Keresés

Részletes keresés

_Szlejer_ Creative Commons License 2005.04.09 0 0 111

"Lehet,h jobb mint az STI Edge?"

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHA

HAHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAAA

HAHAHA HA HA HAAAAAA...

 

Bocs.

Előzmény: fortissimo (98)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.04.09 0 0 110

"A muanyaggal kicsit az a bajom,h 20év mulva lehet,h nem lesz."

  

A bőven 20 évvel ezelőtt készült műanyagtokos HK VP70-esek és a részben műanyagtokos HK P9-esek kifogástalan állapotban cserélnek gazdát. Erről ennyit.

 

És azóta elég sokat fejlődött a műanyag gyártás...

Előzmény: fortissimo (105)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 109
OK! Nincs nagy bajom a muanyaggal.Kinek ez,kinek az. Ezekbol felesleges vitát nyitni.Nem? Még régebben a Löterek és fegyverek topikon "dumáltunk". A cim: www.sphinx-systems.ch A HK már amugy 100%an a tiéd?Régebben ezt is dumáltuk. Üdv Hoblyák József
Előzmény: Hk USP Standard (108)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 108

De a Sphinx honlapját nem nézted még+?igaz?

 

Mivel linket anno nem adtál, és nem is találtam meg (bevallom, csak 3 keresést futtatam google-on) ezért nem. Egy linket adnál, segítene...

 

A muanyaggal kicsit az a bajom,h 20év mulva lehet,h nem lesz.Ez pont olyan,h a gagy müanyag Casio v Swatch ora hol lesz 20év mulva

 

Hogy lenne pont olyan? Hiszen te írtad, hogy gagyi műanyag... Egy óraszíj műanyagját a polamidszálas műanyag fegyverek tokjával összehasonlítani enyhén szólva sántít... Mellesleg a glock 17 például több, mint 20 éves modell (1983-ban került kereskedelmi forgalomba) és szerintem eléggé a topon van még mindig. Az USPk alig több mint 10 évesek, de semmi jel nem utal rá, hogy baj lenne velük... A világ első polamidszálas műanyagtokos fegyverét pedig a Heckler&Koch készítette, VP70 néven, 1968-ban! Azóta a tok anyagán radikális változtatást nem eszközltek...

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: fortissimo (105)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 107
De még mit szolsz az IPSCnél az Arminius Windicatorhoz?
Előzmény: bodyguard (99)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 106
Ez a Sphinx.
Lehehttp://forum.index.hu/EditArticle/setArticle?t=9119912#
beszúrást,h nem értek hozzá mert acél?(és nem, MIM-es,v muanyag)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 105
Hi HK USP standard!!
Én nem ezt mondom,h sz'r! NE érts félre!!
És a mai fegyverek közul sok a MIM-es,ezt is tudom(azért ennyire nem vok gáz!).
+AZT IS TUDOM,H A FRANCIÁKNÁL A "SUTI" Berettát Sig Pro-ra cserélik le(mely muanyag).
Én itt gondoltam az elöbb igazi ACÉLre.De a Sphinx honlapját nem nézted még+?igaz?
A muanyaggal kicsit az a bajom,h 20év mulva lehet,h nem lesz.Ez pont olyan,h a gagy müanyag Casio v Swatch ora hol lesz 20év mulva,nem ugy grossvater Omegája,mely kb 70-80éves.
Előzmény: Hk USP Standard (104)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 104

Ja-ja.Nekem is ez a bajom a mai ontoltokkel,h müanyag.Sztem az gázos,h nem jo kis edzett acélt használnak.

