Keresés

Részletes keresés

The_Rible Creative Commons License 2023.04.02 -3 0 7210

1. te kötöttél belém, és nem fordítva.

2. a bizonyítás már megvolt, a hozzászólásomba beraktam a linkeket.

3. most te jössz a cáfolattal

Előzmény: Bosanac (7209)
Bosanac Creative Commons License 2023.04.02 0 3 7209

"Én már Nándorfehérvár ostromát is végigvideóztam és még aznap fönt volt a YouTube-on.
Ha nem hiszed, cáfold."

Nem gondolod hogy fordítva ülsz a lovon?
Állítasz valami igen bizarr dolgot és én bizonyítsam be, hogy az nem igaz...?

Előzmény: The_Rible (7208)
The_Rible Creative Commons License 2023.04.01 -4 0 7208

cáfold

Előzmény: Bosanac (7207)
Bosanac Creative Commons License 2023.04.01 0 3 7207

Hú barátom, de nagy az arcod...

Szóval szerinted te találtad föl a spanyolviaszt?

 

 

Előzmény: The_Rible (7194)
Bombyna Creative Commons License 2023.04.01 0 0 7206

Várjuk a híreket valaki csak megírja.

Előzmény: ufonauta2 (7201)
Tycho Brache Creative Commons License 2023.04.01 0 0 7205

Köszönöm, végre egy válasz!

Én nem a nyári szezonban utazom, hanem a jövő héten, és mindenre fel vagyok készülve, meg annak az ellenkezőjére is, de mégis csak jó lenne némi aktuális információ.

Előzmény: The_Rible (7204)
The_Rible Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 7204

Asszem itt is írtam, hogy pl. Montenegró-HR határon komoly gond van. Boszniába azért vannak olyan határátkelők, amivel ki lehet talán kerülni a dugót, bár tavaly én is nagyon megszívtam főszezonban a déli kilépésnél. Erről akkor írtam is, úgyhogy valami hasonlóra kell felkészülni idén is szezonban.

Előzmény: Tycho Brache (7199)
The_Rible Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 7203

Ezt jó, hogy most felhoztátok, mert már elfeledtem, hogy helyzet van. 15 éve minden húsvétot lent töltünk Korculán és itthonról visszük a kellékeket, de leginkább a sonkát. Eddig soha nem volt gond, de a tavalyi esetek után most így nem tudunk Bosznián keresztül menni emiatt.

 

Egyébként meg a horvátok írták mindenhol fórumokon, hogy mindent elvesznek tőlük és meg is bírságolják őket. Turistákról egyébként nem hallottam, hogy elvettek volna bármit is, egy-egy szendvics még nem is érdekelne, de húsvéti sonka elkobzására azért nagyon berágnék (háztól vettük, nem bótbú van, az elkészítése, füstölése stb. se kis munka)

Előzmény: ufonauta2 (7201)
bandi.bácsi Creative Commons License 2023.03.31 0 0 7202

Sziasztok! 

Szeretnék megosztani veletek egy kedves emléket még a tavalyi évből.
Csodás horvát tengerpart, verőfényes napsütés. Önfeledt lubickolók a vízben és a napfény szerelmesei a parton. Kézben a jó hideg Karlovacko, az étterem árnyékában a fehér abrosz felett cuppog a janjenita.


De sajnos nem így történt. Épp egy izgalmas kerékpártúrán voltunk valamikor szeptemberben, amikor a ború jött ránk Horvátország felett. De azért így is csodáltuk az utat a Makarska Riviéra felett karikázva. Ploce lett nekünk a lekésett majd az újra tervezés városa. Bár igaz dramaturgiai szempontjából nem lett volna rossz egy brazil szappanos izé, pontosabban szapanoperás húzás. Ám az igazat megvallva a szakadó esőben látott előrejelzés választás elé késztetett minket. Így sikerült igazi horvát mandarint enni a Neretva deltában és jutottunk újra bosnyák földre. Találtunk igazi kerékpár útvonalat, öreg rozsdás vasúti hidat és mindezt Cirónak nevezték. S végül még nagyobb dráma a Kravica vízesés kapcsán lett.


Nos azért tartalmas nap volt és mindez egy túrafilm keretében is megtekinthető Bandibácsi youtube csatornáján az alábbi címmel: Balkán Kalandok 2022 - Viszlát Makarska Riviéra
Vagy az alábbi linken is elérhető: https://youtu.be/az0tSQUOXVQ


Köszönöm mindenkinek aki az elejétől a végig megnézte. Köszönöm ha a tetszik gombot is használod. S köszönöm ha feliratkozol folytatásért.

