Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 2019.06.25 -4 0 9363

"Nálam a stúdióban egyenáramú a világítás ! Miért ? Felharmónikusok miatt......."

 

Nahát, ezek a Pécsi Felharmónikusok.... harmónikások....))))

 

/Az egyenáram önmagában, a fényforrások fajtájának megadása nélkül eléggé semmitmondó. Pont ahogy megszoktuk./

Előzmény: Hang-mérnök (9355)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 9362

"Egyik vendég a mobilján 130-140db-es hagnyomást mért, de én azt nem igazán élveztem"

 

Nem élvezted, hehe. Tekintve, hogy az átlegembernél 120-130 dB a fájdalomküszöb, nem csodálom, hogy nem élvezted. Frankó kis mazochista bulik vannak nálad...

Előzmény: Hang-mérnök (9353)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 9361

Csak tudnám, hogy mijafaxnak kell zenelejátszáshoz egy keverő? Hacsaknem külön szalagon tárolja a dobot, gitárt, éneket...

 

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 9360

Szerintem Lötyi titokban a Baranyai Csaknorisz. Csakis a Baranyai Csaknorisz képes arra, hogy CD-ről és MD-ről élvezze az analógot...

:) 

Előzmény: btamas70 (9357)
btamas70 Creative Commons License 2019.06.25 -4 0 9359

"A-88 -> de mondhatni A-77, kicsit darabolva - újra hegesztve -széthúzva és."

 

Afenébe... hát nem kimaradt az Audiolanden megosztott "mérnöktudományok" felsorolásból a Revoxlakatos Tanfolyam??:) Első körben a nyújtásról olvasnék szívesen egy főlötyihez méltóan lélegzetelállító beszámolót.. csak ne nyúúúljon túl hosszúra, ha kérhetem:))))

 

Re: mondhatni sokmindent lehet

Előzmény: Hang-mérnök (9352)
_percy_ Creative Commons License 2019.06.25 -1 0 9358

"Na nálam studer - revoxok - tascam biztosítja a minőségi forrást."
Biztos qudróban, empéháromről felvett szalagokat játszol le ezeken, tömegével. Tsudió Revox és "tascam" magnókkal. ;-))))

Mert te egy "épeszű - analógot kedvelő" vagy. Vagy mégsem? ;-)))))))))

Előzmény: Hang-mérnök (9353)
btamas70 Creative Commons License 2019.06.25 -4 0 9357

"nem bulira hajazok, hanem az analóg élvezetére!"

 

Persze, ahogy múltkor írni teccett, veszteséges digitális formátumba (MiniDiscre) átmásolva. Érdekes, újszerű formája ez az analóg zenehallgatásnak. Mini diszk, mini élvezet. Hiába, élni tudni kell!

Előzmény: Hang-mérnök (9353)
csárlisín Creative Commons License 2019.06.25 -12 0 9356

idefigyelj, papagésa!

a forrást feldughatod magadnak, jó mélyen, ha nincs ami kellőképpen megszólaltassa.

igazam van, vagy igazam van? :O

egyébként meg, ne szállj el az 1600 w-odtól, mert amilyen renc'erek vannak, az csak nagyon-nagyon

kispályás.

Előzmény: Hang-mérnök (9353)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.06.25 0 0 9355

Épeszű zenehallgató nem teszi azt :)

 

Kinek tudása - tanultak - tapasztalata alapján, mit ténykedik..........

 

Nálam a stúdióban egyenáramú a világítás ! Miért ? Felharmónikusok miatt.......

Minőségi a kábelrendszer.....miért ? Zavaró tényezők kiszűrése miatt.....

Miért ezüstkábeles a hangfalrendszer kábelei ? mert ezek a legjobbak.......

Miért lett SALGÓ - hogy elbírja a nagy szerkót és stabil is. Így berezonálna a studer-tascam-2 revox alatt hátrányosan ? => nem hinném, de Te gondold úgy, szíved joga !!

