Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2019.12.15 0 0 535

" Boldogkői Zsolt akadémikus és nagyon sok kutató szerint mindenki zombi."

 

Tehát ők is zombik, csak ők életjáradékot kapnak érte. Ügyesek!

Előzmény: MemetikaTan (532)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.15 0 0 534

Ugyan az a mém-szöveg egy nagyobb képbe illesztve egy cirka hatszor nagyobb lájkolói oldalról indítva, tized annyit hatás.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (533)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.15 0 0 533

Sok szülő gyerekeit látva inkább azon kellene aggódni, hogy milyen gyerekeket hagyunk a bolygóra...

 

Sok gyerek szüleit látva felvetődik, hogy ez már egy-két generációval ezelőtt bekövetkezett. :(

Előzmény: MemetikaTan (527)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.15 0 0 532

Jelenleg a "ZOMBI" emberi üzemmód valóságosságát kutatom már.

 

Videó: A szabad elme illúziója | Boldogkői Zsolt 

 

Boldogkői Zsolt akadémikus és nagyon sok kutató szerint mindenki zombi.

Azaz csak memetikailag másoktól másolt / feltöltött aggyal és viselkedéssel 'létezik'

 

... jómagam ezt vitatom.

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.15 0 0 531

"A tudomány nem tökéletes. A kutatók néhanapján csalnak, hogy hatalomra és befolyásra tegyenek szert, hamis eredményeik évtizedekig fennmaradnak, miközben jövendő kutatók tucatjait vezetik félre. Hamis elméletek burjánzanak a tudományban éppúgy, mint a vallásban, és sokszor ugyanazon okból."

 

Suzan Blaskmore: A mém gépezet

jogértelmező Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 530

" Mém immunitásom van. "

 

Ez nálam is így van, és oly erős, hogy a köztudatba beépített memetika nevő eszmeáramlatot se követem, hanem azt híresztelem róla, hogy jóléttől becsavarodottak haszontalan időtöltése.

Előzmény: MemetikaTan (526)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 529

Persze ezt most csak kivételesen olvasod el, mert egyébként ki vagyok ikszelve :D :D

Előzmény: Fat old Sun (528)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.12.14 -1 0 528

Habár a legtöbb egyénnek vannak nárcisztikus személyiségvonásai, ennek túlzott mértékű megjelenése már kórosnak számít, ennek neve a nárcisztikus személyiségzavar. Jellemzője, hogy az egyén túlbecsüli képességeit, és túlzott mértékben igényli a csodálatot és elismerést.

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 527

Az egyik közösségi oldal statisztikai elemzései is alkalmasak lehetnek memetikai kutatásokra és folyamatok követésére és megértésére. Itt most egy klimakatasztrófa hiszti vakcina ellen-mém hatásossága figyelhető meg.

 

Egy cirka ötezer lájkolós oldalról lett indítva és nem lett fizetős és semmilyen más marketinggel alá-segítve. Magától terjedt és  ért el az adott kimutatás szerint több mint egymillió embert.

 

 

 

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.14 0 0 526

Néhány nagyon buta olvtárs hülyeségeket és valótlanságokat terjeszt rólam.

('Legokosabb ember a világon', 'mindenki más hülye', 'nárcisztikus személyiség' stb...)

Tudatosan és orv célok érdekében.

 

Tisztába rakom memetikailag és logikailag is:

 

Félművelt vagyok, de manapság már az is egy olyan magas tudásszint az össz emberi tudásban, amit nagyon keveseknek sikerül elérni. Másrészt a legtöbb ember egy agyzombi (Boldogkői Zsolt akadémikus elemzési szerint) . Nincs önálló akarata, egyénisége, gondolatai. Másokét másolja és csak mások által felszedett mémek vannak az tudatában. 

 

Egyetlenegy olyan tulajdonságomról tudok, ami jelentősen eltér a jelenleg ~7,5 milliárd körüli föld lakójától. ... de az nem okosság és nem is tudás. Hanem hibnábilitás. Azaz nem vagyok befolyásolható és hipnotizálható sem. Ergó nem hatnak rám mások mémjei. Mém immunitásom van.

 

Gyerek koromban köteles hegymászást (kötélen kapaszkodva vízszintes testhelyzetben falon felgyaloglást)  játszottam és olyan 1-1,3 m magasról, úgy hogy a lábam magasabban volt mint a fejem és a törzsem fejre estem (a kötél legördült felül a kiálló gerendavégről) és akkor betört a fejem,  de semmi különös. Vérzett, de nem fájt és rosszul sem voltam. Úgy is forrt össze. Ott nem is kerekded a koponyám a tarkóm felett hanem szép lapos.

 

Lehet örököltem az őseimtől genetikailag (anyám hasonló), de az is lehet, hogy csak ezen saját magam fejre ejtése miatt vagyok más.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.11 0 1 525

Egy hadsereg inváziójának ellen lehet állni, de az eszmék inváziójának lehetetlen.

