Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2021.05.19 0 0 13934

Egy csomót gondolkodtam, hogy honnan ismerős ez a TISZTESSÉGTELEN szó. De aztán rájöttem, hogy hol olvastam.

 

Egy GVH határozatban, amiben a Csobán Katalin által képviselt SOLAR-POLAR 2020 Energetika Kft-t fogyasztókkal szembeni TISZTESSÉGTELEN kereskedelmi gyakorlat tilalmának megsértése miatt marasztalták el. Azt is kimondták, hogy az említett cég megtévesztette a fogyasztókat.

Ugye a nyilvános adatokból tudjuk, hogy Csobán Katalin jelenleg az UKESZ-ben és a BFCS-ben is benne van.

 

És nem fogod elhinni, az volt az üzleti modell, hogy az üdüléis jog eladásának ígéretével becsalogatták az üdülési jog tulajdonosokat és valamilyen barteres, kredit rendszeres konstrukcióra beszélték rá őket, amiért egy csomó pénzt fizettek előre és vagy nem is tudtak vele élni, vagy használhatatlannak bizonyult.

 

Nem ismerős neked ez a módszer valahonnan?

 

https://www.gvh.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/archiv/2017_es_sajtokozlemenyek/ismet_megtevesztettek_az_udulesi_joggal_rendelkezo

https://www.gvh.hu/dontesek/versenyhivatali_dontesek/dontesek_2015/vj_75_2015_219.html

 

Előzmény: UKESZ (13933)
UKESZ Creative Commons License 2021.05.18 0 0 13933

UKESZ:https://ukesz.hu/ 

gyere a papához  .... (pajti.....)

 2014.06.19. nyomod a hülye süketelést……

MEKORALUZERVAGY !!!!

 

Te aztán hozzászóló vagy a javából !!!!

T. HOZZÁSZÓLÓK!

T= TISZTESSÉGTELEN!!

bla…blaa… blaaa……

 

(idéztetetted, 2015.07.14)

„Ugyan nekem mindegy, mert: a. engem nem vert át egyik csaló (a csalókra lehet használni a "csaló" szót?) banda sem, és b. Már nagyon sok éve hidegen hagy ez a fórum, és főleg az itt zajló kisded moderátori játszadozás, de: 1. Senki sem akart itt moderátori kérdéseket tárgyalni. Magasról szarunk rájuk. 2. Ebben a tocsikban csak az "Abbázia" neve több 100x van megemlítve, igen negatív kontextusban. Olyan tiszta, hogy mit művelnek a timesharing cégek, mint a grönlandi gleccservíz. Ezt nem szabad kimondani, leírni? Hát hol élünk?

Úgyhogy miről beszélsz bájos, falvédőről ma lejövő moderátor? Mit akarsz te itt cenzúrázni? Ha már mindenképpen szerepelni akarsz, próbálj inkább tiszteletet kivívni magadnak, mert most pont az ellenkezője megy.”

 

(idéztetetted, 2014.06.20.)

„Azért kezdtem úgy, hogy "két bűnöző beszélget", mert ezek bűnözők. A "csalás" nevű bűntényt követik el. A probléma csak az, hogy az alkalmatlan, hozzá nem értő, és felelőtlen jogalkotók (a politikusok), és jogalkalmazók (ügyészség, rendőrség, bíróság) nem foglalkozik velük, erre nem érnek rá, javarészt maguk is a saját pecsenyéjüket sütögetik.

Ezt (hogy ez bűntény) azért fontos itt kimondani, mert - visszaolvasva a tocsik legalább 1000 hsz-ét - az a benyomásom támadt, hogy az áldozatok egyszerűen nincsenek azzal tisztában, hogy bűnözők verték át őket. Ők (az áldozatok) inkább mintha azt hinnék, hogy itt valamilyen félresikerült, szerencsétlen üzletről van szó, amely amúgy teljesen oké lenne, ha azt néhány ember "jól kezelné". Holott pontosan arról van szó - és ez az, amit egyértelműen ki kell mondani -, hogy itt _eleve átverésre, csalásra szakosodott_ bűnszövetkezetek rosszhiszemű, aljas, előre megfontolt tolvajlásáról van szó. Vagyis, akinek még most sem világos: Ezt az "üzletet" azért találták ki, hogy a naiv áldozatoktól sokkal több pénzt tudjanak kicsalni, mint mondjuk egy egy nagyságrenddel kisebb összegű termékbemutatós csaláson.”

