Keresés

Részletes keresés

jefkoT Creative Commons License 2009.10.26 0 0 14057
köszi
Előzmény: Caitlin (14056)
Caitlin Creative Commons License 2009.10.25 0 0 14056
mi is nezunk. szolok miket talalok.
Előzmény: jefkoT (14055)
jefkoT Creative Commons License 2009.10.25 0 0 14055
szegény Mirkó, tényleg nem volt túl jó ötlet a mozi.:(
Bazsa még nem volt moziban. És nem is lesz még sokáig.
viszont a héten volt az oviban bábszínház, és nagyon-nagyon élvezte. egyik ovónéni mellett ült, ő azt mondta, hogy nagyon komolyan figyelte. ebéd után megyek érte mindig, és akkor azt mondta, hogy titok (Boribon után szabadon), de mehetnénk-e bábszínházba máskor is. este meg elmesélte az apjának az egész kippkoppot. meg azt mondta, hogy nagyon kellett figyelnie, mert a bábszínházat egyszer játszották el, és nem tudja többször meghallgatni, mint otthon könyvből a mesét.:)
egyébként nálunk tvnézés nincs, dvd van, de korlátozva, bármekkora tiltakozás is van. tv-t Balcsin nézett kb 5x minimaxot, mert ott nincs dvd-lejátszó:). dehát gondolhatjátok Balcsin mennyit ül egy gyerek a tv előt.:)
így a helyzet adott, nézünk neki bábszínházat.
Előzmény: Caitlin (14053)
Karminca Creative Commons License 2009.10.25 0 0 14054

hát, gyereke válogatja. az enyém képes lenne annyit ülni a tévé (mese) előtt - ha hagynám. :-( de nem - gonoszanya max fél órát engedélyez (kb. 3 mesét) egyszerre...

a jégkorszak valahogy úgy csúszott be, hogy részleteket néztünk már itthon a régebbiekből, és imádja a "makkosmókust". aztán mikor nagymamánál (anyóséknál) volt nyaralni, volt egy nap rosszabb idő, amikor is elmentek együtt, és megnézték. és mivel Bence olyan típus, hogy élvezte, nem bántam meg. nagy élményként mesélt róla, mikor az egy hetes nyaralás után mentünk érte. erről is, meg a strandról is. :-)

ezen kívül "saját berkeinkben" még a Verdák volt meg egyszer egy itthoni "mozidélután" keretében. akkor persze közben szünetet tartottunk (vacsora, mellékes-ügyek), de mivel nagy autómán a gyermek, ezt is eléggé értékelte. azt azért tudatosítottuk benne - legalább is igyekeztünk -, hogy ez kivételes alkalom... nem is nyekereg érte, hogy "hosszúmesét" nézzünk. ellenben "sima" mesét nézni nagyon szeret(ne), abból állandóan van vita, hogy mikor-mennyit... (kicsit felháborít, hogy értelmes mesét gyakorlatilag igen nehéz találni manapság... de lehet, hogy csak én nem vagyok már eléggé gyerek...)

Caitlin Creative Commons License 2009.10.25 0 0 14053
igazan ott rontottam el, h belementem a moziba. meggyozodesem, h 6-7-8 eves koriag nincs szuksege a "mozi-elmenyre" egy gyereknek. de mivel nem egyedul voltunk en is konnyebben hajoltam az egyszerubb megoldas fele :( siman atsetaltunk volna a margt hidon sokkal nagyobb elmeny lett volna. cska a masik kiscsaj nem elvezte volna, csak mirko :(
egyebkent nem ertem mi visz ra embereket, h egy 3-4 eves gyereket leultessenek egy egesz estet mese ele.... tv-t sem nez annyit itthon sem a gyerek....
Almi602 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14052
én a jégkorszakra akartam elvinni Bét, de semmi nem lett belőle...
színház: itt a közelünkben (kb 15 perc séta) van egy színházféle ahol elég sok gyerekelőadás szokott lenni
Előzmény: Karminca (14051)
Karminca Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14051

sziasztok!

hát, mindenkinek jobbulást. itthon hasonló a helyzet- bár egyenlőre én tartom a frontot, fiúk göthösek (apja jobban)...

bocs, hogy nem reagáltam, kicsit sűrű volt a hét. a meló meg a helyettesítés okozta plusz lenne a legkevesebb, de a náthán kívül volt még temetés (távolabbi, de rokon), ma Érden voltunk Benceszülinapozni - holnap talán már pihi...

