Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1721

OFF

Lásd Kulcsár és társai, és még sorolhatnám a remek magyar ötleteket.

Előzmény: Törölt nick (1720)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1720

A legutóbbi műsorod is számomra ismeretterjesztő volt. Bár arról már máskor, és máshol is hallottam, hogy a magyar ötletek azok mindig jók. Kár, hogy a haszon az kevésbé a magyar színen húzódik meg.

Ez csak hozzászólás és nem kritika.

Via Galvani Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1719
Úgy tudom, elemi riporter-iskola, hogy nem jó egy kérdésben kétféle kérdést feltenni.
P. annakidején egy főriporter a vizsgálati fogságban ülő hírhedt sikkasztóhoz:
"Mikor menekült Bécsbe? És egyáltalán hogy szerzett autót?"
Természetesen csak az egyikre válaszolt.
Deborka Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1718
Kedves Lina, nem a túlpörgést akarom folytatni. Viszont számos kollégád gyakori hibája, hogy túl hosszan kérdeznek és túl sok témát hoznak elő egyszerre. Figyeld meg őket ezzel a szemüveggel és NE tanulj tőlük.
belgabasa Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1717
Nagyon élveztem Mőcsényi prof néha a tájékozottságodtól döbbent, néha pedig "a játszótársam, mond akarsz-e lenni" típusú cinkos arcjátékát a szavakon túl. Örülök, hogy a 90 éves tömör charm emberére akadt benned és egy jó beszélgetést hallhattunk. Izgatottan várom a mai második részt! Az biztos, hogy most éveket adtál neki.
Doctor Golf Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1716

Szerintem sokat segítene, ha Alinda nem akarná mindenáron feltenni az összes előre elgondolt kérdést. Ezt meg lehetne oldani egy kérdőívvel is.

 

A beszélgetés attól lesz beszélgetés, hogy X kérdez valamit, Y válaszol, mire X az előző válaszban hallottakra építve tesz fel újabb kérdést.

 

Az elsőre egy gyenge példa:

 

- Hogy vagy?

- Rosszul. Eltörtem a lábam.

- Tényleg válófélben vagytok az asszonnyal?

- Anyád!

 

A másodikra:

 

- Hogy vagy?

- Rosszul. Eltörtem a lábam.

- Hogy történt? Mikor?

- Tegnap biciklivel elpereceltem...

- Ilyen körülmények között is válni akar az asszony? Képes lenne törött lábbal elhagyni téged?

- Hááát...

 

És érdekes módon, itt is elhangzik a kérdés.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1715

Mőcsényi Mihály nem ad esélyt a negatív kritikusoknak. Aranyos volt, és tanító jellegű az "Öreg"! Szegény még mondta volna a sebeit....

Ja az elején, itt is az alanyba fojtodtad a szót, de aztán csak elmondta....

 

Hacki Tamás is korrekt volt. Tőle is lehetett újat hallani. Az meg, hogy mire vagy kíváncsi rajtad múlik.

Előzmény: vlina80 (1713)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1714
Hát azt nem írtam, hogy túlpürügsz, de látszik, hogy sok a kérdezni valód. És ezt azzal indítod, hogy már az elején amennyit tudsz, rázúdítasz a vendégedre. Erre írtam, hogy ne pörögj annyira. Nem tudják melyikre válaszoljanak. Légy türelmesebb, és talán egyesével küldözgesd a töltényeidet. Sajna a témához én annyira nem lövök, lehet velem van a baj, de elég butusnak érzem magam, vagyis lehet le vagyok maradva, vagy Te vagy túl tájékozott? Ja amúgy nem baj, ha pörögsz a kérdéseiddel, legalább többet látszol!:):)
Előzmény: vlina80 (1713)
vlina80 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1713
Ezt nem teljesen értem....fejtsd ki bővebben. Mi az, hogy túlpörgöm?
Előzmény: Törölt nick (1711)
spurs84 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1712
ez igaz,kicsit tényleg pörgős a jány:))
Előzmény: Törölt nick (1711)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1711
Szia! Ladik Katalin vendégednél is sokat kérdeztél előre, már máshol is megfigyeltem. Annyira ne pörögj máris az elején. Végig még nem láttam a műsort, de a rosszakaróid csámcsognak majd a telefonon sztem. Ilyet nem lehet kivágni? Nincs idő több felvételindításra? G
Előzmény: vlina80 (1709)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1710
Pedig engem is uzgatna. A mikor meg pláne!
Előzmény: vlina80 (1707)
vlina80 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1709
nem, most még nem:-)
Előzmény: spurs84 (1708)
spurs84 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1708
gondolom, ha Darius összes kincsét szórnánk eléd,akkor sem árulnád el ki a célszemély:)
Előzmény: vlina80 (1707)
vlina80 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1707
Ez is tervben, van elképzelésünk, csak nem tudjuk, eljön-e hozzánk a kiszemelt "áldozat".:-)
Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1706
A humor sem utolsó szempont! Tényleg, humoristák a zárórában?
Előzmény: vlina80 (1705)
vlina80 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1705
Nem, de abszolút tervezem! Szólok, ha lesz!
Előzmény: Deborka (1703)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1704

Elképzelem a kérdéseket:

 

A.: - A társadalmoban megmutatkozó törésvonalak mentén kirajzolódó erőviszonyok alapján az a fajta drámajátszás, melynek keretében a kritikai realizmus eszközeivel újraértelmezhető a szociográfiai éleslátás segítségével sem tisztán érzékelhető dufunkcionista vezéreszmei ideológia, melynek megalapozásában...?

