Keresés

Részletes keresés

Jolida Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8914

Szerintem nem vernek.

Rugdosnak.

Bakanccsal.:-ppp

Előzmény: Mono SE (8913)
Mono SE Creative Commons License 2017.03.24 -1 0 8913

hüje vagy? nem veretem magam agyon a bakancsosokkal ;))

Előzmény: btamas70 (8912)
btamas70 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8912

Majd írj róla egy ilyen xép hoxxú bexámolót…! ;P))) 

Előzmény: Mono SE (8906)
AudiJo Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8911

Azt is letagadom, hogy tagadtam volna bármit is bármikor!:)))

AJ

Előzmény: AudiJo (8910)
AudiJo Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8910

Hát amilyen agyatlanul mentél akár úgy is lehetett volna, de persze semmit nem vallok be, mindent tagadok!:)))

AJ

Előzmény: btk53 (8909)
btk53 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8909

azota eladtam, a zuj tulaja meg jazzkarizott a zsaruknak vele, gyorsan le is vették a rendxámát...

igy oszt egyelöre nem fogx vele tanálkozni az utakon. de valld be, azota sem sikerült kivakarni a gatyodbol a xart, ami belediffundálodott akkor. )))

Előzmény: AudiJo (8908)
AudiJo Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8908

Tényleg nem kaptál páleszt? Pedig úgy vittél körbe azzal a papír-jaguárral(=Suzuki), mint ha már 3-at benyeltél volna - nem olyan gyorsan, hanem olyan agyatlanul!:)))

AJ

Előzmény: btk53 (8905)
_percy_ Creative Commons License 2017.03.24 -1 0 8907

Azt várhatod.... ;-)))

Előzmény: sul312 (8904)
Mono SE Creative Commons License 2017.03.24 -1 0 8906

sajnos pont akkor megyek bigi komámhoz körberöhögni a zongoralakkos koporsóit 

Előzmény: sul312 (8904)
btk53 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 8905

most találtam egy 4 éves beszámolot. Érdekes, és momentán nincs kit vigyek, igy sajnos nem is megyek, de azért nektek jo szorakozást kivánok! 

 

"

Tegnap woltam Kiskunfélegyházán hifistalin. kb 9 körül megérkeztünk a helyxinre. Kb akkor kezdtek kipakolni a közben megérkezö bátor wersenyzök. Azé bátorság köll ám, h bemutasd a motyodat...
3 terem wolt, ahol lehetett hallgatozni.
az elsö teremben wolt kétféle doboz, az egyik egy kisgömböc, ezt nem sikerült meghallgatnom, xerintem nem is lehetett tul jo hangja, mert a többiek sem xorgalmazták a bekötését. A másik hangfal egy hátul résre nyitott egáxen wákony anyagbol kéxült hangolt doboz wolt. Állo kiwitelü. Ezt xámitogépröl hajtották egy walamilyen DAC wolt bekötwe és egy FET-es was.
Hihetetlenül xarul xolt. Wittem be pendriwot, amin a kocsiban léwö zenéim tárolom. Ezek studiomagnorol lettek bedigizwe. Analogbol. No ilyen xarul még sosem hallottam xolni.
Az az érdekes, h ezt a dobozt wixont máshol más helyen már hallottam jol xolni, tehát a kiegéxitö elektronikákkal wolt a baj, ami késöbb teljesen nyilwánwalo is lett, de erröl majd késöbb.

A másik teremben egy 3 utas DIY állodoboz xolt, a Pagrus féle gleden, egy csöwes erölködö wolt, és xintén laptop forrás. Ez már egéxen emberi hangon tudott zenélni. A pendriwom is jo wolt, mégis kimenekült mindenki a hallatán, ugy láccik, h a hifisek sem a bluest, sem a rockot nem kedwelik. Nekik Diana Krall az istenük, én meg attol hányok. ;D

A harmadik teremben egy ismeretlen állo 2,5 utas hangfal xolt FET-es erölködön, aztán wolt ot Sárkányölö erölködö is, ami meglepöen jol xolt, de szerintem a legjobb hangot egy Tau Ceti newezetü csöwes monoblokk adta. Ebböl wolt ott kétféle DAC is, ezeket sajnos nem tudtam fülügyre kapni, idö hiányában.

