Keresés

Részletes keresés

-River Island- Creative Commons License 2006.01.16 0 0 36

A kampanyol helyett hasznalj egy rokon ertelmu kifejezest, ha ennyire zavar, ne problemazz ezen.

Nekem csak az ossznepi tamadas tunt fel, es felvetodott bennem, hogy talan mas is lehet a hatterben. Az a fura, hogy elso ranezesre ez a Bazska vagy ki pont az a korosztaly, aki a Nepsport-os, Nemzeti Sport-os TP cikkein es a regi Knezys NBA-dontos kozvetiteseken nott fel, most meg tarsaival egyutt az nba1 foruman es ki tudja meg hol agalnak ellene.

Ez meg egy kesz vicc:

 

"12. Megosztva kellett volna kapniuk a ROY-t.

Valóság: aki csak egy összefoglalót is látott, amelyben szerepelt a két játékos, annak napnál világosabb volt, hogy melyikük a jobb."

 

En inkabb ot javaslom a szekbe Bazska helyett.

 

 

Előzmény: Doktor Toka (28)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 35
nos, igen, MA tényleg jól dobott Rose.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 34
váháhá, mjalen Rose, aki egyenletesen, megbízhatóan dobál, váháháááá


tcs, ahogy gondolod, ez a topik erről szól, most meg már lehalkítva nézem...;-)
tcs19 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 33

Én jókat röhögök az arc beszólásain. Részemről tökéletesen mindegy pl, hogy egy akármilyen játékos akart-e, vagy sem eligazolni...; vagy hogy az adott edző tényleg olyan-e...stb. Ki nem szarja le?

Lehet, hogy sok tévedése van, de számomra ezek apró, szubjektív hibák, összességében tök poén, ahogy közvetít.

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 32
egyébként él még az nba@sport1tv.hu, ahova direkt lehet írni az nba témájú méleket?

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31
most kezdődött a Tor-NYK, megkezdem a fikázást:

faxom, ha TP meg méhes nem tud portugálul, akkor ne kaffogjanak, hogy az amik nem tudnak. ARAUZSO, nem pedig Uho.. faxom. vagy leginkább Arauzsu. buzik. ezek mind. És az announcer sem Araudzsonak mondta, hanem olyan ami akcentussak Zso-nak. és Robinson kosarát támadó, nem pedig "nem tudom, talán lépéshiba" miatt nem adták meg. És igenis jól látszott, hogy támadót mutat az alapvonali ref.

faxom. picit fáradt vok, hamar idegesedek...
atapapa Creative Commons License 2006.01.13 0 0 30

imádom, amikor az érvek kreálóit támadják ahelyett, hogy az érveket cáfolnák.

Előzmény: -River Island- (27)
Ciani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 29
Én nem vagyok nba1.hu látogató :) és számomra teljesen mindegy is, hogy ki van abban a székben, a lényeg a tartalom. TP is jó lenne, ha jó lenne :) De amíg olyan dolgokat mond, aminek ellenkezőjéről fél perc alatt meg lehet győződni két kattintással (amit neki kéne megtenni adás előtt), addig virágozni fog a topic (amúgy nekem ezzel a mindenkinél okosabb megmondóember stílusával nincs bajom, szerintem poén).
Előzmény: -River Island- (27)
Doktor Toka Creative Commons License 2006.01.13 0 0 28

:D

 

Te a PoliDiliből jöttél? TP-t régóta utáljuk. Amúgy az indexfórumnak semmi köze az nba1.hu-hoz. Amúgy meg Bazska jobban kommentál, mint TP, aki sokszor mond hülyeséget.

 

Már régebben is kritizáltuk TP-t, úgyhogy ennek semmi köze hozzá.

 

Kampányol? Te miről beszélsz? Ez itt sport, nem politika. Itt senki sem kampányol semmiért. (Max én, azért, hogy Kevin McHale-t rúgják ki a Minnesota VP of Basketball Operations székéből.)

 

Megjegyzem, ha TP holnaptól átmenne a Sport Klubra Euroleague-t kommentálni és emiatt nem jutna már ideje a Sport Tv-n, valszeg nem hiányozna.

