Keresés

Részletes keresés

Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1455

Szóval, akkor most ki tudsz bármit is számítani a Magnum-elmélettel, vagy sem?

Vagy csak szemfényvesztésnek szánod? Mert akkor viszont jó topikban vagyunk, és már le is vagy leplezve.

Előzmény: magnum56 (1451)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1454

Mér mi bajod van? Most leplezem le a csaló tudósokat. Vagy lehet, hogy nem tudósok, de biztosan csalók.

 

Itt van például ez a Dubois.

 

Hónapokon keresztül azzal etetett bennünket, hogy a visszatérő űrhajós fiatalabb lesz, mint a Földön maradt társa (iker paradoxon). Vagyis az űrhajós órája lassabban jár az űrben.

 

Most meg azzal etet, hogy az űrben keringő GPS műholdak órása siet, a földi órához képest.

 

Az űrhajón lassabban jár az óra (késik) a GPS műholdon meg gyorsabban jár az óra (siet).

 

Mi a különbség egy űrhajó és egy műhold között, hogy éppen ellentétesen járnak az órák?

 

Hát kell ettől nagyobb csalás????????

Előzmény: Threepwood (1453)
Threepwood Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1453
Miért kell itt is ezt a faszságot nyomatni? Nem lehetne átcuccolni végleg a relativitáselméletes topikokba?
Előzmény: magnum56 (1451)
Dubois Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1452

"A specrel szerint nem késniük kellene?"

 

Ez a mellébeszélés azt jelenti, ugye, hogy sehogy sem jön ki az elméletedből a GPS órák sietése. :))

 

Előzmény: magnum56 (1451)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1451

"Számítsd ki légy szíves, hogy adódik ki az elméletedből a GPS-műholdak óráinak sietése a földiekhez képest! "

 

A specrel szerint nem késniük kellene?

 

"hogy egy részecskegyorsító mágneses terének a frekvenciáját hogyan kell változtatni a részecskék sebességének a függvényében"

 

Melyik fajta gyorsítóra gondolsz? Mert ugye több van.

 

"Vagy, hogy a gyors mű mezonok élettartama miért nagyobb, mint a lassúké."

 

Hát nem azért mert az idő lelassul. Mert ez ugye butaság.

 

"Izgatottan várom."

 

Ne izgasd fel magad nagyon, még ifarktust kapsz.

Előzmény: Simply Red (1450)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1450

Gratulálok!

 

Akkor ugye be is tudod mutatni, hogy az elméleted megfelel a tapasztalatnak.

 

Számítsd ki légy szíves, hogy adódik ki az elméletedből a GPS-műholdak óráinak sietése a földiekhez képest!

 

Ha ez bonyolult, akkor mondjuk azt, hogy egy részecskegyorsító mágneses terének a frekvenciáját hogyan kell változtatni a részecskék sebességének a függvényében.

 

Vagy, hogy a gyors mű mezonok élettartama miért nagyobb, mint a lassúké.

 

Izgatottan várom.

 

 

Előzmény: magnum56 (1449)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1449

Kedves Simply Red,

 

A magnum féle elmélet neve nem relativitáselmélet, hanem: Gravitációs fényelmélet. (GLT: Gravitational Light Theory)

 

Az én elméletemben:

 

1 + 1 = 2

2 + 2 = 4

3 + 3 = 6

stb.

 

Továbbá:

 

1. minden sebesség relatív, még a fénysebesség is. (a specrelben ugye a fénysebesség nem relatív, hanem abszolút állandó)

 

2. szigorúan vett inerciarendszerek nincsenek, így ezek nem is lehetnek egyenértékűek

 

3. abszolút nyugvó (K0) vonatkoztatási rendszer nincs (éter sincs)

 

4. a fénysebesség átléphető

 

stb....

 

Akármilyen zavarosnak tűnik ez neked, ez egy kerek, érthető elmélet, amely logikus, és megegyezik a tapasztalattal. 

 

Előzmény: Simply Red (1448)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1448

Ja, meg amiben 1 + 1 = 2.

 

Ez a Magnum-féle relativitáselmélet.