Sajnálatos és egyszerű, egyben sanyarú életed „boldogságát” éljed csak itt, a senki mezején......

anonimitásod és gyávaságaid mögé bújva!

 

A fentiek értelmében – mint már több esetben is – az UKESZ felajánlotta a panaszosoknak, esetleg egy személyes találkozó alkalmával, megvitathatják a szerződések tartalmi elemeit és a rögzített feltételek megértését, megvitatását.

 

További pozitív együttműködésünk reményében bízva, üdvözlettel:

Üdülési-jog Károsultak Érdekvédelmi Szövetsége

Előzmény: gyere a papához (13930)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.17 -2 0 13932

 Ha egy termék ingyenes, akkor te vagy a termék.

 

 

Remek definíció! :) 

Előzmény: Cabron01 (13931)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.17 -2 0 13931

Jól látszik, hogy mire képezték ki. Jelen esetben úgy kell tűnnie, mint aki jogi segítséget nyújt. Jogi szövegnek tűnő, a jognyelvben használatos szavakból összerakott hablaty. Ami szóban, ha jó gyorsan darálja az ember, nézhet úgy ki, hogy ő valóban segítség lehet a probléma megoldásában.

 

Amikor üdülési jogot kell eladni, akkor az olcsón, szinte ingyen, nyaraló, az egész világon bármikor bárhová, befektetés stb. szavakból összeálló hablaty, amivel sikerül az áldozat agyát jól összezilálni, hogy a végén úgy érezze, neki ez kell. 

 

Amire mindig érdemes figyelemmel lenni: Ha egy termék ingyenes, akkor te vagy a termék. Gondolok itt arra, hogy ingyenes hétvége egy wellness szállodában, ahol "csak" egy másfél órás előadást kell végig hallgatnod. 

Előzmény: gyere a papához (13930)
gyere a papához Creative Commons License 2021.05.17 0 0 13930

Öregem, te egy épkézláb magyar mondatot nem tudsz összerakni. Már ebből is látszik, hogy annyi eszed van, mint egy marék lepkének. Sajnos ez arra mégis elég, hogy bűnöző életmódot folytatva becsapjál sok szerencsétlent. De addig vered itt magad, míg tényleg felfigyel rád valamelyik hatóság, és akkor cseszheted. Egy jótanács: menj már a drágalátos keresztnénikéd jó meleg fertályára!

Előzmény: UKESZ (13901)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.15 -2 0 13929

:DDD

Előzmény: JGab (13928)
JGab Creative Commons License 2021.05.14 0 1 13928

Nem szerződés szerint a jogtalan VÉLEMÉNYED!

 

:)

 

Előzmény: Cabron01 (13926)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.14 -2 1 13927

válaszoltam

Előzmény: Cabron01 (13926)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.14 -2 2 13926

Írtam mailt.

 

Most rámentem a honlapjukra. Ha jól vettem ki az itteni beírásokból, ők tulajdonképpen arra szakosodtak, hogy szidva az üdülési jogot (amit ugye lehet is) kétségbeesett embereket hajtanak fel azon cégek számára, akik eladási lehetőséggel kecsegtetve őket, kiszednek a zsebükből párszáz ezer forintot. 

 

Mivel soha nem voltam és nem is leszek érdekelt, így nem kerülnek az utcámba, pedig hú, lennének ötleteim, hogyan szívassam őket. :)

Előzmény: ásítósmacska (13925)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.14 -2 2 13925

:-D :-D

 

Pontosan!

De amilyen ostoba, fel sem mérte, hogy mennyire kontraproduktív az, amit itt művelt....

Előzmény: Cabron01 (13924)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.14 -2 2 13924

Igen, pár éve olvasgattam e topikot szórakozásként. 

 

Most is átolvastam pár oldalt, nekem már full csurogtak a könnyeim a röhögéstől ezen az UKESZ "mesteren". De nem baj, hogy itt volt, ha valaki, aki legalábbis olvasta ezt a topikot meghallja valahol, hogy Üdülésijog Károsultak Érdekvédelmi Szövetsége, fejvesztve menekül. :)

 

 

Előzmény: ásítósmacska (13922)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.14 -2 0 13923

És még egy levezetés, még régebbről....  

