Keresés

Részletes keresés

V.A.Z.E. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 92
Ez nem is baj, de végtelenül irigyellek, amiért sokáig élhettél Kubában. Én komolyan fontolgatom majd a kitelepülést, gondolom, Castrónak éveken belül úgyis vége...
Előzmény: Törölt nick (91)
II. Kuri-galzu Creative Commons License 2006.03.12 0 0 90

Néhány kubai típus mutatóba

Itt már a narancsligetek is bejönnek a képbe

Még egy pár...

Kedvenceim közül
Előzmény: Törölt nick (89)
# Kadasman-Turgu # Creative Commons License 2006.03.12 0 0 88
Viszont úgy emléxem, Monica Bellucci mindkettőnknek bejött. Szerintem igen jó nő.
Előzmény: Törölt nick (84)
Ulam-burias Creative Commons License 2006.03.12 0 0 87
Leírtad ott is, hogy a mértéktelen cukorfogyasztás okozza :))
Előzmény: Törölt nick (85)
V.A.Z.E. Creative Commons License 2006.03.12 0 0 83

Tavaly indítottam egy topicot a HUSZ-on Kuba – Tart még a szexuális forradalom címmel, ott rengeteg nagyseggű, nagycsöcsű nő látható. (Bár én is csak a fehér bőrű, karcsú derekú nagyseggűeket kedvelem inkább. A szépeket. A feleségem is ilyen :) ).

(Még több latinos szépséget raktam be a "Nagyseggű nők kedvelői"-be, de kimoderálták őket.)

Előzmény: staubach (82)
staubach Creative Commons License 2006.03.12 0 0 82
Ami engem illet , nekem is ezek a latin szépségek jönnek be a legjobban. Hosszú sötét haj , jó cicik kreol bőr,stb. A sors fintora , hogy a barátnőm rövid ,szőke hajú és kis mellű lány! :-)))
Előzmény: Maotai (75)
Maotai Creative Commons License 2006.03.11 0 0 81

" 3 nagy bolond volt a történelemben : Jézus, Don Quixote és én"

Az idézetet és a lenti várost egy név köti össze, melyik az ?

Előzmény: Galgadio (74)
II. Kuri-galzu Creative Commons License 2006.03.11 0 0 80
Tudok én nehezebbet is feltenni, ha az kell :)) Eléggé otthon voltam a futballtörténelemben annak idején.
Előzmény: Maotai (79)
Maotai Creative Commons License 2006.03.11 0 0 79
Viszont ennek nincsen pontértéke , mert nagyon egyértelmű lett a focival :)))
Előzmény: II. Kuri-galzu (78)
II. Kuri-galzu Creative Commons License 2006.03.11 0 0 78

Az.

Edson Arantes do Nascimento. (Ez a Nascimento valami napfelkelte-félét jelent, ha jól következtetek.)

Előzmény: Maotai (77)
Maotai Creative Commons License 2006.03.11 0 0 77
Pelé ?
Előzmény: II. Kuri-galzu (76)
II. Kuri-galzu Creative Commons License 2006.03.11 0 0 76

A 25/26. hsz. kérdésére semmi megfejtés?

Igazából nem hiszem, h nehéz, nem mertem nehezet föltenni. Focis kérdés, annyit elárulok... (Na jó, lehet, hogy megalázóan könnyű...)

Maotai Creative Commons License 2006.03.11 0 0 75

A topikokból teljesen eltűnt a latinos lendület !!!!!

Venezuela beach :

Galgadio Creative Commons License 2006.03.10 0 0 74
Felőlem rendben.
Előzmény: Maotai (72)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.10 0 0 73

Egyezik.

Mellesleg 1998, franciaországi világbajnokság.

Előzmény: Qedrák (71)
Maotai Creative Commons License 2006.03.10 0 0 72
Galgadio, itt is mehet a kvíz ?
Előzmény: Galgadio (70)
Qedrák Creative Commons License 2006.03.10 0 0 71

Chile.

Brazília elleni nyolcaddöntő.

Előzmény: Galgadio (70)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.10 0 0 70

Egy kis relax:

melyik dél-amerikai válogatott állt föl ebben a felállásban és melyik világbajnokságon?:

Tapia - Rojas, Margas, Reyes, Fuentes - Estay, Acunya, Parráguez, Villaroel - Zamorano, Salas.

Galgadio Creative Commons License 2006.03.10 0 0 69

Szevasz!

A vicuña (vikúnya) valóban egy lámaféle, de kevesen tudják, hogy a XVII. században a Potosí városban lakó kreolok egy csoportja is így nevezte magát.

Az 1565-ben alapított Potosíban az európai bevándorlók "nemzetek" szerint telepedtek le. Így voltak andalúzok, extremaduraiak, kasztíliaiak, baszkok, portugálok és kreolok, ahogy a már az Amerikákon született spanyolokat nevezték.

Az ezüstbányászatból óriási hasznot húzó város kormányzása 1579-ben a baszkok kezébe került, ami hamarosan kiváltotta a többi "nemzet" féltékenységét és ellenállását.

A hosszú ideig lappangó ellenségeskedések 1617-ben nyílt fegyveres felkelésbe torkolltak, amelynek élére a kreol Alonso Ibáñez állt.

A fegyveres harcok egészen a XVII. sz. közepéig elhúzódtak.