 

Cait, én is néztem már a moziműsort (gyerök nagymamájával megnézte a Jégkorszakot még a nyáron, azóta emlegeti a mozit), de semmi... Talán a Halász Judit koncertfilmet lehet megnézni velük (egy hete kezdték játszani, asszem Csiribiri a címe) - bár ha már Halász Judit, akkor valahol élőben...

Színházról nem tudok nyilatkozni - de el tudom képzelni...

 

30-31-es cipők?!?? szép méretek. :-) bár mi most kellett vegyünk új benti cipőt az oviba, mert a siesta szandit kinőtte - és bizony supergear-ből már a 28-as kell nálunk is... téli baki még nincs, majd meglássuk...

Caitlin Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14050
Tuti jobb lett volna. Elb@...tam, es tegnap volt a szinbaz. Raadasul bnom es lanya is jottek velunk. Szoval gyerekeknek B terv gyorsan. Menjunk moziba. Egyik ferj segitsegevel mom parkban kivalasztottuk a fel c filmet. Pixar. A film elotti otperces anim rovidfilm kiverte mirkonal a biztositekot. Elkezdodott a film. Elso tiz perc utan ki kellett jonnom a zokogo gyerekemmel. :( lufifeju, mangaszemu borzaszto figurak es elethu vihar. Valamint egy haz ami a levegobe emelkedik lufik segitsegevel, viharba kerul, lezuhan, kiesik belole a fohos....itt jottunk ki. Es ezt gyerekfilmnek titulaltak. Szinten az elejen mar meg is hal az egyik szereplo, kiderul, h nem leget soha gyerekuk,.... Az se latott meg gyereket aki ezt korhatarozta.... Elbaltaztam csomo penzt es egy szar elmenyen kivul mast nem kaptunk. Megneztem- nincs is igazan gyerekek valo mozimusor. Jegkorszak van pl meg hannah montana... :((
szinhaz sem sokkal jobb. Nagyon merges vagyok....
Előzmény: jefkoT (14049)
jefkoT Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14049
Akkor neked jobbulást!
(nálunk nekem nincs hangom, de a kölkök egész jól veszik a mutogatást, értik:))))
És ne lepődj meg, Bazsáé 30-as, a bundás téli, Bebéé nem is lehetne más, mint 31-es.

Cait, kár, hogy nem jöttetek a játszóra. Jó idő volt. Nekem muszáj mennem, Detti nélkülem sehová, semennyire. Legalább nem otthon rontottam a levegőt.:)

Előzmény: Almi602 (14048)
Almi602 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14048
köszi :) már kutya baja...sikeresen átadta nekem :S