 

Majd ha lesz Neked is, mérd ki a rezonanciát és vond is le a tanúlságokat ! :
) :)

 

Előzmény: somytomy (9327)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.06.25 0 0 9354

Ez tényleg komoly és szakavatott - szakértői kérdés lett volna ?

 

Mert akkor vicces kókler lennél, kérdéseddel együtt.

Előzmény: _percy_ (9322)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.06.25 0 0 9353

Tetszik tudni, kicsit utána kéne olvasni a dolognak !

 

A teljesítmény egy dolog, de ha utána is tetszett volna járni annak, hogy ekkora teljesítményt, hogy is lehet használni ideálisan, rá tetszett volna jönni arra, hogy az nem minden, sőt a legkevesebb lenne !!!

 

Egy stúdióban mi a legdominánsabb ? A forrás !!! Na nálam studer - revoxok - tascam biztosítja a minőségi forrást.

No jönnek a társ-szervek, azaz kábelek, keverő, játszóházzal, végfok és hangfalak.

 

No menjünk sorba, kábeleim WBT-s csatikkal hangyányit ott vannak a toppon, a SOLO keverő szintúgy, játszóházzal kicsit meg lehet bolondítani a forrást -> erre szolgál a Nakamichi és a többi szerkezet is, a JVC és a Quad végfok is fel lett téve és a hangfalak is.

 

Akkor már csak egy tanulságot regélek el, nem kell 1600W-on hallgatni egy ilyen szerkót, mivel egy volt régi és már sajnos meghalt tanárom mondta, -> nagy teljesítményű szerkót halkan (!) kell hallgatni és kiélvezni annak átvitelét - tulajdonságait - előnyeit. Igaza volt !

 

Szóval nem bulira hajazok, hanem az analóg élvezetére!

 

Amúgy pedig egyszer lett igazán megdörgetve a szerkezet -> egy szilveszteri éjszakán a társaságnak, akkor a felfújt lufik eldurrantak a hagnyomástól. Egyik vendég a mobilján 130-140db-es hagnyomást mért, de én azt nem igazán élveztem, csak kérte a csapat....így megtettem. 

 

Szóval remélem lejött az, hogy ésszel és finoman ! Attól, hogy mit bír - illetve - mit tud, hogy is kell használni egy ilyen volumenű szerkezetet, hogy élvezzük is előnyeit - tudását.

Előzmény: csárlisín (9324)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.06.25 0 0 9352

Bocsika, de Te beteg vagy ! -> elnézést, de elsőre - másodikra is ez jött le !

 

Én nem kértem számon semmit (!) csak kérdeztem! Feléd már azt sem lehet ?-> Úgy tűnik !

 

Nem kérdeztem azt sem, mekkorát buktál ezeken, mert régen elárultad mennyi - illetve hogy jöttek ide, csak nem emlékszel....

 

Amúgy a kisérleti stúdiómagnónak mocskosul nincs köze az stm-hez, mivel revox és studer alkatrészek tömkellegéből épül. Tehát itt sem nyertél hagszórót !

Alap-öntvény A-88 -> de mondhatni A-77, kicsit darabolva - újra hegesztve -széthúzva és nyújtva. A két csévélő moci amcsiból van, 12/24-es egyenáramú -> fenekükön érzékelő - jeladóval, fejhíd szintén A-88 -> de mondhatni A-77, 1/2-es fejekkel. => tehát akkor ebben mi is lenne at STM ???? -> még te sem tudod.......

Fékrendszer állítható számítógépes vezérléssel, a motorok áram-generátoros szabályzása szintúgy, sok - sok érzékelővel és mérő - digitalizált egységekkel.

De ez neked oly magas lenne, mint lónak a hátúszás.

 

Köszike, amúgy az életem teljes, a család is megvan és a sok-diplomás haverok is élvezik, szösszeneted árnyékában is az életet és az ittlétet, mocskosul -> szerencsére.

 

Te még nem jutottál el, eddig a szintig :) :) -> van ez így. Majd ha eljutsz, rá fogsz jönni, talán.