 

Előzmény: Deborka (1703)
Deborka Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1703
Ugye Udvaros Dorottya eddig még nem volt a Zárórában?
Doctor Golf Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1702
Doctor Golf Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1701

Ha megismétled azt a rész, amiben utalsz az angol hatosfogatra, megmondom, hogy melyik jelenetről van szó.

 

Előzmény: Törölt nick (1700)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1700
Szerintem nem olyan bonyolult a dolog.

Ebben a konkrét műsorban Alinda úgy viselkedett - szerintem-, ahogy leírtam.
Nem azt állítottam, hogy a fejébe látok (neki vagy a riportalanynak), csak azt, hogy a látottak/hallottak bennem így csapódtak le. (A mai napig nem tudok egyébként napirendre térni a fölött, ami az első 30 percben ott történt.)

De ha ez nem derült ki a hozzászólásomból, akkor most megkérlek, értelmezd így.
Azt írtam le, amit láttam, függetlenül attól, hogy ki valójában Veiszer Alinda, és milyen egyéb tevékenysége van/volt/lesz neki a tv-ben vagy máshol.

Így érthetőbb?

Egyébként mi lenne, ha megnéznéd még egyszer a beszélgetést (különös tekintettel - mondjuk - arra részre, amikor Alinda arról faggatta a pasast, hogy mégis miért fest absztrakt képeket, és semmilyen válasz nem volt elég jó neki, pedig KT hallatlanul érdekes gondolatokba kezdett bele, és talán ezeket meghallgatni fontosabb lett volna), elolvasnád a hozzászólásomat, és utána folytatnánk ezt a témát? Annak talán több értelme lenne, mint arról értekezni hogy szerintem a műsor sznob vagy a műsorvezető? (Mellesleg a hozzászólásomban nem is használtam a sznob szót.)

Szintén egyébként, senki nem tudja, melyik Monthy Pyton jelenetre utaltam?
Előzmény: Emma08 (1699)
Emma08 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1699

Ezt légyszi' ne vedd ellenséges támadásnak, mert nem az, meg igaziból ugye  nem is nekem szólt, de akkor most már kíváncsi vagyok. (Vagy komoly problémáim vannak szövegértés terén...)

Szóval:

A konkrét műsor sznob vagy Alinda?

A konkrét műsor sz...ja le a vendég tudását vagy Alinda?

A k. műsor okoskodik vagy Alinda?..és a többi...

Vagy esetleg még a műsor = Alinda lehetne, de akkor meg ezt az érvelésed nem értem.

Előzmény: Törölt nick (1696)
Via Galvani Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1698
:D
Előzmény: Doctor Golf (1697)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1697

Megfigyeltem, hogy Alinda mindig igyekszik egy szintre helyezni magát a vendégeivel, s kérdéseiből is ez a szándék érződik, s nem az érdeklődés.

 

V: - Nos, mint kémia proffesszor elmondhatom, hogy a lúgos közeg...

A: - Igen, ezt én is megfigyeltem kémiai tanulmányaim során...

 

Másrészt sokszor elgondol valamit, és ha nem találkozik a válasz az ő elképzeléseivel, akkor szinte beleerőszakolja a vendégbe az álláspontját, ilyesmi módon:

 

A: - Ez a rendezés egyfajta rendszerkritika?

V: - Nem, magából a daraból adódik ez az érzés.

A: - De szerintem te ezzel akartad kifejezni a véleményed.

V: - Nem, ezt a darabot nem nagyon lehet máshogy színre vinni.

A: - De ez igenis egy erős vélemény a rendszerről.

 

A példákat én költöttem, de ettől függetlenül simán előfordulhattak volna a műsorban...

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1696
Részemről ez az utolsó megnyilvánulás a Konok-műsor ügyében.
Nem téged, hanem ezt a konkrét műsort minősítettem.
Nem vaktában. A műsor alatt keletkezett érzéseimet osztottam meg a topic olvasóival.
Semmilyen más célom nem volt a hozzászólásommal.
Előzmény: vlina80 (1693)
tyutyus Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1695
Ne törődj vele. Ez nem építő, segítő kritika volt, hanem kötekedés.
Előzmény: vlina80 (1693)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1694

vlina80! Te sosem alszol? Éjjel-nappal készülsz? Mikor pihensz? Neked nem kell? Túlzásba nem kell vinni a melót, mégha kritizálják is. Egészség is van. Pedig amit Te csinálsz az már hajtás, és a szervezet nem jelez ám visza, hogy baj van v. ilyesmi. Nehogy egyszerre jöjjön elő a pihenés hiánya.

Jó zárórázást!

vlina80 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1693

nem. Te minősítettél, és ezt zokon veszem.

Amúgy már rég nem haragszom, csak szeretném, ha látnád, hogy vaktában lődözni nem oké.

Előzmény: Törölt nick (1691)
Veszpremi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1692
Épp Hacki Tamással beszélget alinda. Lekéstem az elejét :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!