Keresés

Részletes keresés

BorsónéVica Creative Commons License 2012.02.16 0 0 520

Szerintem a lüktető érzés gyulladásra utal.

Röntgen biztos kimutatná.

 

Páromnak is nem rég tömték be egyik fogát, neki is napokig érzékeny volt utána, aztán már csak akkor amikor rá harapott, s most már teljesen elmult az érzékenység.

 

 

Előzmény: _Metzger_ (516)
csikkecske Creative Commons License 2012.02.16 0 0 519

Szerintem semmi sem normálistöbbé, ha már egyszer belenyúltak a szánkba! (BOCS!!)

Előzmény: bandikaa (517)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.02.16 0 0 518

Szerintem pár napig normális.

Előzmény: bandikaa (517)
bandikaa Creative Commons License 2012.02.16 0 0 517

Help, az normális, hogy korona felragasztása után fáj az állkapcsom/fogam?? Olyan érzés, mint amikor a lecsiszolt fogat hideg/meleg éri, csak ez folyamatos.

Ahogy elmúlik az érzéstelenítő hatása, egyre rosszabb...

_Metzger_ Creative Commons License 2012.02.15 0 0 516

Én a gyulladás egyetlen tünetét sem észleltem.

 

Lefekvés után lüktető érzés a fogban, hideg étel vagy ital fogyasztása közben hosszantartó fájdalom, fehér foltok a fog felületén (sipoly)- semmi ilyet nem észleltem.

 

De azért lehet, hogy kéne egy röntgen, hátha mégis gyulladásról van szó.

 

Most az van, hogy a tegnap tömött fogam fájdogál. 
Tegnap igencsak fájt, aztán reggelre elmúlt. Viszont délután megint előjött. Hol fáj, hol nem.

Nem erős , de érezhető. 

 

Anyám azt mondta, hogy neki is volt úgy anno, hogy a tömés után csak két nappal szűnt meg a fájdalom.

Előzmény: BorsónéVica (514)
csikkecske Creative Commons License 2012.02.15 0 0 515

Holnap kiderül, mi lehet/lesz!

Előzmény: hopepe61 (513)
BorsónéVica Creative Commons License 2012.02.15 0 0 514

Ha gyulladás van, nem annyira müködik az érzéstelenitő.

 

Legalábbis én ezt tapasztaltam.

 

Nagy luk volt a fogamon, amit gyökérkezlni kellett volna,de a doki simán betömte.

 

Rá pár napra olyan fájdalmam volt, azt kivántam bár egy fogam se lenne.

 

Na, akkor gyökérkezelte egy másik doki, s hiába adott érzéstelenitőt iszonyúan fájt, 

Előzmény: _Metzger_ (512)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 513

azért, majd szólj, mi történt.

Előzmény: csikkecske (508)
_Metzger_ Creative Commons License 2012.02.15 0 0 512

Múlt csütörtökön is voltam, és akkor is iszonyúan fájt.

Létezik olyan, hogy kétszer adja be rosszul?

 

Állítólag gyulladás esetén az érzéstelenítő egyáltalán nem hat. 

Azonban én semmilyen tünetét nem tapasztaltam ennek. Nem értem most már...


Mindenesetre következő alkalommal szólni fogok, hogy a múltkor fájt, és csináljon valamit. 

Adjon be duplán, üssön tarkón egy pöröllyel, mindegy nekem, csak ne fájjon (annyira).

Előzmény: Törölt nick (510)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.14 0 0 510

Lehet, hogy nem pontosan adta be és az idegcsatorna nem érzéstelenedett el.Ilyenkor szólni kell, nem mondta az orvos?

Nekem több fogamat kezelték csiszolták és szinte csak a csiszolásnál volt fájdalom de az is elviselhető volt.

Szólj az orvosnak.

Előzmény: _Metzger_ (509)
_Metzger_ Creative Commons License 2012.02.14 0 0 509

Üdv!