nagypapától szülinapjára bélelt csizmát kertünk...ma elmentünk hogy megvegyük...31-es kell neki :O csak 30-ig volt, így jövőhétre hoznak nagyobbat
Előzmény: Caitlin (14047)
Caitlin Creative Commons License 2009.10.22 0 0 14047
jobbulast!
Előzmény: Almi602 (14046)
Almi602 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 14046
én igen, csak sok volt a meló :)
Bebe meg lóg az oviból, tegnap óta beteg, Hörghurut (nem tudom, hogy írják). Holnap amúgy sem lett volna ovi, így még megtoldottuk a mai nappal is. jövőhéten meg megy a másik oviba őszi szünetre (most ott lesz a közös ovi).
Előzmény: Caitlin (14045)
Caitlin Creative Commons License 2009.10.21 0 0 14045
jar meg erre vki?
vettem szombat delelotti padlas eloadasra jegyet magamnak es mirkonak. de ha zavargasok/hozongesek lesznek akkor nem fogunk tudni elmenni :( Erre ferjem hivta fel a figyelmemet, magamtol eszembe se jutott. es utalom, h eszembe kellett volna jutni. nem szeretem ezt az erzest.
ma borgyogyasznal voltunk szt. istvan krt-on (innen a jegy a vigszinhazba :)), elsetaltuk az idot, mas sotetben jottunk at budara a lanchidon. olyan szep volt a kivlagitott hid, var, halaszbastya, gresham.... :)
Caitlin Creative Commons License 2009.10.15 0 0 14044
karminca - jovo hetvegen esonapot tartanank, nem tudtok jonni? ha joido akkor kicsi kirandulas, ha rosszido akkor hozzank lehet jonni :)
.
elkezdodtek a foglalkozasok. volt a heten judo es uszas, ma lesz zene. gyerekemnek mindengyik tetszik. es meg holnap ovistorna, keddenkent sakk es meg valamikor neptanc. es persze mindre akar menni... fel evig valogathat aztan szerintem redukaljuk... bar mind ott van az oviban, van ami delelott, van ami du.i alvas utan, szoval azert nem megterhelo "eljarni" ezekre....
az uszasnal kepzeljetek a nagymedencebe mentek be. ocsipocsinek mi volt a legfobb baja? hogy o nem mehetett uszni a nagyobbakkal, neki a medence szelen kellett maradnia... :) ahhoz kepest, h a kocsiban meg azt ecsetelte, hogy mennyire nem akar menni, most szerintem 100 lo is keves lenne, h elrangassa :)
.
judo utan csillogo szemekkel meselte mik voltak, es kapott judos kartyat! teljes az ahitat. egy 30 koruli srac vezeti az rakat, kifejezetten szimpatikus volt ahogy a gyerekekkel bant ... es latszott, h a kolkok is felneznek ra. Orulok, h van az apjan kivul mas ferfi peldakep lehetosege is.
Karminca Creative Commons License 2009.10.15 0 0 14043
úgy látom, elszállít az éterben a keddi hsz-em. :-(
minden esetre, ezúton és utólag is nagyon boldog szülinapot Annának!
gombfoci Creative Commons License 2009.10.09 0 0 14042
köszi, átadom! :-)
Almi602 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 14041
Szépséges Annának utólag is nagyon boldog szülinapot!!
jefkoT Creative Commons License 2009.10.01 0 0 14040
sajnálom, a pöttyök meg menjenek mihamarabb, nem hangzik túl jól. fehérjetúltengés? jessasz...
Előzmény: Karminca (14038)
gombfoci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14039
hát ez nagyon rossz hír. :-(
Azért ha mégis programváltozás lesz, gyertek! :-)
Előzmény: Karminca (14038)
Karminca Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14038
sziasztok!

hát, pont most kérdeztem volna, hogy akkor mikorra lett szervezve végülis a randi...
a jövő hétvégénk sok dolog folyományaként erősen átíródott: nagyon úgy néz ki, hogy vidéken leszünk péntektől vasárnapig - erről ma értesültem családtól, megszervezték nekünk... bár kifejezetten kedvességből, de nem tudták (és nem kérdezték), van-e valami programunk. márpedig így ki kell hagynom a közös szülinapozást, ami kifejezetten rosszul érint, mert nagyon mennék - mentem volna... ne haragudjatok érte, remélem, be tudjuk pótolni valamikor.

múlt hét óta nálunk is zajlik az élet, mindenféle értelemben. történtek szomorú dolgok is a távoli családban, de alapvetően szombaton meg vasárnap viszont jókat sétáltunk a gyönyörű időben.

