Keresés

Részletes keresés

big-dewil Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1951
Tüzépnél kapni 5 literes kiszerelésben bitumenes folyadékot, (kellösítöt) amelyet a nehézlemez felwitelhez haxnálnak.
No bekenyed mindkét felületet egyenletesen és jo erös xoritokkal öxxehuzatod. Kb két nap mulwa egyben marad és nem fog wetemedni, mert nem wizes alapu a kence.
Fontos, h mindkét felület az öxxeboritás elött frissen legyen átkenwe. Kesztyüben dolgozz, mert igen nehezen jön le a kézröl. Illetwe benzinkutnál kaphato brigéciol kixedi a ruhábol is, de inkább udwaron csináld és kesztyüben, melosruhában. Azé nem kár.
Előzmény: horvlas (1950)
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1950
Hmm. nehézlemez? Akkor azt kellősíteni kell bitumenes alapozóval, meg lánggal kell ráolvasztani a lapra, ráadásul valamennyire tuti hullámos lesz és nem fog tökéletesen ráilleszkedni a fedőlap. Erre sztem nem vállalkoznék... Marad a bitumen, mint ragasztó, márha ha az előbbi termék jó amit linkeltem... Vélemények? Jobb lehet, mint a faragasztó?
dext Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1949
Ez sem rossz, vagy ha építkezés közelében jársz akkor kérj a szakiktól egy darab nehézlemezt.
Előzmény: horvlas (1948)
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1948
Valami lyesmire gondoltál?

http://www.prakti.hu/index.php?mod=termek&bc=3&cikkszam=186725

Úgy gondolod, hogy ez jobb lehet, mint a faragasztó?
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1947
Ha bitumennel ragasztom össze az jobb, mintha ragsztóval tenném? Ha igen, hol lehet kis mennyiségben bitument kapni? Milyen fajtát szoktatok használni?
Előzmény: big-dewil (1946)
big-dewil Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1946
Csináld meg rétegelt lemezböl, az elewe több rétegböl wan.
22-es mán jo wastag, nehéz berázni.

Különben bitumennel is lehet mdf-et öxxeragasztani, és olcso is.
Előzmény: horvlas (1945)
horvlas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1945
Valóban, a fizka egyik legnehezebb ága a rezgéstan, elfogadom a véleményed, vlóban ki kellene próbálni, csak erre nincs anyagi lehetőségem. Csak gondoltam előttem lehet, hogy valaki kipróbálta már, vagy tanulmányozta és tud konkrétumot mondani, de úgy látom ilyen szerkezetnek még senki sem állt neki.

Vizes bázisú helyett akkor gondolom a kétkomponenesű, műgyanta bázisú megfelelőbb lenne nem? Csak annak is az ára, pláne ekkora felületeknél...
Előzmény: evora (1944)
evora Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1944
A faragasztók vizes bázisúak, óhatatlanul nedvesítik a ragasztandó felületet, és óhatatlanul eltérő mértékben (főleg, ha eltérő az anyaguk!), és ez bőven elég ahhoz, hogy a szendvics elvetemedjen.

"hátha valami kézenfogható és biztos tanács érkezik, de úgy látom a "szerintem"-en kívül senki sem tudta konkrétan megindokolni melyik is lehet jobb."

Erre a kérdésedre azt hiszem megkaptad a választ: A terv szerint építsd meg a dobozt.

Az esetleges alternatívák esetében a kísérletezést nem lehet megúszni, általános jó megoldás nincs. Aki azt állítja, az sarlatán...
Képzeld el azt, hogy ha bajod van, akkor az orvos először diagnosztizál, és csak utána vág... :-)
Lefordítva: Ha nem tudod, hogy mit akarsz elérni, akkor ahhoz nehéz lesz műszaki megoldást találni. És akkor még mindíg ott a kérdés, hogy megéri-e?

A rezgő rendszerek fizikája nem egyszerű. Volt szerencsém látni a MÜPA orgonájának építését, a redőnymű és a szekrények rezgéscsillapításán egy évig dolgozott az akusztikus. Mielőtt azt mondod, hogy "jakérem, az egy orgona!" elárulom, hogy egy hangfal ebből a szempontból semmivel sem egyszerűbb eset...
Előzmény: horvlas (1943)
horvlas Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1943
Melyik vetemedhet? Biztos ez? A faragasztótól?

