Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 191

Írtam privit, köszi.

Előzmény: PSB fan (187)
tucsok13 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 190

Sziasztok,

 

Hirtelen felindulásból (lejáró wizz pontok miatt) foglaltunk egy hosszú hétvégét Moszkvába. Aztán most meg nem győzök kapkodni a vízum miatt, bevallom nem gondoltam hogy ilyen bonyolult. (az USA-ba az ESTA mennyivel könnyebb)

Nagyon sok hasznos infot kaptam itt is, meg gugliztam egy sort, végül a Marriott-nál foglaltam nagyon akciósan szállást és ők ingyen küldtek voucher-t is - igaz 3. próbálkozásra sikerült jól kitölteniük.. a gondom az hogy nem tudom módosítani a vízumkérelmet utólag hogy betegyem a voucher adatait. Tudja valaki mi a titka?

 

Holnap bevisszük az utazási irodába, (1000út)mert szorít az idő, nem akarok magán úton kavarni a követséggel. Csak jó lenne előtte kinyomtatni a helyes voucher adatokkal.. az gáz ha csinálok egy másikat ugyanarra az útlevélre, immár a helyes voucher adatokkal?

 

Illetve még egy kérdésem lenne: többen írtátok hogy a telefont magyar sim-el ne használjuk. Telefonálni nem fogok és hívást fogadni sem. De a wifi azért gondolom működik? Nem látom értelmét hogy 4 napra másik sim kártyát vegyek - főleg hogy akkor kell egy plusz készüléket vinnem különben a telefonomra érkező sms-eket sem kapom meg. Wifi ha van sok helyen és az működik akkor szerintem megleszünk sim nélkül - vagy nem jól gondolom? 

 

Melyik a legjobb offline Moszkva metro applikáció IOS-ra?

 

Hirtelen ennyi kérdésem lenne.. köszi előre is :)

Tro.A Creative Commons License 2018.07.14 0 1 189

Szia!

Persze.) Leszállsz a repülőről, és az útlevél vizsgálat után elindulsz kifelé. (Vnukovon vagyunk.) Kitelepült asztaloknál, legalább két cég képviselője árulja a SIM kártyákat. Persze, előtte itthon nem árt szétnézned a neten. Itthon eldöntöd, melyik cégtől szeretnél, és milyen kártyát venni, kint meg megveszed a reptéren. Vagy bent a városban. Ennyi.

A Beeline, Megafon a legnagyobbak...

 

http://moscow.megafon.ru/tariffs/vklyuchaysya/

https://moskva.beeline.ru/customers/products/mobile/tariffs/cellphone/

Előzmény: 2szille (188)
2szille Creative Commons License 2018.07.12 0 0 188

Szia! Megírnád, hogy hol és hogyan kell intézni a SIM kártya vételt?

Előzmény: Tro.A (180)
PSB fan Creative Commons License 2018.07.09 0 0 187

Sziasztok!

 

Marad némi rubelem (3550). 16000Ft-ért eladnám, ha érdekel írj a valakiaki43@gmail.com email címre.

Budapesti átadással.

Tunde66 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 186

Köszi, ez azért jobban hangzik...Korábbi utazásainkhoz viszonyítva így is sokkal bonyolultabbak az előkészületek, de nem baj, majd az élmények kárpótolnak :)))

 

Előzmény: Tro.A (185)
Tro.A Creative Commons License 2018.07.06 0 1 185

For foreigners arriving in Russia from 25.05. Until 25.07.2018

 

Ez szerintem téged nem biztos, hogy érint.

 napot meghaladó tartozkodás esetén be kell jelentkezni a rendőrségen. Ez eddig is így volt. A szöveg szerint, ha jól értettem, ezt nem intézheti a szállás, ahol leszel. (Eddig ők intézték általába, az átlag turista nem is tudott arról, hogy bejelentették a rendőrségen.) Szóval, figyelmeztetés, hogy ha 7 napot meghaladja az ott tartózkodásod, akkor 3 napod van bejelentkezni.

Különben, ha kiderül...

 

Menj rá bal oldalt a Home feliratra. Itt válaszd ki, mit szeretnél ügyintézni... Kicsit megváltozott az oldal március óta.)

 

https://www.dehir.hu/debrecen/ezeket-kell-tudnia-ha-moszkvaba-repulne-debrecenbol/2017/09/17/

Előzmény: Tunde66 (184)
Tunde66 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 184

Nagyon köszönöm! Már le is foglaltam a Bookingon egy szállodai szobát. Meg akartam rendelni a meghívólevelet az Ilcentertől, de újra elbizonytalanodtam. Mit jelent ez a regisztráció, amit említenek?

