Keresés

Részletes keresés

zsoltee777 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 19198

ha jól tudom, akkor 1,5 lenne az M10-hez szabványos, de ehelyett 1,25. én is esztergáltattam bele rozsdamentes anyagból süllyesztett csavart.

Előzmény: Wittmann Warrior (19197)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.12.03 0 0 19197

Sziasztok!

Ismét kérdéssel fordulnék a kedves márkatársakhoz.

 

-Ami felvan heggesztve gyárilag az emelőszemnek az a menetes furattal annyi kérdésem lenne hogy nem e tudja valaki ,hogy annak a menetnek mijen emelkedése van mert nem szabványos M10(miért is lenne az...).

 

-Van eggy átláccó kör a motor blokkon ahol az olajat lehet kukucskálni,azon nekem ijen fehér massza van belűl  de az olajjal nincs semmi gond akitől vettem azt mondta ,hogy a pára csapódott le rajta de nem tűnike el valamiért.Azt kérdezném ,hogy ti nem e tapasztaltátok e ezt a dolgot még?

 

UseR Creative Commons License 2010.12.02 0 0 19196

mennyiért vetted, ha nem titok? én is eladnám az enyémet hasonló kondíciókkal/állapotban, de az a burkolt verzió, és a RedBaronban olyan számokat mondtak, h az állam leesett :) (privátban is jöhet). Köszi!

Előzmény: Wittmann Warrior (19180)
MatulA+ Creative Commons License 2010.11.26 0 0 19195

igen, az-az. gratula a motorhoz, üdv. a "csapatban"!

Előzmény: Wittmann Warrior (19194)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.11.25 0 0 19194

még annyi hogy a hűtő tartáját gol lehet felönteni hol van a nyílása? a jobb oldali idom alatt van valami kis tartáj az az vagy mejik?

Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.11.25 0 0 19193

hali! sajnos még csak áprilisban kezdhetem el majd a kreszt.

Előzmény: technoid22 (19192)
technoid22 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 19192

technoid22 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 19191

Gratulálok a géphez és üdv a "klubban".

Jogsit mikor fogod letenni? Idén már nem nagyon engedi az idő.

 

1: Mondtátok ,hogy kell tenni alátétet arra a kritikus pontra(hála égnek ennek semmi baja nyoma sincs repedésnek).Mijen vastag alátétet tegyek?Illetve csak a jobb oldalra vagy a balra oldalra is?

 

Örömteli, hogy nincs megrepedve. Ez jó hír. Tudtommal repedés csak a jobb oldalon jelentkezett. Az a feladatod, hogy a jobb oldali motorrögzítő pontot kicsavarozod és meg fogod látni, hogy hány milliméteres a rés. Ez nálam olyan 4-5 mm volt. Ilyen vastagságú alátétet kell elhelyezni a a konzol és a fémhenger közé. Visszateszed a csavart, meghúzod és kész. Néhány perc az egész. Feltöltök egy képet a pontos helyről. Ez egy lenti nézet, elsőre furán néz ki, de jól látszik a téma.

 

2. nekem van gombám, de már így vettem. ezen az oldalon szinte minden infót  megtalálsz a motorról, így a gombákról is. http://www.ninja650r.co.cc/

 

3. beírod a gugliba, hogy átírás menete és kidobja. az biztos, hogy nyár óta szigorúbb követelményeknek kell megfelelnie az adásvételi szerződésnek. Az összes költséged 45 ezer körül lesz, csak az eredetvizsga 17 rugó... Ez van.

 

üdv

 

 

 

 

 

Előzmény: Wittmann Warrior (19190)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.11.24 0 0 19190

Csá mindenkinek!

 

Megvan a moci ,nagyon kafa kár hogy még nincs rá jogsim meg hogy tél van... de mind 1 majd eljön a jö idő is.Volna pár kérdésem még felétek ha nem baj.