 

Remélem, jó topikba írok. :)

 

Ma voltam fogászaton, mert az egyik lyukas fogamat kezelni kellett. Az orvos kérdezte, hogy kérek-e érzéstelenítőt, mondtam, hogy igen.

Beadta, majd kiküldött 15 percre. 

Letelt a fenti időtartam, majd behívtak.

Nyugodtan beültem a székbe, gondoltam, úgysem fog fájni. Mégsem így történt.

Amikor fúrta, azt az érzést senkinek nem kívánom.

Az összekulcsolt kezemet teljes erőből szorítottam végig. Szerintem a szaunában szoktak úgy izzadni, ahogy én ma.

 

Nem szóltam, mert azt hittem, hogy bizony érzéstelenítő mellett is fájhat.

 

De ott volt ismerősöm is, akit érzéstelenítő nélkül kezeltek (szintén fogtömés), és neki egyáltalán nem fájt.

Most meg beszéltem itthon öcsémmel, és mondta, hogy amikor neki fúrták a fogát (érzéstelenítő mellett) az égvilágon semmit nem érzett.

 

Arra jutottam, hogy nem létezik, hogy érzéstenelítő mellett ennyire fájjon. (szerintem a gyökérkezelés fáj ennyire).

 

Ugyanakkor a felső ajkam és az ínyem rendesen lezsibbadt, még most, több órával később is érzéketlenek.

 

Na szóval mitől lehet ez az egész? Adtak érzéstelenítőt, mégis irtózatosan fájt.

 

Remélem, tudtok mondani valami okosat, mert csütörtökön megint mennem kell (tömésre), és már a gondolat is megrémít... 

csikkecske Creative Commons License 2012.02.14 0 0 508

Azokat igen!

Előzmény: hopepe61 (507)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 507

de a mintavételt, meg a csiszolást azért az orvos csinálta nem a recepciós?

Előzmény: csikkecske (506)
csikkecske Creative Commons License 2012.02.14 0 0 506

Igen, mintavétel után. Ezen  a fogon korona volt, és állítólag csak egy picit kell csiszolni rajta. Én is csodálkoztam, így vette le a mintát.

Akkor megpróbálom a változtatást.

Egyébként furcsa, de nem az orvossal tárgyalok, hanem a recepcióssal, aki berohangál az orvoshoz (miközben az valakivel foglalkozik), és visszajön a válasszal.

Előzmény: hopepe61 (505)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 505

 Nem vagyok orvos. Fogtechnikus vagyok! És készítettem már pár ezer fogművet. Ha jól értettem levette a mintát, és "jön még egy kis csiszolás",,- Mintavétel után?

A teleszkóp 1- egy saját fog esetében a lehető legrosszabb megoldás. Mert: a nyálkahártya összenyomható! /resiliencia/, úgy képzeld el , mint egy vékony szivacs, ami ugye " rugózik.A fogad pedig stabilan áll a helyén.És erre jön a protkó, -teleszkóp. Az eredmény: úgy fog billegni, mint egy libikóka. Ráadásul ez a fog az egyik oldalon valahol hátul van, és ehez még hozzájön az alveolus/-fogmedernyulvány/ " természetes sorvadása, képzelheted... Ettől már az is jobb, ha egy fogad sincs- / FELSŐ !!! állcsont esetében!!!/,akkor egy jól elkészített fogsort  a vaakum stabilan a helyén tartja. Teleszkópot  2 fog esetében illik készíteni , akkor, ha az a fog-ívben " jó helyen " van. Egy fog esetében = pénzkidobás.

Most még lehet változtatni, - ha jól értettem most még "csak " egyéni kanál készül.

Előzmény: csikkecske (504)
csikkecske Creative Commons License 2012.02.13 0 0 504

folyt.

 

Gondolom, orvos vagy.

 

Most ott tartunk, hogy levette a mintát, jön egy kis csiszolás pár nap múlva. Ekkor már vinnem kell a pénz felét.

 

Szerinted most már készülőben van a fogsorom, vagy tudok még változtatni? Mert ha igen, a teleszkóposról lemondanék, ha ennyire kevés időre szól.

