Keresés

Részletes keresés

oguL Creative Commons License 2009.06.22 0 0 3070
Kedves Kherion!
A következő kérdésben kérném a tanácsát:
37 hetes terhes vagyok. Ezeket mérte az uh: BPD: 8.93, OFD: 11.2, HC:31.45, AC: 29.84, FL: 7.
A feje a babának 34 hetesnek felel meg, ha jól tudom. Lehet ezekből az adatokból valami rosszat feltételezni? A korábbi vizsgálatok nem mutattak ki problémát.
Okozhat valami gondot, hogy kisebb a baba feje?
Előre is köszönöm a segítségét!
üdvötlettel, Judit
timivin Creative Commons License 2009.06.12 0 0 3069

Kedves Kherion!

Tegnapi napon uh vizsgálaton voltam, mert pozitív lett a terhességi tesztem. Nagyon korai még a terhesség 4+2, de előzőleg volt egy missed ab-om, ezért mentem ilyen hamar. A terhesség még nem látszott az uh-n, de 13,6 mm-es megvastagodott nyh. volt látható. Kicsit megijesztett a doktor, mert azt látta hogy az egyik kürt tágultabb, és azt mondta hogy ez méhen kívüli terhességnél gyakori, de lehet hogy nem lesz semmi probléma ezzel. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nagyon szeretnénk ezt a babát -mint az előzőt is-. Szeretném megtudni, hogy valóban csak rosszat jelent(het)-e ez a tágult kürt, vagy lehet más okból is, mint a méhen kívüli terhesség? A doktor elég bizakodőnak tünt, kaptam progeszteron pótlást, de mégis aggódok. Egyenlőre nincs semmi panaszom, szinte az általános terhességi tünetek sem. Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel. Vincze Tímea

abominog Creative Commons License 2009.06.05 0 0 3068
Kedves Kheiron!
Kérdéseim a következőek:
36 hetes terhes vagyok. Ezeket mérte az uh: BPD: 95, OFD: 112, THT: 100, AP: 99, FL: 73.
Mekkora magzatra lehet ebből tippelni? Esetleg lehet, h picit idősebb, mint 36 hetes?

Előre is köszönöm.
ab.
Vavis Creative Commons License 2009.06.03 0 0 3067
Kedves Kheiron! 6+4 hetesen csináltak UH-ot. Élő embryo CRL: 5 mm. De odaírták a vérégre "B.o.ov-ban 17mm-es echómentes képlet. Douglasban 15 mm-es folyadék. Mit jelent? Válszát előre is köszönöm.
kozsu24 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 3066

Kedves Kheiron!

Ide is felteszem a kérdésem, bizonyára elkerülte a figyelmedet egy korábbi kérdésem.

Szóval a terhességem azonnal összejött, feb. 17-én volt az utolsó vérzésem, 22-én próbálkoztunk először a férjemmel. A vérzéstől számított 12 hét 6. napon a szonográfus azt mondta  12 hetes uh-n, hogy 13 hét 6 napos a baba, 58 mm az ülőmagassága és 2,2mm a tarkóredő és mindkét vesében 2,7 mm-es pyelontágulat. Rá 3 napra elmentem kombinált teszthez szükséges vérvételre,ahol azt mondták, hogy biztos elnézték a korát, mert az 58 mm egy 12 hét 1 napos babának felel meg. Mivel nem bíztam ebben az eredményben, aznap a magzati diagnosztikai központban az uh az alábbiakat mutatta, tehát 3 nappal később : Ülőmagasság: 90 mm, tarkóredő 2,7 mm, pyelontágulat egyik: 1,8mm, másik 2, 7mm. És ez a gyerek szerintük már 14 hét 5 napos, és nem tudják most már megcsinálni a kombinált tesztet, mert kifutottam a z időből, és milyen jó, hogy elmentem hozzájuk UH-ra, mert egy hibás eredményt hozott volna ki a vérvétel.

Kedves Kheiron, hogy lehetséges ez, hogy ekkora  a baba, mikor tudjuk hogy feb. 17-előtt nem jöhetett össze, mikor coli baktérium ellen kezeltek, és nem éltünk nemi életet, feb. 16-án kaptam meg a leletet, hogy negatív a kenetem. Lehetséges, hogy a rövid 23 -24 napos ciklusaim miatt gyorsabban növekszik a gyerek?

Mi a véleményed a mért értékekről?

Holnap megyek afp-re, az utolsó uh szerint holnap leszek 16 hetes 4 vagy 6 napos...

Köszönöm válaszod

 

kheiron Creative Commons License 2009.05.31 0 0 3065
Kedves Ariaden, nem szabad, hogy a számok mítizálásának hibájába essetek.

Az 1-2 hét egyszerűen csak belefér, nem is a mérési hibába, hanem effektíve a fejlődésbe. Néhány gép nem csak azt írja ki, hogy "X mm, 27w3d", hanem azt, hogy "X mm, 27w3d, +- 15d", azaz egy mért értékhez ténylegesen 4 hetes korkülönbség tartozhat egészséges magzatok esetében.

