Keresés

Részletes keresés

örökmozgó3 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 3569

Kérdésem, hogy a betonalap milyen mély és milyen méretű zártszelvények vannak benne?

Előzmény: 9:3 (3565)
botsinkai Creative Commons License 2020.04.22 0 0 3568

Igen,  az működhet. Keressetek egy lakatost/hegesztőt.

Előzmény: 9:3 (3567)
9:3 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 3567

van egy beton alap. Csak két éves, tehát a táblás kerítés hamarabb fog szétrohadni.

 

Tehát elméletben az megoldás lenne, hogy hegesztéssel hosszabbítás, majd valami keresztmerevítés középen és felül?

Előzmény: botsinkai (3566)
botsinkai Creative Commons License 2020.04.22 0 0 3566

Meg lehet hosszabbítani (hegesztés),  de zárt (táblás) kerítéshet alap is kell,  hogy a szélnyomás ne fordítsa ki a földből.

Másrészt a zártszelvények szeretnek tőben elrohadni. Huszonharminc év után minden nap ajándék,  amíg áll.

Előzmény: 9:3 (3565)
9:3 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 3565

sziasztok, ötletre, tanácsra volna szükségem hozzáértőktől.

 

A szomszédommal terveznénk, hogy valami táblás elemeket rögzítenénk a hátsó kertünk elválasztó kerítésére. 

A gondom az, hogy jelenleg egy betonalapon álló alacsony drótkerítés van köztünk, zártszelvény kerítésoszlopokkal, melyek mindössze 110 cm magasak. Egy 180 cm magas táblás kerítést rögzítéséhez megítélésem szerint kicsi. 

 

Meg lehet valahogy hosszabbítani ezeket, vagy más módszert kell találni a rögzítésre?

rszalka Creative Commons License 2020.04.20 0 0 3564

Az élet sokszor másképp hozza.

Előzmény: Pompiere (3563)
Pompiere Creative Commons License 2020.04.20 0 0 3563

Vagy annyira be van szopódva a paraszt az év majdnem minden napjára, aztán malteros kézzel kétségbe esve próbál segítséghez jutni.

 

Először körültekintően tervezünk aztán építünk.

Előzmény: rszalka (3559)
Pompiere Creative Commons License 2020.04.20 0 0 3562

Az igazi az lenne, ha a kerítésépítés során már kialakításra kerülnének a mérőhelyek. Akkor lehet a legszebben megcsinálni. A villamos mérőnél utólag már nagyon nehézkes vagy nem is lehet hozzáigazítani a kerítés vonalához a szekrényt, a fix kialakítás miatt. Gázmérőnél annyival könnyebb a helyzet, hogy ott pl. zártszelvényből elég egy ideiglenes két lábon álló tartót eszkábálni amelyre mehet a doboz. Aztán amikor készül a kerítés, akkor a kerítés vonalán kívül és belül kiásva a KPE csövet, lehet egy kicsit igazgatni.

 

Majd keresek képeket amin látszik, hogy milyen volt és milyen lett a gázóra elhelyezése egy kerítésépítésnél. Sajnos a villanyórával már ott sem lehetett mit kezdeni.

Előzmény: Andrew.87 (3557)
Pompiere Creative Commons License 2020.04.20 0 0 3561

Szerintem igazán jó módszer nincs. Ha bemész egy útmenti zajárnyékoló fal mögé, akkor kipróbálhatod, hogy milyen is a csillapítás. Én speciel többet várnék tőle.

Előzmény: Szaboocs (3553)
Pompiere Creative Commons License 2020.04.20 0 0 3560

Ha nem akarsz sókivirágzást, akkor minden képpen. Ilyen dolgokat nem szabad szigetelés nélkül csinálni.

Előzmény: fireolto1 (3554)
rszalka Creative Commons License 2020.04.19 0 0 3559

Üdv!

Vagy annyira be van szopódva a paraszt az év majdnem minden napjára, aztán malteros kézzel kétségbe esve próbál segítséghez jutni. Lehet naponta 1200 db téglát forgat át egyedül, és közben rakja is. Tanácsom az, hogy nyugtázzuk az ilyen eseményeket mivel lehet egy félig kiborulós avagy télen felfagyós kerítéstől mentettünk meg bárkit is. Max a kérdésbe kell egy köszönöm.

Egyébként új vagyok itt, érdekes látni hogy vannak olyan "őrültek" mint én, 30x2 méter kerítést építek saját kezűleg bontott téglából.