ufonauta2 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 7201

Engem például a húsárú EU-ba történő behozatalának szigorúsága érdekelne. Tavaly többen is írták, hogy kidobatták velük még az útra gyártott szendvicset is, amiben szalámi volt. Idén Bombyna kolléga linkelt egy cikket, ami szerint nem csak kidobatják, hanem meg is büntetnek. https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163763726&t=9124284 Nos én szoktam vinni szendvicset az útra plusz két rúd téliszalámit (egyet magunknak, egyet a házigazdánknak ajándékba), valamint lefagyasztva némi gyrost, sült húst, pörköltet (2-3 napi adag), de már tavaly sem mertem vinni. Én elélek két hétig hideg élelemmel is. De néha csinálunk egy-egy tojásrántottát, sült halat, 2-3 alkalommal elmegyünk étterembe, a többi hideg kaja, amit kint is meg tudok venni. (Nem szeretném, ha az asszony nyaralás alatt főzőcskézne, mert nyaralni viszem nem rabszolgának.) Igaz picit drágább (itthon is meg kéne venni), de két hét nyaralásba ennek bele kell férnie. Idén azon gondolkodtam, hogy megreszkírozom és viszem a szokásos mennyiséget. Maximum kidobatják Gabelánál, de Bombyna által linkelt cikkben idézett bírságokat nem igen van kedvem kifizetni. Szóval majd ha valakinek lesz tapasztalata az megírhatná, hogy mi a valós helyzet a határokon. 

Előzmény: fekvőrendőr (7200)
fekvőrendőr Creative Commons License 2023.03.31 0 0 7200

Így már Ok.

Szerintem a ki-beléptetés szabályai nem változhattak, sőt, ha józan parasztival gondolkodunk, akkor feszesebb lehet az ellenőrzés.

Eddig három szűrőn keresztül jutott be az utas Mo.-Hr.-Bh.-Hr viszonylatban és visszafelé is, míg az EU-ból az EU-ba jutott. Most ez egy kontrollponttal csökken.

Előzmény: Tycho Brache (7199)
Tycho Brache Creative Commons License 2023.03.30 0 0 7199

Január elseje óta Horvátország a schengeni övezet része. Azaz Horvátország minden határa a schengeni övezet határa. Hogy a be- és kilépési feltételek nem változtak, az rendben van, hiszen eddig is az EU-ba léptél be vagy onnan léptél ki. A kérdésem arra irányult, hogy újonc schengeni tagként változott-e a horvát határőrség eljárása, alapossága, stb., azaz kell-e még hosszabb várakozásra számítani vagy nem.

Előzmény: fekvőrendőr (7198)
fekvőrendőr Creative Commons License 2023.03.30 0 0 7198

A horvát-bosnyák határ nem vált schengenivé, minden határátlépési szabály maradt a régiben.

Előzmény: Tycho Brache (7197)
Tycho Brache Creative Commons License 2023.03.30 0 0 7197

Sziasztok! Boszniában már többször jártam, de itt a topicban még nem. A január óta keletkezett hozzászólásokat átnéztem, de nem esett szó arról, hogy a schengenivé lett horvát-bosnyák határon mire kell számítani mostanában mindkét irányban. 2017-ből és 18-ból van emlékem 2-4 órás határátkelésekről, de ha van valakinek friss információja, megköszönöm, ahogy azt is, ha abban tudtok segíteni, hogy hol tudok utánanézni a dolognak. A Borderwatcher applikáción semmi információ nincs.

The_Rible Creative Commons License 2023.03.26 0 1 7196

régen volt itt hír a Pocitelj hídról, úgyhogy itt van akkor egy friss:

https://youtu.be/JX_3yHcrXwA

 

The_Rible Creative Commons License 2023.03.26 0 1 7195

Eszméletlen, hogy emberek min meg nem tudnak sértődni. Akkora kibaxot egója van mindenkinek. Senkit nem érdekel az egód, senki nem ismer itt téged, nem kell megvédened az egódat, mert nem sérült meg.

A lényeg az, hogy ne tornáztass másokat, amíg nem végezted el a házifeladatod.

 

Kérdeztél, megkaptad a választ és még egy tanácsot mellé. Ennyi. Ha nem akarsz vitát generálni, akkor ne generálj. Semmit nem kellett volna válaszolnod vissza nekem, csak annyit, hogy köszönöm. De ha meg sem köszönöd, az sem gond (nekem).

ugorgyunk

Előzmény: Yann73 (7192)
The_Rible Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7194

Igen, nagy hagyománya van, az első ilyen videókat még én készítettem el több mint tíz éve. Úgyhogy én kezdtem el ezt a hagyományt. (mutass nekem korábbi videókat, ha nem így van)

pl

https://www.youtube.com/watch?v=SzYZroLwP5U&t=1s

 

https://youtu.be/mx7HT8hDCY8

 

Előzmény: Bosanac (7191)
Bosanac Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7193

Nem kioktatásnak szántam, hanem tájékoztatásnak, mindenki számára. Ui. a fórum szvsz. elsősorban mindenki tájékozódására szolgál. Ha pl. olyan kérdésekkel és válaszokkal lenne tele, amiből én magam nem tanulhatok, akkor nem járnék ide.
Ha elmagyarázom azt, hogy bárki hogyan nézhet utána egy kérdésnek/kérdéstípusnak, az sokkal hasznosabb válasz, mintha csak konkrétan a kélrdésedet válaszolom meg. 
Főleg úgy, hogy az utóbbit konkrétan már meg is válaszolták.

