Keresés

Részletes keresés

venoruti Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1782

Reméljük, hogy buckeye hamarosan megkapja az állásfoglalást, és akkor majd okosabbak leszünk.

Előzmény: mcc (1781)
mcc Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1781

Én meg tényleg nem értem. Azt mondja, úyg minősül, mintha az adóalanyisága megszűnt volna. Azaz nem szűnt meg, csak úgy minősül. Hilfe.

Előzmény: buckeye (1773)
dos48 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1780

 

    Én maradok jövőre is evás.  Hátha az egy év leteltével teljesen megszüntetik és

 

    közvetlenül valami - a kicsik számára kitalált - egyszerű adózási formába lehet

 

    átlépni.  Bár ez a sok eszement csak bonyolítani tud, túlságosan azért nem kell

 

    reménykedni.

 

Előzmény: venoruti (1779)
venoruti Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1779

Egy idő után nekem is betelik a pohár.

Eddig tartott a türelmem.

Előzmény: dos48 (1778)
dos48 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1778

 

   Éppen most írtad az Adózás c. topikba hogy kéne egy nyugdíjas, akinek átadhatod

 

   papiron a vállalkozást.   Jogtalan előnyt akarol eszközölni a szegény konkurreciával

 

   szemben ?!              :))))

 

Előzmény: venoruti (1777)
venoruti Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1777

Nem panaszként mondtam, mert én sokkal jobban járok így, sőt sokkal jobban járnak azok is, akik tényleges vállalkozást tartanak fenn. A panasz arra vonatkozott, hogy pl. senki nem tudja megmondani boztosra, hogy milyen feltételekkel lehet választani pl. az alanyi adómentességet.

A jelenlegi módosítások kimondottam az én malmomra hajtják a vizet egyébként, mert véget fog érni a folyamatos árcsökkentés a konkurrencia részéről.

Ugyanis az EVA időtartama alatt eszetlen árcsökkentésbe kezdtek a versenytársak főleg amiatt, hogy saját vállalkozás fenntartása nélkül is tudtak számlát szerezni.

Előzmény: bubbbba (1776)
bubbbba Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1776

Nem. Hanem perverzió bennemaradni egy olyan helyzetben, ami már régóta rossz. Van erre szakkifejezés is (= mazochizmus).

 

Te évek óta hangoztattad, hogy mennyire előnytelen nektek az EVA, és hogy az egyetlen helyes lépés lenne a mindenkori kormányzattól megszüntetni. Mégis bennemaradtál, most pedig panaszkodsz, hogy "kiűzettek". Nem vagy valami következetes.

 

 

Előzmény: venoruti (1775)
venoruti Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1775

Azért ne felejtsed el, hogy 15%-kal kezdtünk. Aztán elkezdték lépéséről-lépésre emelni.

Szerinted ez nem kiüldözés?

Előzmény: bubbbba (1774)
bubbbba Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1774

Re: "...kiüldöztek az evából..."

 

Ezt komolyan írtad??? Évek óta fikázod az EVÁ-t, csalónak inszinuálva az EVÁ-zók rajtad kívül eső zömét, és akkor most te vagy kiüldözve????????? Ez a hét vicce, már bocs :DDDDDDDDDDD

 

 

Előzmény: venoruti (1767)
buckeye Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1773

Én kértem tegnap állásfoglalást, majd közzéteszem, ha írnak valami értelmeset.

Előzmény: mcc (1772)
mcc Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1772

Bocs, elég zavaros ez nekem is, nem tudom, melyik hsz-em a zavarosabb :)

Előzmény: mcc (1771)
mcc Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1771

EVA  16. § (1) Az általános forgalmi adó alanya e törvény szerinti bejelentés alapján úgy minősül, mintha általános forgalmi adó-alanyisága a bejelentés napját tartalmazó adómegállapítási időszak utolsó napjával az általános forgalmi adóról szóló törvény 17. § (2) bekezdése szerint megszűnt volna.

