Keresés

Részletes keresés

ivanana Creative Commons License 2018.07.27 0 0 11469

Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata eladóként a PayPalos fizetésről Vaterán? Itt is létezik, hogy 21 napig foghatja a PayPal a vevő által kifizetett összeget?

Előre is köszönöm a választ! Üdv.!

bombaba Creative Commons License 2018.07.24 0 1 11468

Ez a módszer az úgynevezett nigériai csalás, nagyszámú cikket találsz róla a neten is, itt a topikban is.

Nem a fiókodat akarja feltörni, hanem a szállításra Tőled kért pénzzel lelépni. Ennyi a buli.  Cserébe küldene Neked hamis email-eket a Paypal nevében, miszerint ő átutalta a pénzt a PP számládra, de nem utal semmit.

Előzmény: budaizsu (11465)
Dragon22 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 11467

A csalónak meg írd meg, hogy keressen másik madarat, téged meg ne nézzen se madárnak, se hülyének! :)

Dragon22 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 11466

Ha nem adtad meg neki az emailedhez tartozó jelszót és esetleg gmailes fiókot használsz kétlépcsős azonosítással, akkor kétlem, hogy fel tudná csak úgy törni. Ha elég lenne a feltöréshez az e-mail címet ismerni, akkor a paypal összes ügyfele veszélyben lenne. SZERINTEM!

budaizsu Creative Commons License 2018.07.24 0 0 11465

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Sajnos egyenlőre megbízható információt senki sem tudott adni.

Egy csaló talált meg a Jófogáson egy hirdetésem kapcsán. Megvásárlásra tett ajánlatot egy külföldi angol nyelven a hirdetett termékemet illetően, majd írta, hogy a PayPal on keresztül intézzük. Eddig ez nem is volt furcsa. Elkérte az ehhez szükséges adatokat (név, telefonszám, bankszámla száma és a PayPal email címemet). Megadtam. Miután próbált arra rávenni, hogy fizessek be neki előre 130.000,- Ft szállítmányozási pénzt, mert ő letétbe helyezte ezt az összeget és a vételárat a PayPal nál, na itt lett gyanus. Hisz erről szó sem volt...! Azt szeretném megtudni megnyugtatóan, hogy ezeknek az adatoknak a birtokában a csaló fel tudja törni a PayPal fiókomat? Azért lenne érdekes, mert ott van a bankkártya az adatokkal együtt és minden azonosítójával a PayPal  rendszerben.

Köszönöm mielőbbi segítségeteket.

Üdv.

Zs

anonymus130 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 11464

Sziasztok!

Engem se engedett be most sikerült bejutnom a fiókomba.

Viszont nekem lenne egy gondom és remélem tud valaki segíteni.

Vásároltam ebay-en hétvégén és vissza is igazolták, hogy sikeres volt a vásárlás. Majd kaptam szintén az ebay-től egy levelet, hogy akitől vásároltam annak feltörték a fiókját és törölték is. 

A következő lenne a problémám, hogy Paypal-lal fizettem bankkártyáról. A vásárlás hétfői napon levonásra került a számlámról, de a Paypal fiókomban még most is függőben van a vásárláshoz tartozó összesítő. Szeretném a pénzt visszaszerezni és nem tudom, hol tudnék ez ügyben tovább lépni. Az ebay oldalán nem tudok mit tenni, mert azt kapom válasznak, hogy törölve van és keressem a Paypalt, itt meg nem találok rá módot, hogyan tudom a pénzt visszaigényelni. Tudna esetleg valaki segíteni? Nagyon fontos lenne és örülnék, ha valaki tudna valamilyen információval szolgálni. Segítségeteket előre is köszönöm!

astrojoe12 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 11463

Sziasztok!

Engem se enged belépni, viszont tudtam vele fizetni! Annak ellenére, hogy még nem töltöttem rá semmi pénzt és a bankszámlámról sem vonták le. Egy pc játékot vettem 18ezer forintért és már töltöm is a gépemre, pedig a pénzt még nem vonták le. Érdekes!

sjohn Creative Commons License 2018.06.29 0 0 11462

..engem se enged be...

Előzmény: musseln (11461)
musseln Creative Commons License 2018.06.29 0 0 11461

Sziasztok!