No xowal miután meghallgattam mind a három termet, gondotam exem walamit. Tanáltam is rengeteg zsiroskenyeret jofajta erös wegyessalátáwal, a többi, xintén a hallott hangoktol elkámpicsorodott emberke megtanálta a páleszt is. Én meg csorgo nyállal néztem öket, no de a jogsi többet ér, mint a nedü, ugy hogy kihagytam az alkalmat.
No miután én jol lettem a kajátol, a többiek meg a pálesztöl, ujult reményekkel indultunk ujra körbe, hátha walamilyen csoda folytán megjawult a hangzás....

És képzeljétek!!! Az elsö xobában megjawult!
Az addig elképesztöen xarul xolo doboz megtáltosodott, amit annak köxönhetöen ért el, hogy Takács Jenö uj FET-es erölködöje lett rákötwe és az elé az a Nagra magno, amit a barátom hozott a talira.
Hihetetlen jol és elewenül xolalt meg az általam már jol ismert Jean Carol afroamerikai elöadomüwéxnö, akinek müsorát a Nagra tulajdonosa rögzitette 2004-ben az A38 hajon.
Maradtam is egy kicsit, majd nekibuzdulwa felkerekedtem a többi xoba felé.
A második xobában közben erölködöt cseréltek, egy csillogo-willogo csupa hajlat-görbület, fényes csawaros táp + 2a3 csöwes wégfok monoblokk párosra. Jobb, h nem kéxitettem képet, habár sokatoknak biztos bejött wolna ez a stilus, én rögtön sirwa fakadtam a látwányátol, no de izlések és pofonok ugye...
A hangja wixont érdekes modon semennyire sem korrelált a wásári csillogással. Eccerüen döglött wolt.
Kb olyan hatást sugallt, h ember beállitja xip halkra a mjuzikot, majd bebuwik a nagy ö mellé, és xerelmeskedik awwal, nem is foglalkozwa, h mi a faxom zörög a háttérben.
Gyorsan towábbálltam, ujra bé a harmadik xobába.
Itt közben mindent lecseréltek.
Hangfalnak egy állo kétutas Popori Otto (Baja) féle doboz wolt, a meghajtásárol a Tau Ceti csöwes monoblokk gondoskodott, meg walami CD játékos.
Egéxen jo hangot adwa. Aztán az urak ekezdtek nekiállni walamiféle DAC tesztnek, na ez az, ami engem teljességgel falramáxásra kényszerit, igy gyorsan el is hagytam a helyet, oxt hammarosan el is jöttünk a talirol.
Wégköwetkeztetésnek annyit, h mán tawaj is megfogadtam, h többet nem jöwök, ez az idén ujra megerösitésre került, csak ott wan a bökkenö, h akko a dinka barátaimat ki hozza le, mert ök imádják az ilyen helyeket. :D"

sul312 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 8904

Remélem "Mono SE" hifitárs is ott lesz , beletrüsszent az elektronvándorlás/hanghullámovaglás mikéntjébe és kb 12 órakor véget vet a zajzűrzavarnak...

Ha már utolsó a buli !

 

 

gaborka8X8 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 8903

Utolsó jelentés az utolsó Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörze (Kiskunfélegyháza, március 25. Móra Ferenc Művelődési Központ) jelenlegi állásáról:

 

Program:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

 

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 2 000 Ft/fő


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:

1.) 6C4C
2.) Hoffmann László
3.) Dulity Kálmán (Jazz, könnyű- és komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)
4.) Fekete Miklós
5.) Dyscus
6.) Mico (akkus D osztályú végfok, tda1541a csöves média lejátszó)
7.) Konzol (valamilyen hangsugárzó(k), talán hibrid B100/200)
8.) Brebo (DIY polcsugárzók)
9.) Ngyzzoli (komplett analóg rendszer, több csöves végfok, épített JLH,és hiraga erősítő)
10.) Popori (DIY elektrosztatik hangsugárzó és talán magneplanár hangsugárzók, Denon 1080 erősítő)
11.) Gerbo (6C33C PP, 6P45C PP)
12.) Banzai
13.) +1 fő
14.) +1 fő
15.) +1 fő
16.) Mohinger
17.) Perempe
18.) Dodó
19.) Tenzor21
20.) gaborka 8x8 ( komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)


Tehát szombaton búcsú Kaporka Open Audiokulutráis Buli, amin reméljük, mindenki jól fogja magát érezni, aki megtisztel bennünket azzal, hogy eljön erre az utolsó találkozóra.

Útbaigazítás, bármilyen egyéb információ a 06/30/418-60-kilencvenöt-ös telefonszámon kérhető.


Üdvözlettel: gaborka8x8

perempe Creative Commons License 2017.03.21 0 0 8902

ha vkinek kell akciós buszjegy szombatra, akkor írjon! valószínűleg a 7:30-as busszal indulok Budapestről. (előtte még kell érjek Pestre, ami még +2 óra.)