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=73533117&t=9125916

ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.14 -3 0 13922

Sajnos nem találom azt a bizonyos kommentet (ráadásul régebben 3-4 másik topik is volt, amiket vagy töröltek, vagy összevontak), az a sejtésem, hogy nem csak az olvtárs nickjét törölték, hanem a hsz-ait is. :-(   Egy másikat találtam, kb. tízéves komment. Még ha elnagyoltak is a számok, akkor is megmutat vmit...

 

 

Wormie 2012.08.23
0 0 6389

Közben a másik topikon is párhuzamosan "dolgoztam", akkor legyen meg itt is:

 

 

http://www.vg.hu/kalkulatorok/diszkont-es-kamatos-kamat

 

 

Ha 2.000.000 ft-ot beteszel 7%-os kamatozásra (ez nem különösebben kiemelkedő mostanság...) 30 évre, akkor a 30. év végén lesz 15.224.510 ft-od. Azaz - levonva belőle a kezdőtőkét, 13.224.510 ft-ot "kerestél" - míg a TS-be csak tovább ölöd bele a pénzt (fenntartási ktsg.).  A 99 évet már ki sem merem számolni. :-)))

 

Ez a tizenhárom milla elmaradt hasznot bizony egyik TS-ügynök sem kalkulálja a látványos prezentációjakor. Naná, hogy nem! Hiszen még egy balek számára is látható lenne, hogy csúfos ráfizetés egy többgenerációkat sujtó üdülési jog megvétele.

 

 

 

Csak megnéztem azt a 99 évet.... :)

 

Az eredmény: 1 621 899 674 Ft

Előzmény: ásítósmacska (13921)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.14 -3 1 13921

Szerencsétlen örökhagyó anno qrva sok pénzt fizetett azért, hogy aztán még többet fizethessen.

 

Na igen, és ráadásul röghöz van kötve....  Most hagyjuk az állítólagos cserelehetőségeket, mert az is egy külön parasztvakítás.

 

Még jó sok évvel ezelőtt egy olvtárs tök jól kiszámolta, hogy mekkora bukta ez az egész TS. Ha figyelembe veszed azt az elmaradt hasznot is, amit pl. ugyanazon pénz befektetésével "kereshetnél", és még hozzáadod az éves használati díjakat, akkor abból az összegből lazán _bárhová_ elmehetsz nyaralni, szabadon választott helyekre.

Na persze nem lehet bizonyos társaságokban prpoccolni, hogy "nyaralóm van Ibizán" (vagy Hévízen v. akárhol) .... :-D :-D :-D

Előzmény: Cabron01 (13917)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.14 -2 0 13920

Köszi az infót.

 

Nem lesz a mienk, örökség lenne, ami amúgy is vissza lesz utasítva, csak érdekelt volna. 

Előzmény: Replay (13919)
Replay Creative Commons License 2021.05.13 -2 0 13919

Nekem sem volt sosem üdülési jogom, így nem tudok segíteni, de mintha itt régebben azt írtak volna,mhogy a fenntartási díj sem egységes, attól is függ, hogy ki mennyit fizetett a jogért anno, ha sokat, akkor a fenntartási díj is sok lett.

 

Kivanom neked, hogy meg tudj szabadulni tőle. 

Előzmény: Cabron01 (13917)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.13 -2 0 13918

Köszi!

 

 

Előzmény: ásítósmacska (13916)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.13 -2 0 13917

Hali!

 

Látom, hogy nagyjából az van üdülési jog témában egy ideje, hogy a megszabadulni vágyókat hogyan verik át. Új üdülési jogra behálózás ma már nem "divat". :)

 

Azóta megtudtam, hogy 2 hét március és két hét nyár lenne a "delikvens". Azért az már busás éves szinten. Nem mintha érdekelne egy percig is. Kijafaszom akar minden évben két hetet tavasszal és nyáron Bükfürdőn üdülni élete végéig, hogy a pénze kb. 60-70%-át visszahozza. 

Szerencsétlen örökhagyó anno qrva sok pénzt fizetett azért, hogy aztán még többet fizethessen. 

Előzmény: ásítósmacska (13915)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.13 -2 0 13916

Nem túl pörgős topik, de itt is megpróbálhatod megkérdezni... 

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9217345

Előzmény: Cabron01 (13914)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.13 -2 0 13915

Üdv itt is. :) 

 

Erre nem tudok válaszolni, mert hálistennek nincsen TS-ünk - de talán a többiek tudnak irányárat... 

