Keresés

Részletes keresés

BOLOND Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1728

Nem rosszindulatbol irtam amit irtam, de amikor en voltam annyi idos mint te es nekivagtam a nagyvilagnak akkor az volt a szokas hogy az ember eloszor osszeszedett minden infot amit csak lehetett (szazezerszer korulmenyesebben mint ma) es utana tervezgetett az utra,  A parodnak gondolom mar egy ideje le van fixalva a terve, te meg csak most gyujtod az infot magadnak. 

Ha vele akartal menni akkor nem mar regen bele kellett volna nezni hogy egyaltalan jarhato ut e es nem varni az utolso percig amikor o mar indulhat?

 

Meg egy dolog, szerintem az Europaban elok sokkal konyebben kapnak informaciot a bevandorlasrol es munkavallalasrol mert en is kerestem infot ezzel kapcsolatban itt, es legtobbszor az volt a vege hogy az europai kovetsegekre referaltak, mivel ott foglalkoznak tobbet ezzel.  Az itteni hivatalok inkabb a mar megerkezett imigransokkal foglalkoznak.

Előzmény: olgicska79 (1727)
olgicska79 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1727

Bocsánat a naivitásomért, nem utazgatok szerte-széjjel a világban évente többször, főleg nem az óceánon túlra.

Lehet, hogy valaki ezekkel az infókkal születik, én úgy tűnik, nem tartozok közéjük.

Kösz a segítséget.

Előzmény: BOLOND (1725)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1726

Nyersen fogalmazva : ez a nyers igazsag :)

[LIKE]

Előzmény: BOLOND (1725)
BOLOND Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1725

Ha a nicknevedben a szuletesi eved van akkor nem lehetsz ennyire naiv.  Mibol gondoltad hogy csak ugy jovunk-megyunk a vilagban tetszes szerint dolgozgatva?   Az europai unio csak ott van.

Ha nem vagy hazastars es elettars sem akkor milyen hivatalos kapcsolatot ertekeljen egy allam koztetek?  Barat-baratno ha jol tudom nem szamit sehol kapcsolatnak csak sajat maguk szamara.  Ha meg eleg regen egyutt vagytok akkor miert nem magatol ertetodo az elettarsi egyezmeny?

Előzmény: olgicska79 (1723)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1724

Ha nem hivatalosan a parod, akkor nem tud magaval vinni. Szemelyes velemenyem, hogy ha nem er meg a dolog annyit, hogy egy 10 perc alatt elintezheto elettarsi kapcsolatrol szolo igazolast beszerezzetek, akkor nem sokat er nektek az egesz... (de mondom, ez csak szemelyes velemeny).

 

Igen, az egyetlen jarhato ut ebben az esetben az, ha otthonrol keresel hivatalos munkat.

Előzmény: olgicska79 (1723)
olgicska79 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1723

Akkor a következőket tehetem, ezek szerint.

1. Kérek tourista vízumot 6 hóra. (Ezt lehet, hogy nem kapom meg, mert gyanús lehet, hogy mit akarok kint 6 hónapig.)

2. Keresek munkát innen, és arra megyek ki, valamilyen ideiglenes munkavállalói vízummal.

 

Ha a párom nem hivatalosan a párom, akkor ő nem tud "magával vinni"?

 

Még vannak/lesznek kérdéseim, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Köszönöm a segítségeteket!

Janos32 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1722

Ha valaki full-time student, akkor nem fogjak elvarni tole, hogy X evre hagyja otthon a gyerekeit... Egyertelmu, hogy a gyerek is kap student visa-t, valamint a hazastars is valami korlatozott open work permitet.

 

U.A. Mint amikor valaki egy egyszeru 2 eves WP-vel jon. Az asszony is kap open WP-t, korlatozva az adott tartomanyra es letiltva az allami hivatalokat, oktatast, egeszsegugyet a vallalhato allasok listajarol. A gyerekek is kapnak student visat. Mindezt ugyanannyi idore mint ameddig a fater WP-je ervenyes. Kivetel : Kamionsoforok. Ott az asszony nem kap WP-t, csak egy sima vizumot. Viszont igy is jar neki a Health card, cserelhet jogsit, stb.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (1720)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1721

Janos32, köszi a pontosítást!!!

(Nem néztem utána precízen, mert engem nem érint a kérdés, de gondoltam, ha én indulnék, ez lenne az első lépés, amit megtennék. És aztán haladnék tovább.)

Előzmény: Janos32 (1716)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1720

Na, ja... de itt nem Olgáról beszéltünk. Neki, valóban, esélye sem lenne arra, hogy "félreismerjék" véletlenül. Ellenben az az élettársi dolog járható.