Azért nem kis költség ez a 41mm vtg doboz! Az, hogy ezt kétszer megrendeljem és az egyiket összeragasszam, a másikat pedig ne, csak rugalmas anyag kerüljön a kettő közé, az kicsit drága mulatság lenne... Nekem legalábbis. Bár megtehetném, kipróbánám. Egyébként ezért is próbálgattam kérdezgetni, hogy ki ért a dobozfizikához, hátha valami kézenfogható és biztos tanács érkezik, de úgy látom a "szerintem"-en kívül senki sem tudta konkrétan megindokolni melyik is lehet jobb.
Üdv.
Előzmény: evora (1942)
evora Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1942
a 30 stimmel... :-)

A pozdorja-MDF párosítás jó lehet, de a ragasztás kicsit kakás dolog, elvetemedhet a tábla.

"De ki tudja, ez hogyan viselkedik, próbálgatni meg nincs pénzem"

Akkor kár is rajta elmélkedni... :-)
Előzmény: horvlas (1941)
horvlas Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1941
"Jobb módszer azonos vastagságot előállítani két eltérő vastagságú lemezből, pl: 18+12=40mm. Igaz, így nem túl hatékony."

18+12 az csak 30, de ez mindegy, nekem 22+19 lesz, a 22-es az pozdorja, a 19-es pedig MDF.

"Kicsit jobb az, ha eltérő vastagságú és rugalmasságú, tömegű lemezeket egyesítünk."
Végül is az enyim ilyesmi lesz.

"Professzionális módon szendvics-szerkezetekkel lehet jó eredményt elérni, de ez már akusztikai méretezést igényel.
Íme egy boltban megvásárolható lemez:
http://www.finnfa.hu/termekek/?item_id=115&method=show_item
"Szendvics-felépítés, két külső réteg 1,4 mm vastag rétegekből álló nyír rétegelt emez, középső réteg 3 mm vastag speciális gumi-parafa réteg.""

No ez valami hasonló, mint amit lejjebb felvetettem, hogy két réteg fa között, rugalmasságot csillapító anyag, vagy inkább ragasztó... Amikor ezt felvetettem, a rugalmasságot csillapító anyag ilyeny hab-gumiszerű anyagot említettem, amit gipszkarton falak alá teszünk, hogy a födémekről ne menjenek át a rezgések a falra.
De ki tudja, ez hogyan viselkedik, próbálgatni meg nincs pénzem
Előzmény: evora (1939)
süketkoma Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1940
Miért gondolod? Miből következtetsz erre?
Tényleg, miért jó egyforma lapokat összeragasztani? Mondtam volna ilyet?

CsŐ!
Előzmény: btamas70 (1937)
evora Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1939
Ez kicsit csalóka, mert két réteg természetesen másképp kopog mint egy réteg, márcsak a vastagság miatt is.
Jobb módszer azonos vastagságot előállítani két eltérő vastagságú lemezből, pl: 18+12=40mm. Igaz, így nem túl hatékony.
Kicsit jobb az, ha eltérő vastagságú és rugalmasságú, tömegű lemezeket egyesítünk.

Professzionális módon szendvics-szerkezetekkel lehet jó eredményt elérni, de ez már akusztikai méretezést igényel.

Íme egy boltban megvásárolható lemez:

http://www.finnfa.hu/termekek/?item_id=115&method=show_item

"Szendvics-felépítés, két külső réteg 1,4 mm vastag rétegekből álló nyír rétegelt lemez, középső réteg 3 mm vastag speciális gumi-parafa réteg."
Előzmény: krizsi_l (1938)
krizsi_l Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1938
Fogj 1 db mdf lapot, kopogtasd meg. Ragassz össze kettőt és azt is kopogtasd meg.
Előzmény: btamas70 (1937)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1937
Attól tartok, te se ragasztottál még össze két MDF lapot.. de miért is jó egyforma lapokat összeragasztani?
Előzmény: süketkoma (1928)
btamas70 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1936
Attól tartok, te se ragasztottál még össze két MDF lapot.. de miért is kellene egyforma lapokat összeragasztani?
spacc Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1935

bingó!  a Nyirfa a a barkások rendjébe, a nyírfélék családjába tartozó egylaki fa vagy cserje, míg a nyárfa az a fűzfélék rendjébe tartozik vala,  ehh!