És a sima koronához való csatlakoztatása a protkónak mennyire érzékelhető? (Idegen anyagoktól hányok, sőt még az öblögetés is csak kis mennyiséggel működik nálam. A mintavétel kész katasztrófa volt.)

Előzmény: hopepe61 (502)
csikkecske Creative Commons License 2012.02.13 0 0 503

Szia!

De kár, hogy ilyen későn jött a válasz! A doki azt mondta, a fémvázast is lehet alakítani, ha esetleg kihúzásra kerül az egy szem fogam! és ez vékonyabb, elviselhetőbb (ami nekem tényleg nagyon fontos). És szerinte a teleszkópos jobban tart!

 

Na, jól megvígasztaltál! Beleölök egy halom pénzt - 1-2 évre?!

Előzmény: hopepe61 (502)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 502

üdv ,csikkecske.

Teleszkóp koronát lehet fémvázas, és lehet müanyag-fogsorba is beéoíteni.

Egy szempontból tök-mindegy, milyen a fogsor!:.  Idővel úgyis kihúzza azt az egy-szál fogadat /1-2-év/ és marad a fogatlan száj.

Mindkettőnek van előnye- hátránya,: A fémvázas fogsor véknyabb/o,3- o,5-mm./, a műanyag vastagabb:/1-1,5mm lehet, ez a technikus szokása szerint változik./ A fémvázas fogsort, ha nagyobb mértékben változik /sorvad/ a az "ínyed" nem lehet úgy alakítani, hogy az pontos legyen. A műanyagot  "alábéleléssel" a megváltozott kőrülményekhez lehet alakítani,tehát elvileg /!!/ korlátlan ideig használhatod.

Mivel a fogad igy-is, úgy-is  kikerül a szádból, , és mivel semmi szerepe nincs a fogsorod stabilitásában!- ezért egy egyszerű "kapocstartó- fémkorona is megteszi, !. Mivel hátul nem is látszik, esztétikailag sem kell drága porcit rárakni.Szerintem./bár ez ellen a doki határozottan tiltakozni fog, / pepe

Előzmény: csikkecske (497)
arsmed Creative Commons License 2012.02.13 0 0 501

Kedves Zeszter79! Fleming találmányát elég régóta alkalmazza a szakma... Augmentin 1000mg 2x1! Egészen biztos, hogy segít!

Előzmény: Zeszter79 (496)
arsmed Creative Commons License 2012.02.13 0 0 500

Kedves ólomlábú! Ezt úgy hívják, hogy galvánelem. Ha több különböző fajta fémből van tömés vagy korona a szájadban az okozhatja. Javaslom, amalgám töméseid cseréltesd le!

Előzmény: bankvilági idegenvezető (495)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 499

Csak akkor, ha a fogorvos, Fogtechnikusdit akr játszani.

Előzmény: Ahplus (498)
Ahplus Creative Commons License 2012.02.04 0 0 498
Minden fogtechnikusnak bizsergő vágya, hogy játsszon fogorvososdit?
Előzmény: P.Zsuzsó (384)
csikkecske Creative Commons License 2012.01.29 0 0 497

Sziasztok!

Konkrét tapasztalatokra lenne szükségem.

A felső fogsoromból egy hátsó, már lecsiszolt fog maradt. Az orvos teleszkópos koronát javasolt, amihez kapcsolódna akril vagy fém alaplemezű kivehető fogpótlás.

Kérdésem: mi a különbség az akril és a fém között (az áron kívül)- tartósság, elviselhetőség, stb.? Ill. belevágjak-e ebbe a teleszkópos megoldásba (jó drága) vagy az egyszerűbb kerámia korona is megteszi-e?

Köszönöm, ha válaszoltok!

Zeszter79 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 496

Sziasztok!

Végsőnek tűnő elkeseredésemben írok ide!