Ugyanitt Pest megyében bizniszelek téglával főleg pecsétessel, címeressel, monogramossal.

Pár darab képet csatolok, ajánlatokat várok.

Jó munkát mindenkinek!

Előzmény: Pompiere (3549)
rszalka Creative Commons License 2020.04.19 0 0 3558

Üdv!

Vagy annyira be van szopódva a paraszt az év majdnem minden napjára, aztán malteros kézzel kétségbe esve próbál segítséghez jutni. Lehet naponta 1200 db téglát forgat át egyedül, és közben rakja is. Tanácsom az, hogy nyugtázzuk az ilyen eseményeket mivel lehet egy félig kiborulós avagy télen felfagyós kerítéstől mentettünk meg bárkit is. Max a kérdésbe kell egy köszönöm.

Egyébként új vagyok itt, érdekes látni hogy vannak olyan "őrültek" mint én, 30x2 méter kerítést építek saját kezűleg bontott téglából.

Ugyanitt Pest megyében bizniszelek téglával főleg pecsétessel, címeressel, monogramossal.

Pár darab képet csatolok, ajánlatokat várok.

Jó munkát mindenkinek!

Előzmény: Pompiere (3549)
Andrew.87 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 3557

Srácok, tájékozódás képen érdeklődök. Olyan kérdésem lenne, hogy amikor a kerítés alapját ássuk és betonozzuk akkor a villanyóránál és a gázóránál milyen megoldásokkal kell dolgozni? Ott mennyire kell ásni, mennyire betonozni, vagy csak körbe rakni? Ti hogy csináltátok? Esetleg erről tudtok valamit mondani, vagy mutatni? Nem sok anyagot találok hozzá. Előre is köszi.

zöldeskékek Creative Commons License 2020.04.09 0 0 3556

 Igazad van. De az emberek különfélék. Van pl  olyan akinek van egy elképzelése, arra vár megerősítést, van olyan aki ingyenes  tanácsadásnak tekinti, stb. stb.

 Amúgy speciel kerítésügyben jelenleg nincs problémám, de azért bekukkantok ide is  és még sok helyre.

Előzmény: Pompiere (3549)
SZ!A. Creative Commons License 2020.04.08 0 0 3555

Sziasztok,

 

Egy nagyobb fesztávú (~3m) mező oszlopokhoz való rögzítését hogyan kell helyesen megoldani?

Többek között a hőmérséklet változásból adódó problémák miatt kérdezem.

Itt egy példa arra, ami szerintem minimum kellene.

https://hu.pinterest.com/pin/551268810630679972/?nic_v1=1ah%2FV0z72%2FVPnBXdHoDiTMdqLr2k4QDjslzJ6DXpaOiBlp%2FdZT1RHwYnBCfit2F1JY

 

Köszi a segítséget!

 

 

fireolto1 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 3554

Sziasztok!

 

Semmelrock Rivago kerítéskőből lesz a kerítésem. Ugye erre már nem kell semilyen burkolat.

Kérdésem, hogy kell ez alá vízszigetelés?

 

Az első sor  a talajkiegyenlítés után kb- harmadáig a földben lesz (vagy kavicságyban)

 

Tanácstalan vagyok...

 

Köszi, üdv

Szaboocs Creative Commons License 2020.04.07 0 0 3553

Sziasztok,

 

Szeretnék a közeljövőben kerítést építeni, mivel egy főút mellett van az ingatlanom ezért mindenféleképpen valami hanggátló/hangárnyékoló kerítésre lenne szükségem. Milyen megoldások vannak ilyen téren? Néztem az elemes betonkerítéseket de nem tudom ezek mennyire lennének képesek árnyékolni a zajt. A segítséget előre is köszönöm.

jzéé Creative Commons License 2020.02.18 0 0 3552

Üdv!valaki meg tudná nekem mondani a Rivatto Nagykő(amin a 3lyuk van 60x30x26) belső lyukának átmérőjét?belemegy egy 10x10-es gerenda?

JoAzUgyse Creative Commons License 2020.02.15 0 0 3551

Bocs, nem voltam net közelben.

Köszönöm.

Előzmény: Pompiere (3549)
fireolto1 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 3550

Szia!

Ha még jársz erre.. mi lett a döntés, megoldás?