no mind1. ....duli-dúli......   :DDDD

Előzmény: Jolida (1933)
ovodas Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1934
Az extrákon spórolt pénzem meg kannásborot veszünk.
Előzmény: spacc (1932)
Jolida Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1933
Az nyírfából van. :-)
Előzmény: spacc (1932)
spacc Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1932
....."hadd szóljon" rajta a ..."dúli-dúl-bala-lajka".... :DDDDD
Előzmény: ovodas (1931)
ovodas Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1931
Köszönöm evora :)
Pont ezt gondoltam én is, ezért készitem nyárfából, ráadásul baromi olcsó.
Igazatok van, nem kell ezt a dolgot túlmisztifikálni, összerakom, lefestem és hadd szóljon :D
Előzmény: evora (1930)
evora Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1930
Tulajdonképpen nincs nagy jelentősége annak, hogy MDF vagy rétegelt lemez. Ha mégis választani kellene, akkor valamilyen puhafából készített rétegelt lemez, mondjuk nyárfából.
Előzmény: horvlas (1919)
krizsi_l Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1929
Egyetértően írtam amit írtam :)
süketkoma Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1928
Azt, hogy nem jósolható meg az eredmény, arra gondoltam, hogy pl. össze ragasszuk a két réteg mdf lapot vagy ne? Abban sem vagyok biztos, hogy komoly modellezés után meg lehetne mondani a hangra gyakorolt hatást?
Két induktivitás a tápban, ezt pontosan le lehet modellezni, és meg tudod mondani melyik fog jobban szólni? Szólhat egyáltalán másként, ha a mérhető paraméterei azonosak? Ezért mondom, meg kell csinálni, ki kell próbálni. Vagy lustán megelégedni az első darabbal :))

CsŐ!
Előzmény: krizsi_l (1927)
krizsi_l Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1927
Ezt komoly elméleti háttérrel és nagy tapasztalattal a "nagyok" is úgy csinálják, hogy számolnak, modelleznek majd építenek több darabot amit méregetnek, hallgatgatnak több féle forrással erősítővel stb, aztán vagy kiválasztják az egyiket vagy kezdik elölről.

Vagy nem, de azok olyanok is:)

Nem igazán neked írtam, csak te említetted meg hogy nem igazán jósolható meg az eredmény.
Előzmény: süketkoma (1923)
big-dewil Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1926
Szerinted?)))
Előzmény: süketkoma (1925)
süketkoma Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1925
off ezt most kinek mondod? :) on CsŐ!
Előzmény: spacc (1924)
spacc Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1924
..itt ülök, körölüttem ML-darabok...szétkaptam, mint blöki a lábtörlőt...
süketkoma Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1923
Merevíted,vastagítod (rossz, aki rosszra gondol :) és ezzel magasabbra tolod a rezonancifrekvenciáját. Az amplitúdó kisebb ("kevésbe rezeg"), de lehet, hogy mégis zavaróbb lesz. Ezért bárki bármit mond, nem lehet igazán megjósolni mi lesz az eredmény. Meg kell csinálni, és ki kell próbáni (meghallgatni) vagy megmérni. Javaslom inkább előbbit. Valószínű, ezért hallgat mindenki inkább nagyon óvatosan.
Komoly elméleti háttér nélkül inkább vágj bele bátran az elképzelésed megvalósításába, és próbáld ki. Ne hallgass senkire :)

CsŐ!
Előzmény: horvlas (1920)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1922
Függ még a doboz nagyságától, a belső merevítések számától, a hangszóró nagyságától is, de alapvetően igazad van. A Thiel kb 5cm es előlapot használ.
Előzmény: fullrange (1921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!