 

Néhány éve itt tanult (master's) a Carleton U-n egy magyar hölgy. Nos, ezen apropó alapján leányát felvették a high school-ba minden további nélkül, és férje is vállalhatott állást.

Előzmény: Janos32 (1719)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1719

Mondjuk egy total feher, normalis europai oltozetu kulturalt utast nem fognak osszekeverni pakisztanival vagy cigannyal, hiaba probalja azt allitani magarol, hogy o az.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (1717)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1718

Lehet... bar az asszony foglalkozik uj "menekultekkel" es naluk a nyaron szinte csak Irak volt a slager. 

Nekem inkabb Punjabi suhanna at az agyamon :)

 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (1717)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1717

Mint társfinanszírozó azért megjegyezném, hogy csak úgy ránézésre, nem biztos, hogy elsőre nem a "pakisztáni?" kérdés suhan át a tanult officer agyán...

Előzmény: Janos32 (1714)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1716

A budapesti kovetseg nem foglalkozik vizum es bevandorlasi ugyekkel. Legkozelebb Becsben van ilyen informaciok megszerzesere mod. De ott meg azt fogjak mondani, hogy nezd meg a bevandorlasi hivatal honlapjat a www.cic.gc.ca webcimen. Mert ami ott van, az a hivatalos es hatalyos. Eleg szajbaragosan vannak leirva a dolgok, hogy mindenki megertse. (Felteve ha beszel angolul. Ha nem, akkor meg elve mit akar itt).

Előzmény: Pontikos1 (1715)
Pontikos1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1715

Én mondjuk a helyedben elballagnék a nagykövetségre... de  nyilván a párod leendő munkáltatóját is meg lehetne kérdezni. Ha esetleg kint élő honfitársaink nem győztek meg - pedig nyilván valamit tudnak, hiszen ők már odakünn vannak.

(Mindig elgondolkoztat, hogy néhányan -oké, rengetegen :)- csak úgy bele a vakvilágba...)

Előzmény: olgicska79 (1707)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1714

Meg annyit hozzatennek, hogy szerinted az immigration officer, aki a hataron fogadja, az egy idiota barom, vagy egy komolyan kepzett szakember? 

Nagyon jol meg tudjak kulonboztetni a ciganyt a feher embertol es meg is tudjak neki mutatni, hogy merre kell menni a visszafele indulo gephez.  Jo esetben egy ejszakara vendegul latjak a repteri sitten, hogy lasson is valamit kanadabol.

 

Az ilyen tippeket meg tartsd meg a romnet-re vagy valahova mashova. Mert az ilyen ingyenelo szarhaziakat akik menekulteknek probaljak behazudni magukat, nem a kanadai allam tartja el utana honapokig, hanem (tobbek kozott) "BOLOND" topiktars es en, mivel a mi adonkbol finanszirozzak azt a csurhet.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (1709)
BOLOND Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1713

Kicsi a vilag meg az Index:)

Reggel van nehany percem amig varok a teara, aztan szetnezek itt-ott.  De menni kell mindjart, epiteni a kanadai cucializmust:)

Előzmény: Janos32 (1712)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1712

Te is ide tevedtel a repulos topikokbol ? kicsi a vilag :)

Előzmény: BOLOND (1711)
BOLOND Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1711

Feltetelezem hogy fiatal vagy, es az sem egy elony.  Foleg ha nincs otthon exisztenciad.  Szerintem a legjobb esetben adnak a repteren egy honapos (esetleg 2 hetes) engedelyt es a vendeglatoddal kell a repteren bejelentkezni a visszaindulasodnal.  Ha nincs ott veled a meghatarozott idoponton belul akkor neki is gubanc lehet. (tudom)

Előzmény: olgicska79 (1707)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1710

Az a cikk egy hatalmas hazugsag. Tipikusan ciganyos. Aki itt el es ismeri a viszonyokat, az nem dol be neki. 

A legtobb ciganyt mar a nemet/francia atszallo repuloterekrol visszazavarjak. De aki eljut eddig, annak is a nagyresze csak a repuloteret latja.

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (1709)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1709

Jól mondod.

Eleve azt fogják feltételezni, hogy 6 hónap illegális munkára akar majd menni, mert itthon nincs munkája.

Ha idén megy, vallja magát cigány menekültnek. Akkor jó dolga lesz.

Legalábbis az atv.hu  cikke szerint.