Előzmény: -River Island- (27)
-River Island- Creative Commons License 2006.01.13 0 0 27

"Miért ő ül ott? "

Nem azért indult el ez az össznépi támadás, mert az nba1.hu szerkesztőjének megtetszett a sport tv-s légkör és az oldal látogatóival együtt azért kampányol, hogy ő vagy oldalszárnyai kerüljenek képernyőre?

Csak kérdezem.

Ettől függetlenül persze beszélhet hülyeségeket TP...

IVan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 26

Nem lehet olyan marha a sport tv, hogy nem vágja ki. Alkalmazzanak helyette egy mesemondót. Végülis ő is az, meséket mondd, amiknek szereplői az NBA játékosok.

Túl megy már minden határon. Egyszerűen nevetséges. Hogy merészel csak úgy hasból összehordani hetet-havat?

 

Szóval hibázhat egy szakkommentátor, de amit TP művel, az tényleg elképesztő.

 

Ugyan az összes sportkommentátort szidják, szinte mindegyiknek van itt is topicja, de TP vmi egészen különleges.

 

(Bár Zombori se gyenge, de ő válogatott focista volt, tehát legalább van köze a focihoz.)

Előzmény: Törölt nick (22)
Rukawa Creative Commons License 2006.01.12 0 0 25
én megnézzem majd, ha nem unom el közben magamat :)
Yaoal kapcsolatos cumókat nem fogja jobban vágni mint én :)
Előzmény: Doktor Toka (24)
Doktor Toka Creative Commons License 2006.01.12 0 0 24
Na kíváncsi vagyok, hogy mit adott elő a HOU-SAC meccsen. Bár nem sok időm lesz ma megnézni, de belekukkantok. Az a baj vele, hogy első blikkre is sok hülyeséget mond, nemcsak akkor, amikor utána néz az ember.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.12 0 0 23
na igen, végül is lehetett az a taktika, hogy "veszíccsé"...;-)
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.12 0 0 22
szorri, de ott nem Robinson papát vágták be, hanem a "kis" Nate-et.

Más. TP állította, h Bob Hill rakta össze Popovichnak a később oly sikeres Spurst, merthogy "mivel nem egy nappal a draft előtt dől el, kit választ egy csapat, tuéajdonképpen ő draftolta Duncant, Pop tőle örökölte a taktikát"

na ez úgy faszság ahogy van, 96-97-ben Robinson játszott 6 meccset dec 10-23 között, akkor eltörte a lábát (akkor lett 6-18 a mérleg), de már a szezon elején is sérült volt háttal, és a SAS zuhaórepülésbe kezdett, és 20-62-vel zárt. Bob Hill 3-15-nél távozott, jött Pop. szal TD draftolásához vajmi kevés köze volt. Vagy ő intézte, hogy harmadik legrosszabbikként végezzenek, majd nyerjék a lotteryt, meg minden... na persze...


meg azzal folytatta, hogy volt egy Jack Haley a SASban, aki játszott CHI-ban Jordannel meg Magic-kel LAL-ban, "imponáló 216-os fehér srác, százhúsz kiló" stb, hát Magic-kel tuti nem játszott együtt a LAL-ban.Ja, és 208 magas volt.

De mindezt azért full magabiztosan előadva elsőre hihetőnek tűnik.
Ja, és én is csak azért tudom, mert UTÁNANÉZTEM. nem pedig vakítok.
Előzmény: air (20)
atapapa Creative Commons License 2006.01.11 0 0 21

Néha én is érzem a túl nagy bölcsességet:-)

Ez esetben viszont nem biztos, hogy előre látta a bevágást (már csak azért sem, mert a meccset éjjel nem nyomta a TV, pár órával a közvetítés előtt játszották le).

Ha valamit el lehet mondani Nate Robinsonról, az az, hogy a srác amerikai focizott (még az egyetemen is a focicsapatban nyomta, másodévesen döntött végleg a kosár mellett).

A másik érdekesség vele kapcsolatban, az hogy talán a legjobban ő emelkedik jelenleg az NBA-ben: 44 inchet (viszonyításképpen: a zsákolóbajnok Josh Smith is legfeljebb 40 inchre képes...)

