Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4162
Röviden teendők:

- létrehozol egy mountpoint-ot a /mnt-be egy alkönyvtár formájában

- némi doksi olvasás után kifaragod a /etc/fstab-ba írandó egyetlen sort. A jelszót ne ide írd, mert akkor bárki elolvashatja. Erre csinálj egy credentials - lásd doksi - file-t, amelyre nem adsz mindenkinek olvasási jogot.

Írsz egy script-et, amelyben felcsatolod a share-t, majd futtatod a klienst. A végén meg lecsatolod a share-t. A lényegi része valami hasonló:

if mount /mnt/dina; then
wine /mnt/dina/dina_naplo paraméterek
umount /mnt/dina
fi

A wine utáni rész lehet, hogy idézőjelbe írandó, az attól függ, a wine egyetlen paraméterként várja-e az indítandó windows-os alkalmazást és annak paramétereit.
Előzmény: zsoltikj (4160)
Wic Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4161

az nem működne, hogy beléptetem a domainbe a linuxos gépeket, és akkor a windows authentikáció segítene abban, hogy a meghajtókat fel lehessen mountolni a wine-hez felhasználónként?

és akkor a biztonság is adott.

 

http://sugo.ubuntu.hu/9.10/html/serverguide/hu/likewise-open.html

 

Előzmény: locsemege (4157)
zsoltikj Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4160
Puding próbája az evés.
Hétfőn visszatérek rá...merthogy eljöttem a melóból...
Köszi mindent eddig is!
Előzmény: locsemege (4158)
Wic Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4159

kezdő koromban írtam :)

de működik. :)

Előzmény: locsemege (4157)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4158
Akkor azért csak megfejtettük, mi a gondja. Tekintsük megoldottnak. ;)
Előzmény: Wic (4156)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4157
És ehhez minek daemon? Nem egyszerűbb beleírni az fstab-ba? Aztán az opcióknál mondhatod neki, hogy automatikusan felcsatolja a cifs-t, vagy ne, csak a mount parancsra. Én ez utóbbit választanám, mert a gép bekapcsolásakor nem biztos, hogy van kapcsolat a szerverrel.
Előzmény: Wic (4155)
Wic Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4156
a "net use" paranccsal fel tudsz mountolni smb share-eket.
Előzmény: locsemege (4152)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4154
Ezt olvasgasd elsőre.
Előzmény: zsoltikj (4151)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4153
Akkor csinálnék egy olyasmit, hogy az fstab-ba jegyezném a cifs mount leíróját, a shell scriptben pedig felcsatolnám a filerendszert, s ha az sikerült, wine-nal indítanám a kliensprogramot. Egyáltalán nem tűnik bonyolultnak.
Előzmény: Wic (4150)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4152
Bevallom, az a gondom, hogy nem tudom, mit csinál a net use Windows alatt. Ha ebben segítenél, előrébb lennénk. Egy szamba elérést akarsz? Mert ha van egy windows-os fileszerver, amit el szeretnél érni, akkor mount-old fel azt egy alkönyvtárad alá, s ennyi a megoldás.
Előzmény: zsoltikj (4149)
zsoltikj Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4151
közeledünk...
Előzmény: Wic (4150)
Wic Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4150

tehát jól értelek:

 

ez a batch annyit csinál, hogy először törli a Z: meghajtó-t, majd ujramountolja megfelelő jogosultságokkal.

 

ezután pedig elindítja a napló programot.

 

majd kilépéskor megint törli a hálózati meghajtót.

 

ha jól emlékszem, talán pont ebbe a topikba tettem be pár éve egy kisebb progit, ami felmountol windows-os drive-okat linux alá.

 

Előzmény: zsoltikj (4134)
zsoltikj Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4149
Pedig ennyi a megoldanivaló.
A batch-file a lényeg lásd lennebb...
Hogy azt milyen formában kell ubuntu alatt helyesen megírni, esetleg egy indítható alkalmazást (lásd .bat) létrehozni, hogy a hálózaton "meglássa" a dina.exe-t, és ha már megvan, hogyan indítható el?
Előzmény: locsemege (4147)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4148
Ha terminálról már megy, akkor már könnyű megcsinálni, hogy egy két kattintással menjen.
Előzmény: zsoltikj (4146)
locsemege Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4147
Wine-nal nem fut? (Mondjuk az a cég, amelyik flash-es honlapot készít, egyéb aljasságokra is képes. Például windows-os programokat forgalmazni.)

Túl keveset írtél ahhoz, hogy kiderüljön, mi a problémád.

wine kliensprogram.exe

Valami ilyesmi szerintem. Mert ha jól csalódom, ez a DINA áll egy szerverből, meg egy kliensből. Illetve sok kliensből, nem?
Előzmény: zsoltikj (4146)
zsoltikj Creative Commons License 2010.10.15 0 0 4146
http://www.dinaplo.hu/

