004

Kiadandó lakás felújítása kapcsán az a kérdésem, hogy melyek az olcsóbb és még ajánlott márkák villamos szerelvényekre?

76zoli76 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4003

Sziasztok.

1 két szintes lakásba alapszerelés lenne kb mennyi lenne a munkadíj?

Összesen 44db 65ös dobozkiállás , lámpa 20db.

Vésés ,dobozolás és csövezés.

Vezetékhzás már nincs benne.

cityba Creative Commons License 2017.02.15 0 0 4002

Azért jobb felújítani a teljes hálózatot, az aluvezetékek sajnos nem bírják a mai terheléseket. A villanyszerelés kb 3-500e ből kijön, egy jobb tv ára. 

Előzmény: erniefromh (3998)
Fellenbeck Richárd Creative Commons License 2017.01.26 0 0 4001

Sziasztok . Veszprém megyében mien órabérben érdemes dolgozni másodállású villanyszerelőként?

 

ZolKa Creative Commons License 2017.01.10 0 0 4000

Most látom, hogy rossz topik.

Bocs!

Előzmény: ZolKa (3999)
ZolKa Creative Commons License 2017.01.10 0 0 3999

Sziasztok!

 

Panel lakásban szeretnék dugaljakat cserélni. Az alábbi gyári felfogatási pont vannak (kép). Egy kis menetes szár lóg ki a betonból. Ehhez gyártanak még valamilyen dugaljat?

Vagy ha nem hogy szokták megoldani, menetes szár levág és az új dugalj felfúr?

 

 

 

Köszi a segítséget!

 

 

erniefromh Creative Commons License 2016.12.22 0 0 3998

" mikozben a szomszedokat kerdezgetve senk nem ujitotta fel a villamos rendszeret, mert szerintuk annak birnia kell, hogy ezt, ki vagy, hogy alapittotta meg az jo kerdes."

 

Az alu vezeték nem rossz, csak a 40 éves kötés a gyenge láncszem. Illetve ahogy említették, a védővezető hiánya.

Az hogy másnak nem hiányzik, arra ne alapozz. Lehet hogy bírja még pl 10 évig, aztán kell nekiállni szétvésni a lakást, de lehet hogy 2 hónap múlva.

Ahova eredetileg volt kábel rakva, oda tudsz most is rakni, valamennyi vésési munka fejében.

A dobozokat mindenképpen cserélni érdemes, a kötésekre Wago, ezer évre jó lesz a villamossága a lakásnak.

 

http://cyrex.hu/2014/03/29/a-villanyszereles-oromei-panelben/

 

 

Előzmény: erinthetetlenember (3995)
cityba Creative Commons License 2016.12.21 0 0 3997

Amennyiben hosszútávra gondolkozol, akkor vésve legyen, a csatorna nagyon csúnya. Az ár reális a vésés esetében, a csatornánál viszont drága így elsőre. A földelés hiánya miatt, erősen javasolt a felújítás, nem beszélve a konyhai nagyobb terhelés miatt vagy esetleg majd egy légkondi szerelésekor is jól jön az új hálózat.

Előzmény: erinthetetlenember (3995)
hódvadász Creative Commons License 2016.12.18 -1 0 3996

Munkadíjat nem tudok mondani. De!

 

- falból ki lehet tépni a régi vezetéket, helyére mehet az új MM fal vezeték. Palmatex ragasztóval megkenni a hornyot és a vezetéket.

- amennyiben minden ugyan úgy marad mint régen volt, nem egy nagy meló. csak büdös a ragasztó.

 

Aztán jöhet a kőműves meg a festő.

 

Előzmény: erinthetetlenember (3995)
erinthetetlenember Creative Commons License 2016.12.18 0 0 3995

Sziasztok!

 

Szegeden vásároltam egy 1978-ban epult panellakast, 56 m2 3szoba, wc, furdoszoba, konyha, kozlekedo.

Felve, hogy sok remhir terjed, hogy ezek a panellakasok vezetekei aluminiumbol vannak es nem birjak a terhelest, felujitast elott kertem ket szakembertol arajanlato villamos halozat felujitasara.

/ 14db konnektor aljzat, 9db lampa, 6db kapcsolo /

Az elso ajanlat csak vesett, falba rejtett megoldassal dolgozik, az o ara 410k Ft, plusz Fi Rele 12k, Biztositek tabla 20k, oratol jovo vezetek csere 20k plusz kapcsolok, olyan 470k magyar forintban megall a tortenet szerinte.

Masik mester kabelcsatornazik, csak ott marja meg a falat ahol mindenkepp kell, kapcsolok, konnektorok, lampatestek nelkuli arajanlata minimum 420k.

