Keresés

Részletes keresés

fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3667
Az biztos, hogy számomra kiderült: ha én közösképviselő lennék, pont ilyen lakókat akarnék magamnak, pont ilyen gondnokkal és pont ilyen "szb" -kkel.
Előzmény: qwaevisz (3666)
qwaevisz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3666
Bálint: szerintem a nyúl viszi a vadászpuskát. Egyértelműen látszik számomra hogy vannak prémium lakók, és vannak nem prémium lakók. Ezen utóbbiaknak kell fizetni, és elfogadni hogy az ő szavuk nem hogy kevesebbet, hanem semmit sem ér. Legalábbis ennél a szolgáltatónál.
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3665
Kikérem magamnak ezt a szemtelen hangnemet...én igenis egy nyeretlen kétéves vagyok, és most a sarokban a helyem...:-Pmert elvesztettem a Baumaxos rolleremet, áhhááááhhhááá.... (apropo, sose értettem: ki töröl kit?)
Előzmény: mosolytündér (3664)
mosolytündér Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3664
FENYŐBÚTORASZTALOSNAK. Értelmes nagyfiú vagy. Ott fórumozol ahol akarsz, ahol jónak látod. Én mégis ezt a fórumot ajánlanám-ha tehetném- a zárt helyett. Itt nem fog Téged törölni X, Y v. Z.
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3663
Én nem is azt a lakót hibáztatnám, aki -vsz- kinjában lopta el a kocsit. Megtette, mert pakolni akart, és a sajátját -amit az vett az Ő pénzén, akinek amúgy sok pénzt kifizet - nem tudta használni. És kénytelen voltam én is, minekután én sem tudtam a sajátomat használnom. Egyszerre volt arcpirító és kisszerű az egész, ennek a végére akartam pontot tenni. A felelőség elismerésének hangoztatása mellett aztán illetékes jóvoltából -mint a kiskorút- most jól megfegyelmeztek. Engem, aki fizetek egy szolgáltatásért, most bűntiben érzem magam. Ahelyett hogy a mielőbbi megoldáson törik a fejüket, hogy azzal én (jajj, már nem is merem a többesszámot használni...) mint vétlen az egész döntésben, ne érezzek hátrányt, ahelyett "nem jó a régi módi? Nesze b...meg, edd meg amit főztél" -szerűen megkaptam(tuk) a magamét (magunkét). Érted? Az az üzenete az ügynek: "segítek ha akarod, ezért fizetsz, de ha kritizálni mered a döntésemet, többet ne számíts rám, legfeljebb old meg ha tudod" Hm. Akkor én mire is fizetek? Ügyvitelre, hitbizományra, vagy szívességre?
Előzmény: qwaevisz (3662)
qwaevisz Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3662

Bár tudom, hogy a világ olyan, amilyenné az emberek teszik, de azért én még bíztam abban, hogy egy átlagosnak tekinthető nagyrészt véletlenszerű közösségen belül a lopás, a lopás melletti halmozott érvek felhozatala nem általános (és még mindig bízom benne hogy csak a hangos kisebbség az, akinek az életében a lopás megszokott, sőt elfogadott tevékenység).

Elképzelek egy szituációt, melyben születendő gyermekemmel sétálok a Kertben, és megkérdi tőlem a gyerkőc, hogy miért van Baumax felirat azon a kocsin (*). Erre én mit válaszolok, hazudhatok neki.. rárajzoltuk. Persze, nézhetem hülyének, végülis én gyerekem, azt mondok neki amit akarok. Mondhatok neki igazat is, hogy egyik itt lakó átlag ember ellopta. "De hát apa, a lopás nem bűn?" De, igen, az. "És a tolvajt nem bűntetik meg?" De, igen, megbüntetik. "Akkor miért lakik még mindig itt az az ember?". Mert a közösség befogadta, elismerte, sőt kiemelte a tömegből, félistenként tiszteli..még ismeretlenül is.

(*): mikoron a lakógyülésen "megmosolyogtak" a közösség tagjai, hallottam olyan felvetést, hogy a Baumax feliratot majd átfestjük (egyrészt ugye itt közösség nevében egy ember által végrehajtott bűnrészesség folyt volna, de ezt hagyjuk, mert nyilván ez is csak engem zavar..). Az ilyen, és ehhez hasonló megoldások mellett kezdek félni, hogy lehet megölnek az otthonomban, és elásnak a föld alá, hiszen ha nem látnak, akkor a gyilkosság sem történt meg.