Sajnos az angolom hagy némi kívánnivalót maga után...

https://visa.llcentre.ru/visa_registration.php

Előzmény: Tro.A (183)
Tro.A Creative Commons License 2018.07.05 0 1 183

Vannak olyan hostelek, hotelek ahol díjmentesen lemondható a foglalás. Egy ideig. Lefoglalod, visszaigazolnak. A meghívólevélbe beíratod a szálló nevét és címét az időponttal. Megvan a meghívólevél, és lemondod a szállást.

Az én meghívó levelembe se az a szállás volt beírva ahol megszállta. Nekem megfelelő lett volna, de lebeszéltek róla. Ekkor már megvolt a vízum is. Lemondtam a szállást, és a másik helyen lefoglaltam.

Előzmény: Tunde66 (182)
Tunde66 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 182

Augusztus elején szeretnénk Moszkvába utazni. A meghívó igénylésénél akadt némi problémám, amiben a segítségeteket szeretném kérni. Airbnb-n akarok szállást foglalni és az arany gyűrű városaiba is szeretnénk kirándulni, de a szállásunk végig Moszkvában lenne. 

- Meglátogatandó városként elég Moszkvát beírnom?

- A szálláshoz mit írjak be? Nem szállodai szobát, hanem magánszemély lakását fogjuk bérelni.

A segítségeteket előre is köszönöm!

Előzmény: nnorb_77 (132)
Tro.A Creative Commons License 2018.07.03 0 1 181
Előzmény: Tro.A (178)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.30 0 1 180

Igen. OTP-s (de mindegy milyen banké) MasterCard. Szinte bárhol tudsz fizetni kártyával. Nem egészen olyan ám Moszkva, mint ahogy itt Magyarországon elképzeljük.

Amikor kint voltam vettem SIM kártyát (mert telefonálni is akartam), ár-érték arányban nem a legkedvezőbbet vettem meg, mert nem kint élek. 12GB internet (közösségi oldalak adatfolyama nem számít bele, két videomegosztó nem számít bele), hálózaton belül ingyenes, hálózaton kívül 500 perc, 500 SMS. Ezek a főbb jellemzői. 2000 Forintért. Miközben szinte mindenhol van ingyen Wi-Fi. 

Előzmény: 2szille (179)
2szille Creative Commons License 2018.06.29 0 0 179

Sima bankkártyával fizettél? (Nekem Mastercard van.)

Előzmény: Tro.A (178)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.28 0 1 178

Kaja árak: A hotelben reggeliztem. 500 rubelért svédasztal. Ebédre nem volt időm, de nem is igen kívántam. Este fele beugrottam a MU-MU-ba. Egyszer fizettem kp-vel, a többi alkalomkor kártyával. Önkiszolgáló. A kártyás fizetésemkor egyszer nem érte el az ár a 2100 Ft-ot, egyszer az 1100-at. Az utóbbi esetnél délben bekaptam egy pirogot és egy joghurot. Egyáltalán nem voltam éhes, csak az íze miatt ettem. Én szeretem az orosz kajákat. Az étel jobb minőségű mint nálunk. talán a kevesebb műanyag miatt... (Nem a csomagolásra gondolok.) A MU oroszos ételeket árul. Bemégy és választasz. Ha nem tudsz oroszul, akkor rámutatsz.)) Minden köretből pontosan 20 dkg-ot adnak. Ott, előtted mérik ki. Van több fajta önkijük is, én ezt próbáltam ki. A szállásomtól 2-3 percre volt.

A gyümölcsök nagyon drágák. Jó minőségű csokijaik, mint itthon. Csapvizet nem kóstoltam. Ásványvizet boltban vettem. Minden nap egy 1,5 literest. 150 Ft-ba került. (Az 5 literessel olcsóbban jöttem volna ki, de cipekedjen a hordár.) Étterembe nem mentem. Nem volt rá alkalom. Azt mondták, hogy ha angolul is beszélő étterembe megy az ember, akkor az az áron is látszik. Csak a belvárosban voltam boltokba. 