Ha gondolod, persze nézesd meg, de én pusztán az általad írtak alapján nem hiszem, hogy nagy gond lenne.
Előzmény: Ariaden (3063)
kheiron Creative Commons License 2009.05.30 0 0 3064
A mért értékek megfelelőnek tűnnek, a méhszájat érintő lepényről meg tudni kellene, hogy mennyire érinti - ha csak egy kicsit, akkor nagy eséllyel a fejlődés során el fog onnan "húzódni", és nem okoz problémát a szülésnél. Ha teljesen fedi a méhszájat, akkor placenta previáról beszélünk, ha ez megmarad, akkor csak császármetszéssel lehet világra hozni a gyereket.
Előzmény: kismama23 (3058)
Ariaden Creative Commons License 2009.05.30 0 0 3063
Kedves Kheiron!

Szerdán voltam ultrahangon (27+2), ahol is az orvosom a kisbabám fejméretét a korának megfelelőnek mérte, a combcsontját egy héttel hosszabbnak, míg a haskörfogatát 2 héttel kisebbnek, 25 hetesnek. Azt mondta ez lehet később probléma lesz, így fehérjedús és vitamindús táplálkozást, hízást és extra vitaminokat, magnéziumot és vasat, folsavat írt elő, majd 3 hét múlva újabb ultrahangot, flowmetriával. Azt mondta, ha ez az arány így marad infúziókúra néz ki a kórházban. Természetesen mondanom sem kell, pokolian megijedtem, ez tényleg ennyire vészes? Nem lehet, hogy csak az adott pillanatban épp kisebb volt a pocakkörfogat? Persze a kúrát nyomom ezerrel, de mit javasolsz, érdemes lenne egy 4D-t felkeresnünk leellenőrizni ezeket?
kismama23 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3062
Szia Kheiron, nemrég tettem fel egy kérdést megtennéd hogy válaszolsz rá?
kozsu24 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3061

Kedves Kheiron!

Azt hittem, hogy bezárt a fórum, ezért küldtem egy levelet az e-mailjére.

Megköszönném, ha válaszolna ide vagy e-mailen.

Konczné Zsuzsa

kheiron Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3060
Nem zárt be, csak elkerülte a figyelmemet az eggyel korábbi bejegyzés....
Előzmény: kozsu24 (3059)
kozsu24 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3059

Sziasztok!

Nem tudjátok mi lett Kheiron-nal? Bezárt ez a topik?

Köszi

kismama23 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 3058
Kedves Kheiron!
Pénteken voltam 12 heti ultrahangon. Kérdésem a következő, a mért adatok megfelelnek az adott terhességi kornak(12+6)?
BPD:19mm
AC:66mm
FL:9mm
NL:2 mm
És még lenne egy kérdésem a méhlepény a mellső falon tapad érinti a méhszájat, ez nagy baj?
Milyen következményekkel járhat?
Előre is köszönöm a választ.
Rana75 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 3057
Most írtam neked a másikra! :)))))))))
Előzmény: Rókakölyök (3055)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 3056
Köszi. Már mástól is hallottam ezt, gondolom akkor tényleg így van!! :)))))
Előzmény: Allia (3054)
Rókakölyök Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3055

Szia Rana,

Na csak megtaláljuk egymást, most meg én írtam neked a másik topic-on..., de most visszanéztem ide is:)

Előzmény: Rana75 (3050)
Allia Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3054
Rana, a fél órás "vizsgálatból" is kb. 5 perc a szakmai rész, a többi a mozizás anyuka megnyugtatására, és alapos elmagyarázásra, hogy "tetszik látni, ez itt a kezecskéje vagy most ásított vagy ez itt a combikája, megmérjük..." 3 gyerekem van, voltam már párszor uh-n. A kórházi 3 perces futószalag szakmai szempontból szinte ugyanannyit ér, a diagnózist nem a sok dimenziós látvány képekről hozzák meg, hanem ugyanúgy a kétdimenziós, fekete-fehér vetületek alapján.
Előzmény: Rana75 (3051)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3053
Biztos az a gond, hogy nem mutatkoztál be...... ;))))

És nem tudja véletlenül vki, hogy mi az a T-jel??
Előzmény: milegyekmána (3049)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3052
Na persze, de ugye az Istenhegyi is fizetős.....
Előzmény: Törölt nick (3048)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3051
Tekibebi, Milegyek!

Igen, nekem is most mondta vki, hogy a 12. héttől már nem nagyon mérnek CRL-t. Ennek ellenére sokaknál látom, hogy mégis. Fura, hogy nem egységes ez a dolog. :S Mindenesetre én is gondoltam rá, hogy a jövőhéten elmegyek valami fizetős helyre, ott legalább alaposa(bba)n megnézik a babákat, meg talán mérnek tarkóredőt, CRL-t ja és orrcsontot (!) is, ha kérem. Meg ott nem 3 perc alatt zavarják le a dolgot, hanem fél óra alatt.
Előzmény: milegyekmána (3047)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3050
Rókakölyök!
Pont most írtam neked a medlombosra, most látom, hogy napra pontosan együtt haladunk!!! Én is gratula neked!!! :))))))
Előzmény: Rókakölyök (3045)
milegyekmána Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3049

Nem értem , miért fontos, hogy " ez az első hozzászólásod".