Múlthét szerdán kihúzták a bal alsó (8-as) bölcsességfogamat. Sajnos ki kellett vésni, mert a teteje letört, így nem lehetett rendesen kihúzni. Akkor nem éreztem semmit szerencsére, mert a doki nagyon jól elérzéstelenítette.

Viszont azóta Cataflamon éltem tegnapig, amikor is visszamentem, és soron kívül egy másik doki megnézte a lyukat, és mondta, hogy begennyesedett, ad szurit, de valszeg, hogy a kipucolása így is fájni fog. Hát, ne tudjátok meg mit éltem át........ Modnta a doki, hogy sajnos ki kellene "véreztetnie", ami nem nagyon ment neki...én meg közben totál be"kakáltam"... szóval kegyetlen volt. Mondta, hogy szerinte estére jobb lesz, de sajna azóta is fájdalomcsillapítót szedek. Nem annyira gáz, mint eddig, de azért rendesen el tud kezdeni fájni. Ma váltottam Voltaren Dolora, mert a Cataflam úgy látszik már nem volt jó (volt olyan nap, amikor 5-öt szedtem be...). Doki mondta, hogy ha 3-4 nap múlva sem múlik a fájdalom menjek vissza, hát valszeg csüt-pént környékén újra meglátogatom őket, mert nem úgy néz ki, hogy el akar múli a fájdalom. 

Mondták, hogy ez ilyenkor nehezen gyógyul, és a csonthártya is sérült, úgyhogy kitartás...aha, köszi...

Van valakinek ötlete, hogyan éljem túl a gyógyulás folyamatát?

Köszi, Eszter.

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2012.01.22 0 0 495

Kedves Dénes!

 

Az alábbi problémámra keresek választ vagy megoldást,sajnos ezidáig nem derült ki.  Ha van valami ötleted,kérlek segíts.

 

Lassan 2 éve küszködöm a bal felső hátsó (utolsó előtti,bölcsesség fog előtti rágómmal). Olyan pici volt a rés a két fog között,hogy a tisztítás mindig problémát okozott. Nagyon zavart a dolog,mert sokat adok a szájhigiéniára és mindig azonnal (természetesen fogvájóval,sajnos mással nem fértem hozzá) megpróbáltam kiszedni,ami nem oda való.

 

Emiatt persze szép lassan kinyírtam a fogamat....a tömések kiestek,plussz be is gyulladt. Volt már minden beavatkozás,gyökérkezelés stb..... Végül a fogorvosom azt mondta,még most utoljára megpróbálja felépíteni de ha ez sem sikerül,akkor ki kell húzni. Ennek kb 2 hónapja. Az utolsó tömés és "fogépítés" után egy rendkívül zavaró jelenség indult el.

 

Egy nagyon zavaró,egyfajta csípős-savas (néha picit még kesernyés is) talán picit fémes érzésnek is mondható íz uralkodott el a számban. Bármit csináltam,napközbeni fogmosás,rágó stb......(átmeneti pár percre enyhítette a savas ízérzetet) de ez nem tartott tovább pár percnél.   Felhívtam a fogorvosom,aki azt mondta,sajnos menthetetlen a fog,ki kell akkor húzni. Szerinte már a csont az ami bomlik és ezért érzem a savas-fémes ízt a számban,.

 

Ok....mondom nem bánom,húzzuk ki,mert már nagyon kivagyok. Ki is húztuk most pénteken.

 

És itt jön a svédcsavar,. Elképesztő de a savas íz a fogkihúzás után is folyamatosan megvan. Gyulladást nem érzek,az arcom nem dagadt fel a seb szépen gyógyul,igyekeztem kímélő életet élni az elmúlt 3 napban.

 

Borzalmasan idegesít a dolog és nem tudom mi történik.........

 

 

Előre is köszönöm válaszod!

 

Előzmény: Experident (490)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2011.11.22 0 0 494

Akkor köteles betömni a "lyukat", amikor "lyuk". :) És ezt meg is teszi, feltéve, ha találkozik vele időben.