Hogy mi lett a végkifejlet, azt most nem tudom, de az a lényeg, hogy az uralkodó baszk frakcióval szemben szövetségre lépő csoportok hívták magukat vikúnyáknak.

Hogy miért, azt nem tudom.

Úgy tűnik, hogy a polgárháború nem új keletű dolog Peruban.

Egy már az 1540-es években (1544-1548) is volt a Pizarro-párt és az alkirály között.

Előzmény: Don Quixote (67)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.10 0 0 68

Las Casas számadatait nagyon nagy fenntartásokkal kell kezelni.

Először is ő nem volt a téma szakembere, másrészt a népességbecslés abban a korban még nagyon gyerekcipőben járt.

Én azt mondom, ha Las Casa számait elosztjuk tízzel, közelebb járunk az igazsághoz.

Előzmény: Galgadio (66)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.10 0 0 67

"Remélem azzal tisztában vagy, hogy Bolíviát 1825-ig Felső-Perunak (Alto Perú), a mai Perut pedig Alsó-Perunak (Bajo Perú) hívták?"

Hülye azért nem vagyok...

Mit irkálsz itt össze?

A vicuña egy kis termetű dél-amerikai tevefajta, a lámafélék családjából. Peru és Bolívia magasföldi fennsíkjain, az ún. Altiplanon él.

Latinul Vicugna vicugna.

Lásd:

http://es.wikipedia.org/wiki/Vicugna_vicugna

Előzmény: Galgadio (65)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.08 0 0 66

Mellesleg nem is az angolszászok, hanem maga las Casas püspök volt az első, aki erősen eltúlozta a spanyolok által kiirtott indiánok számát.

Ő 1540 körül innen-onnan összeszedett adatok alapján 12 millió lélekben állapította meg a konkvisztádorok által elpusztított őslakók számát.

Első hallásra képtelenségnek tűnik, de hát állítólag a harmincéves háborúban is valami 12 millió volt a halálos áldozatok száma.

Ha hihetünk a régebbi történelemkönyveknek...

Carolus és Kaif biztosan tudnak frisebb adatokat.

Előzmény: Don Quixote (64)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.08 0 0 65

"Valami rémlik, talán La Plata vagy Patagónia..."

Egyébként Peruról van szó és a XVII. sz. elejéről.

Részletekkel holnap tudok szolgálni.

Remélem azzal tisztában vagy, hogy Bolíviát 1825-ig Felső-Perunak (Alto Perú), a mai Perut pedig Alsó-Perunak (Bajo Perú) hívták?

Előzmény: Don Quixote (63)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.08 0 0 64

Kevés szó esik arról is, ha a spanyol  gyarmatosításról van szó, hogy már a XVI. sz. 10-es, 20-as éveitől kezdve a spanyolok városok sorát építették föl, templomokat és egyetemeket építettek.

A XVI. sz. közepére kialakult a gyarmati államapparátus és egyházszervezet.

Az egyház műveltebb képviselői, pl. Bartolomé de las Casas püspök az indiókkal való emberséges bánásmód mellett emeltek szót.

Persze, ha egy angló történetíró művét olvassuk, ezek a motívumok agyon vannak hallgatva, vagy éppen teljesen hiányoznak. 

Az anglók szeretik úgy beállítani a spanyol gyarmati uralom 300 évét, mintha az folymatos és kegyetlen vérontások és brutális elnyomás időszaka lett volna.

Don Quixote Creative Commons License 2006.03.08 0 0 63

Valami rémlik, talán La Plata vagy Patagónia, de konkrétum nem ugrik be.

Kérlek, homályosíts föl minket!

Előzmény: Galgadio (62)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.08 0 0 62
Buenos Días!

Hát nem szaggattátok meg magatokat az éjszaka folyamán.J))

A Guerra de las Vicuñas (a vikúnyák háborúja) néven ismert jelenségkomplexumról hallottatok már?

Maotai Creative Commons License 2006.03.07 0 0 61

Estimado Senyor Galgadio,

Köszönöm a kiigazítást, különös tekintettel arra, hogy így(nőnemű) mégjobban passzol a HSZ témájához.

Előzmény: Galgadio (59)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.07 0 0 60

Szia Carolus!

Ebben kétségkívül van valami.

Nyilvánvalóan egyszerűbb volt meghagyni a társadalom alapstruktúráját, mint teljesen szétzúzni és újra felépíteni az egészet.

A gyarmati társadalom mind szélesebb rétegét képező meszticek viszont inkább a spanyol kultúrához próbáltak igazodni.

Nekik a spanyol nyelv ismerete és az uralkodó spanyol/kreol rétegekhez fűződő kapcsolataik a társadalmi felemelkedés lehetőségét jelentették.

A gyarmati kor végén pl. arra is vannak példák, hogy a gazdagabb meszticek pénzért vásárolnak maguknak "kreolságot", azaz a kreolokat megillető jogállást és társadalmi státuszt.

Előzmény: Carolus58 (57)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.07 0 0 59

Estimado Senyor Maotai!

Felhívnám szíves figyelmét, hogy a spanyol noche (éj, éjszaka) főnév nőnemű, és a melléknevet nemben és számban egyeztetni kell a főnévvel.:-))))

Tehát helyesen: Buenas noches!

Előzmény: Maotai (58)
Maotai Creative Commons License 2006.03.06 0 0 58
Buenos noches Senores !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!