Előzmény: 2szille (164)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.28 0 0 177

Persze, igazad van. Annyi napra állítják ki ameddig igazolni tudod (repülőjegy+meghívólevél), hogy ott leszel. Meg hát erre az időtartamra kéred. A vízum 45 napos érvényessége nem erről szól. Olyasmi ez mint nálunk a jogsinál. Van az iratnak is egy érvényességi ideje, és van az orvosi alkalmasságinak is. Mindkét dátum rajta van a jogsin, és nem minden esetben ugyanaz. Ilyenkor, amint az egyik lejár, egyből érvénytelen a jogsid. Függetlenül attól, hogy a másik még érvényes. A vízum a kiállítástól számított 45 után elveszti érvényességét. Függetlenül a rajta szereplő időtartamtól. Ezért nem kell 2 hónappal előtte megigényelni. Amikor hazaindulsz, a határon a tiszt a pecsétjével "érvényteleníti" a vízumot. Hiába nem telt még le a 45 nap. (Ez akkor lehetne érdekes, ha idő előtt jönnél haza.)

Előzmény: Goldibaba (176)
Goldibaba Creative Commons License 2018.06.27 0 1 176

A vízumot a VHS-ben a repülőjegyem alapján állították ki, tehát csak annyi napra, amíg ott leszek. 

Előzmény: Tro.A (169)
Goldibaba Creative Commons License 2018.06.27 0 1 175

Én az airbnb-n foglaltam szállást 3 napra 22 ezerért. Ők javasolták a  click2russia.com oldalt. Nekem kellett beírnom az adatokat, és a fizetés után rögtön meg is kaptam online az igazolást. Ezzel személyesen bementem az Andrássy út 100-ba, ahol online foglaltam előtte levő napon időpontot. Ez az orosz vízumközpont VHS. 1500 Ft-ért ők töltik ki a nyomtatványt, 19000Ft a díj, kb. 20 perc alatt megvolt, egy hét múlva mehetek érte. 

Símán elfogadták a színesben kinyomtatott igazolást, ami 800 rubel volt. 

Előzmény: 2szille (165)
2szille Creative Commons License 2018.06.27 0 1 174

Jaj, nagyon köszönöm, hogy beleszóltál. :)

Az előző kérdéseimre adott válaszaidat is külön köszönöm, sokat segítettél!

Előzmény: Tro.A (173)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.26 0 1 173

Szia!

Bár nem engem kértél meg... Ne haragudj, hogy beelszólok!

Ha repülővel mégy, akkor a Wizzair indít gépet Budapestről és Debrecenből is. A vnukovoi repütérről Aeroexpress. A jegyet meg tudod venni a neten. Kinyomtathatod papírra és/vagy a telefonodban is "elfér". Az Aeroexpresst (gyorsvonat a reptérről a Kijevszij Vokzálig. Nem áll meg közben sehol. Aeroexpressz köti össze az összes repteret valamelyik vasútállomással.) könnyen megtalálod. Piros alapon kiírva a neve, nyilak mindenütt, hogy merre az állomás. Ott is vehetsz jegyet automatából, de drágább. A Kijevszkij Vasútállomástól pedig metró. Nem tudom mennyit tervezel metrózni. 1,3,5,20-as jegyeik vannak... Meg a Trojka! 500 rubel ebből levon 50 rubelt a kártyára, a többin metrózhatsz, egyes gyorskajáldákban ehetsz, múzeum belépőt is vehetsz. Ha lefogy a pénz róla, akkor minden metróállomáson ott az automata és tudsz rátölteni. Kártyáról is, és kp-val is.

Ennyi az út. Az Aeroexpress olyan 35-40 perc, a metró nincs húsz. 13-15-re emlékszem. Én a Kuznyeckij Moszton szálltam le, nem ott szálltam meg, ahol te tervezed, de nem messze tőle. Olyan 200-300 méter volt a szállástól a Duma épülete. A Kreml 500-ra. A képek alapján te majd "sokkal" közelebb fogsz lakni.))

Remélem tudtam segíteni. Még egyszer elnézést, hogy beleszóltam.   

Előzmény: 2szille (172)
2szille Creative Commons License 2018.06.26 0 0 172

Nagyon szépen köszönöm a választ és a képeket! Ha még erre jársz, írd már meg légy szíves a legegyszerűbb eljutást a  reptérről a szállodába.

Előzmény: erika.66 (171)
erika.66 Creative Commons License 2018.06.24 0 1 171

még annyit hozzátennék, hogy mi is az  Illcentertől kértük a meghívólevelet, teljesen biztonságos és olcsó, akkori árfolyam szerint 4500 Ft volt per fő.

egy pár kép a szoba ablakából

 

 

 

Előzmény: 2szille (165)
erika.66 Creative Commons License 2018.06.24 0 1 170

Szia. A hotel nagyon egyszerű, reggeli az árban, de nincs nagy választék, nekünk megfelelt két éjszakát töltöttünk ott. Csak egy hosszú hétvégét voltunk Moszkvában. Elég retro szálloda, beleértve a reggelit előkészítő személyzetet, igazi morcos szovjet elvtársnők. Rakok fel egy pár képet. A hotel nagy előnye, hogy nagyon közel van a Vörös tér.