Előzmény: air (20)
air Creative Commons License 2006.01.11 0 0 20

Már hallottam olyan véleményeket, hogy TP megnézi az eredeti meccset, aztán amikor kommentálja az ismétlést, meglepően jó jóslatai vannak.... :))))))))

 

Itt van pl a Nate Robinson papa. Nekem szimpatikusabb lett volna, ha akkor amikor az amerikai kollegák bevágják a papa futásait, ott mesél valamit róla. /Igazából az tetszik amikor a kommentátorok felkészültek, és jólértesültek./ Az már szerintem kicsit gáz ha tudom, hogy bevágják a cuccot, előtte jólértesülten teszek egy megjegyzést.

Ismétlem nem baj ha az a módszer, hogy a kommentátor felkészül, de a tudást lehet szimpatikusan előadni, és lehet villogni vele. A villogással sincs semmi baj, csak ha kiderül, hogy nincs mögötte semmi az gáz egy kicsit. Olyan ez mint amikor az a srác aki nem fér be a csapatba villog a suliban azok előtt akik még nála is bénábbak. Háááát nem is tudom....

Doktor Toka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 19

Itt megteheted azt is. Legalább lesz miről vitatkozni.

 

De azért annyit mondanék, hogy aki szidja/dicséri TP-t, az legalább annyit tegyen meg, hogy minimum egy meccset megnéz, ahol ő kommentál. Lécci.

Előzmény: Rukawa (18)
Rukawa Creative Commons License 2006.01.09 0 0 18
Kéne alakítani egy Tpeti fan clubot.
Rukawa Creative Commons License 2006.01.09 0 0 17
Ennyi szubjektívitást csak megengedhetek magamnak :)
Előzmény: Doktor Toka (16)
Doktor Toka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 16
Te Anthony-fan vagy. Pedig LBJ tényleg jobb. :)))
Előzmény: Rukawa (11)
rosencrantzhu Creative Commons License 2006.01.09 0 0 15
Az jutott eszembe, hogy szólni kellene már Nash-nek, hogy ne dobjon annyi kosarat, mert TP-t megzavarja, hogy a két szám közel van egymáshoz, így nem tud dönteni. Ha csak 8 ponton dobna meccsenként a lá Kidd, akkor mindjárt látszódna a 13 asszisztja, és így egyértelmű lenne számára a helyzet. :)
Előzmény: GDávid (8)
Sign Creative Commons License 2006.01.09 0 0 14

Ez már csak így van...

 Az ismert emberek (márpedig TP) véleményére jobban kiváncsiak a tömegek, mint a senkiházi, ismeretlen NBA-tudorokra. Ez a fociban is így van, különben nem Nyilasi Tibi mondaná a pofámba 3 méterről, hogy "a meccsen hatalmas küzdelem várható"! :)

Jay-X Creative Commons License 2006.01.09 0 0 13
leóvodázta a teljes Philly kezdőt :D
lightningman Creative Commons License 2006.01.09 0 0 12
a 6 gólpassz se számít semmit. attól még önzőzhet valaki.
Előzmény: Rukawa (11)
Rukawa Creative Commons License 2006.01.09 0 0 11
szvsz 12es pont igazán szubjektív...egyetértek ebben én TPvel
Előzmény: GDávid (8)
Doktor Toka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10
Hát ez jobb topikindító volt, mint az enyém.
Előzmény: GDávid (8)
Ciani Creative Commons License 2006.01.09 0 0 9
A 9-es pontban a kommentbe is bele lehet kötni :) Joe Johnson tényleg nagyon pipa volt a vezetőségre, mert nem ültek le vele tárgyalni egész szezonban, aztán az FA időszak elején is csak annyit mondtak neki, hogy menj ki a piacra és hozd ide a legjobb ajánlatot. És bár a GM tényleg azt mondta, hogy minden ajánlatot tartani akart és csak azért nem tették, mert JJ kifejezetten ezt kérte, az előzmények alapján ez korántsem biztos, hogy igaz (JJ pl biztos benne, hogy valójában nem akarták tartani, ezért nem tárgyaltak vele korábban).