bence viszont a csütörtök reggeli 2 piros pöttyéből (amit szúnyogcsípésnek véltem) délutánra 22 lett - kezén-bokáján, plusz egy-egy homlokán-tarkóján.
konkrétan gyerekdoki sem tudta, mi - nem himlő, leginkább csalánkiütés vagy csípés, de nagyon nem tipikus... torka gyönyöű, hőemelkedés sem volt nyár óta egyáltalán, szóval passzolta (remek)...
hétvégén óvatos fehérje-diéta meg rázókeverékes kenegetés kalciumevéssel - szépen el is kezdtek múlni, hétfői dokikontroll után tegnap már ovizott. erre 11 új kiütéssel jött haza délután. mivel hétfő este már felfüggesztve a diétát sajtostészta volt vacsira, a fehérje-túltengéses-csalánkiütés tűnik a legvalószínűbbnek - merthogy az oviban máson nincs kiütés, ergo nem valószínű, hogy összecsipkedte valami... szóval most keményen fehérje-diétázunk, kencézünk, és várjuk az eredményét. reggelre nem volt új termés...



Caitlin Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14037
de lehet, h ebed mini pizza lesz es minden gyerek megcsinalhatja a magaet :)
Caitlin Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14036
Hozni nagyon nem nagyon kell semmit.
tervbe van veve:
valami ropi utanzat nasinak (mindenki ehet mindenfele magvat, ugye?), esetleg sajtos muffin.
egy torta (meglepi, h milyen :))
es valami tesztas kaja - azt kb. mindenki megeszi... es nem is tul bonyolult.
Ugyhogy kajat lsz. ne hozzatok :)
Innivalot vagy kis gyumit szivesen latunk.
ha valakinel van mua. pohar, az is elfer.

jefkoT Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14035
Azt én is akartam kérdezni, hogy mit vigyek. Enni/inni/ajándék, stb.
Még jó, hogy surányiék:) is jönnek.

Gf, rendben, szólj ha keresel vmit. Jobbulást, persze!
Előzmény: gombfoci (14034)
gombfoci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14034
jó. akkor megyünk. Mit vigyünk? és akkor pontosan kik jönnek. Egy kis ajándékkal mi is készülnénk. :-)

munka: napi 4 órában izgi szolgáltatásmarketing, stratégiai tervezés.
Előzmény: Caitlin (14032)
Caitlin Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14033
karminca - ti is jottok, ugye????
Caitlin Creative Commons License 2009.09.30 0 0 14032
1. milyen munka?
2. suranyi tarsasag is jon ..
Előzmény: gombfoci (14031)
gombfoci Creative Commons License 2009.09.29 0 0 14031
köszi JefkoT, aranyos vagy. :-)
Egyenlőre felfüggesztettük a bölcsit/beszoktatást, mert eléggé lebetegedtem... Már jobban vagyok, demost meg családi program lesz a következő 2 hétben, így tolódik az egész. A munkám persze meg már jövő héttől kezdődne... :-O Hááát majdcsak lesz valami.
Amúgy valszeg melegítőgatyók fognak kelleni, de még nem találtam ki, hogy miben is lesz majd odabent és lehet, hogy most jön egy német szállítmány is. :-)
Előzmény: jefkoT (14022)
gombfoci Creative Commons License 2009.09.29 0 0 14030
mi is megyünk teljes létszámmal. ha gondolod hozzánk is lehet jönni, bár nem tudom, hogy akkor hényan leszünk. (Illetve a surányi részlegról mi a hír?)
Előzmény: Caitlin (14026)
gombfoci Creative Commons License 2009.09.29 0 0 14029
mi is megyünk teljes létszámmal. ha gondolod hozzánk is lehet jönni, bár nem tudom, hogy akkor hényan leszünk. (Illetve a surányi részlegról mi a hír?)
Előzmény: Caitlin (14026)
Caitlin Creative Commons License 2009.09.29 0 0 14028
:)
Előzmény: jefkoT (14027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!