Van még esetleg itt olyan, akinek pár napja nem elérhető a PP fiókja? Ritkán szoktam használni,úgy 1-2 heti rendszerességgel, ha kuponokat veszek vagy ebay-ről rendelek, Meg oda érkezik külföldről pénz. Erre tegnap reggel kaptam egy emailt, hogy beterheltek 8500 Ft körül,amit a Facebooknak fizettem hirdetésért, 2012-ben. Próbáltam belépni a PP-ba, de kiírja, hogy Belső hiba, próbálja meg később. Ma új email érkezett, most -17 ezerről. Kicsit bosszantó lenne, ha lenyúlnák az ottani pénzemet. De belépni továbbra sem tudok.:( 

mex7co Creative Commons License 2018.06.29 0 0 11460

Sziasztok!

Most először adtam el ebay-en egy terméket és természetesen a PayPal-ra érkezett az összeg. Kb. 9 napja. A pénz ugye ott van, de "használni" nem tudom ezt az összeget. A PAyPal azt írja, hogy elvileg július 11-én "férek hozzá". Miért ilyen soká?

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.19 0 0 11459

Köszönöm. Ezt láttam, de a számlabeállításokat nem fiókbeállításként értelmeztem :)

Előzmény: sjohn (11458)
sjohn Creative Commons License 2018.06.17 0 0 11458

....fogaskerék----language!....

Előzmény: Törölt nick (11457)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 0 0 11457

Hogyan lehet visszaállítani az angol nyelvet? Annyira hozzászoktam, hogy most zavar, hogy magyarul nyitja meg a fiókot. (tudom, tudom, semmi se jó..:))

bombaba Creative Commons License 2018.06.12 0 0 11456

... hogy pendrive-ot nem veszünk sem ebay-en, sem Kínából. Soha.

A kártyád a PP-hez van csatolva? Ha igen, akkor majd megjelenik a kártyádon a refund, csak türelem.

Előzmény: bombaba (11455)
bombaba Creative Commons License 2018.06.12 0 0 11455

Vannak alapvető szabályok, ilyen pl. hogy pendriv

Előzmény: Imre Herczeg (11454)
Imre Herczeg Creative Commons License 2018.06.11 0 0 11454

Bankkártyával vásároltam pendrive-ot az eBay-n. Természetesen fake volt. Bizonyítottam, s az eladó nagy nehezen teljes refundot adott. Ezt az összeget állítása szerint a paypal számlámra utalta. No itt lett egy kios bökkenő, mert ott newm jelent meg az összeg. Az ebay-nél panasz tettem, s ők azt írták nincs mit követelnem, mert teljes összeget kaptam, s zárták a panaszomat. Még a paypal tranzakció számát is megadták. Ilyen tranzakció nem jelent meg a számlámon. Paypalnál csak azok vásárlásaimat látom, amit velük fizettem. Hol tudnák rákérdezni, hogy mi a fene lett a visszautalt összegge? Angolul nbem tudok, így csak email lenne járható, de a központi email címről azt írták, hogy a hel centerben irjak. itt mindig elveszek. Bár hol írtam valamit, nagy ívről tesznek rá.

SNAKe Creative Commons License 2018.06.04 0 0 11453

Vagy 10-15 éve használom a Paypalt, de most először volt olyan fizetésem, hogy függő státuszba került. A számlámról levették a pénzt, erről jött sms is, az eladó viszont nem kapta meg. A PP felületén nem találtam olyan lehetőséget, hogy én továbbgördítsem a dolgot. Valami olyasmit írnak, hogy majd megkapja az eladó a vételárat, ha már elküldte a terméket. Na most az eladó meg tojik addig elküldeni, amíg nem kapja meg a vételárat. Ez ilyen 22-es csapdája dolog, vagy rosszul értelmezek valamit?

Ja, és mi a megoldás?

faki Creative Commons License 2018.05.20 0 0 11452

CIB-es internetkártya.

Előzmény: bombaba (11451)
bombaba Creative Commons License 2018.05.20 0 0 11451

Kösz, ez nekem új. Melyik bankos?

Előzmény: faki (11450)
faki Creative Commons License 2018.05.20 0 0 11450

Nekem pár éve az van hozzákapcsolva.