Az, hogy valahol a terhesség 12. hetében mérnek CRL-t és BPD-t is, nem mond ellent annak, amit írtam, hogy a 12. hét tájékán váltja fel a CRL- mérést a BPD mérése...Ha a kettőt valahol egyszerre mérik, az még nem alap arra, hogy Rana-t ijesztgesse valaki azzal, hogy ha nincs CRL a leleten, akkor az FL értéke sem jó.. Mi köze lenne ennek egymáshoz egyébként? A CRL a terh. előrehaladtával kevésbé informatív, mint a BPD, ezésrt is váltják fel egymást, az, hogy neked egy leleten mindkettő szerepel, az nem jelenti azt, hogy ebben az időben a BPD mérés CRL nélkül hibás gyakorlat lenne..

 

Bocs Kheiron a magándumáért.

Előzmény: Törölt nick (3048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3048
Ez az első hozzászólásod.

Az Istenhegyi úton minkét terhességemnél a 12 ill. 13. héten leletezték a CRL-t a BPD és a FL-t.
Előzmény: milegyekmána (3047)
milegyekmána Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3047

Azért nincs CRL adat az uh leleten, mert BPD-t mértek...Nagyjából a 12. héten van az ideje a crl mérés elhagyásának...

Előzmény: Törölt nick (3046)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3046
Szia!!

21 hetes kismama vagyok. Mi az, h nincs CRL adat az UH leleten? Én ezek után, nem hinném, h a combcsont mérete helyes a leleten...azonnal elmennék egy másik helyre.
Előzmény: Rana75 (3042)
Rókakölyök Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3045

Szia Rana,

Nagyon helyesek a babák! Azt hiszem mi még írtunk néha egymásnak régen a másik topic-ban ezért gondoltam, hogy írok.

Én is ma megyek 12-dik heti ultrahangra, egy babó van, szintén lombik. Eddig nem izgultam, most már kezdődik a para. Este 18:00-ig lerágom a 12 körmömet.

Gratulálok még egyszer! És minden Kismaminak Üdvözletem!!!

Előzmény: Rana75 (3044)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3044
baba
baba megint
Rana75 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3043
Nem tudom, a képeket miért nem csatolta. Csatolom még egyszer.

Előzmény: Rana75 (3042)
Rana75 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3042
Kedves Kheiron!

Ma vagyok 12+0 ikerterhes (lombikbabák). Mai, 12. heti genetekiai UH lelet szerint a babákkal minden rendben, mindkét babánál normális nyaki redő (de azt nem írták rá a papírra, hogy mennyi. Vajon miért??????? ). T-jel látható (mi az??). A CRL-t se mérték, ezt sem értem, hogy miért.
Mindkét lepény a mellső falon, jó helyen tapad, a számítottnak megfelelő (11+6) terhességi kor. Mindkét magzat I. fejvégű fekvésben látható.
A baba: BPD: 19 mm Thorax AP: 18*19 mm femur: 6 mm
B baba: BPD: 20 mm Thorax AP: 19*19 mm femur: 6 mm

Nagyjából mindent lecsekkoltam a neten hogy micsoda, viszont a femurról ezt találtam: "További lényeges paraméter a magzat combcsontjának (pontosabban diafízisének = FL) meghatározása: erről elegendő annyit tudni, hogy nagyjából a bpd érték kétharmada. Kórosan rövid volta csontképződési zavarral járó fejlődési rendellenességeket jelez." Máshol is megnéztem az adatokat, és mindenütt a femur minimum fele a BPD-nek. Nálunk pedig mindkét babánál a femur csak a BPD 1/3-a!!!!!!! Akkor baj van??? Miért nem mondták ott, ha gond van? Kérlek válaszolj amint tudsz, mert azóta azon agyalok, hogy betegek a babák. :(((((( Itt van két kép, hátha te látsz rajtuk valami hasznosat:
Mariann 1980 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 3041
Kedves Kheiron!
Abban szeretném a segítséged kérni,hogy több a magzatvizem.Terhelő előzmény miatt genetikára járok(előző terhességnél Dandy-Walker syndr.a kisfiam 32 hétre született,1 hónapig élt)
Most 23 hetes vagyok a babát egészségesnek látják,de aggaszt a víz mennyisége,mert az előző terhességnél is ez volt az első jel.
A szonográfus szerint, így diktálta-"eggyel több a magzatvíz".A papírra az került,hogy a mvíz.az átlagosnál több.Tudtommal az 1-gyel több az a "valamivel több".
Mennyi lehet a víz mennyisége a normálhoz képest és mennyire kell tartanom az idő előtti burokrepedéstől?
Tudom,hogy a mérése szubjektív....Még cukor terhelésen nem voltam!
Előre is köszönöm válaszod!
Mariann

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!