 

Victor Hugo

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.08 0 0 524

Mérő valahol említett egy történetet valami katonáról, akinek a minisztériumi bürokraták által bikkfanyelven fogalmazott szövegeket kellett átnéznie és értelmeznie. Hol lehet megtalálni ezt a történetet? Ugyanis használt benne egy szót a kikupálódott százados jellemzésére, és most sehogy sem jut eszembe.

MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.28 0 0 523

Egyelőre ne zavarjon minket, hogy a mémek idegélettani alapjai ma még teljesen homályosak. Hasonló a helyzet ahhoz, mint amikor az 1950-es éveket megelőző évszázadban beszéltek a génekről. Akkor sem lehetett biztosan tudni, hogy ez az oly sokféle jelenséget kiválóan megmagyarázó fogalom létezik-e a valóságban, vagy csak egy tisztán elméleti konstrukció.

 

Mérő László

Előzmény: MemetikaTan (522)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.28 0 0 522

 

Memetika - idézetek - Citatum

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.28 0 0 521

Vannak erre közmondások is, hogy az utánzás majom szokás ....

de végül is a jó és hasznos dolgok utánzása racionális döntés.

... a butaságok utánzása ami a probléma ...

Előzmény: Éli-ás (520)
Éli-ás Creative Commons License 2019.11.28 0 0 520

Manapság már minden a mémekről szól :)

Előzmény: ErkölcsTan (519)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.23 0 0 519

Suzan Backmore magyarul megjelent könyve a Mémgépezet:

 

 

 

Előzmény: MemetikaTan (518)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.23 0 0 518

Megkaptam postán Suzan Balcmore-tól az általa dedikált nyereménykönyvemet.

 

hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 517

Hálózatósból a húros idegendszer aztán ebből fejlődött ki a láncdúc idegrendszer, és ennek a fődúcából az agy . Csak a virágállatoknak és a férgeknek nincs agyuk, az ízeltlábúaknak köztök a hangyáknak már van .

Előzmény: Törölt nick (516)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.21 0 0 516

De hát a hangyának nincs is agya. Mivel dúc ideg rendszere van.

 

Grant őrnagy (die hard 2) szavaival:

"Még a seggében is esze van." :D

Előzmény: pk1 (490)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.21 0 0 515

+ mémes ez is YouTube kulcs : Ohio zene version magyarul

Póbáljátok ki: ** zene version magyarul , ahol a ** helyébe bármit írhattok

aztán lineljétek be ide de csoportosan, a mémes zenék is mémi téma

Előzmény: hiper fizikus (514)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.11.19 0 0 514

megfigyelhető a mémek verzió képzése is:

itt van két mém verzió YouYube zenére-táncra

remélem örülni fogtok neki

 

20 versions of "Ievan Polkka" ;-D

 

https://www.youtube.com/results?search_query=Caramella+Girls+version

 

Mit szóltok hozzá ?

MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.14 0 0 513

Megfogóak.

Előzmény: Lan Dorr Dalai (512)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2019.11.14 0 1 512

Hali IGe.

 

Itt betekinthetsz a munkásságom egy részébe.

 

http://grafitrajzaim.blogspot.com/2012/09/blog-post_6201.html?m=0

 

 

Örültem a találkozásnak.

 

Jó utat.

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2019.11.09 0 0 511

Mérő László (matematikus,pszihológus,memetikus)

egyik cége több mint 10 éve

memetikai marketinggel foglalkozik és sikeresek.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 510

Vannak korlátolt emberek, akik bizonyos egyszerű feladatokat sem tudnak elvégezni. De még hozzákezdeni sem tudnak.

Esetleg azért, mert a szürkeállományuk már másfajta mémekkel van tele, és azok nem engedik be az új gondolatokat.

Előzmény: jogértelmező (509)
jogértelmező Creative Commons License 2019.11.08 0 0 509

A memetikát  - ha tudna megbízható prognózisokat állítani - a marketingesek imádnák.

Mert a memetika  felkapott dolgokkal/személyekkel/termékekkel - pl. szövegekkel, és más egyéb múlandó divatcikkekkel - mint pl. a memetikával foglalkozik.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 508
Előzmény: Helem (507)
Helem Creative Commons License 2019.11.08 0 1 507

Köszi. Jó a facebook. Belépnék abba a csoportba, ahol megvan az egész.

Előzmény: MemetikaTan (505)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 506

Amit felvetettél, azokat a területeket már elemezte a memetika.

Igen a mémeknek is van mutációik és fejlődésük és elhalásuk is.

Beleástam magamat és le is fárasztott rendesen. Fele ok, de a másik fele handabanda.

Neked is óvatosan ajánlom a mélyebb vizsgálódást, mert ott már nehéz elválasztani a tudományt az áltudománytól.

 

A memetika csak messziről tűnik egyszerűnek és szépnek.

Belülről sokkféle. Vannak szép és működő részei, de van "rohadt gyümölcs" is a "fán".

Előzmény: Helem (504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!