Ha azt mondta a doki, hogy elszíneződés, akkor nagy valószínűséggel az is. Ezen a képen se lehet ám egyértelműen eldönteni, hogy mi is az a barna folt. Szerintem higgyél neki.

Előzmény: nagyemberr (493)
nagyemberr Creative Commons License 2011.11.21 0 0 493

Üdv mindenkinek !

Kiesett az egyik tömésem nemrég , ez jó alkalom volt , hogy  rászánjam magam a fogaszati rendelő meglátogatására (másfél év után ). Mivel anyagilag nem állok jól , és amúgy is fizetem a tb-t , de gyakorlatilag 5 éve csak fogorvosnál voltam , más dokinál nem , gondoltam nem lehet gond , az orvos innen szerzi a maszek betegeit is , nem dolgozhat rosszul , mert annak híre megy , ami hát nem tesz jót a maszek  ellátásnak .  A fogamat be is tömte , meg talált még egy rossz fogat ami a tömés alatt alászuvasodott , másik alkalommal ezt is betömte . Az állapotfelmérésnél felhívtam a doktor úr figyelmét , hogy az egyik hátsó fogamon is van lyuk , amit jó lenne ha betömne . Erre az volt a válasz , hogy az " csak elszíneződés" és könnyen lehet tisztítani . Ültem a székben mint a befőtt . Az egész úgy jött le ( mert úgy is volt ) hogy sztk-ra ne kérjek semmit , teljes ellátás nem jár csak részleges " kármentés " . Gondoltam , ha fizetni kell akkor majd nem neked , hanem annak akit én választok ( nem vagyok megelégedve az eddigi munkájával , alaposnak nem nevezhető , se tartósnak )

Mikortól köteles betömni az orvos a lyukat , mekkora kell legyen magának a lyuknak a mérete , állapota .

Maga a fog kb így néz ki , és ezt nem kell betömni az sztk-s orvos szerint :

szaguldo kacaj Creative Commons License 2011.11.17 0 0 492

Ha neked is szemfogad, akkor azt (meg egyébként másikat se) kellene kihúzni, csak mert nincs a sorban. Ha fogszabályzásra adod a fejed, akkor minimum félmillió, de inkább egy. Plusz 4 év (retencióval). Azt tudni kell, hogy sosem elég csak az egyik fogsor szabályozása, akármilyen pitinek is tűnik a probléma. De inkább menj el fogszabis konzultációra, akár több orvoshoz is, a konkrét eset ismeretében tudnak felvilágosítani. Minden eset egyedi.

Én biztos a fogszabályozást választanám.

Előzmény: _nyeki_ (491)
_nyeki_ Creative Commons License 2011.11.17 0 0 491

Sziasztok,

 

ehhez hasonló problémám van: , annyi kivétellel, hogy nekem "csak" egy fogam deofrmálódott el, a jobb fölső -a többi rendben van. 

Kérdésem, hogy mi ennek a rendellenességnek a neve, illetve hogy mit lehet ellene tenni? Kihúzni a félrenőtt fogat? Vagy fogszabályzás? Elmúltam 18, de ha valaki hozzávetőlegesen meg tudná mondani, hogy mennyit szánjak rá a beavatkozásra, megköszönném.

Experident Creative Commons License 2011.11.16 0 0 490

Kedves "A skót"!

 

 

Az arcüreg megnyílásakor az arcüreg és szájüreg közlekedik egymással. Ez viszonylag könnyen megszűntethető megfelelő sebzárással, varratokkal. Az arcüreg azonban az orrüreggel állandó kapcsolatban áll (orrmelléküreg). Így a műtét során keletkezett vér, véralvadék az orrüregen kersztül távozik. Ez a műtétet követően napokig fennálhat (akár 5 napig is!), amíg az arcüreg ki nem tisztul. Nagyon fontos azonban az orrfújás, tüsszentés mellőzése. Az orrot csak törölgetni szabad! Szóval ez még teljesen normális állapot, nem lesz semmi gond!

 

üdvözlettel:

Dr. Szabó Dénes

http://www.experident.hu

Előzmény: A skót (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!