Keresés

Részletes keresés

Ome Creative Commons License 2005.05.05 0 0 72
G.I. 40 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 71

2005 április 24 !

 

Pók'72 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 70

Szerintem meg a a német nyelvből ered.  "láb-labda" szóösszetétel...

 

Előzmény: BCruiser (69)
BCruiser Creative Commons License 2005.03.21 0 0 69

szerintem meg nem létezik olyan szól, hogy futball... csökevény szó... a tudatlan magyarnak a két "o" helyett egy "u".. de persze a ball mint labda az maradt két "l"... szóval gagyi... szerintem.

 

én minden esetben a football -ra szavaznék. 

Előzmény: Pók'72 (67)
Pók'72 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 68

Na meg ha "Amerikai", akkor helyesen amerikai, nyelvtanilag így helyes, asszem.

 

Előzmény: Pók'72 (67)
Pók'72 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 67

Ha AMERIKAI akkor FUTBALL ha AMERICAN akkor FOOTBALL, szerintem...

 

Előzmény: BCruiser (66)
BCruiser Creative Commons License 2005.03.21 0 0 66

futball vagy football ???

ez itt a nagy kérdés....

 

 

 

 

ARius Creative Commons License 2005.03.11 0 0 65

Lovagi üdvözlet minden amerikai futball játékosnak és szurkolóknak a Budapest Black Knights-tól !

Hirnökeink és heroldjaink örömmel tudatják, hogy megérkeztünk és megalakultunk, szerény személyünkkel is emelve a hazai liga fényét.

Várunk minden érdeklődőt, sport iránt érdeklődőt vagy megismerni vágyó köz- és nem közrangú embert vérszínre való tekintet nélkül.

 

http://blackknights.el-sports.com/

 

bk
Ome Creative Commons License 2005.02.27 0 0 64

Figyelem minden Békés megyei számára!

 

Új amerikai futball csapat indul Békéscsabán. Jelentkezni lehet a jelentkezz_1@freemail.hu e-mail címen.

 

A csapat honlapjának címwe: bekescsababizons.uw.hu

 

Üdv:

 

Ome

vipers.uw.hu

Ome Creative Commons License 2005.02.22 0 0 63

A honlap helyesen:

 

vipers.uw.hu

 

Előzmény: Ome (62)
Ome Creative Commons License 2005.02.07 0 0 62

Gyuri21!

 

Mi, a North Pest VIPERS, Észak-Budapesten működünk, közelebbről Palota-Újpest-Zugló.

 

Vannak játékosaink Budáról, Palotáról, Újpestről, Gödről, Vácról, Pilisszentkeresztről, stb.

 

Nézd meg a honlapot:

 

viper.uw.hu

 

Üdv:

 

Ome

North Pest VIPERS

 

Előzmény: Gyuri21 (61)
Gyuri21 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 61

Köszönöm a segitségeteket.Mennék hozzátok csak Lörinc nekem messze van.

Lacza Úr Creative Commons License 2005.02.06 0 0 60
Gyuri 21:

A red's, már nem vörös, hanem VIPER'§. És vipers.uw.hu
Nem rég álltunk össze. Ha gondolod, írj Ome-nek mailt, és gyere edzeni.

Go Viper'§
Devi (Eagles) Creative Commons License 2005.02.04 0 0 59

Aprilis 24-én lealázzuk a galdiatorst

GO SHARKs

Super-bowl-ban meg

Go Eagles

BillsFan Creative Commons License 2005.02.04 0 0 58
Előzmény: Gyuri21 (57)
Gyuri21 Creative Commons License 2005.02.04 0 0 57

Üdv

 

Szeretnék amerikai footballozni, és azt kérdezném töletek milyen csapatok vannak Pesten?Hol érdemes elkezdeni?

köszöi

Ome Creative Commons License 2005.02.04 0 0 56

 

Üdv Mindenkinek!

 

A North Pest REDS a mai naptól North Pest VIPERS névre keresztelkedett át.

 

A színeink is váloztak: zöld-ezüst-fekete-fehér.

 

A honlap is hamarosan meglesz.

 

Üdv:

 

Ome

"GO VIPERS"

 

 

 

fantomfarkas Creative Commons License 2005.01.27 0 0 55

FIGYELEM!

 

Szeretettel várunk minden szurkolót, rajongót, játékost, leendő ellenfelet a XXXIX-ik Superbowl közvetítésére Február 6-án a Farkasok törzshelyére, ahonnan egyébként maga a SPORT1 is élőben közvetít.

 

Helyszín: Boxutcába, Bajcsi Zs. u. 21, az Arany János u. metrómegállóval szemben

Kezdés: Ivás és Madden/ESPN 20.00-tól, közvetítés 00.30-tól

 

Budapest Wolves

lelkesz g Creative Commons License 2005.01.25 0 0 54
Varga Pisti az os Star Forcenak es Cowboysnak volt a running backje, majd alapitoja a Wildcatsnak es elso edzoje a wolvesnak, kesobb a sharksnak, most pedig a kaposvari csapatnak....asszem ezzel el is mondtam mindent.
Előzmény: uh (51)
Bee007 Creative Commons License 2005.01.23 0 0 53

 

Rendben, megértettem, valószínű ez csak félreértés volt a részemről, sok sikert a csapatotoknak, hajrá! Ha lesz hazai meccsetek, légy kedves írd mega fórumba, mert nagyon szivesen lemennék rájuk.

