Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 3384

Ha valamennyire nyitva hagyod az ajtót?

Előzmény: szabowo (3383)
szabowo Creative Commons License 2019.09.23 0 0 3383

Gondolom mivel 1988 óta működik...
Valami köze lehet a légellátáshoz, mivel  kazánon lévő ajtó kinyitása után belobban a kimaradó égősor.
Nem hinném, hogy konstrukciós hiba lenne...

Előzmény: nixon70 (3379)
cucu Creative Commons License 2019.09.22 0 0 3382

Logikát akkor nem talál benne az ember, ha nem ismeri eléggé a készülék működését. 

 

II. ötletként javaslom a membrán tengelyét megtisztítani a vízkőtől. (Persze, ha van benne erre a célra külön membrán. Én konkrétan nem ismerem ezt a készüléket.)

Előzmény: Tyuki80 (3375)
Teaway Creative Commons License 2019.09.22 0 0 3381

A többi melegvíz vételi csapnál is ez a helyzet?

Előzmény: Tyuki80 (3375)
cucu Creative Commons License 2019.09.22 0 0 3380

A zuhanyfejet cseréld vagy tisztísad ki a vízkőtől. (A lukakat. Feltéve, hogy ezzel a fejjel eddig nem volt probléma.)

Előzmény: Tyuki80 (3375)
nixon70 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 3379

Légellátás rendben?

Előzmény: szabowo (3378)
szabowo Creative Commons License 2019.09.21 0 0 3378

Szét is szedte.

Előzmény: szabowo (3377)
szabowo Creative Commons License 2019.09.21 0 0 3377

Kivette, átfújta igaz nem kompresszorral, majd átmosta.
A jelzett oldalon kissé lötyög az utolsó 2-3 " fúvókasor"

Előzmény: nixon70 (3374)
nixon70 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 3376

Meg kellene nézned a gépkönyvben, milyen mennyiségű vizet ír átfolyásnak(általában 10-12 L/perc) ezt kellene beállítani a kazán hidegvíz bemenő oldalán.

A HMV hőfokot pedig úgy, hogy kevés hideget kelljen hozzányitni.(kb 45°C)

Előzmény: Tyuki80 (3375)
Tyuki80 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3375

Kedves fórumozók!

 

Adott egy Saunier duval semia f24 turbós kazán ami az alábbi kellemetlenséget okozza:

Melegvíz használatánál egy pár perc működés után a kazán elveszi a lángot,a lámpa zöldre vált,majd kb 5 mp múlva újra gyújt,a lámpa sárgára vált és újra fűt.A zuhanyzás így tulajdonképpen egy váltófürdővé változik.Mikor lekapcsol lehül a víz,majd mikor szinte csak langyos újra visszamelegszik.Ezt  20 másodperces ciklusban ismétli.A melegvíz sem valami észveszejtően forró.A jelenség leginkább hidegebb időben jelentkezik.Most nyáron egyszer sem csinálta.Nem sikerült eddig semmi logikát találni a hibajelenség előfordulásában.A fűtés tökéletesen működik.

Mi lehet a gond?Kérdem azért,mert a szerelőm azt mondta ez ilyen,de ezt nehezen fogadom el.

A készülék rendszeresen karbantartott!

Kérlek segítsetek,hogy kicsit irányba tudjunk állni a megoldásban.

nixon70 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3374

Kivette az égőtálcát és kimosta, vagy átnyomatta kompresszorral?

Előzmény: szabowo (3371)
nixon70 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3373

Balra.

Hívj majd egy fűtésszerelőt, hogy ellenőrízze a zárt tágulási tartályt.

Előzmény: KrK29 (3372)
KrK29 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3372

Sziasztok. 

Van egy semia c/f 23 e kazanom, aminek futokori nyomasa 0,5 bar ala sullyedt. Kinyitnam a kek csapot, de merre?  Jobbra vagy balra?  Meg se mozdul a kis szenya.

Pasi segitseg kozel, s tavol sehol, a gyerekek pedig faznak, furodnenek, stb. Segitsetek legyszi. Koszonom. 

szabowo Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3371

Üdv.
C30-as kazán égőtálca egyik szélső sora nem kap lángra bekapcsoláskor.
Lobogó hangot ad a kazán ameddig nem gyullad be az a sor is.
Ha kinyitom a kazánajtót akkor rögtön belobban az a sor is és elhalkulnak a lobogó hangok.
Rövidebb hosszabb idő után magától is belobban általában.
Szét lett szedve, ki lett tisztítva volt GÉG-es szaki által.
Továbbra is ugyanazt produkálja...