Előzmény: bombaba (11449)
bombaba Creative Commons License 2018.05.20 0 0 11449

Régóta használom a PP-t, és kb 15 éve van (CIB bankos) internet kártyám, de nincs a PP-hez kapcsolva. Emlékeim szerint nem lehet hozzákapcsolni.

A PP csak dombornyomott kártyát fogad el, és az internetkártya nem ilyen. Csak a netes vásárláshoz szükséges minimális adatok hordozója, biztonsági elemek nélkül.

Előzmény: fatzia (11445)
lxt Creative Commons License 2018.05.20 0 0 11448

Ha elfogadsz, igényelsz egy lehetséges megoldást: készpénz.

Hogy miért jó neked, ha (nem gyámolítottként, és csak addig, ameddig a takaród ér; saját hatáskörben, ellenőrizetlenül, az erőforrásaid felhasználása felügyelete nélkül; amíg csak) Te kezeled a rendelkezésedre álló (financiális) erőforrásokat?

Erre csak akkor tudnék (személyre szabott) választ adni, ha ismernélek.:-)

Én példáil soha, senki segédletét/hozzájárulását/közreműködését nem kértem/vettem igénybe ahhoz, hogy mondjuk parkoljak, vagy hogy megigyak egy pohár szódavizet. (Kérlek feltételezd, hogy ez egy normális magatartási forma/minta.)

Hidd el nekem, a szabadság, a függetlenség, felemelő érzés!:-)

Előzmény: fatzia (11445)
pajaci Creative Commons License 2018.05.20 0 0 11447

Segítenék, de nem tudok...

Előzmény: fatzia (11446)
fatzia Creative Commons License 2018.05.19 0 0 11446

Nem segít senki?

fatzia Creative Commons License 2018.05.15 0 0 11445

Sziasztok.Az a problémám,hogy a paypal fiókomban kártyát szeretnék hozzáadni,de nem fogadja el.A hozzáadandó kártya egy Cib bankos internetkártya.A két lejárt krtyát előbb töröltem,de így se fogadja el.CSC kódot kér a hozzááadáshoz,de a netkártyámon CVV kód van feltüntetve.Illetve van egy - 1USD terhelésem.Hogyan tovább?

glashuette Creative Commons License 2018.05.09 -1 1 11444

Ha 8 hétre tervezted a bizniszt akkor megéri...

Ha esetleg többre akkor a saját károdon fogod megtanulni a leckét. És nem a 3,4% fog fájni, hanem az első alkalommal majd, amikor eltűnik a postán a cucc amit feladtál, szívfájdalom nélkül bukod el a teljes vételárat, miközben ezért a "szolgáltatásért" még töled vonták le a 3,4%-ot. Hát nem aranyos?

Előzmény: Palida (11439)
glashuette Creative Commons License 2018.05.09 0 0 11443

Végül is mindegy, hogyan értelmezed. A lényeg, hogy mi van ide írva.

A Vatera nem fog a kedvedért éhen halni.

De majd megjön az eszük a Paypalt elfogadóknak. Vagy fizetnek a kijózanodásig...

Előzmény: Pünkösdi Kató (11440)
glashuette Creative Commons License 2018.05.09 0 0 11442

Mégegyszer:

Álmodsz, királylány?

Palida Creative Commons License 2018.05.09 0 0 11439

Oké, jogos a kérdés.

8 hétig (ingyenes feltöltés, jutalék)
1000 Ft eladásnál
vatera 0 Ft, paypal 90 Ft + 1,9% = 109 Ft

8 hét után, 180 napig
vatera 60 Ft, paypal 90 Ft + 1,9% = 109 Ft összesen 169 Ft

Remélem jól matekoztam. :P Szóval az első 8 hétig tutira marad az összekapcsolás, szeretném kipróbálni, hogy tényleg vásárlás ösztönző-e a pp? Ha nem jön több vevő, mint szokott, akkor egyértelmű a kasza. Ha érzékelhetően többen vásárolnak, akkor jön az újabb matekozás. :) 

Előzmény: glashuette (11438)
glashuette Creative Commons License 2018.05.08 0 0 11438

3,4% + fix díj van oda írva, külföldi vásárlásnál a váltási lehúzással együtt több, mint 4,5%

De mindegy is, legyen 3,4%. Azt mondd meg miért jobb neked a plusz 3,4% költség, mint a nulla költség. Kíváncsian várom a válaszod...

Előzmény: Palida (11434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!