Előzmény: Cabron01 (13914)
Cabron01 Creative Commons License 2021.05.13 -2 0 13914

Sziasztok!

 

Régebben olvastam a topikot szórakozás gyanánt. :) 

 

Kíváncsiskodnék üdülési jog öröklése témában. Az örökség visszautasítása adott nem csak emiatt, tehát kifejezetten érdeklődés szintjén teszem fel a kérdést.

 

Mekkora éves használati díjat kóstálhat most egy márciusi vagy egy nyári (fingom nincs a nyári milyen hónap) Bükfürdő?

ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.12 -2 0 13913
Előzmény: Jahno (13910)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.12 -2 1 13912

Benyomta a hülyeségeit egy bullshit-generátorba, és ezt dobta ki neki.... :-DDDD
Ilyen érthetetlen hablatyot ember nem tud magától leírni.... :))) 

 

Előzmény: Jahno (13910)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.12 -3 1 13911

Kiemelem, hangsúlyozom... :)   És ez nem vélemény, hanem TÉNY. :)   

 

 

akit az UKESZ segítő szándék formájában megkeres, az egy olyan megbeszélésen fogja találni magát, ahol kzárólag az a téma, hogy a BFCS termékét próbálnak neki eladni. Ami arról szól, hogy fizessen előre egy komoly összeget, aztán vagy tudja teljesíteni a szerződés rá eső részét, vagy nem, vagy kap valamit a pénzéért, vagy nem. De leginkább nem.

Előzmény: JGab (13909)
Jahno Creative Commons License 2021.05.12 0 0 13910

"okiratilag igazolható feltétel" Hogymi?

Előzmény: ásítósmacska (13908)
JGab Creative Commons License 2021.05.12 0 0 13909

Mellébeszélés lvl99

 

Sosem azt állítottuk, hogy valami formai gond lenne a BFCS-s szerződésekkel.

Így aztán, ha ezerszer leírod, hogy fáradjunk be az oroszlán barlangjába szerződést átbeszélni, akkor sem megyünk. Azt is leírtuk már végtelenszer, hogy mi nem UKESZ/BFCS károsultak vagyunk, nincsen ilyen szerződésünk, csak másokat szeretnénk megóvni egy esetleges csapdától.

 

Mi "csupán" annyit állítottunk, hogy akit az UKESZ segítő szándék formájában megkeres, az egy olyan megbeszélésen fogja találni magát, ahol kzárólag az a téma, hogy a BFCS termékét próbálnak neki eladni. Ami arról szól, hogy fizessen előre egy komoly összeget, aztán vagy tudja teljesíteni a szerződés rá eső részét, vagy nem, vagy kap valamit a pénzéért, vagy nem. De leginkább nem.

 

Ebben igenis van jelentősége, hogy a két szervezet között igazoltan ugyanazok a személyek állnak, mint ahogy annak is, hogy ugyanezek a személyek voltak már hasonló ügyben elmarasztalva.

Ha ezekre nincs cáfolat, márpedig idáig nem volt, akkor ez joggal inti óvatosságra azokat, akiket megkerestek.

Előzmény: UKESZ (13901)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.12 -2 0 13908

Ez az egyik kedvencünk....

 

 

" nem tényszerinti vélemény nyilvánítás" 

 

 

:-D :-D 

 

Még azt sem ismeri, hogy mi a különbség a vélemény és a tény között....

 

 

Előzmény: Jahno (13906)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.12 -2 0 13907

Ugyanazt másolgatja be mindig - önálló gondolata nincsen...

 

Én már feltettem a (költői) kérdést, hogy mit szólnak ehhez a főnökei? Vagy ha ő maga a főnök, akkor már régen rossz... :))))))))) 

Előzmény: Jahno (13906)
Jahno Creative Commons License 2021.05.12 0 0 13906

Nem is az, hanem iderakja ugyanazt a nem releváns baromságot.

Előzmény: ásítósmacska (13905)
ásítósmacska Creative Commons License 2021.05.12 -2 0 13905

Írtam már korábban, hogy remek diktátor lehetne...... 

Az, hogy véleményszabadság, valahol kimaradt a neveltetéséből... :))))))) 

 

Irány Észak-Korea, ott biztosan szívesen látnák. :-D 

Előzmény: Jahno (13904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!