Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1425
Sziasztok!:-) Társasházi lakásunkban a meleg víz úgynevezett vezérelt (régebben: éjszakai) áramról megy. Azt vettem észre, hogy legalább egy napja nem adhatnak vezérelt áramot,  egyrészt mert a bojlerban immár hideg a víz, noha gyors felfűtésű, tehát ha lett volna áram, egy óra alatt felfűt, másrészt a visszajelző lámpa sem ég semmikor, sem napközben, sem most, éjszaka sem. Ti mit tapasztaltatok, Nálatok van vezérelt áram (már akinél van ilyen elvileg)? És hallott/olvasott valaki olyat, hogy ezt korlátoznák? Elég kellemetlen a meleg víz hiánya...
Amerigo61 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1424

Sokféle típussal próbálkoztunk, de egyik se bizonyult tartósnak. A halogének ugyanúgy megadják magukat rövid időn belül, mint a hagyományos izzók ... 

Az egyik ismerős szaki azt javasolta, hogy olyan izzót vegyünk, amire 240V-ig jó, mert az talán jobban bírja a gyűrődést, de nem igazán segített ...

Előzmény: Törölt nick (1422)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1423

Az izzók folytonos kiégése nem köthető egyetlen világítótesthez, mert szinte mindegyikben cserélgetni kell, tehát akkor marad a "túlfeszültség". Amúgy is be kell mennem az ELMŰ-höz a tartozásunk okán, majd körbejárjuk, hogy mit is lehet tenni.

Megkérdeztem a szomszédokat, de náluk nincs izzó-probléma ...

Kösz az infot!

Előzmény: a.p.a. (1421)
a.p.a. Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1421

A felcserélésnél legfeljebb az "visszamenőlegesség" hosszán lehet "alkudozni". Bár gondolom azért két év, mert annyit enged a szabály.

(Akár tekintheted ezt kamatmentes kölcsönnek is, bár gondolom nem hiányzott.)

Az izzók két esetben szoktak hamar tönkrmenni:

a "túlfeszültségtől", vagy valamilyen érintkezési hibától (ez lehet akár az izzó foglalatának rossz érintkezése is)

A túlfeszültség is többféle lehet, a csak rövid idejű (villám, vagy kapcsolásból eredő)akkor nem nagyon lehet ellene tenni (persze léteznek rá védelmek, de azok árából 100 évig cserélgetheted havonta az izzót).

Viszont azt javaslom, hogy jelentsd be az ELMÜ-nek, és kérj egy feszültségmérést (lehetőleg regisztrálást, ami egy hétig tart).

Ez esetleg kimutat valamit.

Persze ha van "ingyenes szakember" a környéken, akkor előbb célszerű vele egy pillanatmérést, meg egy gyógypillantást végeztetni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Amerigo61 (1420)
Amerigo61 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1420

Na, az ELMŰ-vel mi is meccselünk: 2 évvel ezelőtt lecserélték a villanyóráinkat, de azóta éjszakai áramként számlázták ki a nappalit és viszont. (Felcserélték az órákat a marhái). Két évig senkinek sem tűnt fel a dolog (sajnos, nekünk sem), most egy ELMŰ-s kiszúrta ... Két évre visszamenőleg stornóztak minden számlát, és kimutattak 140 ezer hiányt, amit követelnek rajtunk ... legszívesebben a képükbe vágnám azt a szöveget, amit minden intézmény alkalmaz a pógárral szemben: pénztártól való távozás után reklamáció nincs! (Gondolom, akkor kikötnék a delejt ... )

Más: az izzóink egymás után durrannak el, van olyan hét, hogy hármat/négyet is cserélni kell. Gondolom, túlfeszültség miatt lehet ... szerintetek mit lehet itt tenni??

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1419
Ugyebár, közben ki is derült, hogy egy rossz fogalmazásról volt csupán szó:) Ennek fényében kívánok Apa "szakinak" és mindenkinek másnak is itt boldog és vidám 2009-es Újesztendőt :) Üdvözlettel: Maus Robi
Előzmény: a.p.a. (1415)
fejenagykoma Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1418
Ma du. négy óra előtt hallottam a rádióban az ELMŰ szóvivőjét energiáról, annak pocsékolásáról, ill. az ésszerű takarékosságról beszélni....Őszinte tisztelettel fejet hajtok előtte! Ilyen korrekt, érthető, túlzásoktól mentes, jól artikulált beszédet ritkán hallok!
balazsh Creative Commons License 2008.12.15 0 0 1417
Ezt szerintem beszéld meg azokkal, akik a hülye rendeleteiket hozzák. Az ELMŰ csak próbálja az előírásokat követni. Hiába küzd a marhaság ellen, nem történik semmi.
Talán az is lehetett a levél mögött, hogy majd így megmozdítják magukat az okosok. Hangsúlyozom TALÁN.
Előzmény: cucu (1416)
cucu Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1416

Figyu...