 

1: Mondtátok ,hogy kell tenni alátétet arra a kritikus pontra(hála égnek ennek semmi baja nyoma sincs repedésnek).Mijen vastag alátétet tegyek?Illetve csak a jobb oldalra vagy a balra oldalra is?

 

2:Ha van olyan motortulaj akinek van gyári vagy mitudom én mijen bukógombája és jó úgyértem a motorra való meg minden akkor nem küldene nekem egy egy fotót mind a két oldalról,hogy hova kell pontosan felszerelni és egyet amin be lennének méretezve a dolgok rajta engem pontosan az egésznek a hossza érdekelne ha lehet mm-re pontosan :-) ,aki rászánná magát küldhetne egy mailt erre a címre nitroxnyolcvannyolctizennégykukaccitromail.hu azért írom így mert montátok hogy vannak ijen komák akik valamiért nézik a címet és mitom én mit csinálnak vele.:-).De a négy számot számmal értendő írni.

 

3:Még nem írattam át járművet leírná valaki hogy ennek mik a lépései és konkrétan mit kell csinálni egy ijen járművel ha megveszem mit kell íntézni még ijen téren ,pl.: ededetiség vizsga vagy mittom én...szóval valaki irja már le hogy mit kell csinálni mit kell vinni és hova és mennyibe kerűl ez nekem.

 

Bocs,hogy ennyit kérdezősködök és nem hagylak benneteket nyugton de még nem vagyok jártas pár dologban!

Előzmény: technoid22 (19189)
technoid22 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 19189

Hali!

 

Javaslom, hogy a tényleg elég kevésnek tűnő futásteljesítmény miatt vess egy pillantást a gumikra. Ha a gumik gyártási éve 2005 vagy 2006, akkor valós lehet a futás, ha nem akkor minimum gyanús (főleg, ha az első gumi sem eredeti!).

 

A váz nem törik (!), legfeljebb elkezd repedni a jobb oldali motorrögzítési ponton, de ez sem komoly helyen van, hogy balesetet okozhatna és a folyamat amúgy is lassú.

 

Ilyen keveset futott motoron valszeg nincs repedés, de ezt nézd meg. Ha nincs és megveszed a gépet, akkor a blokk és a fül közé néhány mm-es alátétet kell tenni és a feszülés megszűnik, így nem fog repedni ( én 8 ezerrel vettem a sajátomat és szinte azonnal tettem be alátétet). Ha már megrepedt, akkor szerintem hegeszthető (szakembert kell kérdezni), de valszeg kérésre ki fogják cserélni.

 

 

sok sikert a vásárláshoz! Ha megvan a gép, jelentkezz!

 

üdv

Előzmény: Wittmann Warrior (19180)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.11.18 0 0 19188

Köszönöm az infókat!

MatulA+ Creative Commons License 2010.11.17 0 0 19187

2007-ben amikor jelentkezett nekem a gond, akkor még nem volt módosított váz arany színben, nem volt még cikkszámozva az új váz. Ezért anno régi vázat kaptam...

Eredményt egyenlőre nem publikálánám, több folyamatban lévő ügy miatt. (ha gondolod dobj egy mailt, szerintem publikus a címem)

Előzmény: kawa75 (19183)
MatulA+ Creative Commons License 2010.11.17 0 0 19186

Szasz!

 

ha ennyi kilométer van benne, akkor Dunlop D221-ek vannak rajta, elöl, hátul. Ha nem azok a gumik vannak rajta, akkor máris a kérdés, miért kellett a gyárit lecsélerni!?

- állat módon használta, és lekoptatta 7500 kili alatt azt a gumit amit nekem 17500 alatt sikerült, másnak meg 21000 alatt...