Én is hasonló cipőben járok. A kerítés a ház előtt srégan fut, a kocsibeálló meg lejt. Így a kapu egyik oldal magassága eltérő lesz.. Tolókapum lesz..

Előzmény: upupa67 (3541)
Pompiere Creative Commons License 2020.02.12 0 1 3549

Ez lehet, hogy OFF lesz, de már régóta érlelődik bennem a gondolat, hogy írjak egy olyan jelenségről, amely egyre több fórumban kezd teret hódítani és engem ill. másokat is zavar.

Többek között itt a Kerítésépítés c. fórumban is előfordult ilyen, nem is egyszer.

 

Egészen pontosan arról van szó, hogy egyre gyakrabban „beesik” egy-egy kérdező, aki tanácsokat vár. Ezt – általában – meg is kapja, több-kevesebb sorban még olyankor is, amikor csak vissza kellene egy kicsit olvasnia vagy ne adj isten átnéznie a fórum bő 3500 hozzászólását, amelyekből talán választ kaphatna a kérdéseire.

Aztán amikor a kérdező megkapja a választ (esetenként több száz szóban), akkor eltűnik, mint szürke szamár a ködben és nem is jelentkezik többé.

 

Ilyenkor több dolog merül fel bennem:

-olyan választ kapott, amelytől sokkot kapott és elakadt a szava? (lehet)

-minden olyan információt megszerzett, amelyre szüksége volt és a továbbiakban nincs több kérdése? (kétlem)

-a kérdező egy olyan ember, aki még a problémáinak megoldásához is lusta és mindig másoktól vár segítséget? (talán)

A fentieket egyáltalán nem hoztam volna szóba, ha én is nem jártam volna többször úgy, ahogyan a fentiekben leírtam.

 

Az egészben az a becsapós, hogy az „eltűnős” kérdezők sokszor komplex kérdéseket tesznek fel, - tehát időt fordítottak kérdéseik megfogalmazására, összeállítására – de arra már nagy ívben tesznek, hogy a nekik szánt válasz megírása is időbe kerül. Ezzel pedig a válaszadót is átverik, kihasználják, pedig a visszacsatolás fontos lenne.

 

Összefoglalva: úgy gondolom, hogy minimálisan annyi tiszteletet illene tenni a másik felé, hogy egy válaszban leírjuk: Köszönöm.

Pompiere Creative Commons License 2020.02.02 0 0 3548

No a második kérdésedet kihagytam. Ez értelemszerűen tolja lefelé a többit az előző hozzászólásban. :-)

 

Az ellensúlyt érdemes úgy megcsinálni, hogy egy egységet képezzen a lábazattal és a két oszlopalappal. Nyilván az utóbbi csak akkor igaz, ha nincs túl nagy távolság az oszlopok között és nem kell aránytalanul sok beton. Viszont vitathatatlanul megvan az az előnye is, hogy a görgőcsoportokat távolabbra lehet egymástól tenni és sokkal kisebb a rájuk ható igénybevétel, élettartamuk nő. Vasalni is belehet őket de arra vigyázni kell, hogy egy esetleges fúrásnál ne legyenek útban a betonvasak.

Előzmény: JoAzUgyse (3546)
Pompiere Creative Commons License 2020.02.02 0 0 3547

Először is olvass vissza, nézd meg a korai hozzászólásaimat. Elég sok hasznos dolgot leírtam évekkel ezelőtt. Még költségszámítást is találsz és néhány képet is. Ezen belül is a 2204-et ajánlom a figyelmedbe. Ebben egy 8+2-es kerítést látsz 40x40-es oszlopzsaluból és 15-ös zsalutéglából megépítve, igaz lejtős terepen.

 

Észrevételeim:

-Hacsak nem akarod valamilyen kővel burkolni a 30-as oszlopokat, amelyek egy kicsit "hízlalják", akkor ez a méret szerintem karcsú. A 40x40-es jobban mutat. A magasság jó.

-Lábazatnak szükségtelen a 20-as zsalutégla, 3 sorban. A 30-as alap meg pláne. Elég a 15-ös zsalutégla a hozzávaló alappal. A mélység jó, de az alapozáson is sokat meglehet takarítani ha cölöpalapozást használsz. Nézd meg miként csináltam én. A 8+2 elosztás mutat jól, ez az arányos. Érdemes arányosan megrajzolni. Látni fogod a különbséget.