 

cserébe extra hallgatózási lehetőséget és sört elfogadok.

gaborka8X8 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 8901

 

 

Második jelentés a IX., egyben utolsó Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörze (Kiskunfélegyháza, március 25. Móra Ferenc Művelődési Központ) jelenlegi állásáról:

Program:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 2 000 Ft/fő


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:

  1.) 6C4C
  2.) Hoffmann László
  3.) Dulity Kálmán (Jazz, könnyű- és komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)
  4.) Fekete Miklós  5.) Dyscus  6.) Mico (akkus D osztályú végfok, tda1541a csöves média lejátszó)  7.) Konzol (valamilyen hangsugárzó(k), talán hibrid B100/200)  8.) Brebo (DIY polcsugárzók)  9.) Ngyzzoli (komplett analóg rendszer, több csöves végfok, épített JLH,és hiraga erősítő)10.) Popori (DIY magneplanár hangsugárzók)  
  ..) gaborka 8x8 ( komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)


Szeretettel várunk mindenkit, lemezekkel, technikákkal, zenékkel , stb., és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, mit hoz, különös tekintettel a lemezbörzére szánt hanglemezekre. 


Üdvözlettel: gaborka8x8

 

 

gaborka8X8 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 8900

Tisztelt, hobbytársak, Hi-Fi-sták, zenerajongók!  

 

Sajnálattal közlöm, hogy a megváltozott körülmények és lehetőségek miatt, az eredetileg tíz alkalomra tervezett Kaporka Open Audio Kulturális Találkozó kilenc alkalomra redukálódik, azaz, ez a mostani IX. Kaporka Open Audio Kulturális Találkozó nem az utolsó előtti, hanem az utolsó lesz.

Így ezzel a kilencedikkel búcsúztatjuk a 2009 óta általam folyamatosan megrendezett Hi-Fi találkozókat.  

 

Üdvözlettel: Dóra Gábor

gaborka8X8 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 8899

Első jelentés a IX., egyben utolsó előtti Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörze (Kiskunfélegyháza, március 25. Móra Ferenc Művelődési Központ) jelenlegi állásáról:

Program:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

Költségek:
Az épület bérleti díjához való hozzájárulás (más néven részvételi díj): 2 000 Ft/fő


Résztvevők:
Akik a "biztosan eljönnek" kategóriába jelentkeztek:

1.) 6C4C
2.) Hoffmann László
3.) Dulity Kálmán (Jazz, könnyű- és komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)
4.) Fekete Miklós

..) gaborka 8x8 ( komolyzenei hanglemezek a lemezbörzére)

 

Szeretettel várunk mindenkit, lemezekkel, technikákkal, zenékkel , stb., és természetesen szívesen fogadunk további jelentkezéseket, a
gaborka8x8@freemail.hu
email címre. Egyben kérek mindenkit, hogy a jelentkezésekor azt is írja meg, mit hoz, különös tekintettel a lemezbörzére szánt hanglemezekre.


Üdvözlettel: gaborka8x8

neszójábe! Creative Commons License 2017.03.02 0 0 8898

ki mit hoz, azt hallgatjuk

ez már majdnem olyan, mint a ki mit tud?

tíztől -ötig , elég az a hét óra, vagy még sok is?

Előzmény: gaborka8X8 (8897)
gaborka8X8 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 8897

Meghívó

a IX., egyben utolsó előtti Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozó és lemezbörzére

 

Az audiokracia minden egyes tagját tisztelettel meghívjuk a IX. Kaporka Open - Audio Kulturális Találkozóra, melyet március 25-én szombaton tartunk Kiskunfélegyházán, a Móra Ferenc Művelődési Központban (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1.)

Tehát, a fenti időpontban és helyszínen szeretettel várunk mindenkit, aki részt akar venni egy (reményeim szerint) jó hangulatú találkozón délelőtt 9 és délután 5 óra között.

 

A találkozó, általam tervezett, de javaslatok alapján módosítható menete:
- Kilenc és tíz óra között bepakolás, helyiségek elrendezése.
- Tíz órától délután ötig a résztvevők által hozott technikák, zenék meghallgatása, kávézás, pálinkázás, beszélgetés Hi-Fi-ről és az élet egyéb szintén fontos dolgairól, stb, stb.
- Délután öt órától összepakolás, búcsúzkodás.

 

Technika, zenék: Ki mit hoz, azt hallgatjuk.