 

Ami

 

(2) Szintén nem áll be a termék értékesítéséhez, szolgáltatás nyújtásához fűződő joghatás, ha az adóalany jogutódlással szűnik meg, feltéve, hogy az a 18. § (1) és (2) bekezdésében meghatározott feltételek szerint történik.

 

Akkor viszont nem számít az előző év, mert 

 

ÁFA 2. § E törvény alapján adót kell fizetni:

a) adóalany által – ilyen minőségében – belföldön és ellenérték fejében teljesített termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása,

 

tehát az EVÁS nem alanya, és nem ilyen minőségben értékesít, ezért az előző éve nem számít, mert a 2a-ra hivatkozik:

 

ÁFA 188. § (1) Alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása fejében megtérített vagy megtérítendő ellenértéknek – forintban kifejezett és éves szinten göngyölített – összege

a) sem a tárgy naptári évet megelőző naptári évben ténylegesen,

b) sem a tárgy naptári évben ésszerűen várhatóan, illetőleg ténylegesen

nem haladja meg a (2) bekezdésben meghatározott felső értékhatárt.

 

 

Előzmény: venoruti (1765)
mcc Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1770

188. § (1) Alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása fejében megtérített vagy megtérítendő ellenértéknek – forintban kifejezett és éves szinten göngyölített – összege

a) sem a tárgy naptári évet megelőző naptári évben ténylegesen,

b) sem a tárgy naptári évben ésszerűen várhatóan, illetőleg ténylegesen

nem haladja meg a (2) bekezdésben meghatározott felső értékhatárt.

 

2. § E törvény alapján adót kell fizetni:

a) adóalany által – ilyen minőségében – belföldön és ellenérték fejében teljesített termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása,

 

Hinnéd, hogy az EVÁS évben nem voltál (ÁFA)adóalany, tehát nem ilyen minőségben értékesítettél. Csakhogy igenis adóalany voltál:

 

5. § (1) Adóalany: az a jogképes személy vagy szervezet, aki (amely) saját neve alatt gazdasági tevékenységet folytat, tekintet nélkül annak helyére, céljára és eredményére.

 

Viszont: 

3. § E törvény rendelkezéseit

a) az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló törvény (a továbbiakban: Eva.) hatálya alá tartozó személyekre, szervezetekre, ...

abban az esetben kell alkalmazni, ha arról az a) pontban említett esetben az Eva., ... kifejezetten rendelkezik.

 

Namost ha a 3.§ előbb van, mint az 5.§, akkor már azt sem kell alkalmazni? Tehát mégsem voltál adóalany, mert az EvaTvr nem mondta?

 

Jan 1-től lesz jogértelmezési bejelentés, csak drága.

Előzmény: venoruti (1765)
rejt-éj Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1769

Passz, 1előre csak előadásokról hallottunk ezügyben szekunder infót.

Előzmény: venoruti (1764)
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1768

Végülis az állam járna jobban, ha alanyi adómentes lehetnék, mert akkor nem igényelhetnék vissza áfát.

Előzmény: venoruti (1767)
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1767

Jobban nem járnék, csak az egyszerűbb adminisztráció miatt gondoltam, hogy jobb lenne az alanyi adómentesség.

Ha már kiüldöztek az evából, akkor legalább az áfabevallásokkal békén hagyhatnának.

Előzmény: Catella (1766)
Catella Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1766

Mert még véletlenül jobban járnál:)

Előzmény: venoruti (1765)
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1765

De ha új áfalanynak minősül, akkor miért ne választhatna akármit?

Előzmény: rejt-éj (1763)
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1764

Mondjuk bruttó 5,5 millió.

Te erre mit mondanál?

Előzmény: rejt-éj (1763)
rejt-éj Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1763

Bruttó v nettó az az 5?

 

Evásnál elvileg a b. értelmezendő, de hát az jövőre meg n. lesz.

 

Ezexerint akkor az évi 4 milliósok lehetnek AM-ek.

Előzmény: venoruti (1762)
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1762

Pontosan ezt gondoltam én is, de eddig itt többen megcáfoltak.