-A 4 méteres úszókapu egy kocsinak túl széles ha rátudsz kanyarodni rendesen és már egyenesben áll a kocsi amikor áthaladsz az oszlopok között. Két kocsinak meg még keskeny, ha éppen egy kocsibeállóra állsz be. Nálam az utcaszélesség 6,6 m (a kiskertes övezet átka) de a 3,5 méteres oszlopköz elegendő, pedig az autó még ferdén áll az oszlopok között amikor beállok. Egyenes beállásnál egy kocsinak bőven elegendő a 3 méteres kapu, még akkor is oldalanként kb. 50 cm marad el a tükrök és az oszlop között.

-Kiskapu oszlopköznek az 1,2 méter jó. Ebbe egy 1,1 méteres kaput tudsz beletenni. Ennél szűkebb ne legyen. Amikor kinyitod majd a kaput akkor lesz kb. egy méter széles hely.

 

Kérdéseidre válaszolva:

1) Próbáld úgy kiosztani az oszlopközöket, hogy 2 méternél ne legyenek szűkebbek. 40x40-es oszlopoknál 2,5 m-es tengelytávot szoktak beállítani, ami ugye 2,1 méteres oszlopközt eredményez. (Megint csak a méretarányos rajzolást ajánlom. A túl nagy és a túl kicsi oszlopköz is csúnya. Természetesen az adottságok is számítanak, de törekedni kell a 2,1 méterre.)

 

2) Ehhez pontosan tudni kellene, hogy milyen görgőcsoportokat akarsz használni. Azzal számolj, hogy a kapu alja az oszlopalap szigetelésével legyen egy magasságban. A szigeteléshez képes pedig -5 centivel legyen lejjebb a térburkolat. Ez pedig azt feltételezi, hogy az ellensúlynak akár pár centivel lejjebb kell lennie mint az oszlopalap szigetelés-síkjának. (De mondom ezt görgője válogatja!) Nálam az oszlopszigetelés és az ellensúly közötti különbség 10 cm. Ha esetleg túl nagy lenne a szintkülönbség akkor még mindig könnyebb a görgőcsoportok alá kazánlemezből egy távtartót tenni, mint vésni a betonban egy lyukat, hogy ne legyen túl nagy hézag a kapu alja és a térburkolat között.

 

3) Szerintem igen! Jó tíz éve volt itt egy kapugyártó szaki, ők a 8-10 méteres úszókapuk görgőit lefogó menetes szárakat is így - Hilti ragasztóval - rögzítették.

 

4) Nem! Ott majd az oszlopra kell felszerelni egy alsó fogadó lemezt. (Ennél fontosabb, hogy alapozáskor az oszlopokat is össze kell kötni mert így együtt "mozognak". Ha nem kötöd össze az oszlopokat, egy erősebb téli fagy akár meg is mozdíthatja őket és akkor a kapu vége már nem fut bele ebbe a fogadóba.)

 

5) Teljesen megfelel. Arra kell figyelni, hogy a zsalutéglákban a - legfelső sor tetején - a betonvasnak kialakított "V" bevágás - gyártótól függően - nem mindig elegendő, ezért az flex-szel kiszokták mélyíteni, hogy a vason elég betontakarás legyen. Egyébként a nyári meleg hatására hosszában elreped, egy kicsit fel is púposodik és befolyik a víz. No meg akkor is zavaró amikor az ember műkő fedlapot akar feltenni és azzal kell kezdeni, hogy lecsiszolja a felületet mert billeg a lap.

 

A legutolsóban nem tudok segíteni nem vagyok ismerős arrafelé.

 

Summa summarum, nem olyan sok az a ~3500 hozzászólás ami a fórumban van. Érdemes elolvasni őket. Sokan adtak itt már hasznos tanácsokat a leendő építkezőknek.

 

 

Előzmény: JoAzUgyse (3546)
JoAzUgyse Creative Commons License 2020.02.02 0 0 3546

 

Sziasztok!