- nem volt meg elégedve a tapadásával, mert a gyári eléggé csúszkálós gumma, sokak szerint. (én csak akkor csúsztam meg vele, amikor meg is akartam csúsztatni)

 

Másik dolog, hogy NEM törik el a váz! Ati ami képet berakott, azt nézd jól meg. Jobb oldali blokk tartó fül más a két képen. Monduk nem ugyan abból a szögből vannak a képek, így nehéz meglátni. Az első szériának (arany vázas a képen) csőre merőlegesen jön ki ez a fül, és úgy is hegesztették meg. A módosított esetén (fekete vázas) már kb. 45°-os szög eltérés van az elődhöz képest.

Javítási lehetőségek:

- alátét a blokk, illetve a blokk tartó fül közé (nekem sima alu alátéttel nagyon kellemetlen rezonancia lépett fel, van akinek más anyagból volt az alátét, s nincs vele gondja)

- blokk tartó résznél van egy lemez, kb. 2mm vastag, ezt ha lecseréled vastagabbra, akkor is hasonló hatást érsz el, mint az alátéttel, viszont szerintem nincs káros rezonancia (nem tudok pontos adatokat, csak azt tudom, amit látok)

- ha van rajta gyári bukógomba, akkor a korábban említett lemez már alapból vastagabb, mint az ereddeti, szóval akkor nem kell tartani a váz gondoktól (eddigi tapasztalat)

 

Órát minden motoron visszatekerhetik, mert sajnos ez a Világ van, hogy minden motor max. 10000 kilométert ment, még akkor is, ha már 15 éves a gép... Ezért inkább mint ahogy javasolták:

- markolat

- lánc

- lábtartó konzol kopása

- gumik (ezzel kezdtem)

- festett felületek (pl. tank, az idő, és kilométerek nem tűnnek el nyom nélkül)

 

Tudok olyan ER-6-ról amiben több mint 100000 van már, az enyém 66000+-al dicsekedhet.

Egyéb technikai, vagy bármi más infót össze tudsz még szedni az er6.hu oldalról is. Főleg a fórum van tömve technikai adatokkal, és minden egyébbel.

Előzmény: Wittmann Warrior (19180)
MatulA+ Creative Commons License 2010.11.17 0 0 19185

Hééé, felpakolod a képet a motoromról!? :-D

 

Igen, ez a kérdéses pont, és NEM törik el a váz, csak a hegesztés enged el.

Előzmény: Ati 69 (19182)
kulcsarg Creative Commons License 2010.11.17 0 0 19184

Ha nem értesz különösebben a motorokhoz, akkor vidd el Kawasaki szakszervizbe átnézetni.

Egyébként ezek nagyon kafás mocik, nem kell aggódnod olyan megvételétől sem, amelyikben > 50.000 km a futásteljesítmény. Ne csak a motort nézd, a gazdáját is.

Mondjuk 5 szezon alatt a 7500 km tényleg kérdéses lehet, de kivételes esetben igaz is lehet. Gumik, fékbetétek, lánckerék, gázmarkolat kopása lehet árulkodó.

Az enyém is 2006-os, eladó is, szürke is, szervizkönyves is, 22500 km van benne, némi apró esztétikai hibával egy 100-assal olcsóbban, mint amit Te nézel...

Nekem túl nagy, nem használom ki a teljesítményét, pályázni sem járok, túrázni sem, munkába jártam vele egy szezont.

Előzmény: Wittmann Warrior (19180)
kawa75 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 19183

Szia!

 

ha megvan az eredmény az új vázról szólj, kíváncsi vagyok rá kicserélték e, és ha igen miért nem kapsz 2007-es vázat ami már javított....

Előzmény: MatulA+ (19149)
Ati 69 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 19182

szipusz2 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 19181

Ha vezetett szervizkönyves, akkor a szerviznek ingyen kell cserélnie a vázat. Ha nem könyves szerintem akkor is, mert nincs technológia összefüggés... Egyébként, ha van normális heggesztő, akkor simán javítható, bár én még nem láttam valóban olyat, ami eltört volna.