Az évi 25 misi pedig nem nagy élmény, ha tudnád a hátterét és a teljesítendő feladatok számát és mennyiségét, melyet képtelen lennél teljesíteni.

 

Szóval nyugodtan mesélj az itteni fiatalaloknak és próbáld Őket lenyűgözni a tudásoddal, tapasztaloddal, szakértelmeddel. Majd rá fognak jönni idővel, hogy ez csak egy felhő......

 

Megosztok veled egy élményt, kiképzési repülésre készültünk (annó) és mint említettem 10 évig repültem a seregben pilótaként, így megszólalt az 'időjós' -> eligazításkor és ezt mondta " légtömegen belüli helyzet várható " - kiképzési repülés alkalmával. Kérdezték tőle akkor mi is lenne az ? Azt válaszolta, akármi is jöhet, nem lehet megtippelni sem. Bármi....

 

Te is ilyen vagy, jöhet Tőled bármi is :) :) :) 

Előzmény: big-dewil (9323)
gabocza1 Creative Commons License 2019.06.24 -1 0 9348

Még szép, max a tokiói olimpia jöhetne szóba, mert 60 után lett az EAG-ból BEAG... (nem tetszett a név az AEG-nek...)

Előzmény: tibtiborkaba_new (9347)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.24 0 0 9347

Szvsz ez még bőven az olimpia előtt született...

Előzmény: Mono SE (9345)
_percy_ Creative Commons License 2019.06.24 0 0 9346

Küldtem neki képeket a cuccról :)
Így már felismerte, de semmi infója nincs róla sajna.

Előzmény: quad (9343)
Mono SE Creative Commons License 2019.06.24 -3 0 9345

biztos rohammunkában gyártott olimpiai cucc  ;)

Előzmény: quad (9343)
_percy_ Creative Commons License 2019.06.24 -1 0 9344

Igen, most láttam hogy válaszolt nekem is :)
Nekem már segített párszor, azért gondoltam kapásból rá....

Előzmény: quad (9343)
quad Creative Commons License 2019.06.24 0 0 9343

Köszi, de ha a BEAG gyüjteményesrő van szó, most beszéltem vele, ő nem is hallott róla, de azért utánanéz.

Ez valami, kizárólag a szovjeteknek gyártott ketyere lehet.

Előzmény: _percy_ (9339)
btamas70 Creative Commons License 2019.06.24 -5 0 9342

... és magvas gondolatokkal:ĐĐĐĐ

 

Hiánypótló tanításairól nem is beszélve:

 

- Hogyan vesszük fel a mókaegyenest, majd a mokkapontot?

- Teljesítményerősítő be- és ik kipapcs. tranzienseinek jóslása kávézaccból, a tápegység releváns paramétereinek ismerete nélkül...

- Ellenállat viselkedése nagyfrekis környezetben radarállomáson

- Rezonancia forrásának keresése, mint komoly kutatómérnöki feladat

  ...

  ...

- Lónak a hátúszás

Előzmény: tibtiborkaba_new (9341)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.24 -2 0 9340

Én legalább rájöttem...

Előzmény: csárlisín (9338)
csárlisín Creative Commons License 2019.06.23 -12 0 9338

elég sokára jöttél rá, baszki papagésa!:O

Előzmény: tibtiborkaba_new (9337)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.06.23 0 0 9337

Az a Nakamichi nem erölködő, te nagytudású, hanem egy zajcsökkentő. A főzajmérnök azzal veszi ki a zokszigént meg a salgópolcot a lemezfelvételből, szóval nagyon is fontos része a "tsúdiónak". Már persze ha már rájött, hogy mire való, és nem járt úgy vele, mint a CD4-el...

:D

Előzmény: csárlisín (9332)
quad Creative Commons License 2019.06.23 0 0 9336

Mivel itt van még valami élet, ide is beteszem:

 

Nincs véletlenül valakinek EAG SRT060 keverőhöz kapcsolási rajza?

btamas70 Creative Commons License 2019.06.23 -4 0 9335

Ez is korrekt.

Előzmény: Mono SE (9325)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.23 0 0 9334

Korrekt!