Előzmény: Simply Red (1447)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1447

A relativitáselmélet a tapasztalattal ellenkezik.

 

Pontosabban, az a zagyvaság ellenkezik vele, amit te előszerettel relativitáselméletnek nevezel. Amiben sem Doppler-effektus nincs, sem gyorsuló vonatkoztatási rendszerekre nem használható, és amiben két óra mindegyike kevesebb időt mutat a másiknál. 

 

Előzmény: magnum56 (1445)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1446
A relativitáselmélet a tapasztalattal ellenkezik.

Akkor írd be valamelyik idevágó topikba, hogy miben fejeződik ki ez az ellenkezés.

Nekem nincs időm azzal foglalkozni, hogy melyik tudós volt csaló, ez szerintem a tudománytörténészek dolga lenne.

Akkor mire utaltál a 1443-ban? Én úgy értettem, hogy itt állsz tele bizonyítékokkal hogy minden csalót leleplezz, csak félsz hogy meglincselnek érte.

"A zsidóknak szent vagyok, az amerikaiaknak kiállítási tárgy, a kollégáimnak szélhámos."
Vajon miért tartották a kollégái szélhámosnak, ami ugye a csaló szinonímája? Tudsz erről valamit?


Nem tartották... Ha jól tudom ezt abban a korszakában írta, amikor hosszasan és sikertelenül probálkozott az elektromágnesesség és az ált.rel. integrációjával... közben (valószínüleg jogosan) úgy érezte, hogy elmarad a fejlődés élvonalától (például mert a kvantumelmélet gondolata idegen volt számára).
Wikipedia - Késői évek
Előzmény: magnum56 (1445)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1445

A relativitáselmélet a tapasztalattal ellenkezik.

 

Nekem nincs időm azzal foglalkozni, hogy melyik tudós volt csaló, ez szerintem a tudománytörténészek dolga lenne. De furcsának találom, hogy a relativitáselmélet környékén túl gyaran fordulnak elő csalások. Itt van Eddington, Hafele, Keating, akikről már tudjuk, hogy csaltak.

 

De furcsa módon Einsteinnel kapcsolatban is olvastam ilyesmit. Ezt írja saját magáról Einstein:

 

A  zsidóknak szent vagyok, az amerikaiaknak kiállítási tárgy, a kollégáimnak szélhámos.”

 

Vajon miért tartották a kollégái szélhámosnak, ami ugye a csaló szinonímája? Tudsz erről valamit?

 

 

Előzmény: NevemTeve (1444)
NevemTeve Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1444
Csak leplezd le őket kegyetlenül... persze ne az legyen a leleplezés lényege, hogy a relativitáselmélet ellenkezik az intuícióddal;)
Előzmény: magnum56 (1443)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 1443

Sokan gondolják úgy, hogy ha valaki leleplezi a csaló tudósokat, akkor ezzel a tudomány tekintélyének is árt a leleplező személy.

 

Szeretném megkérdezni: nem a csalók ártanak inkább a tudomány tekintélyének?

 

 

endre_d Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1442
"És mit hozott létre az asztrofizikában?"

Ajánlom figyelmedbe a "The Internal Constitution of the Stars" című alapvető munkáját.
Előzmény: magnum56 (1439)
endre_d Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1441
"És mi az a "lényeg" amit az asztrófizikában létrehozott?"

Nem dicsekednék ilyen fokú tudatlansággal...

"Az nem "lényeg" amira Te gondolsz, az csak (téves) metafizika!"

És mire gondolok, ha már ezt is jobban tudod?
Előzmény: iszugyi (1440)
iszugyi Creative Commons License 2006.06.11 -1 0 1440
És mi az a "lényeg" amit az asztrófizikában létrehozott? Az nem "lényeg" amira Te gondolsz, az csak (téves) metafizika!
Előzmény: endre_d (1438)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1439

"A lényeg az, amit az asztrofizikában létrehozott."

És mit hozott létre az asztrofizikában?

Előzmény: endre_d (1438)
endre_d Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1438
"Ha valaki bejelenti, hogy Einsteint igazolják a mérések, amelyeket a Nap mellett végeztek 1919-ben, amikor ő is tudja, hogy ez nem igaz, az ugye csalás."