Ma felhívtam a navot, ott is azt mondták, hogy áfáznom kell, ha meghaladom 2011-ben az  5 milliót.

Mondjuk kérhetek állásfoglalást is, de soha nem válaszolnak rendesen, hanem idéznek valamilyen érthetetlen törvényszöveget.

Lehet, hogy megpróbálom.

 

Előzmény: zsikla44 (1761)
zsikla44 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1761

Kivonat:

III.eva-ról áfa-ra való visszatérés szabálya

Ha az eva alany saját döntésének megfelelően (erre csak új naptári évtől van lehetőség), vagy a törvényben előírt feltételeknek való meg nem felelés (pl. 15 millió forintos bevétel meghaladása) okán kikerül az eva hatálya alól, az általános forgalmi adó alanyává válik (amennyiben gazdasági tevékenységét folytatja). E tényt az adóhatósággal is közölnie kell, be kell jelentkeznie az áfa hatálya alá. Az áfa tekintetében új adóalanynak minősül, így az Art. szabályai szerint lehetősége van alanyi mentesség választására, valamely különleges adózási mód választására, illetve kizárólag tárgyi mentes tevékenység folytatásának bejelentésére.

Tekintettel arra, hogy az eva-ról visszatérő új áfa alanynak minősül, az eva-ról áfa-ra való visszatérés alkalmával nincs törvényes lehetőség az eva-ra való áttéréskor a tárgyévben beszerzett tárgyi eszközökkel kapcsolatosan befizetendő áfa [eva törvény 16.§ (1) bekezdés b.) pontja] utólagos levonására.

Az áfa-s adóév végén az áfa törvény 39.§ (1) bekezdése sem alkalmazható - amely tárgyi eszközzel összefüggésben az adóévekre átnyúló áfa fizetést, illetve levonást írja elő -, mivel az áfa törvény szerint e szabályt folyamatos adóalanyiság esetében lehet figyelembe venni. [A visszatéréskor a 39.§ (3) bekezdése címén sem lehet pótlólagos áfa levonással élni, hiszen az áfa-ra való visszatérés nem értékesítés.]

Az eva törvény 16.§ (6) bekezdése megtiltja azt is, hogy az áfa-ra való áttérést követően az adózó az eva alanyisága alatt beszerzett termékekre alapozzon utólag adólevonási jogot. Még akkor sem teheti ezt, ha utóbb e korábbi ráfordításait gazdasági tevékenységével összefüggő költségként számolta el. [Az áfa törvény 36.§ (4) bekezdésének alkalmazását ugyanis tiltja az eva törvény.]

 

zsikla44 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1760
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1759

Hülyeség volt a rögeszmém, mert a NAV is azt mondja, hogy 2011-es bevételtől függ az, hogy valaki alanyi adómentes lehet-e.

Előzmény: venoruti (1757)
mcc Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1758

Nem hiszem. A szöveg bevételről beszél, az EVA alatt is értelmezhető volt.

Előzmény: venoruti (1757)
venoruti Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1757

Feltették a nyomtatványt. Lehet kijelentkezni.

Van egy tájékoztató is.

 

http://www.apeh.hu/adoinfo/eva/tajekoztato_az_egyszerusitett_vallalkozoi_adorol.html

 

Nekem egyébként az a rögeszmém, hogy a 2011-es bevételtől függetlenül lehet választani 2012-re az alanyi adómentességet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1756
Előzmény: zsanna (1750)
venoruti Creative Commons License 2011.11.30 0 0 1755

Most még nem, de állítólag majd hoznak olyan törvényt, ami ezt meg fogja engedni.

Már épp ideje lenne!

Előzmény: Catella (1754)
Catella Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1754

Nem lehet ezeket beszkennelni, és úgy megőrizni? NAV elfogadná vajon?

Előzmény: venoruti (1751)
zsanna Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1753

Holnap még belekukkantok a jegyzeteimbe. Ha látok valamit, ami érdekes lehet, akkor azt is beírom.

Előzmény: venoruti (1752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!