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3661
Szerintem az a naív aki elhiszi, hogy Magyarországon bármelyik nagyobb építkezés időben befejeződik.. (bármi is van a szerződésben)
Előzmény: t.lantos (3660)
t.lantos Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3660

Egy ismeros akart itt lakast venni a 2. utemben. Elmentem vele meg a szerzodeskotes elott egy utolso targyalasra, mert amit kapott szerzodest, azt jopar ponton modositani kellett volna. Leginkabb azt beleirni, hogy 2008.10.30-ra KESZ. Valami arrogans ribanc volt az asztal tuloldalan, es kozolte, hogy ilyet senkinek sem irnak bele, meg hogy kepzeljuk, hiszen amugy sem szokas (ha nem lattam volna mar nehany masik szerzodest, es naiv lennek, meg el is hihetnem).

 

Előzmény: dvera (3655)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3659
Mi 5 ponton akartunk változtatni az ügyvédünk tanácsára, persze 1-en se lehetett...
Előzmény: mosolytündér (3657)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3658
Ne viccelj, az értesítés ~200 lakásnál egy durva ~150Ft-os postázással számolva 30.000 Ft lenne. Ezt nem kalkulálták bele a közel 100%-os marginba :))
Előzmény: mosolytündér (3656)
mosolytündér Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3657
A mi szerz. kötésünknél úgy tárgyalt az ügyvéd, mintha ő is meg szerződés is betonból lett volna.
mosolytündér Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3656
Az AL-től elvárható minimum, ha nem készül el a lakás a szerződésben vállalt EREDETI-OKTÓBER 30- HATÁRIDŐRE, értesitse a leendő tuljdonosokat, hogy kb. mennyi lesz a csúszás Ez a több mint 300 ezer/m2 eladási ár figyelembevételével neki nem egy összeg. Figyelembevéve, hogy BP-en 2008-ban a társasházak épitési költsége 170 ezer/m2. Előzmény:gwaevisz.
dvera Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3655
Csak jelzem (mivel mi voltunk a konkrét-dátumos-szerződők), hogy a szerződéskötés előtt én végigolvastam ezt a fórumot (akkor még csak ez volt), és az első ütem tapasztalatai alapján kértük bele a konkrét dátumokat. Szóval nem mi voltunk a NAGY OKOSOK :).
Egyébként azért annyira nem volt egyszerű, mert valami oknál fogva nem szívesen írták bele. Túl nagy rugalmasság nem volt a szerződésmódosítás tekintetében az AL részéről, ezt gondolom, más is tapasztalta, én ezt érzem a leghasznosabb és ezért legfontosabb módosításnak. (A fizetési feltételekben is azért mondhatni, rendesek voltak.)
qwaevisz Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3654
hasznos, nem hasznos, fene tudja, majd meglátjuk hogy alakulnak a dátumok, első ütemben is voltak sokan akik majd 3 hónappal előbb költöztek mint én, szóval pozitív példa is van. ami nekem tetszett, az az egyik leendő szomszéd megoldása (írta a másik fórumon), hogy ügyvéddel beleíratta a szerződésbe a pontos dátumokat (ott is valami április a vége). Így egy tiszta, egyszerű szerződés készült el (és se neki, se másnak nem fog előbb/később történni az átadás). Az egyetlen különbség az Ő szerződésében, hogy jelezte, hogy egy 15-25 milliós tételnél nézzen az AL hülyének mást, ne Őt.
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3653
De amúgy a többi amit írtál az hasznos volt :) (az átvétel-költözés időpontjai a mostani helyzetre vetítve)
Előzmény: qwaevisz (3650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3652
Az érdekes, mert nekem megcsinálták. Még 2 hónap lett volna a hűségből és engedtek átmenni ugyanannyiért az új hűség nélküli csomagra :)
Előzmény: qayxsw (3651)
qayxsw Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3651

Utánakérdeztem, a meglévő hűséges UPC előfizetéseknél nem törölték el a hűségnyilatkozatot. Az újakat lehet megkötni enélkül.