 

Előzmény: 2szille (165)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.18 0 1 169

Szia!

Szeretek mindent előre elintézni. És ezért tudom, hogy 45 nap az érvényességi idő. Már februárban meg akartam kérni a vízumot, és az ügyintéző hölgy szólt, hogy ne kapkodjak. Várjak egy kicsit, ha nem akarok meglepődni.

Az elektronikus vízum kérelem érvényessége 30 nap. Tehát ha kitölti az ember és beküldi, akkor 30 napon belül kell a többi dokumentumot bevinnie. A személyes megjelenéshez a neten időpontot lehet előjegyeztetni.

Előzmény: =duffy= (168)
=duffy= Creative Commons License 2018.06.17 0 0 168

:) duffy@duffy.hu

a vizum addig volt ervenyes, ameddig kerted. eddig legalabbis igy volt. az 1000ut orosz tulajdonban van, ok mindet megcsinalnak, igaz tavaly 32e ft volt edesanyamnak, de viszont nem kellet semmit inteznie.

Előzmény: Tro.A (167)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.17 0 0 167

Szia!

Moszkvában élsz 11 élve?

Nem is olyan régen még én is gondolkodtam ezen... A legnagyobb gondnak a melóhely szerzése tűnt. Bár már épp nem aktuális a dolog, de erről tudnál írni néhány szót? Az se baj, ha e-mail-t írsz. )) 

Előzmény: =duffy= (163)
Tro.A Creative Commons License 2018.06.17 0 1 166

Szia!

Én most április végén voltam Moszkvában. Két kérdésedre tudok pontos választ adni.

A vízum érvényessége 45 nap. Tehát túl korán nem érdemes megcsináltatni, mert a hazautazás dátumának bele kell férnie a 45 napba. (Én túl későn se kezdenék neki.)

Az Illcenteres voucher tökéletes. Nekem is az volt. Ez egy Szentpétervári cég. Utalás után egy nap alatt küldték a meghívólevelet. Arra kell csak figyelni, hogy a domainjük .su-ra végződik, tehát ha amerikai levelezőszerverről írsz nekik, akkor előfordulhat, hogy a meghívóleveled a spamok között lesz. Én így jártam. Viszont a szentpéterváriak honlapján le van ez is írva. Korrekt cég. És olcsó. A szállodákhoz és a magyar utazási irodákhoz képest. Én magam intéztem a vízumot, és legalább 13 000 volt olcsóbb, mint egy utazási iroda. (Mert hát mindegyik más tarifát kér.)

Előzmény: 2szille (165)
2szille Creative Commons License 2018.06.15 0 0 165

Szia!

De jó lenne, ha válaszolnál nekem egy-két kérdésre. Mi is a Kitaj-Gorod Hotelbe foglaltunk szállást. Megírnád, hogy milyen volt? A voucher is izgalmas, nekem válaszolt a hotel, de elég sokat kérnek érte: 2 főre 15 ezer Forint -5 éjszaka-. A többiektől is kérdezem itt a fórumon, ez így rendben van, vegyem meg tőlük, vagy merjem az Illcentertől? Az azért jóval olcsóbb. Kérlek, segítsetek! Az Illcenterest tuti elfogadják? És még egy nagyon buta kérdés: ha aug. elején megyünk, akkor már lehet (esetleg kell?) már intézni?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

Előzmény: erika.66 (141)
2szille Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 164

Szia!

Engem minden válasz érdekel. :)

Előzmény: =duffy= (163)
=duffy= Creative Commons License 2018.06.10 0 0 163

Szia! csak most olvastam. aktualis meg a kerdes? 11 eve elek itt, hatha tudok meg ujat mondani :) udv

Előzmény: ancsi36a (162)
ancsi36a Creative Commons License 2018.03.07 0 0 162

Sziasztok :)

 

Aki járt mostanában Moszkvában, tudna tájékoztatni a kinti árakról? Élelmiszerek, reggeliző helyek, kajáldák, éttermek.. ilyesmi :)

Továbbá érdekelne, ha magánúton megyünk ki, lehet kint magyar idegenvezetést találni? Vagy az csak az itthonról szervezett utazási irodás-idegenvezetős utaknál lehetséges? 

Valamit olvastam, h a telefonnal csak akkor tudok netezni, ha külön kártyát veszek hozzá?? Ez hogy működik kint? 

Köszönöm a válaszokat! :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!