Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2008.08.13 0 0 1776

nem nagyon frissiti a tulaja..

 még a könyvkötös korszak elején találtunk erre az oldalra...

Előzmény: jociandi (1775)
jociandi Creative Commons License 2008.08.13 0 0 1775

Itt meg cuki naptárok (lesz még 2009-es is): http://www.graphicgarden.com/files17/eng/print/calend2008e.php

 

Érdemes szétnézni ezen az oldalon, nem feltétlenül csak scraphez.

Előzmény: 4Hópihe (1771)
Pamina Creative Commons License 2008.08.13 0 0 1774
Köszi-köszi, tökéletes :)
Előzmény: krisssz (1773)
krisssz Creative Commons License 2008.08.13 0 0 1773
Ez jó lesz? png, átlátszó háttérrel. Nekem ez lett belőle.
Előzmény: Pamina (1772)
Pamina Creative Commons License 2008.08.13 0 0 1772
Órarend-alapja (táblázat) nincs véletlenül vkinek?
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.13 0 0 1771

naptárhoz segédanyag:

 

ITT!!
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1770
küldtem.. hátha...
Előzmény: jociandi (1767)
jociandi Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1769

Kiterjesztésekre figyelj, azok megmondják, mit miben vagy milyen programmal kell megnyitni.

 

Pl. ha .png fájlt akarsz megnyitni, nem biztos, h. az ACDSee úgy jeleníti meg, ahogy kinéz, de ha PS-ban nyitod, akkor tutira. Úgyhogy minden scrapes dolgot (jpegeken kívül) célszerű vagy PS-ból nyitni, vagy jobb gomb -> társítás -> PS.

 

Ami sztem fontos, legyen kitömörítő a gépeden zip-ekhez és rar-okhoz is, sok szett tömörítve van.

 

Ha ezeket már tudtad, bocs, csak a hsz-dat olvasva talán ez lehetett kérdéses. Ha elakadsz, és van msn-ed, akkor remélhetőleg segíthetek (jociandi@yahoo.com).

Előzmény: sokoldalú (1768)
sokoldalú Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1768
Nagyon köszi a keretet! Ezt most le tudtam tölteni,már csak az a kérdés hogyan fogom megnyitni....:(
Tényleg minden apró sikerért meg kell szenvedni.
Előzmény: 4Hópihe (1766)
jociandi Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1767

Ha van vkinek nagyfelbontású fehér képkerete kéznél (tudjátok, ahogy régen készültek a képek), lécci küldjön emilben, kicsit belustultam csinálni (szedte-vette).

 

Van kedvünk játszani? Heti-kétheti-havi egy scrap közös témában vagy hasonló?

4Hópihe Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1766
Előzmény: sokoldalú (1765)
sokoldalú Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1765
Helló mindenkinek!
Örömmel jelentem, hogy a kezdeti nehézségek után igen jól haladok a ps programmal.
Egyetlen bajom van, nem találtam olyan oldalt, ahonnan képkeretet lehetne letölteni.
Ha tudtok ilyet, akkor írjátok meg légyszi. Igaz így sem biztos hogy sikerül letöltenem, mert ehhez még kissé béna vagyok, de azért próba cseresznye:)
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1764

van, ilyenem..

de négyszeres nagyitásban csináltam baromi jól látszodott minden részlet...

toll mintával átfestettem..

Előzmény: krisssz (1763)
krisssz Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1763
jó helyen keresgélsz:) a saturation csúszkát húzod le ( vagy fe, szóval, hogy színtelenedjen ) , a lightness-t meg arra, amerre sötétedik. A kijelölés úgy, hogy persze benne legyen az egész terület, inkább kicsit nagyobb és ne éles szegélye legyen, hanem elmosott. Nem tudom, hogy ezt nálad mivel lehet, mindenesetre a feather nevű, ha van, az erre való.
Előzmény: 4Hópihe (1762)
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1762
már mindegy eltüntettem másképp...
Előzmény: krisssz (1760)
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1761

ilyen panelem van de lehet,hogy nem is jó helyen járok..

 és milyen beállitásokat kell eszközölni???

Előzmény: krisssz (1760)
krisssz Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1760
A legegyszerűbb, ha kijelölöd és desaturate. Egy kis sötétítés még biztos kell majd neki.
Előzmény: 4Hópihe (1759)
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1759
piros szemet hogyan tüntethetünk el??
Szunyó Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1758
Nem. És egyelőre nem is tervez. :((
Előzmény: krisssz (1756)
sokoldalú Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1757
Hahó!
Megvan az első apró sikerem! sikerült a háttérképet és a képet összehoznom:)
Bezártam és sikerült újra megnyitni!
Jöhet a következő lecke...
krisssz Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1756
Kár:( Akkor leveszem. Nem is csinált másikat?
Előzmény: Szunyó (1755)
Szunyó Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1755
Két tt-vel természetesen. ;))
És ott nem olyan jegyzetpapírfecnik voltak, hanem csak a blog neve volt az. Mindenesetre akkor is kár a blogért, színvonalas alkotások voltak fenn. :(
Szunyó Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1754
Krisssz!