TP régebben nem tűnt ennyire tájékozatlannak, persze, lehet, hogy csak azért, mert akkor én sem voltam az :)
Előzmény: GDávid (8)
GDávid Creative Commons License 2006.01.09 0 0 8

Szvesnyikov (remélem nem gond, hogy beteszem) topicindító hozzászólása az nba1.hu hasonló fórumában:

 

"

Évek óta tűnődöm, hogy vajon milyen múlt-, jelen- vagy jövőbeli érdem tartja Török Pétert a Sport1 szakkommentátori székében és ez a kérdés TP idei produkciója után még erőteljesebben felvetődik.

A teljesség igénye nélkül néhány az idei bőséges TP-bakitermésből:

1. Nowitzki nélkül ma már nem lehet döntést hozni a Dallasnál, Johnson edző mindenről megkérdezi.

Valóság: Nowitzki az egyik legcsendesebb és legvisszafogottabb NBA-sztár. Avery Johnson az egyik legharsányabb és legszangvinikusabb edző. Ebből következően talán egyetlen más sztár-edző játékospárnál sem olyan kicsi az esélye annak, hogy a sztár beleszól az edző dolgába, mint éppen a Nowitzki-Johnson páros esetében.

2. Nowitzki most nyáron megtanult turnaround-jumpert dobni.

Valóság: Nowitzki hosszú-hosszú évek óta ipari mennyiségű turnaround-jumpert dob.

3. Turnaround-jumper = Reggie Miller-féle dobás

Valóság: a T-jumper már jóval Reggie Miller előtt megjelent a ligában Larry Birdtől kezdve több tucatnyi sztár és rengeteg játékos alkalmazta. Speciel Reggie Miller, mint minden idők (egyik) legkiválóbb spot-up shootere, meglehetősen keveset.

4. Del Harris a nap 24 órájában kosárlabdával foglalkozik és csak arról tud beszélni.

Valóság: ezt semmi nem támasztja alá azon kívül, hogy TP minden második edzőre szívesen elmondja a "ha találkozik vele, behívja az irodájába és elkezdenek rajzolgatni" és a "körtecenter meg alapvonali center találkozik vicc" humoros beszólásokat. És bár ezek valóban jópofák, az edzői karakterek sajnálatos módon nem TP anekdotamesélési kedvéből származtathatók.

5. Nashnek most már el kéne döntenie, hogy passzoló vagy dobó irányító akar lenni, mert ez így nem megy.

Valóság: már régen eldöntötte, igaz, erről elfelejtette értesíteni TP-t. "Döntésének" értelmében tavaly több mint 11 gólpasszt adottt meccsenként és ő lett az MVP. Sőt, Nash a ligába kerülése óta 1st-pass irányítónak számít, persze minden apró információt nyilván nem tarthat észben az egyszeri szakkomentátor.

6. Nash a DAL ellen túl sokat dob és már ez 1. félidőben nem megy neki a dobás.

Valóság: Nash a Dallas ellen azért dob "túl sokat", mert Avery Johnson már a tavalyi play-offban rájött, hogy ha hagyja Nasht passzolni, akkor simán kikapnak. Így aztán folyamatosan zárták a passzsávokat, és így fordulhatott elő, hogy volt olyan meccs, mikor Nash 40-nél többet dobott, mégis kikaptak.

Nash egyébként az 1. félidőben 5/12 volt mezőnyből.

7. Nash azért pihen sokat, mert D'Antoni is látja, hogy nem megy neki.

Valóság: Nash a szezon kezdete óta minden meccsen pontosan annyit és úgy pihent, mint a Dallas ellen. Úgy kívánják őt kímélni, hogy az 1.-2. és a 3.-4. negyed fordulóján is hosszú, 6 perc körüli pihenőt kap.

8. Meglepő, hogy Kurt Thomas betalált középtávolról.

Valóság: ez csak TP-nek meglepő, egyébként Thomas az NBA egyik legbiztosabb kezű középtávoli dobójának számít.