IMHO ezt senki sem bizonyította. Főleg a szándékos csalást.

"De, hogy ezek után tudósnak tekinse magát, az már pofátlanság."

Az a helyzet, hogy teljesen lényegtelen, hogy te mit gondolsz róla. A lényeg az, amit az asztrofizikában létrehozott.
Előzmény: magnum56 (1435)
Categlory Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1437
En Keplerrel kapcsolatban nem is a horoszkopokra gondoltam, hanem pl a bolygok es a szabalyos testek feltetelezett kapcsolatara, harmonia mundi...
Előzmény: magnum56 (1432)
astronom Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1436
A pofátlanság az, amit te művelsz, fiam.
Sunyítasz, hazudozol, és mocskolódsz. Egyébre nem vagy képes.
Előzmény: magnum56 (1435)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1435

Ha valaki számmisztikával foglalkozik, az lehet hiba.

Ha valaki bejelenti, hogy Einsteint igazolják a mérések, amelyeket a Nap mellett végeztek 1919-ben, amikor ő is tudja, hogy ez nem igaz, az ugye csalás.

De, hogy ezek után tudósnak tekinse magát, az már pofátlanság.

 

De hát a karrierjébe került volna, ha bevallja, hogy nem volt értékelhető a mérés eredménye.

 

Lásd Székely László könyvét.

 

 

 

 

Előzmény: endre_d (1434)
endre_d Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1434
"Többet is tudok róla. Te ismered ezt a könyvet, amit említettem?"

Örülök neki :-) Azt a könyvet nem olvastam (bár hallottam róla), ellenben ismerem "The Internal Constitution of the Stars" c. könyvét. Eddingtonnak is voltak nyilván hibái (mint mindenkinek), de minősítésed enyhén szólva is nevetséges volt.
Előzmény: magnum56 (1431)
astronom Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1433
iszugyi barátod azóta kísérletileg megcáfolta a Kepler-törvényeket is.
Most mi lesz?
Előzmény: magnum56 (1432)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1432
"Hat meg Kepler milyen zavaros misztikus volt!

:)"

 

Való igaz, hogy Kepler horoszkópkészítésből élt. De, hogy valóban hitt-e benne, vagy csak pénzkereseti lehetőségnek tekintette a horoszkópkészítést, nem lehet tudni.

 

Akár ígyvolt, akát úgy, közben felfedezet néhány törvényt, amelyeket még ma is igaznak tekintünk.

Előzmény: Categlory (1428)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1431

Kedves endre,

 

Többet is tudok róla. Te ismered ezt a könyvet, amit említettem?

Előzmény: endre_d (1427)
iszugyi Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1430
Eddington egy egyszerü csaló volt!
Előzmény: magnum56 (1426)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1429

Egy némileg ideillő érdekes, bár nem egészen új cikk:

 

http://www.acs.appstate.edu/~kms/documents/Steele2001_PTN.pdf

 

Steele, K. M., Dalla Bella, S., Peretz, I., Dunlop, T., Dawe, L. A., Humphrey, G. K., Shannon, R. A., Kirby Jr., J. L., & Olmstead, C. G. (1999). Prelude or requiem for the 'Mozart effect'? Nature, 400, 827

 

Nem feltétlenül csaló tudosokról van szó itt, inkább arról, hogy a tudományban mennyire nem a vágyak számítanak, hanem a tényleges kísérleti eredmények.

Categlory Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1428

 Hat meg Kepler milyen zavaros misztikus volt!

:)

 

Előzmény: magnum56 (1426)
endre_d Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1427
"Ez az Eddington is egy sötét alak volt. Valami számmisztikus, kvéker. Írt valami zavaros könyvet arról, hogy a világot a számok irányítják."

Most viccelsz? Vagy tenyleg csak ennyit tudsz Eddingtonrol?
Előzmény: magnum56 (1426)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1426

Kedves iszugyi,

 

Ez az Eddington is egy sötét alak volt. Valami számmisztikus, kvéker. Írt valami zavaros könyvet arról, hogy a világot a számok irányítják. Nem ismered ezt a könyvet véletlenül?

Előzmény: iszugyi (1425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!