Egy utcafront kerítést szeretnék építeni. Az utcafront 20 m: 6 m kerítés+4 m tolókapu+10 m kerítés. A mostani felállás annyiba változna, hogy:6 m kerítés+4 m úszókapu+0,3 m oszlop+1,2 m kiskapu+8,5 m kerítés. Az alap az úszókapu nyílás kivételével 30 cm széles 90 cm mély lenne a felső harmadában vasalva (10-es betonacél kengyellel). Az alapon vízszigetelés. Az oszlopok 8 db 30x30x23-as oszlopzsaluból, az alappal összevasalva kibetonozva. Az oszlopok között 3 sor 20x50x23-as zsalukő (az alsó sor az alappal egy-egy 10-es betonacél felállóval összevasalva, a sorok tetején 1 szál 10-es betonvas belekötve az oszlopokba). Az úszókapu ellensúly betontömb a 6 m-es szakasz alapja mellett 200x50x90 cm lenne összevasalva az alappal.

Az oszlopok között és a kapukon függőleges léc borítás (fém) lenne.

 

A kérdéseim a következők:

-Az oszlopközök 175 cm (a hosszabb szakaaszon) és 160 cm (a rövidebb szakaszon) vagy 243 cm és 255 cm legyenek inkább?   

-Az úszókapu ellensúly bele legyen kötve betonvassal vagy felesleges.

-Az úszókapu ellensúly magasságának a földszínt megfelel (így fog az úszókapu 5-6 cm-el ez felett futni?).  

-Az úszókapu ellensúly betonozásába nem tennék kapurögzítő vasat, hanem ragasztott dűbellel lenne kialakítva a beépítésnél. Megfelel így?

-Az úszókapu nyílás másik oldalára is kell valami alap a fogadó részre (és, ha igen ez mekkora legyen)?

-Betonvasnak megfelel a 10-es mindenhová, vagy valahol több illetve kevesebb kell?

 

Előre köszönöm a válaszokat és amennyiben tudtok vállalkozót, aki a kiskaput és úszkaput elkészítené és felszerelné (a kapuk a lehető legegyszerűbbek kellenének, csak előkészítve a lécek fogadására) az így kialakított helyre. A helyszín Dunaújváros mellett.

 

 

A skicc:

 

 

cinyoka Creative Commons License 2020.01.28 0 0 3545

Akkor a kapu alját kell úgy legyártani, hogy alja a térkövel legyen párhuzamos (becsukva mindenképp) legfeljebb nem lesz szabályos téglalap... valahogy így gondoltam:

Előzmény: upupa67 (3544)
upupa67 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 3544

Köszönöm a véleményeket. A térkövet valószínűleg nem fogom újra rakni :) 

Előzmény: Pompiere (3543)
Pompiere Creative Commons License 2020.01.26 0 0 3543

Az a helyzet, hogy ezt a 7 centis különbséget a térkő lerakásakor kellett volna orvosolni. Úgy kellett volna lerakni, hogy ez ne legyen benne. Nálam is lejtős a telek, a kocsibeálló négy méteres szélességén lenne 30 cm szintkülönbség. Azonban ezt a megfelelő kialakítással meg lehetett oldani. Ahol nagyon nagy a szinteltérés ott viszont már tényleg nem szabályos téglalapra szokták megcsinálni a kaput, kapuszárnyakat. Itt semmi sem indokolná a ferdített megoldást. Én inkább újraraknám a térkövet.

 

Előzmény: upupa67 (3541)
cinyoka Creative Commons License 2020.01.25 0 0 3542

hááát, lehet hogy furán fogsz most nézni, de én lehet hogy a térkővel csalnám el a lejtést...vissza kell szedni kb 1-1,5m a teljes kapu szélességében majd visszarakni kb 1.5-2cm lejtéssel.... 

Előzmény: upupa67 (3541)
upupa67 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 3541

Sziasztok!

Egy 3,7m széles két szárnyú kovácsoltvas jellegű kaput szeretnék. Amiben tanácsot kérnék, hogy a kapuban lévő térkő kb. 7cm-t lejt ezen a távon.
Hogy célszerű ezt megoldani, hogy jól is működjön, és jól is nézzen ki?
Ha vízszintesre csinálom, akkor a kapu szép szabályos lesz, de alatta a rés (ha egyik oldalon kb 5cm-el kezdem), a túloldalon már 12 cm, ami elég soknak tűnik.
Ha trapéz alakúra csinálom, furán néz ki.
Hogy szokták ezt megoldani??

Köszönöm: Upi

Teaway Creative Commons License 2020.01.18 0 0 3540

Ja, most jut eszembe: nekem nem volt hely (és most sincs) az úszókapuhoz, 4m a kapu hossza 3,60m az átjárhatóság és ugyanennyit tud gurulni is, utána már a szomszéd van:)

Előzmény: cinyoka (3539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!