9. Joe Johnson felháborodva és meglepődve vette tudomásul, hogy elcserélték Atlantába.

Valóság: ő kérte, hogy a Suns mindenképpen engedje el Atlantába, pedig a tulaj meg akarta adni neki azt a pénzt, amit a Hawks ajánlott.

10. Josh Smithről mint nagy atlétáról Rick Fox jut eszébe, meg Horry (immár századszor), meg hogy ők mekkora atléták voltak és ezért tudták levédekezni a Lakers elleni lerohanásokat.

Valóság: Josh Smithről mint atlétáról Rick Foxra asszociálni olyan, mint azt mondani, hogy Shaq olyan elegánsan dob büntetőt, mint Ray Allen triplát.

11. LBJ és Melo versenyfutása az újoncszezonban addig fajult, hogy mindketten elkezdtek önzőzni.

Valóság: újonszezonjában LBJ 6 gólpasszt adott meccsenként.

12. Megosztva kellett volna kapniuk a ROY-t.

Valóság: aki csak egy összefoglalót is látott, amelyben szerepelt a két játékos, annak napnál világosabb volt, hogy melyikük a jobb.

13. A Big3 Milwaukee-ban orránál fogva vezette Karlt.

Valóság: igen, csakúgy mint Michael Jordan Phil Jacksont.

14. Rasheed Wallace-t szerződtette az Atlanta, aztán meg a Detroit.

Valóság: Wallace sem az ATL, sem a DET nem szerződtette, mindkét csapathoz cserélték.

15. A Sheed-tranzakciókon mindenki nagyon fel volt háborodva.

Valóság: senki sem volt felháborodva, tekintve, hogy a játékoscsere viszonylag elfogadott az NBA-ben. Egyedül Rod Thorn pampogott valamit, hogy az ATL miért segíti a DET-t, de erre mindenki azt gondolhatta ala Antall József: "Tetszettek volna tradelni érte...."

16. McDyessnek ugyanaz a sérülése volt (patella tendinitis), mint Amarénak.

Valóság: Amarénak hajszálrepedéses törése volt, és McDyessnek is csak DEN-ben volt patellája, a legutóbbi NY-i sérülésénél megroppant a térdkalácsa és egy pici darab letört belőle.

Több példát azért nem írok, mert egyrészt mindjárt el kell indulnom Boldogkőváraljára, másrészt a Wallace-sztori után a DET-SAS 2. félidejét lehalkítva hallgattam, csak a stúdióbeszélgetésre adtam újra vissza a hangot, továbbá a NYK-SAS-t nem láttam.

Az már évek óta nyilvánvaló, hogy a vájtfülűbb NBA szurkolók TP-t csak adrenalinnövelési célzattal hallgatják, de most Balázs szereplése kapcsán (is) még egy TP alaptulajdonság nyilvánvalóvá vált.

TP úgy beszél az NBA-ról, mintha ő valamiféle supervisora lenne a ligának. Meglehetősen unott és lekezelő, ezt az orránál fogva vezették, az nem tudja leütni a labdát, a kisgyerek (Parker) ne menjen be a palánknál.

Kisgyerek? Orránál fogva? Nem tud ezt meg azt?

A szakkomentátor nem azért ül ott, hogy valamiféle pikírt mindenhatóként tekintsen a ligára, hanem azért, hogy érdekes és hozzáértő észrevételekkel tegye élvezhetővé és tárgyszerűbbé a közvetítést.

Az már régóta világos, hogy TP valamikor a 90-es évek közepén elvesztette a fonalat az NBA-ben (amely fonalat akkor is csak azért tartott a kezében, mert akkor még senki nem láthatott meccseket (de még csak nem is nagyon olvashatott róluk), így aztán a színes stílusában azt írt, amit akart), de ha már lelkesedni sem tud és az NBA-t sem igazán szereti, akkor miért ül ott?

Miért ő ül ott? "

-thewy- Creative Commons License 2006.01.09 0 0 7
TP-nek igazi parasztvakító szövege van, engem (nem értek a kosárlabdához, csak néha jó nézni :) ) simán átvert, ittam minden szavát. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!