Keresés

Részletes keresés

higagyu Creative Commons License 2009.04.09 0 0 80
A címet legtöbbször a forgalmazó adja, ez sajnos már a régi időkben is így volt, a fordítónak csak a kritika jut a rossz címért, de ilyenkor soha nem jelentkezik a forgalmazó, hogy: bocsi, én vagyok a hunyó!
Előzmény: Zicherman Istvan (77)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.09 0 0 79
Így már megvan a film.
Ott az elérhetőségem, nem kell keresni, bár ritkán szoktam nézni a postámat, de az utóbbi időben rá vagyok szorulva, mivel igen intenzív a mostani ,,forgalom" arrafelé.
Előzmény: endrebá (78)
endrebá Creative Commons License 2009.04.09 0 0 78
Hogy én hogy kerestem magát egy darabig itt...na majd próbálom magánban.

Filmcímekről és átköltéseikről sajnos eléggé vékonyka az áttekintésem, de anno a gyerekkoromban olyan pontos, jól eltalált filmcímekkel kényeztettek bennünket, hogy szerintem ebből fakad a mostani átköltési önbizalom.

Természetesen a DVD- borítót selejteztük már, de most kikerestem és elindítottam :
OLIGARH a címe amit Kiskirálynak fordítottak.
Előzmény: Zicherman Istvan (77)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.09 0 0 77
Ezek a nevek semmit sem mondanak nekem, pedig még ismerem is az orosz filmeket.:(
Ezek is valami magyar átiratai az eredeti címeknek? (Nagyon nem szeretem, és gyakran herótot kapok ettől az ,,átköltési" mániától. Ha eredeti hanggal szeretnék megnézni egy filmet, akkor előtte rengeteg időt töltök azzal, hogy kikeressem az eredeti címet.:( Nem tudom, hogy melyik barom találta ki ezt a gyakorlatot idehaza, de egyszerűen fárasztó és bosszantó.:/).
Előzmény: endrebá (76)
endrebá Creative Commons License 2009.04.08 0 0 76
Szipp-szipp...

De talán a "Kiskirály" címűt? Bár az meg koprodukcijá. Francia-orosz...
Nekem nagyon tetszett, mert kicsit mutatta a széthullóban lévő nagy Szu idején hogy lehetett egy jó ötletből ott is első számú közellenséggé válni - pedig nem is védelmi pénzekről szólt a nagy ötlet.
És ami szintén fontos : 5.1- es orosz szinkron. A feleségem nyelvvizsgázik, és gyakorlásképp ezt a filmet is megnézte néhányszor...
Előzmény: basic_channel (75)
basic_channel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 75
bármilyen film lehet, ami tartalmas, értékeivannak, nem muszáj a legelvontabb artmúvinak lennie. sajnos nem ismerem azt általad emlíített filmeket :(
Előzmény: endrebá (74)
endrebá Creative Commons License 2009.04.08 0 0 74
..zdravo Goszpod, a "Pápaszemes"- t keressem máshol?

De a "Repülés az űrhajóssal" (bár vígjátéknak van írva) nem ifjúsági film.
Vagy csak modernebb/művészebb filmek játszanak?

Van ahol ölnek egy OFF- ért, nem akarok kiirtódni innen...
Előzmény: basic_channel (73)
basic_channel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 73
Dá.
Előzmény: endrebá (72)
endrebá Creative Commons License 2009.04.08 0 0 72
Mégis él ez a topik?
Előzmény: basic_channel (71)
basic_channel Creative Commons License 2009.04.08 0 0 71
Kin-Dza-Dza - Helyenként picit fárasztó, de nagyon eredeti, és humoros scifi-komédia. Kú?:)
endrebá Creative Commons License 2009.03.06 0 0 70
Kedves "vájtszemű" filmszakértői közösség, ne vessetek meg érte, de én régibb, bumfordibb filmekhez szeretném kérni a segítségeteket.
A pápaszemes c. ifjúsági filmet szerettem nagyon - biztos mert rokonléleknek éreztem.
Illetve volt egy mozifilm, a "Repülés az űrhajóssal", na az megint egy nagy hiány a gyűjteményemben...
Ha valakinek megvan, és úgy érzi hogy ezek nem is olyan jók - kérem szóljon, egyezkedjünk, és hagyja hogy én is rájöjjek...