Teaway Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3370

Hát a fénykép alapján totálisan más a kettő.

Előzmény: sjohn (3369)
sjohn Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3369

..a kettő ugyanaz, csak a Lángőrben, ahol egyébként is rohadt drága minden, még így is majd' a felébe kerül...

Előzmény: Teaway (3367)
sjohn Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3368

...a sztemkónak nincs köze hozzá hisz' az őrláng ég...a begyújtógombon van egy recés anya, azt próbáld meg balra tekerni...ha ez sem jó, akkor szorul a gázszelep emelőrúdja, az az amelyiket a tömszelence rúd emelget...

Előzmény: razoor (3366)
Teaway Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3367

Nem örülök neki, hogy többféle panel is SZMV-2-nek nevezi magát, mert ► ez is az lenne...

Előzmény: razoor (3366)
razoor Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3366
Előzmény: Teaway (3365)
Teaway Creative Commons License 2019.08.13 0 0 3365

„vezpanel szintén új”

Milyen van most benne? Mert csere előtt állok.

Előzmény: razoor (3360)
razoor Creative Commons License 2019.08.13 0 0 3364

Köszönöm válaszod ,megnézem amiket mondtál,alsó csövezés van, mindenhol automata légtelenítőkkel

Előzmény: nixon70 (3363)
nixon70 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 3363

Csővezetékben esetleg légtelenítők a mennyezet alatt?

Hőcserélő csövében nem lehet dugulás?

Valahol tömítés begyűrődve?

Előzmény: razoor (3362)
razoor Creative Commons License 2019.08.12 0 0 3362

Igen nyitva vannak az elzárók,bár a két visszacsapószelep kérdéses  ,de nem hinném, hogy  zárva maradtak volna

    szivattyú  kérdéses  új és régivel is próbálva ugyan az ,bár elég fura hangja van fűtéskérésnél  ,hogy mondjam  ütemesen erőlködik  ,de csak fűtéskérésnél, ha leveszem a kazántermosztátot, akkor normális hangja van

  Igen légtelenítettem a kazántesten, csak a radiátorokat nem 

a főszelep tengelyét is bezsíroztam

stemkót nem próbáltam rövidre zárni ,de egy próbát megér, bár az is új

Előzmény: nixon70 (3361)
nixon70 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 3361

Nyitva van minden elzáró?(elég bagatell, de elő szokott fordulni)

Szivattyú biztos szállít?

A főszelep tengelye nem szorul, nincs berohadva?

Ha levegös a rendszer, légtelenitsd, az is okozhat problémát.(kazántesten légtelenítettél?)

A sztemkót(vésztermosztát) próbáltad rövidre zárni.

 

Hirtelen ennyi.

Előzmény: razoor (3360)
razoor Creative Commons License 2019.08.12 0 0 3360

Sziasztok!

C-18 kazánnál mi okozhatja , hogy az égőtálca nem gyújt be,őrláng ég szivattyú megy,termosztát jelzi ,hogy fűt ,de mégse ég,vízarmatúrát szétszedtem membránt és membrántányért cseréltem ,de nem hozott eredményt,impulzuscsövek tiszták nincsenek eldugulva,vezpanel szintén új ,mi lehet még hibaforrás  nem értem, mert ugye a membrántányérnak kellene nyitnia a főszelepet ,hogy az égőtálca kapjon gázt.

Az okozhatja ,hogy levegős még a rendszer, mert olyan meleg van ,hogy vegyesbe nem akarok begyújtani, mert akkor menekülni fog mindenki  :) :)

nixon70 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 3359

Nagy valószínűséggel el van vízkövesedve a hőcserélőd, azért zajos és a biztonsági termosztát letiltja a gázt a víz túlmelegedése miatt.