Előzmény: Mono SE (9333)
Mono SE Creative Commons License 2019.06.22 -4 3 9333

Nem szeretnék példákat hozni, mert túlságosan személyes és felismerhető zenék és esetek - amit nem szeretnék nyilvános fórumon megosztani...

(De megemlítem az egykori Subscribe zenekar lemezeit, amik többnyire csapnivalóan szóltak a koncert hangzásokhoz viszonyítva is. És mivel több ilyen Subi cover mixelésében részt vettem, pontosan tudom, hogy egy-egy hangszer hol és mennyire van kiherélve, "szétmasterelve" a lemezeken az eredeti megszólalásokhoz viszonyítva.)

A pontosításoddal egyetértek, valóban az egyik legjobban felszerelt stúdió, de ez csupán pénz kérdése, és valójában nem ettől lesz jó vagy trendi egy felvétel.

Az is tény, hogy éppen a média és a közönségigény az, ami leginkább negatív hatással van egy-egy mix vagy master végeredményére, mert a zenekarok el akarják adni a portékát, vagyis magukat, olyan elvtelen kompromisszumokat is elfogadva, ami akár stílusidegen is lehet.

Meg az is tény, hogy a Supersize-ban dolgoznak azért olyan jófülű munkatársak, akiknek az ízlésvilága meglehetősen eltér a stúdió deklarált stílusától, méghozzá erősen pozitív irányban. Ilyen pl. Bruki, az AWS gitárosa, aki amúgy főleg a dobmikrofonozásokért felelős a stúdióban, de a saját vállalkozásában kevert munkái messze ütősebben szólnak, mint a Supersize-os munkahelyi melói... 

Előzmény: bumeráng77 (9330)
csárlisín Creative Commons License 2019.06.22 -12 0 9332

baszki, papagésa!

ezt a sok xarral behányt lyukat nevezed te stúdiónak?

arra az ósdi kenwood deckre+ nakamisi erőlködőre vered magadat?

az lesz az igazi, ha te , vagy a több diplomás baráti köröd, a vadpörizés után betintázva, belerombol

az élére állított "készülékpark" közé , és helyreteszi azt.:O

már ne is haragudj, de a te tsúdiód csak egy elrettentő példa!!!

Előzmény: Hang-mérnök (9318)
csárlisín Creative Commons License 2019.06.22 -12 0 9331

a minden igényt kielégítő étkezdében meg, néha nap bolondgombát is felszolgálnak

mondván: ezeknek már úgyis mindegy!:O

Előzmény: bumeráng77 (9328)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.06.22 -1 0 9330

Nem szabad elfelejteni, hogy azért a megrendelőnek is van némi beleszólása a hangzásba, keverésbe. Tehát ha egy-egy elkúrt felvételt hallunk, akkor az 'többesélyes': vagy a hangmérnök baxta el, vagy a megrendelő (zenész, producer...) volt hülye és erőszakos ahhoz annyira, hogy a hangmérnök ne tudja helyére tenni a megrendelő eszméi között leledző űrt... harmadik esélyesként az elfuserált masztering elkövetője tehető felelőssé.

 

De ha példákat hozol, akkor megfülelem őket. Őszinte leszek: magyar zenét a legritkább esetben hallgatok. Azokat, amiket hallottam és a Supersize -ban vették fel és / vagy keverték, szerintem jól szóltak... magyar viszonylatban tuti.

Ami azonban a kijelentésemre vonatkozik, picit pontosítható: talán a legjobban felszerelt magyar stúdió(k) egyike. Nem mertem használni a 'legjobb' jelzőt, mert azért vannak még jó stúdiók az országban.

Előzmény: Mono SE (9329)
Mono SE Creative Commons License 2019.06.22 -5 1 9329

"Supersize Recording Stúdiónak, amely jelenleg Magyarország talán legjobb tsúdiója"

 

lófaxt a "legjobb", könnyűzenében inkább szupergáz, amit némely zenekarral művelnek

Előzmény: bumeráng77 (9328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!