A 7500km pedig simán lehet valós, mert pl én 2006-osat vettem 2008-ban 10.xxx km-rel, azóta 5000-t tudtam motorozni, ami ugye nem sok. Igaz nekem hobbira van csak, nem közlekedési eszköz.

Előzmény: Wittmann Warrior (19180)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.11.16 0 0 19180

Csá Mindenkinek!

 

Most állok egy er-6n vétele elött 7500km van benne 2006-os és volna pár kérdésem ,hogy mit érdemes megnézni a motoron mielött megvenném?Illetve mondjátok ezt a váz törést ez engem nagyon aggaszt,hol törik el ez a váz és mit lehet csinálni vele csak vázcsere vagy nem komoly és meg lehet heggeszteni???A másik az ,hogy ebbe a mociba nem szokták visszapörgetni az km órát lehet eggyáltalán mert nekem nagyon gyanús, hogy csak ennyi van benne.Valaki aki már jártas ezekben a dolgokban kérem írjon!

Előre is kössz!

technoid22 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 19179

jó látni, ahogy lejjebb mennek a díjak.

én idén a k&h-nál vagyok, jövőre is maradok, de újra kötnöm ahhoz, hogy kedvezőbb tarifához jussak.

 

B2-vel nekem 10 ezer lesz az éves díj, idén 16 körül volt.

 

(ez 18 liter benzinnyi pénzösszeg megspórolása. Hűűűű! :)))  na de ez is valami  )

Előzmény: UseR (19176)
TD sanko Creative Commons License 2010.11.07 0 0 19178

Hello!

 

 

lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz.haver gázolajat tankolt a zx 12 be és megállt neki. kiszebte a gázolajat de azót nem forog ki neki telesen. van valakinek valami tippje hogy mit kellene neki csinálni vele? 2003 as kiadás.

 

 

 

köszi

zsoltee777 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 19177

az union nekem 8k-t. :)

Előzmény: UseR (19176)
UseR Creative Commons License 2010.11.03 0 0 19176
új év új kötelező. B3-ban a K&H már 10k körüli éves díjat ad a mocira. :)
zsoltee777 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 19175

a váltókar szerintem acél. a váltóház talán alu, én elgurulnék vele egy fényezőműhelybe.

 

Nem érdekel valakit az er-6-om szezonvégi nagyon akciós áron?

Előzmény: zsEr6n (19174)
zsEr6n Creative Commons License 2010.10.24 0 0 19174
Hali mindenki. Sajnos elcsúszam :-(( sérülés: bal idom, index után scratch, meg asszem a váltóház (talán). lehet új váltókarra is szükségem elnne, bár visszahajlítottam, az is alu? a váltóház, ha az , azt hogy lehet javbítani, csiszol, polír fest, lakk?
Laci :-) Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19173
Oké köszi írok Neki,mert vázprobléma miatt akarok Vele beszélni.
Előzmény: Frigyes Mester (19172)
Frigyes Mester Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19172
Szia Laci!

Szerintem írj neki mailt, nem hiszem hogy kiadhatnánk - már aki ismeri - a számát.
Az emeilje publikus, ha rákeresel a nick-jére (Csutka2).

F.M.
Előzmény: Laci :-) (19171)
Laci :-) Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19171
Sziasztok!

Ha valaki tudja Csutka telefonszámát az küldje már el nekem erre az email cimre: darbo@freemail.hu

Köszi!
revlimiter Creative Commons License 2010.10.21 0 0 19170

 

nem mondom, hogy nincs, de engem nem zavar. az utazó tempó környékén úgyis 5-6 körül forog.

(és klingerit az alátét, ami lehet, hogy kicsit rezgésnyelőbb a sima aluminiumhoz viszonyítva.)

 

 

Előzmény: MatulA+ (19168)
MatulA+ Creative Commons License 2010.10.20 0 0 19169
pont az általad említett okok miatt, egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy kivonassam a forgalomból, még csak egy hónapra is a motort...
Előzmény: technoid22 (19165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!