 

Előzmény: Törölt nick (3641)
qwaevisz Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3650

:) ez az asszociáció nem esett le, valahogy úgy sikerült értelmezni, hogy a műszaki átadás 30 napjában nem bízik

levélben nem nagyon fog értesíteni senkit az AL, szerintem majd utólag (utólag asszem valamit én is kaptam, dátumok persze nem voltak benne, csak események megtörténte a múltban). Szó elszáll, írás megmarad.. ismerik ők is

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3649
Odaírta nagy betűkkel, hogy "ÁLMOMBAN".
Senki nem kapott semmit...
Előzmény: qwaevisz (3648)
qwaevisz Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3648
Szerintem október 30 után 8 napjuk van írásban értesíteni. Ez történt meg (nov 10-kor kapta Tündér, akkor 8 napon belül adták fel).
Szerintem még jól járt, ahogy én emlékszem engem csak felhívtak telefonon, a 2. ütem átadási dátumaihoz viszonyítva:
2008. december 10.-én, hogy 30 nap múlva műszaki átadás,
2009. február 20.-án megtörtént a műszaki átadás (itt volt 4 napnyi kötbér.. valami nevetséges összeg),
majd 2009. április 17-én a birtokbaadás. A sok hiba ellenére pedig átvettem a lakást, mert havi 60e-et kellett albérletre fizetni havonta, ami a törlesztőrészlet mellett sok volt..
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3647
Erről már október 30-án kellett volna álmodoznod, a november 10 már nem a szerződésben vállalt határidő...
Előzmény: mosolytündér (3645)
encic Creative Commons License 2008.11.10 0 0 3646
Ez most komoly? :D:D:D:D:D
Vagy csak vicc?

Most nem a legjobb ezzel poénkodni ám ... :(:(
Előzmény: mosolytündér (3645)
mosolytündér Creative Commons License 2008.11.10 0 0 3645
Az alábbi levelet kaptam az AL-től a minap

(Tisztelt lakásvásárlónk!
Értesítjük,hogy lakása a szerződésben vállalt határidőre elkészült.
A műszaki átadásra 30 munkanapon belül sor kerül.
Tisztelettel:AL)

ÁLMOMBAN.
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3644

Szia!

 

Én köszönöm hogy jelenléteddel és hozzászólásaiddal TE is értelmet adtál ennek a több mint 3 órának (érdekes, nekem nem tűnt még feleannyinak sem)

 

A kékfórumon leírtam amit gondolok, örülök hogy egyetértünk. A szándék ömagában viszont nem ér sokat, a gyakorlatban is alkalmazni kell. Ha változást akarunk, bizony sokat kell "társadalmizni", el sem tudod költségelni, nem beszélve hogy a szabadidő hasznos eltöltését nem mindenki érti pont ezek elmondottak alatt. Plussz viselni kell a felelőséget, hogy ami döntést kicsikarsz, annak lehetnek ilyen-olyan hozadékai (persze itt elsősorban a pozitívra gondolok, de ha az olcsóbb kertész tevékenysége alatt fogják a vakondok feltúrni a gyepet, azért is Téged fognak utálni-akár...)

 

Már önmagában egy döntési szándék rengeteg felelőséget és kérdést felvethet. És 257 tulajdonos önmagában egy tömeg, az egyének pedig mindig is szeretnek elbújni a kollektív felelőség mögé.

 

Sok a fiatal lakó. Őket nem érdekli igazán hogyan és miből működik a társasház.

Sok az elfoglalt és fáradt lakó, őket meg azért nem érdekli ez a téma.

Sok tulajdonos pénzbefektetésnek albérletként használja a lakását, ezért aztán egyáltalán nem érdekli semmi.

Vannak akinek társadalmi "alanyi jog" alapján jár felmenőiktől a lakás, persze hogy  nem is ő fizeti a rezsit, kicsit sem érdeklik a részletkérdések.

 

Vagyis maradt egy maréknyi buzgómócsing...akiknek nem a legyek hordták össze, akik már nem is olyan fiatalok(nem is öregek:-) akik bár elfoglaltak és fáradtak is néha, de mégis: nagyon szeretnének egy minden  tekintetben tiszta és rendezett körülmények között működő, sikeres társasház lakói lenni.

 

Pappagénával megbeszélem, lehetne -e akár többszemközti találkozót tartani valamikor.

 

Üdv:-)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3643)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3643

Kedves lakótársak!

 

Tavaly szept. 3-án költöztem az elsők között a Mandala Kert I.-be, nekem összességében eddig pozitív tapasztalataim voltak/vannak, az A2-esben lakom az I. emeleten.