Elmondanám, hogy az z istenített edzett acél azért nem olyan über alles, mint ahogyan azt sokan állítják... Például rengeteg gyártó ún. MIM- techknikával készíti az "edzett acél" alkatrészeket... Ez pedig egy öntési eljárás (Metal Injection Molding)

A polamidszálas műanyag pedig sok tekintetben jobb az acélnál (pl kisebb hőérzékenység, hőtágulás miatti megszorulás nincs, az öntött fémek porózusságától mentes, stb stb stb) Lehet, hogy jobban kedveled az acéltokos fegyvereket, ez véleméóny kérdése de a 'fegyver acélból van' típusú felszólalások inkább egy fegyverhez nem értő konzervatív személy benyomását keltik... Ezzel pesze nem azt akarom mondani, hogy Te ilyen vagy, csak azt, hogy figyelmen kívül hagysz bizonyos beszédes tényeket, pl hogy hogy szerepelnek versenyeken, élesben, rednőrségeknél, katonaságoknál, stb...

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: fortissimo (96)
gencsydani Creative Commons License 2005.04.09 0 0 103

"Bár szerintem a fegyver acélból van... :-)"

 

Akkor már tudom, miért ment tönkre a f*stalicska SIG-em! Gagyi alumínium...:)

Előzmény: bodyguard (95)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 102
Ez baráti ár NAAGYON!!
Az igazság az,h jön a vizsgaidöszak.Sajna.Most nincsen(nem lesz) annyi idom.Amugy helyileg hol lenne?
Előzmény: bodyguard (101)
bodyguard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 101

Most pontos árat nem tudok mondani, de kb 200-240ezer körül.

Érdekel lövészetoktatás is?

Előzmény: fortissimo (100)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 100
Egyszer még visszatérunk rá.Ok?Ha lesz engedélyem+saját keresetem.Amugy hogy mozog igy az ára?Ahogyan te mondod?
Előzmény: bodyguard (99)
bodyguard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 99

Ha BUL-t szeretnél, abban tudok segítei. Egy jó barátom (főnököm) forgalmazza.

És nem kell az drága, amit a Kaliberben olvastál. 

Előzmény: fortissimo (98)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 98
Sajna kozelrol nem,de már olvastam roluk.Jók!
Az egyetlen 1911klon,melyet a gyárszalag levétele után már használni is lehet.
Lehet,h jobb mint az STI Edge?
Előzmény: bodyguard (97)
bodyguard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 97

BUL?

Nem sokan lőnek bullal. Ismered őket?

Ha BUL, akkor M5. Én is BUL-ban gondolkozom.

Előzmény: fortissimo (96)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 96
Ja-ja.Nekem is ez a bajom a mai ontoltokkel,h müanyag.Sztem az gázos,h nem jo kis edzett acélt használnak.
Ha 1911 klon akkor BUL(L??),STI
Előzmény: bodyguard (95)
bodyguard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 95

Igen, az is jó. Kint az IWA-n láttam. :-)

 

Én csak ugy általánosságban beszéltem a fegyverekről, persze van 1-2 kivétel. azért én max production-ben indulnék el Glockkal. Bár szerintem a fegyver acélból van... :-)

Előzmény: fortissimo (94)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 94
És az uj Sig P226 X-5?
Sztem az is jo
Előzmény: bodyguard (93)
bodyguard Creative Commons License 2005.04.09 0 0 93

Szerintem IPSC standardben  az 1911 és a CZ 75 klónokkal lehet erdményesen versenyezni.

Szerintem...  :-) 

fortissimo Creative Commons License 2005.04.09 0 0 92
Egy kérdés lenne.Igaz,h IPSC-t már revolverekkel is lehet üzni Mo-on?
gesztesi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 91

Igen, IDPA-t es IPA Rapid shootingot Glock 17-l szoktam loni, csak a klasszikus IPSC versenyeken indulok Para Ordnance P18-9-l.

En nagyon kedvelem a Glockot, tenyleg minden teren jol megallja a helyet.

IDPA-ra idealis, altalaban az elso haromban szoktam vegezni es mind a harman Glock 17-l lovunk :-))

 

A rapid shootingban most probaltam ki eloszor, "boven" 1s alatt lehet vele tartani az elso lovest tokbol es a duplaknak sem kell sok ido.

 

Egyedul azt tartom hatranyanak, hogy ha versenyeken nagyobb tavolsagbol kell loni ( pl 20 - 25 m ) akkor nehezebb vele pontosan es gyorsan loni, eleg nagy az eselye a miss-nek.