Előzmény: Janos32 (1708)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1708

Abban az esetben csak turista lehetsz max 6 honapig. Nem jar az ingyenes orvosi ellatas es nehany egyeb, elettarsnak/hazastarsnak jaro dolog.

 

Belepesnel bizonyitanod kell, hogy elhagyod az orszagot a megadott idopontig es a tartozkodasod anyagi fedezete megvan. Ha azt mondod, hogy valakihez jössz, aki nem rokon csak barát, akkor alapból gyanús lesz, hogy ilyen hosszú ideig akarsz maradni. Eleve feltételezi, hogy nincs munkahelyed, mert onnan nem engednének el 6 hónapra. Ha pedig nincs munkahelyed, akkor itt akarsz keresni.

Előzmény: olgicska79 (1707)
olgicska79 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1707

Nem hiszem, hogy addig összeházasodnánk, vagy élettársaknak nyilváníttatnánk magunkat.

Miért van erre szükség?

Csak így tudok dolgozni kint?

És ha nem dolgozok? Akkor mi a teendőm?

Előzmény: Janos32 (1706)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1706

Akkor 2 lehetoseg van :

- Osszehazasodtok

- Kozjegyzotol kertek egy hivatalos igazolast arrol, hogy elettarsak vagytok. Ezt pedig lefordittatod az OFFI-nal. ezt is elfogadjak.

 

 

Előzmény: olgicska79 (1705)
olgicska79 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1705

Sajnos nem a férjem. Még. Nem egy a lakcímünk sem. Csak a párom.

Előzmény: Janos32 (1704)
Janos32 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1704
A parod munkavallalasi engedelyenek a masolatat vidd magadd valamint egy eredeti hazassagi anyakonyvit.ha nagyon regi,akkor kerj egy ujat mert az mar angolul es franciaul is tartalmazza az adatokat. A repuloteren ezt mutasd be az immigration officernek es 150 dollarert kapsz egy open work permitet,ami addig lesz ervenyes mint a ferjede. Lesznek rajta korlatozasok,de nem sok es nem veszes.
Előzmény: olgicska79 (1703)
olgicska79 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 1703

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis felvilágosítást kapni, mert ez-az kicsit homályos.

A párom munkát kapott Kanadában (határozott idejűt), 1-2 hónapon belül kimegy. Én követem egy picivel később. Előreláthatólag 6 hónapig leszek kint (elvileg addig is lehet, mint turista).

Mi a teendőm? Olvastam olyat is, hogy semmi (legalábbis én úgy értelmeztem), és bukkantam már több oldalas kitöltendő dokumentumokra is, amivel mennem kell a követségre.

Ha már kint vagyok, és úgy alakul, hogy szeretnék dolgozni (csak valami lightosat, hiszen véges az időnk kint), megtehetem? Ehhez mi szükséges?

 

Köszi előre is!

 

Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1702

Hello topik!

 

Vannak kint rokonok - legálisan- , hogy lehet kanadába családosan (3 gyerekkel) legálisan kitelepülni?

Mi a módja?

Tudom, ha cigánynak vallanánk magunkat, és még idén kimennénk, akkor akár másfél évig kolbászból a kerítés, de csak jövőre mennénk.

 

Magyarországról menekülnek a legtöbben Kanadába

Szeptemberig kétezernél is több magyar kért menedékjogot az országban. Tovább »

forrás: Index.hu

Elk Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1701

Na ezért szivatják azokat is, akik csak nyaralni szeretnének. Döbbenet, ez a sok magyar menekült, és abból sem tanulnak, hogy gyakorlatilag senki nem kap menekült státuszt.

Előzmény: velgarpa (1699)
Elk Creative Commons License 2011.09.14 0 0 1700

Nekem eszem ágában sem volt munkát keresni, de hát ezt ők nem tudhatták. Az utiprogramom pedig annyira átlagos volt, hogy ennél átlagosabbat nem is lehetett volna kitalálni.

 

Szépek az őszi képek, bár még nincs olyan igazi színes őszi hangulatuk.

Így utólag rájöttem, hogy nagyon élveztem a kint töltött időt, ha nem lenne a szörnyű repülőzés akár már mennék is újra.  Láttam én is régi fotókat, ami alapján egyértelmű, hogy visszahúzódóban vannak a gleccserek, de azt nem gondoltam, hogy ez már egy év alatt is észrevehető.

 

 

Előzmény: BOLOND (1698)
velgarpa Creative Commons License 2011.09.12 0 0 1699

Mexikó után Magyarországról érkezik a legtöbb menekült Kanadába:

 

Magyar bevándorlók Kanadában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!