Kedves Zicherman úr, maga az a ... "bizonyos"...? Aki saját emlékekkel bír a szovjet armijáról, és könyveket is írt ilyen témakörben?
Ha nem, akkor bocsánat, ha igen, akkor kérdezni szeretnék...
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.01.04 0 0 69
Orosz Sci-fi, január 1-én volt a premierje.
,,Lakott sziget". A Sztrugackij testvérek hasonló című sci-fi regénye alapján.
http://www.loptopfilm.tv/24498-onlajjn-obitaemyjj-ostrov-film-pervyjj.html
összevissza Creative Commons License 2008.12.30 0 0 68
Sziasztok!
Viszonylag új vagyok itt, kéne egy kis segítség, letöltöttem az Áldozatkaszkadőr című filmet, de nem találok hozzá feliratot, se magyart, se angolt, nem tudtok linket hozzá?
Köszi, M.
higagyu Creative Commons License 2008.11.13 0 0 67
off
Érdekes, bár a Fület is nagyon szerettem, de a Szekérrel Bécsbe nekem az egyik legfontosabb háborús-rendszerváltós film, amit valaha láttam, kevés paradicsomlével, irtózatos emberi drámákkal.
on:
Köszi, megpróbálom rávenni a fiamat, hogy töltse le nekem, én nagyon hülye vagyok a technikához, ha nem megy, akkor visítok.
Előzmény: basic_channel (66)
basic_channel Creative Commons License 2008.11.13 0 0 66
Torrentről le lehet már szedni. Nekem is onnét sikerült. Próbáld meg, ha nem nagyon sikerül szívesen kiírom neked. Megnéztem amúgy a filmeket, mindkettő tetszett, de főleg a fül!
Előzmény: higagyu (65)
higagyu Creative Commons License 2008.11.13 0 0 65
Hol lehet látni? A Visszatéréstől végig futkosott a hátamon a hideg, imádtam minden kockáját. (Más: a Kachynát már láttad?)
Előzmény: basic_channel (64)
basic_channel Creative Commons License 2008.11.13 0 0 64
Izgnanie - Gyönyörű film. Andrei Zvyagintsev (talán a jelenlegi legtehetségesebb kortárs orosz rendező) A visszatérés c. remekműve után pont ott folytatta, ahol abbahagyta. Igazi mély lélektani dráma, káprázatos képekkel, színészi alakításokkal, és zenével. A filmben Tarkovszkij szelleme él. Ajánlom mindenkinek, aki szeret "kicsit" mélyebbre ásni pszichológiailag egy filmben, mert itt aztán lehet.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.10 0 0 63
Hát, megnéztem a filmet. Sokkalta rosszabra számítottam.
Kelemesen csalódtam! Mondjuk csináltak egy romantikus plátói szerelmi sztorit, történelmi háttérrel (ez volt a lényeg), de nagyon jól meg lett a történelmi háttere (pontos, precíz, szép).
Baromira nagyon jók a csatajelenetek (tengeri és szárazföldi, egyaránt. Mondjuk vannak benne kissé kaotikus részek is. P.l. a két jelenet, ahol a matrózok agyonlövik (Balti-flotta) és vízbe folytják (Fekete-tenger) a tiszt urakat. Olyan érzése van a nézőnek, mintha mindenkit írtottak volna, válogatás nélkül (ami történelmileg hiteltelen és marhaság). De még így is nagyon jó.
Most, elsőre csupán egy ,,bakit" találtam.:) Az orosz haditengerészetnél nem azt mondják, hogy ,,rAport" (máshol, és a hadseregnél igen), hanem ,,rapOrt". És ez megszeghetetlen törvény, a mai napig.
Külön érdekes a film (és történelem) szereplőinek élettörténeti összefoglalója a film végén. (P.l. az volt számomra újdonság, hogy Kolcsak fia, Rosztiszlav, Franciaországban katonai pályára lépett. A II.VH alatt az ellenállás tagja volt és aktívan harcolt a németek ellen.
Külön tetszett, milyen jól ábrázolták a francia intervenciós erők vezetésének a kétszínűségét.