Előzmény: galo69 (3358)
galo69 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 3358

Üdvözletem mindenkinek!Jó apám tanította nekem,hogy nem szégyen az okosabbat megkérdezni,mielőtt valami "álokos" szerelőt hív az ember.világ életemben csodáltam,és felnéztem a szakmával,papírokkal nem rendelkező,állandóan szerelgető,saját bőrükön is tapasztalatot szerző "ezermesterekre".Meghallgattam,s a mai napig meghallgatom mindenki véleményét,és igyekszem kiszűrni az arany közép utat.Bele olvasgattam több rovatba is ,megnéztem sok mindent,és mielőtt egy "szakit",egy mester embert kihívnék az öregecske kombi cirkónkhoz,előtte szeretnék tanácsot kérni !(előre is köszi!Rutin "műtétnek " tűnő,"ez a tuti ",és ez a biztosan "nem jó alkatrész "jelszóval,egy teljesen veszélytelennek tűnő rutin feladat végre hajtásán túl,ugyan ott vagyok ahol indultam.Egy régi,de működő Junkers Bosch zw 20 23kd cirkónk van.Az első kérdésem tisztelettel: a nyomás mérő óra megadta magát ,én rámentem több cég ajánlatára,és tipus,egyebek alapján 11500 ért vettem egy újat.(Német ,gyári,számlával stb,)Ahogy szerintem a nagykönyvbe le van írva:13 as kulcs (nem a teljes vízrendszer leengedésével,hanem a kimenő-és bejövő fűtés,illetve a kimenő és bejövő meleg víz cső lezárásával,)egy kisebb kőrből leengedve a vizet,csere az óra,vissza feltölt.Aztán semmi.Új mérő óra ,és nullán áll.Fűtés megy ,minden o k ,és az óra nulla.Ez az egyik problémám.Tisztelettel a másik : Ugyan ez a készülék Junkers zw20 23 kd. Thermo elem,bimetál kapcsoló,és tava volt keringető szivattyú csere.A gond akkor kezdődött,amikor néhány hónapja csepegett a váltószelep.Aztán vagy el vízkövesedett,vagy a lerakódás lezárta,de megszűnt a csepegés.Aztán 2 hete a melegvíz engedésekor elég erős,zajos szinte felsistergő hangot adott és nem vártuk meg ,hogy valami "elszálljon",lekapcsoltuk.A fűtés tökéletesen megy minden ok.Mondom,magamba.öreg készülék,50 ezer körül van egy váltó szelep ,pár csavar,új tömítés,és mégsem elektronika,meg nem gázzal játszom, s nem kockáztatom mások életét,így kicseréltem a váltó szelepet.Új.És mondván,ez a hiba,és lesz meleg víz!?Csere ,mindent ellenőriztem .Indítom.Francba!Belobban ugyan úgy a tűztér melegít,megy fel a hőmérő műszer is és pár másodperc után(talán,4-6) megint kezd hangos lenni,furcsa fémes hangokat adni,és újból lekapcs,mielőtt a készülék maga leáll a túlmelegedés,és a "felrobbanás előtt.Ja ,és mindezek után,mikor lezárjuk,nem folyik át a víz,és kialszik a "tűztér",után pár mp/5-10mp/katt,és kialszik az őrláng.A fűtésnél a kimenő,és a visszajövő cső is meleg.A meleg víznél alul alányúltam ,és megfogtam, hideg.mindkettő!tehát bent megfordul a víz,és mielőtt "szétnyomná" leállítja a gép gondolom én.Persze azt egyszer sem vártuk még meg.Kérdésem a kedves ,tisztelt hozzáértőknek,illetve nálam okosabb fórumozóknak: van valami szelep,termosztát,vagy egyéb,csak hogy ha kihívom a szerelőt,ne 150 000 forintos alap lapot,meg minden egyebet fizettessen ki velem,hanem valami kis közöm legyen a dologhoz!Nagyon köszönöm mindenkinek aki elolvasta,és külön köszönet aki valami tanácsot is ad!Szép napot mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 3357
Van kazán,csak majd cserélni kell.
Eddig 24es volt csak kissé nagynak tünik.
Előzmény: nixon70 (3356)
nixon70 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 3356

Kellene a házra egy korrekt hőszükséglet számítás első körben.

Milyen fűtést akarsz bele(sugárzó, vagy konvekciós)?

Milyen hőfoklépcsővel szeretnéd megvalósítani(előremenő-visszatérő-belső hőmérséklet)

Csak ezután lehet kazánt keresni.

Szigetelésben nem gondolkodtál?(padlást legurítani legalább 20-30 cm olcsó gyapottal első lépésben pld.

Előzmény: Törölt nick (3355)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 3355
90négyzet méterre mekkora a legkisebb cirko amit fel lehet rakni?
Szigetelve nincs 38as fal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!