 

A VIII. Kaporka Opennek nem terveztünk kiemelt témát. Legyen ez most egy általános, azaz, tematika nélküli találkozó, de fel szeretnénk éleszteni a kezdeti találkozók lemezbörzéjét, ezért azt kérjük, ha valakinek vannak eladó lemezei, tisztelje meg azzal a találkozót, hogy elhozza őket a résztvevők örömére, akik kedvükre válogathatnak majd ezek közül.

Evés, ivás: Az idei évben sajnos technikai okok miatt nem tudjuk a szokásos zsíros kenyérrel kínálni a vendégeinket, és nem szervezünk közös ebédet. De továbbra is ingyenesen biztosítjuk a találkozó résztvevőinek a kávét és az ásványvizet, valamint, szintén megtartjuk azt a szokásunkat, hogy "jó fajta" pálinkákkal várjuk az érkezőket.

 

Kérek mindenkit, a részvételi szándékát, illetve, azt, hogy milyen technikát, zenéket vagy bármi egyebet hoz, azt a
gaborka8x8@freemai.hu
címen jelezze, lehetőleg telefonszám feltüntetésével együtt. Illetve, kiemelten kérjük, hogy aki a lemezbörzére eladó hanglemezeket hoz, az a jelentkező emailban ezt külön közölje, mert csak így tudunk megfelelő számú asztalt biztosítani.

 

Az épület bérleti díjához való hozzájárulás költsége, vagy más néven a részvételi díj 2000 Ft/fő, azaz kettőezer forint per fő.

 

Mindenkit szeretettel várunk: gaborka8x8

gaborka8X8 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 8896

 

A szokásokhoz híven idén is megrendezésre kerül a Kaporka Open Audiokulturális Találkozó, immár a kilencedik, és egyben utolsó előtti alkalommal, a szokásos időben, azaz március utolsó szombatján, tehát március 25-én Kiskunfélegyházán.

A helyszíne a tavalyival megegyező lesz, tehát a Móra Ferenc Művelődési Központ.

 

Mint írtam, ez a IX. Kaporka Open Audiokulturális Találkozó lesz az utolsó előtti, ezért ennek most nem szeretnék tematikát adni, azt meghagyom az utolsóra, azaz, a jövő évire.
Ennek ellenére remélem, sok hobbitárs megtisztel azzal, hogy március 25-én szombaton ellátogat Kiskunfélegyházára.

Ami érdekesség lehet még a sok jó zenén és kiváló hangkeltő eszközökön kívül, hogy azokat az eszközöket, amiket kizárólag a találkozókon megejtett vendéglátáshoz vettem, azokat jelképes áron megvásárolhatják a résztvevők. (Néhány példa: Röviditalos pohár: 100 Ft/db, Kávéscsésze aljjal: 100 Ft, Darálós Kávéfőző, amit csak a találkozókon használtunk, 20 000 Ft, stb.)

Tehát még két Kaporka Open buli, amit szerintem nem érdemes kihagyni.

 

AudiJo Creative Commons License 2016.12.23 0 1 8895

"...a legnépszerűbb slágerek váltják ki a legnagyobb eufóriát. ..."

 

Engem kifejezetten idegesítenek a mások által legnépszerűbbnek mondott slágerek!

AJ

Előzmény: nagypapi51 (8884)
btk53 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 8894

Mert annyi exe sincs, h leüljön... )))

Előzmény: Mono SE (8892)
gabocza1 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 8893

Neked is...:)

Előzmény: Mono SE (8892)
Mono SE Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 8892

ha egész nap a mosógép mellet kéne állnod, te is depis lennél ;Đ

Előzmény: btk53 (8890)
gabocza1 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 8891

Neked kusika...:)

Előzmény: btk53 (8890)
btk53 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 8890

Fenéket, ö visszafelé hallgatja...

Előzmény: Mono SE (8888)
gabocza1 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 8889

Hogyne lennék "depis" ilyen társaságban! :) Még jó, hogy vannak barátaim is...

Előzmény: Mono SE (8888)
Mono SE Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 8888

jajjj, de hát rólad mindenki tudja, hogy depis vagy 

Előzmény: gabocza1 (8887)
gabocza1 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 8887

Például én is néha, ha rám jön...

Előzmény: Mono SE (8886)
Mono SE Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 8886

nade ki a rák hallgat egyáltalán kantrit? ;)

Előzmény: nagypapi51 (8884)
_percy_ Creative Commons License 2016.12.22 -1 0 8885

:-)))

Előzmény: nagypapi51 (8884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!