Röviden (ötös skálán):
Sztori - 4;
Dramaturgia - 4;
Színészi játék - 5;
Kosztűmök - 5;
Történelmi háttér - 4;
Történelmi hitelesség - 5;
Csatajelenetek - 5.

Kiváncsi vagyok, hogy amennyiben forgalomba kerül Magyarországon a film - ki fogja csinálni a fordítását, ugyanis nagyon specifikusan beszélnek a szereplők (xx. század elei orosz nyelvezet, rengeteg ,,buktatóval", ami a ,,tükörfordításnál" azonnal kijön.
Egy komoly tolmácsra lesz szükségük.
Mind a fordítását, mind a recenzió megírását a filmhez szívesen vállalnám.
Előzmény: Zicherman Istvan (62)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.10 0 0 62
Most nézem, nagy élvezettel.
Tegnap volt az ,,Admirális" (,,Kolcsak") premierje.
Mától itt megnézhwető:
http://www.loptopfilm.tv/14644-onlajjn-admiral-2008.html
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.09.23 0 0 61
A ,,Tarasz Bulba" hármas koprodukcióban készült (ukrán, lengyel, orosz).
Történelmi filekből még egészen jó játéfilmet csináltak ,,1612" címmel.
Nagyon jó lett ,,A Birodalom bukása" sorozat,
http://ru.youtube.com/watch?v=dfUaw0BfaZA

illetve teljesen korhű, és majdnem dokumentum-értékű a ,,Birodalom csapások alatt".

Most jön ki a mozikban a ,,Kolcsak" (,,Admirális")
(pár snitt abból is):
http://ru.youtube.com/watch?v=IESTueKuCDk
http://ru.youtube.com/watch?v=jw6GX9Ls394&feature=related

Nagyon sok jó flm született csupán idén:
,,Kőfej" Каменная башка (Nyikolaj Valujevvel(!) a főszerepben; egy kedves romantikus sztori);
,,Hadifogoly" (Пленный)
,,Vadászat Berijára" (,,Alekszandrovszkij-kert 3") többrészes (Охота на Берию (Александровский сад-3))
,,Galina" (Галина). többrészes. Galina Brezsnyeva életéről (nagyon korhű, és rendkívül megrázó emberi történet).
,,Új Föld" (Новая земля). Börtön sci-fi, d inkább pzichológiai dráma.

Szóval - rohadtul nagy a felhozatal, és van is miből válogatni.
Előzmény: _midnite (49)
klogg Creative Commons License 2008.08.16 0 0 60
Torrenten van fenn, de amazontól is rendelhetsz angol felirattal.
Előzmény: basic_channel (59)
basic_channel Creative Commons License 2008.08.15 0 0 59
Andrei Konchalovsky Sziberiáda c. filmjét nem tudjátok honnét lehetne beszerezni?
basic_channel Creative Commons License 2008.08.09 0 0 58
kiírom neked , csak küld el lécci mailben a cimedet, mert már lehet nincs meg :) nem nyaggatsz amugy :P
Előzmény: higagyu (57)
higagyu Creative Commons License 2008.08.09 0 0 57
Fiacska nem járt sikerrel, megadnád a lelőhelyét? Annyi hasznod lenne a dologból, hogy akkor nem téged nyaggatnálak, hogy küldd el nekem. :)
Előzmény: basic_channel (55)
higagyu Creative Commons License 2008.08.07 0 0 56
Kösz, akkor megkérem a fiacskámat, hogy szedje le nekem, és nem terhellek vele. :)
Előzmény: basic_channel (55)
basic_channel Creative Commons License 2008.08.07 0 0 55
netről szedtem le.
Előzmény: higagyu (54)
higagyu Creative Commons License 2008.08.07 0 0 54
Hol láttad?!
Előzmény: basic_channel (53)
basic_channel Creative Commons License 2008.08.06 0 0 53
Nos a film döbbenetesen jó! Szerencsére nem egy szimpla átirata az eredeti 12 dühös embernek, hanem valami egész más keletkezett belőle...persze többhasonló üzenettel.
Előzmény: basic_channel (51)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 52
Éjszakai Őrség
basic_channel Creative Commons License 2008.03.06 0 0 51
Nikita Mikhalkov uj filmjét a 12-je vajon mikor lesz nalunk lathato? vki latta? nagyon jokat irnak rola....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!