Én 24 éve vagyok hivatalosan az Elmű ügyfele. Nehogy már bassztasson bármi féle igazolással. Ennek akkor van jogos helye, ha valami változtatás végett hozzájuk fordulok. Akkor elfogadom, de csak úgy, nem.

Előzmény: a.p.a. (1415)
a.p.a. Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1415

Csak a szokásos "Médiaferdítés", vagy inkább mondjuk ki őszintén: az emberi hiszékenységre, butaságra alapozott hisztériakeltés a nézettség feltornázása céljából!

 

Ha akadna néhány olyan ember, ebben az országban, aki nem "funkcionális analfabéta", és venné a fáradtságot, hogy el is olvassa azt amiről beszél, akkor tudná, hogy nem tulajdoni lapot kér a szolgáltató, hanem egy "jogcím igazolást".

Ha ezt nem tenné, akkor minden további nélkül átírathatnám bárkinek a mérőjét az én nevemre, majd pedig leszereltetem. Szegény meg csak nézne.

A "jogcím" igazolásának egyik módja a tulajdoni lap bemutatása, ezen kívül még van más lehetőség is. Ez elég világosan le van írva abban alevélben, amit minden fogyasztó megkapott a számla mellé.

 

Előzmény: HUNYOR (1414)
HUNYOR Creative Commons License 2008.11.20 0 0 1414
Sőt....háromnegyed hétkor Orosz József a kontrában teszi nszóvá, hogy az új szolgáltató miért kér ötmillió fogyasztótól birtoklapot az új szerződéshez... erre kíváncsi vagyok...mert ha nincs, nincs villany se....hö hö ennyi barmot...
Előzmény: cucu (1413)
cucu Creative Commons License 2008.10.26 0 0 1413
Most megy a Hírtv-n a villanyszámla tételeinek magyarázása az elmű, Boross Norbert igazgató részvételével.
cucu Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1412
Közben valóban látom, hogy a piac mellett az utolsó simitásokat végzik az elmű épületén.
Előzmény: sjohn (1406)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1410

Szia Csínyke2!

 

Ez nagyon tetszik! Ördögi vagy! :)  De csak addig örülj, amíg nem 6-jegyű lesz a számla végösszege :))

 

Üdv és maradj ilyen vidám Te is:

Robi

Előzmény: Törölt nick (1408)
cucu Creative Commons License 2008.10.11 0 0 1409

Évek óta tart ez a projekt. Emlékszem, semmi bajom sem volt az elművel -zökkenőmentesen küldtem neten a havi óra állást ők meg probléma nélkül fel is jegyezték- amíg nem kezdtek bele a körszerűsítésükbe. Ugyanakkor úgy tudom, ez fél év alatt befejeződött, bár problémák vannak most is, pedig több év után vagyunk már.

Előzmény: Törölt nick (1408)
cucu Creative Commons License 2008.10.06 0 0 1407
Már elintéztem a Árkádban. Vártam vagy 2 órát, de elintéztem. Sőt, még számla sem volt nálam, csak úgy találomra bementem és sikerült.
Előzmény: sjohn (1406)
sjohn Creative Commons License 2008.10.05 0 0 1406
Nemsokára elintézheted gyalog is , mert az elágon az új piac alatt lesz Elmű iroda is.
Előzmény: cucu (1405)
cucu Creative Commons License 2008.10.05 0 0 1405
Az elművel nem lehet dűlőre jutni telefonon! Benyepesedet, '60-as éveket idéző mentalitást gyakorolnak. Azt kérdezik, hogy miben segíthetek, aztán mindenre nemet mondanak! Egy rakás szar az egész elmű telefonos ügyfélszolgálata!
Előzmény: tkrisz13 (1404)
tkrisz13 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 1404
Halihó nekem ugyanez történt !

Van egy 46 m' lakás és kijött az elmű számlája 118000 Ft!!!
Járt nálunk a kedves leolvasó és elnézte a számokat ezres nagyságrenddel tévedett a kW-nál!
5 hónapig!!!! nem sikerült elintéznem az elmű nagyszerű telefonos ügyfélszolgálatával!!
Ugyanis volt olyan hogy kapcsolták a kollegát aztán szétkapcsolt valamiért utána másik, megint probléma elmond és újra szétkapcsolt, stb ők ugyebár nem hívhatják az ügyfelet vissza!
Minden hónapban elküldték a 118000Ft tartozást!
Hiába mondtam hogy nem üzemeltetek 100 db villanyradiátort nem hitték el!
Utána kijött az Ő emberük bevitte a papírt és ugyanúgy nem törölték el a többletet az ő hibájukból!
Hát ennyit a ELMŰ és nagyszerű telefonos kollegáiról!!!
Előzmény: csillaciccc (1390)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1403

Jól írtad, e század eleje lesz az ;-) Múlt század elején honunkban (is) inkább agázzal való világítás volt a módosabbaknak is a kiváltsága. Vellany az pölö GOELRO "elvtárs" nyomán 20-as..30-as években kezdett terjedni széltében hosszában. Ehhez képest az 50-es években sok-sok fehér (azaz fekete) folt volt hazánkban is még... falvak, térségek szintjén... Üdv! Robi