Előzmény: Yann73 (7192)
Yann73 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 7192

Gondoltam, felteszek egy kérdést, hogy kész van e teljesen és, mivel ez egy fórum, valaki válaszol rá, a kérdésre ... Igen, utána tudok járni, akkor ezt gondoltam egyszerűbbnek, ezek szerint hiba volt... Nem akarok én itt vitát generálni, mert szívesen olvasgatom a hozzászólásokat. Mindenkinek jó napot!

Előzmény: Bosanac (7191)
Bosanac Creative Commons License 2023.03.23 0 0 7191

Az egész ex-Jugoszláviában igen nagy hagyománya van az egyes utakat bemutató útvonalvideók készítésének és YouToube-ra rakásának.


Elég ha a YT keresőjébe beírod a keresett út számát vagy az egyik/mindkét végpontját, esetleg a voznja (vezetés) szót is, és meg fogod találni.
Szerintem nincs főbb útvonal, amiről ne lenne ilyen film. Ha történt valami felújítás rajta, akkor meg főleg.

 

A Stolac - Neum útról tényleg tucatnyi videó készült, csak az utóbbi időkben.

 

Itt van pl. egy 2022.júliusi - 12'-nél kezdődik a felújított/új rész

https://www.youtube.com/watch?v=rpz7m2wfT5s&t=725s

 

Vagy itt egy 2023. januári Neum - Stolac vezetés
https://youtu.be/yJ50Xf-Z7bc

 

Ha unnád, egy alkalmas (pl. YouTube Enhancer) browser bővítménnyel akár 16x-osra is felgyorsíthatod a YouTube lejátszási sebességét. :-)

 

 

Előzmény: The_Rible (7190)
The_Rible Creative Commons License 2023.03.16 -1 0 7190

Na OK, a műholdképen itt tényleg nincs még kész, de az utcaképen azért már látszik, hogy kész (ennyire én nem mentem bele, hogy az egész úton hogyan mutatja, de azért, ha akarod, te is meg tudod nézni):

Műhold:

https://www.google.com/maps/@42.9915853,17.8831247,235m/data=!3m1!1e3?authuser=0

 

Utcakép:

https://www.google.com/maps/@42.9915853,17.8831247,3a,40y,298.28h,96.08t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMwpTkhNXG-IiJ6JWryddbUhvus3UstdshdRVxJ!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMwpTkhNXG-IiJ6JWryddbUhvus3UstdshdRVxJ%3Dw203-h114-k-no!7i1920!8i1080?authuser=0

Előzmény: Yann73 (7189)
Yann73 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 7189

Képzeld, megnéztem előtte, azért kérdeztem, mert a fotón sok helyen még építés alatt van ... A válaszod első részéért köszönet ...

Előzmény: The_Rible (7183)
policecars Creative Commons License 2023.03.14 0 0 7188

1/1.95583 , kisebb összegeknél gyakran számolhatnak kettő egésszel, de egy többszemélyes étkezésnél vagy pénzváltásnál az előbbivel fognak.

Előzmény: Balikaa (7187)
Balikaa Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 7187

Köszi. Az 1/2 árfolyamra emlékszem, csak a váltóhelyek mennyiségére nem.

Előzmény: policecars (7185)
Balikaa Creative Commons License 2023.03.14 0 0 7186

Igen, nem nagyon. Sok éve volt.

Előzmény: The_Rible (7184)
policecars Creative Commons License 2023.03.14 0 0 7185

A bankkártyás fizetés ott is egyre elterjedtebb, benzinkúton, frekventáltabb éttermekben, üzletláncokban elérhető, kisebb üzletekben lutri. Euróelfogadás terén nincs tapasztalatom, ha a szállást eurós áron foglalod, abban is várják a fizetést. Mivel a konvertibilis márka árfolyama az euróhoz kötött, így nincs árfolyamváltozás, válthatsz bárhol, mi korábban Gazprom kúton szoktunk váltani, valószínűleg ez most is aktuális lehetőség. Ha ezt választod, igazolványt vigyél be magaddal.

Előzmény: Balikaa (7179)
The_Rible Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 7184

Miért, már nem emlékszel, hogy milyen volt korábban?

Előzmény: Balikaa (7182)
The_Rible Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 7183

Stolacig nem ér el az út. Tavaly mentem végig rajta, kiváló jó út, de az utolsó kb. 8 km rész Stolac előtt hiányzik (nem azért mert még nem készült el, hanem mert nincs is megtervezve).

Egyébként meg megnézhetnéd Google térképen, ha akarnád.

Előzmény: Yann73 (7181)
Balikaa Creative Commons License 2023.03.14 0 0 7182

Hmm, köszi. Mondjuk sokal okosabb nem lettem😃

Előzmény: The_Rible (7180)
Yann73 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 7181

Van esetleg valakinek infója róla, hogy az M17.3 út Stolac és Neum között teljes egészében elkészült-e?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!