Erről van szó.
Tehát az a lényeg, hogy milyen script-tel tudom elérni a hálón a szervert, és hogyan tudom indítani ubuntu alatt?
Előzmény: locsemege (4145)
locsemege Creative Commons License 2010.10.14 0 0 4145
Én már a kérdést se értem. Ha natív linuxos programról beszélünk, akkor nem kerül a képbe a wine. Ha pedig windows-os programot indítasz Linuxon - bár erre általában nem sok okot látok -, akkor meg a wine argumentuma az illető windows-os program. Bár van egy harmadik út, ami egyfajta kényelmi szolgáltatás. Nevezetesen ha fut egy wine daemon, akkor a windows-os program direkt indítása esetén átadja a daemon azt a wine-nak automatikusan.
Előzmény: zsoltikj (4144)
zsoltikj Creative Commons License 2010.10.14 0 0 4144
Igen a hálózathoz, a szerver eléréséhez szükséges jelszót tartalmazza.
Namost ez egy elektronikus napló. Kérdés, hogy ha elérés a batch-csel sikerül, el fog e indulni ubuntu alatt...vagy kooperálnom kell a wine-nal is?
Előzmény: Wic (4136)
Wic Creative Commons License 2010.10.12 0 0 4143
asszem, az ubuntu-ban ugyanez a verziójú glib van...
Előzmény: locsemege (4142)
locsemege Creative Commons License 2010.10.12 0 0 4142
Az előbbire tippelek. Persze a fene se tudja, mert lehet olyan, hogy a Google Earth-t lefordították adott verziójú library-hoz, az Ubuntuban meg mondjuk újabb van. Innentől egyik sem rossz, csak nem kompatibilisek.
Előzmény: Wic (4141)
Wic Creative Commons License 2010.10.12 0 0 4141
mármint a google earth programozói, vagy az ubi programozói? :)
Előzmény: locsemege (4140)
locsemege Creative Commons License 2010.10.11 0 0 4140
Segfaultra gondolom, az a megoldás, hogy a programozók kijavítják a bugot.
Előzmény: Wic (4139)
Wic Creative Commons License 2010.10.11 0 0 4139
a google earth elszáll ezzel:

~$ googleearth

(process:23369): GLib-GObject-CRITICAL **: /build/buildd/glib2.0-2.24.1/gobject/gtype.c:2706: You forgot to call g_type_init()

(process:23369): GLib-CRITICAL **: g_once_init_leave: assertion `initialization_value != 0' failed

(process:23369): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_new: assertion `G_TYPE_IS_OBJECT (object_type)' failed
Google Earth has caught signal 11.


mi lehet a megoldás?
ubuntu 10.04 LTS alatt
Wic Creative Commons License 2010.10.11 0 0 4138

van több program is, amivel hibák szempontjából tudod ellenőrizni a winchestert:

pl:

smartctl

fsck

gparted

 

antivirus program pedig a clamav (grafikus előtétje a klamav)

Előzmény: snowman (4137)
snowman Creative Commons License 2010.10.11 0 0 4137
Sziasztok!
Bocs, ha hülyeségnek hangzanék amit kérdezek, de nem vagyok még spíler a műfajban.
Szóval.
Van egy 80GB-os vinyóm, amin van 4GB-nyi helyen egy ubuntu (tanulási céllal tettük fel annó, de most ő a megmentőm), a maradék rész pedig kettőbe particionálva tárol egy winfost, meg némi tárhelyet.
Szerintem vírus (netán vinyó-hiba?), mert a winfos bootolás és felállás után azonnal reset-el.
Az ubi természetesen tökéletesen fut, de már csak 150MB-nyi helyem van szabadon, még verziót sem tudok most frissíteni.
Kérdés:
létezik-e valami, amivel át tudnám vizsgálni ubi alól az egész vinyót (értem ezalatt, hogy mondjuk találjon winfosos vírust is akár), illetve ha vinyó probléma állna fent, akkor azt az ubi jelzi valahogy, vagy csak simán kiiktatja mondjuk a hibás szektort, és dolgozik tovább?
Ha túl bonyolult a dolog, akkor persze kiszerelem a vinyót a gépből, és valakinél átnézetem, de első körben otthon próbálkoznék.
Köszi! :o)
Wic Creative Commons License 2010.10.11 0 0 4136

FélOFF

 

ez a batch miért ilyen bonyolult?

 

egy

 

@echo off

\192.168.1.10\dina_naplo$\dina.exe

@echo on

 

nem lenne elegendő?

persze a megosztásnak megfelelő jogosultságot kell adni.

 

jól gondolom egyébként, hogy a batchban benne van egy jelszó?

 

ON

 

jó eséllyel simán megoldható egyébként a futás

Előzmény: zsoltikj (4134)
KissMe Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4135
Ééééés, siker! :) Még egyszer köszi mindent! :)
Előzmény: locsemege (4132)
zsoltikj Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4134
Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek megoldást.
Adva van egy xxx.bat file, amit ugye az user windows alatt indít és örömködik vala.

Ez a bat file:

@echo off
net use z: /delete /yes
net use z: \192.168.1.10dina_naplo$ /user:tanarok Suli2000
z:dina.exe
net use z: /delete /yes
@echo on

Ezt meg tudná valaki oldani, hogy ez múkodjon ubuntu alól is?

KissMe Creative Commons License 2010.09.27 0 0 4133
Sziasztok!
Köszönöm a türelmet, és a sok segítséget! Most már rajtam a sor. Igazság szerint a hét végén nem volt időm foglalkozni a témával, de végiggondoltam, hogy mit hogyan kell tenni, és meg fogom csinálni.
Időközben telepítettem az aMSN alkalmazást, ami tökéletesen felismeri a kamerát, és bízom benne, hogy a hang is jó. Még nem tudtam kipróbálni, mert sajnos egy ismerősöm sem volt online azok közül, akiknek kamerájuk és headset-ük is van. Várom az alkalmat.
locsemege Creative Commons License 2010.09.23 0 0 4132
Le ne szedd, nincs nálad rosszul telepítve. Az újratelepítés után sem lesz jobb. Írtam, mi a "baj", s ha megnézed azt a script-et, amit küldtem, láthatod a kódban, hogy az orvosolja ezt a "problémát", már ha annak nevezhetjük, hogy egy környezeti változóban nem adtuk meg eddig paraméterül a video használatához szükséges library-t.
Előzmény: KissMe (4129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!