 

Előzmény: ötfelezős (1402)
ötfelezős Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1402
a múlt század elején, akartam írni
ötfelezős Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1401

Nem is véletlenül törték le a század elején a szakszervezeti kezdeményezéseket. Mert a szolidaritás veszélyes. De hálistennek ma már nincs. :)

PrintScreen Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1400
Mondjuk az, hogy az iparági nyugdíjasok kedvezménye így nevesítve van, mégha ezt a számlán nem is teszik egyértelművé, egy csöppet bicskanyitogató. A többivel nekem nincs bajom, így is , úgy is ki kellett fizetni.
Előzmény: ötfelezős (1399)
ötfelezős Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1399
acerka Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1398
Ezt még sajnos gyakorolnom kell...
acerka Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1397
A csatolást megismétlem, mert először nem sikerült.
Előzmény: acerka (1396)
acerka Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1396

Szép napokat! színtén ELMŰ!!!!!:

Kaptam 1 számlát, amiben teljesen új, általam nem megrendelt, teljesen érthetetlen szolgáltatást számlázott ki az ELMŰ.

Csak az a bökkenő, hogy mivel a számlámról leemelhető az összeg, így nem tudom megakadályozni a teljesítést, mert ugye később kaptam meg a számlát. De...mert nem közölték, hogy ez mi.

 Egyszerüen nevetséges  a számla tartalma:

 

Szénipari szerkezetátalakitási támogatás  2008.05.23-2008.06.22           24 HUF

Kedvezményes árú vill.energia támogatás              "                                  12   "

Áviteli rendszerirányítási díj                                     "                                 107  "

Rendszerszíntű szolgűáltatási díj                            "                                   72  "

Elosztói forgalmi díj                                                  "                                 952  "

Elosztói veszteség díj                                              "                                 289  "

Menetrend kiegyensúlyozási díj                               "                                  54   "

Rendszerhasználati díjak összesen                                                          1.474 HUF

"Az"  ELMŰ számla
a.p.a. Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1395

Tanult kollégáim okfejtése helyes, a probléma gyökere lehet a "nappali" mérőről működtetett boyler is.

Első és legfontosabb a számlán szereplő óraállások összevetése a ténylegessel. Ezzel első lépésben eldönthetjük, hogy a számlázás jó-e.

A nagy fogyasztás okainak felderítésére "egyszerű földi halandó" számára továbbra is azt a módszert látom a legcélravezetőbbnek, ha kis füzetbe minden nap azonos órájában (esetleg naponta többször is) felírja az óraállást, továbbá naplószerűen írogatja, hogy mikor, milyen jelentősebb fogyasztású készüléket használt.

Érdemes egy viszonylag azonos ritmusú időszakban (mondjuk egy hét) kipróbálni a boyler "visszatekert" és "feltekert" állapotában ellenőrizni az adatokat. Ez szolgálhat némi infóval.

Ha a boyler nappali mérőre van kötve, érdemes megfontolni az éjszakai mérő "bevezetését" is, persze ez költségekkel jár, és arra is tekintettel kell lenni, hogy elég-e a 150l forróvíz a családnak, hiszen az "éjszakai" áram csak napi 6-8 órás felfűtést biztosít. Tehát ha reggel "kizuhanyozzák" az összes melegvizet, és felfűtés éjszaka van, akkor estig bizony nem lesz melegvíz. Ezt, és a költségeket ellensúlyozhatja a kb feleakkora "áramdíj". Ezt mérlegelni kell.

Azt viszont én sem javasolnám, hogy a számlát elküldd nekem.

 

Előzmény: DRamigo (1392)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1394

Üdv!

 

Ugyan (hála Istennek) itt sem sikerült, de: semmiképp és sehol nyilvánosan - de még távoli ismerősnek se, pl. e-mail-ben! - ne küldj, adj ki a kezedből, hozz nyilvánosságra teljes áramszámlát!!!! Az azon szereplő adatokkal igen durván vissza lehet élni!

 

Egyébként csatlakozom magam is: ha nem "éjszakai" fogyazstású a fürdőszobai vízmelegítő,akkor az (különösen ha rosszul van beálíltva és még vízköves, régi, hibás, nem jól szigetelt, túlfűtött stb.) elég durva fogyasztást tud generálni.

 

Sok sikert, és jelezz-kérdezz bátran továbbra is, szívesen segítünk, nem csak Apa, de mi is ;-)

Üdvözöl:

Maus Róbert, Robi

 

 

Előzmény: DRamigo (1392)
PrintScreen Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1393
Van egy 150 literes villanybojler a fürdőben

Itt a megoldás!
A villanytűzhely is megnyomhatná, de ahhoz sokat kell használni.
Első és legolcsóbb: termosztátot bojleren lejjebb kell tekerni, hogy még elég melegvíz legyen fürödni/zuhanyozni mindenkinek.
Angoloknál divat az átfolyós vízmelegítő zuhanyhoz-kádhoz is, összességében lehet, hogy olcsóbb.
Előzmény: DRamigo (1392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!