Franci megszüntete a blogját. :((
Előzmény: krisssz (1751)
sokoldalú Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1753
Köszönöm a válaszodat 4Hópihe!
Már éppen kezdtem kétségbe esni, hogy van ami rajtam is kifog! Gyűlölöm, ha nem értek valamit. Szerencsére megvan az a "rossz " tulajdonságom, hogy addig nyúzom a dolgot amíg menni fog. Megígérem, hogy nem adom fel, és sokat gyakorolok...)))
Előzmény: 4Hópihe (1752)
4Hópihe Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1752

egy képszerkesztöben általában pixelekben dolgzunk igy a vonalzó nem aktuális,hogy mekkora egy kép mérete azt a képre jobbklikkel kattintva a tulajdonságok menüpontnál nézheted meg...

nem is merem az általad megnevezettet, lehet,hogy csak egy rajzoló progi ami képes egy kép képszerkesztös mveletre, is -ezért  lehet,hogy nem az jelenik meg ahogy terveznéd.. nézz utána pontosan.

a háttérképeket ,akár háttérképes oldalakról is szedhetjük gyártható még a képszerkesztöben valamilyen textura használatával és festéssel.. a SB pakkokban mindig van  a fotó hátteréül szolgáló kép..

a kijelölésnél valszeg nem azt a területet jelölöd ki- vagy rosszul csinálod..lehet,hogy véletlenül ráhuztál a képre egy üres layert, és arról akarssz kijelölni.

zippeket mentünk el amit utána kicsomagolunk prezic feltöltök rögtön a mappár csomagolják igy egy helyen van minden..  bárhová elmenthetö  a vinyodon. nevezz ki egy scrapbook mappát és oda ments le az összes cuccot amit levadászol..

szettenként vagy bárhogy ahogyan jobban tudod majd hazsználni.. utána ezt kell betalloznod a képszerkesztödben... 

 a nwem lehet mindet megnyitnira az  a lehetséges válaszom van,hogy pl.. egy pillanatra megszsakad a neted, és akkor a letöltés ott befejezödik,, nem kerül le  a cucc teljes sulyával  a vinyodra és akkor nem lehet megnyitni..

 vagy az is elöfordulhat,hogy a  kitömöritö programnak nem tetszik ahonnan kezdeményezed a megnyitást..

nálam pl. a rarok csak intézöböl hajlandok kicsomagolás ide - megnyilni.. mig a zippeket lazán kibontja a total kommander is... eleentétes probálkzásnál nálam is azt irja ki hiba a csomagolt fileben és nem tudja megnyitni..

 nem vagy reménytelen eset.. több türelmet kivánok hozzá.. rögtön ne akarja nagy varázslatokat apróka sikerélményeknek örülj, ha kiismered a képszerkesztödet. belerázodsz és menni fog..gyakorló idö kérdése... olyan képes tutorialokat nézz és végezz el ahol lépésenként  végig vezetnek képileg is... akkor rájössz,hogy mit  is.csinálsz..

 és meg ne sértödj a saját tapsztalataimböl illetve tapasztalatlanságomból indultam ki.. nem egyszerü egy képszerkesztöt használni megtanulni és csak utána lehet komolyabb munkába belevágni..

-----------------------------------------------------------

 lűányok kis vadászatra invitálok mindenkit aki hajlamos a hörcsög effektusra ...

http://laurindas.blogspot.com/2008/08/front-porch-kit-and-freebie.html

http://www.digitalfreebies.com/freebies.php

http://sirenamala.blogspot.com/

 

Előzmény: sokoldalú (1750)
krisssz Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1751
A link az jó, talán megszüntette a blogját. Megpróbálok utánanézni. Köszi.
Előzmény: Szpidi99 (1749)
sokoldalú Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1750
Segítség!
Már harmadik napja küzködöm a FS programmal, és már szunyó is adott ötleteket honnan lehet megtanulni kezelni, de úgylátszik én ehhez túl béna vagyok.
Több kérdésem is lenne:
-Addig megy, hogy kijelölöm... Aztán szerkesztés-másolás...Na itt van a bibi! Folyton olyan üzit kapok, hogy nem lehet végrehajtani az utasítást, mert a kijelölt tartomány üres.
-Aztán ... nekem nincs vonalzó a munkaterületemen, és honnan szeditek a háttérképeket?
-Hova és hogyan mentitek el azokat, mert egy csomót leszedtem a hasznos linkekből, de nekem nem akarnak úgy a munkafelületre kerülni, ahogy az kellene.
-Ráadásul a kiterjesztésekkel is bajom van. Nem lehet mindegyik letöltésemet megnyitni, pedig mindent úgy csinálok ahogy az a scrap suliban megvan írva.
Reménytelen eset vagyok és hagyjam az egészet, vagy csak a kezdők bénasága ez?
Szpidi99 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1749

A blogrollnál van olyan felsorolás hogy papírfecnik.

http://vargafrancis.blogspot.com/

Előzmény: krisssz (1748)
krisssz Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1748
Melyik nem jön be? Linkelnéd? Mert én nem találom:(
Előzmény: Szpidi99 (1747)
Szpidi99 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 1747
A papírfecnik alatt nem jött be semmi:( Épp a minap kerestem, de már kaptam.
Előzmény: krisssz (1746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!