 

Megmondom oszinten atolvastam nagyjabol ezt a temat itt, es mashol is, ahol kabelcsatornas szereles eseten munkadijjal egyutt 200k korul meg kellene allni a tortenetnek, ehhez kepest ilyen ajanlatokat kapok, erosen gondolkodom, hogy hagyom a fenebe. :-(

Ismeros villanyszerelom aki nem foglalkozik vezetek felujitassal annyit mondott, hogy hagyjam a fenebe, ha a szobakba mindegyikeben csak egy-egy laptop, monitor, allo lampa lesz azt birnia kell a regi vezeteknek, a konyhaba meg ne tegyek villanysutot, mikro, vizforralo, mosogepet meg el kell birnia, mikro, vizforralo ne mennyen egyszerre. Furdoszobaban mosogepnek kialakitott dugaljba meg mehet a hajszarito...

Ha ezt a megoldast valasztanam abban az esetben, ha nem talalok normalisan aron kivitelezot, van valami megoldas a szobakba, hogy a laptopokat megvedjuk foldeles hianyaban, mondjuk valami dugaljba illesztett vedett dugo?

 

Szerintetek mennyire realisak az ajanlatok, tudtok esetleg Szegeden vagy kornyekbe, vagy akar pesti szakembert aki itt szerelne nekem ennel kedvezobb megoldassal? / lakast teljesen kitudom pakolni, lakhatast tudom biztositani, igeny eseten szallast is /

 

Bocsi, ha hosszu lett csak csalodott vagyok, hogy a legolcsobb megoldas is majd felmillio, mikozben a szomszedokat kerdezgetve senk nem ujitotta fel a villamos rendszeret, mert szerintuk annak birnia kell, hogy ezt, ki vagy, hogy alapittotta meg az jo kerdes.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.04 0 0 3994

Villanyszerelési munkát vállalok Budapesten,számlaképesen.Nem vagyok regisztrált villanyszerelő,így csak a mérő utáni munkákat tudom elvállalni.Ingyenes árajánlat,kedvező munkadíj.Kisebb javítások esetén is keressen bizalommal!

 

E-mail:balazs.peti@t-online.hu

Tel.:Balázs Péter 06-30-91-91-868

horex Creative Commons License 2016.09.11 0 0 3993

Köszi, nem aktuális már, elálltam az ingatlan vételétöl

Ismerem az oldalt, de a joszaki.hu-n kerestem kerület szerint, nem is válaszolt akinél érdeklődtem

Más támában sok segitséget kaptam ott

Előzmény: Fabiodiv (3992)
Fabiodiv Creative Commons License 2016.09.11 0 0 3992
Előzmény: horex (3991)
horex Creative Commons License 2016.09.02 0 0 3991

Sehol egy reg.szerelő?

Előzmény: horex (3989)
horex Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3990

No, ezt nem ide akartam , de itt is elfér

Előzmény: horex (3989)
horex Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3989

Urak!

van itt reg.szerelő aki a XVI.kerben Cinkota Ilonatelepnél bevállalna egy családi ház új mérőhely kialakitást és leginkább szombaton eljönne terepszemlére?

Kiszállást fizetem, ami megrendelés esetén ugye, beszámitásra kerül

 

Vastagon fogó ceruzát nem kell hozni :)

G1983 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 3988

Hello

 

Ha még nem találtál villanyszerelőt írj!

 

Üdv.Gábor

Előzmény: GGE (3984)
Hironnad Creative Commons License 2016.06.24 0 0 3987

Illetve ha valaki tud Vámosgyörk (Heves megye) környékén egy Elmű-Émász által regisztrált megbízható szakembert, az jelezze pl. Köszönöm.

Hironnad Creative Commons License 2016.06.23 0 0 3986

Sziasztok. Az után érdeklődnék, hogy kb mennyi munkadíjra számíthatok, ha meglévő villanyórába (vezérelt) szeretném a vezetékeket beköttetni. Villanybojlerre váltok gáz bojlerről, a vezetékezést, a bojlertől a villanyórák szekrényéig, a megfelelő átmérőjű, és színű vezetékekkel megcsináltam. Mivel az óra plombált, és nem vagyok szerelő, illetve nem is nyúlnék hozzá szívesen, szakemberre lesz szükségem. Ebből az okból kifolyólag érdeklődöm. Válaszokat előre is köszönöm.

Lacivill Creative Commons License 2016.06.13 0 0 3985

Szia! Júliusban már tudok vállalni munkát, címem publikus.

Előzmény: GGE (3984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!