Ugyanekkora tavolsagnal a gyors-pontos lovesek az M1911 Para Ordnancenek jobban fekszenek.

De az is lehet hogy bennem van a hiba :-)

 

Ettol fuggetlenul en mindenkinek csak ajanlani tudom, de NEM ELSO - TANULO FEGYVERNEK !!!

 

dvc

 

geszti

 

Előzmény: Hk USP Standard (90)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.08 0 0 90

Valóban, ezt pedzegettem én is, hogy IPSCben csak production kategóriában tudok elképzelni glockot (Max standard a nagyobbított szánakasztó, tárkioldó, stb. miatt, de itt már kompromisszumokkal...), IDPA-ban tiltott, meg csak arra nem is vesz az ember fegyvert, tekintettel a ritka versenyekre, pontlövészetre már csak a műanyag tok miatt sem a legideálisabb, + hadipisztolyos sütés + billentyűbiztosítás...

 

U.I. Geszti, te Glockkal (17?) versenyzel úgy btw, nem? És úgy látom minden téren jól teljesít... Pl az IPA Papid shootingon voltak jó idők... A tétényi verseny hogy sikerült?

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

 

 

Előzmény: gesztesi (89)
gesztesi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 89

Magyarorszagon  hasznalt maroklofegyvert eladni  szinte lehetetlen.

En a Sig- P228-mat harom honapig hirdettem, mire az uj arahoz kepest felaron sikerult eladjam.

A Glock 17C-vel meg az a baj, hogy nem nagyon lehet mire hasznalni.

 

IPSC-ben Production helyett rogton Modifiedbe sorolnak, onnan meg egyenesen tovabb OPEN-be.Ott meg el tudod kepzelni mekkora hatasfokkal lehet versenyezni egy Glockal.

 

IPDA-ben , MSSZ pontloveszetben  meg tiltott a kompenzator.

 

Talan onvedelmi fegyverkent lehetne eladni, annak meg 0 az eselye hogy valakinek pont ilyen kellene.

 

Apropo, te miert ezt valasztottad anno???

 

Geszti

Előzmény: CharlieBrown (82)
fortissimo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 88
Régi kérdés. De talán Largo?
Előzmény: gvass1 (68)
gencsydani Creative Commons License 2005.04.08 0 0 87

"annyiert CZ-t is kapni, ami azert jobbacska"

 

Ezzel azért vitatkoznék!

A CZ tényleg nagyon jó fegyver, ez tény, de megbízhatóságban a Glock közelében sincs!

Előzmény: hunserv (85)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.08 0 0 86

vedd figyelembe, hogy annyiert CZ-t is kapni, ami azert jobbacska

 

Akkor miért nem veszel egy CZ-t?

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: hunserv (85)
hunserv Creative Commons License 2005.04.08 0 0 85

HA van a csuzlin szereleksin, nincs benne idiota MKH probajel (azaz 10 evnel fiatalabb, vagy azt hazudta rola valaki, hogy 10 evnel fiatalabb) es nagyon meg akarsz tole szabadulni, akkor 90-et ajanlok erte (kiegeszito kacatok, ugy mint ket tucat tok, kazetta, miegyebek nem kellenek)... vedd figyelembe, hogy annyiert CZ-t is kapni, ami azert jobbacska

 

Előzmény: CharlieBrown (82)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.08 0 0 84

Valóban, 150 ért már egy jó állapotú USPt kapsz, és azért én azt egy sokal komolyabb fegyvernek tartom...

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: gvass1 (81)
hunserv Creative Commons License 2005.04.08 0 0 83
Meg mindig nem eleg vonzo az ara... AMugy ujabb vagy regebbi modell? (van rajta szereleksin?)
Előzmény: CharlieBrown (17)
CharlieBrown Creative Commons License 2005.04.08 0 0 82
a 17es hozzaszolasban vannak a motyok. kozben eszembe jutott, h 3 tart van hozza, az egyik plusszos ebbol.
Előzmény: CharlieBrown (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!