 

Ma megtartottuk a lakógyűlést, tényleg kiderült, jó volna évente 2x tartani egy ilyen "nem hivatalos" fórumot.

Nagyon sok kérdésre választ kaphattunk, ám sajnos messze nem jöttek el annyian, mint a közgyűlésre.

 

Főbb napirendi pontok voltak:

1. A CBA miért nem épül(t) meg

2. A lőtérrel kapcsolatban elindult egy jogi eljárás

3. A közös költség csökkenthetne-e?

4. A ház hibáinak garanciális javítása

5. A fűtési- és vízmelegítési díj egységnyi hőmennyisége korrekt-e, illetve át lehet-e állni másik számítási metódusra

6. A Mandala II. átadása utáni együttműködés a két társasház között (portaszolgálat, közösen használt játszótér + sportpálya)

7. A kocsiút egyirányúsítása

8. Pótlólagos kisebb beruházások (fatelepítés, bejárati kapu fölé tető stb.)

 

Az AFM azt ígérte, hogy ezentúl a Mandala honlapon havonta-kéthavonta részletesebb tájékoztatást kapunk a társasházat érintő történésekről és hírekről, illetve erről a lakógyűlésről is kap minden lakó egy emlékeztetőt, ami lényeges elhangzott.

 

Utána Bálinttal beszélgettünk egy kicsit, és arra jutottunk, hogy ha változást akarunk, mivel néhány dologgal elégedetlenek vagyunk vagy úgy gondoljuk, hogy olcsóbban meg lehetne oldani, akkor kezdeményeznünk kell, javaslatokat kellene benyújtanunk az AFM-nek és ezeket a lakóközösség többségével el is kellene fogadtatnunk ahhoz, hogy a közgyűlésen megszavazhassuk a változást. Vagyis két társasházi közgyűlés között is van mozgás és szervezés!

 

Köszönöm Bálintnak, hogy megszervezte a lakógyűlést, nagyon hasznos volt (remélem, ezt más is így látja).

 

Üdv,

Darko

Előzmény: qwaevisz (3614)
qayxsw Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3642

Hát OK, csak meglévő szerződésem van és arról nem küldtek semmit, hogy ez a része semmissé vált volna. Utánakérdezek.  :o)

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (3641)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3641
Általában. Azt hiszem szept. 1 óta.
Nekem ez pl. nagyon jól jött mert novemberben járt volna le, és újabb 1 évre nem kötöttem volna meg a mostani helyre. Ráadásul nekem egy 5mbites internetre volt hűségem, de most hűség nélkül annyiba kerül a 10mbites :)) amit bármikor lemondhatok.
De nézd meg a www.upc.hu -n ( upc )
minden ár mellett ott van h HŰSÉG NÉLKÜL :D
Előzmény: qayxsw (3640)
qayxsw Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3640

Mármint a Te hűségnyilatkozatod, vagy általában a hűségnyilatkozatok?

Nekünk is van és már alig várjuk, hogy leteljen, mert cserélnénk valami barátibb árfekvésűre...

Előzmény: Törölt nick (3639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3639
UPC-nél szerencsére megszűnt egy ideje a hűségnyilatkozat.
Elvileg hamarosan a többi szolgáltató is követi ebben a jó szokásában a UPC-t, mert lesz valami törvény is ez ügyben (egyik barátom egy másik internetszolgáltatónál dolgozik - ő mondta, bár náluk sose volt hűség)
Előzmény: fenyőbútorasztalos (3637)
komfort Creative Commons License 2008.11.05 0 0 3638

szia, ez nem előre egyeztetett ügy, minden lakó önállóan keresi azt a szolgáltatót, amelyikben fantáziát lát, és szerződni kell. Nálunk a lépcsőházban járkált az üzletkötő ( T-kábel), ...és mi sem jártunk igazán jól, angol foci miatt digitálist is kértünk ( Eurosport 2), nemsokára ezt analógon is lehetett fogni, most fölöslegesen bérelünk egy "boxot", év végén lejár az ideje visszaadjuk ( rengeteg csatorna van amúgy is)

Lényeg: nincs ilyen Mandalás dolog, szolgáltatók ilyenkor versenyeznek, később már nem nagyon állnak jól a dolgokhoz 

Előzmény: -sanci- (3636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!