 

Üdv: Bee

Előzmény: snoopy_beagle (52)
snoopy_beagle Creative Commons License 2005.01.22 0 0 52
Már bocsássál meg, ha úgy hangzott, hogy leszóltalak, nem akartalak. De tudod sajnos voltak már a '90es években itthon csapatok amik nem véletlenül szűntek meg. Tudod az állandó önfinanszírozás hosszú távon nem megvalósítható (élő példaként a fent említettek).
Ha pedig 40en szeretnétek lejönni edzeni szívesen várunk titeket. Beleférne még 40 ember a kapacitásunkba.

Ja és csak halkan jegyezném meg, hogy a St.Lawrence Ginants alapító tagjai is nálunk kezdtek és ők döntöttek úgy, hogy elhagynak minket (ráadásul még meccsen is játszottak nálunk, tehát meg is voltak becsülve), nem mi küldtük el őket. És mivel tartjuk velük a kapcsolatot csak halkan és igen halkan jegyezném meg, hogy ők komoly üzleti- és marketing- valamint edzéstervekkel alapították meg a csapatukat.

Üdv
Snoopy
Előzmény: Bee007 (50)
uh Creative Commons License 2005.01.22 0 0 51

Ki az a Varga Pisti? Es miert koszonheto neki (is, reszben) hogy eljutottunk erre a szintre? Netan vmi Cowboy v StarForce? Nem ertem miert ugykodott titokban ez a 2 csapat! Vissza lehet keresni a (most mar BP Wolvesra atkeresztelt) forumban, hogy evekkel ezelott meg volt az erdeklodes, de semmi nyoma nem volt annak, hogy hol lehet Mo-n jatszani. Ezert nagyon neheztelek rajuk. 1997ben voltam Brno-ban az egyik baseballpalyan es ott volt egy BP Cowboys - Brno Alligators meccset hirdeto plakat (idojaras koptatta). Raneztem a cseh ismerosomre, es mondtam neki, hogy ez vmi komolytalan dolog lehet, soha nem hallottam a BP Cowboysrol.

Na de mindegy, ez mar tortenelem. Szerencsere ha vkinek kedve van, most mar van lehetoseg jatszani Mo-n.

Előzmény: lelkesz g (49)
Bee007 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 50

SZóval a én most a női hokiról ejtenék pár szót, ugyanis az állhat olyasmi szinten, mint az Amerikai Foci idehaza. A női hokicsapatoknál minden egyes játékos maga veszi meg a felszerelését, ami nemritkán a 150000HUF-ot is eléri, ugyanis szponzorról abszolute nem beszélhetünk. És ott is fiatal lányok játszanak, szóval valójában a szülőket terheli meg a sport. De végül is ez egy amerikai foci fórum, nem jégkorong. Úgyhogy ne mis hozom fel példának....

Úgy gondolom nehéz a csapatalapítás, nagyon nehéz, de ezt inkább támogatni kéne más profibb csapatoknak, nem pedig -nem akarlak megbántani- leszólni, hogy koncepció a fontos, hosszú és rövid távú elképzelések stb.

Viszont ott van a Giants is, akik szintúgy nem rég alakultak, és mégis nagyon jó kedvel vágnak neki, pedig mindenki tudja, hogy valószínűleg lesznek nehézségei.

Az edzőbá jáccani akarok-ról pedig annyit, hogy nem úgy gondoltam, hogy kiejti valaki eme varázslatos szavakat, és már játszhat is, csak arra gondoltam hogy ha esetleg úgy dönt kb 40 ember hogy ő most oda szeretne menni a farkasokhoz, és edzeni veletek, meg ilyenek, akkor nem tudom a csapat kapacitása elbirná-e ezt, mármint lehet, hogy az új emberek hátráltatnák a régi arcokat.De én ehez nem értek. Csak találgatok. 

 

Üdv

 

Bee

Előzmény: snoopy_beagle (48)
lelkesz g Creative Commons License 2005.01.21 0 0 49
hu magyar amerikai foci forum....szep lassan azert elerte ezt is az a maroknyi tarsasag akik ezt meg sok sok evvel ezelott elkezdtek... Varga Pisti remelem latja a forumot es erzi hogy ez azert neki is koszonheto.... szerintem nagyreszben neki.
Előzmény: snoopy_beagle (48)
snoopy_beagle Creative Commons License 2005.01.21 0 0 48
Nem tudom, hogy a hokisok hogyan csinálják. A nagyobb csapatoknál ill. utánpótlás csapatoknál gondolom, hogy a szponzor ill./vagy tulajdonos állja az ilyen jellegű költségeket. Nálunk is vannak olyan emberek, akik megveszik maguknak a cuccot, sőt megpróbálunk olyan konstrukciót kitalálni, hogy meg is vehessék adott esetben részletre is maguknak. De már bocsi azt, hogy valaki részletre meg tudja venni, azt valakinek meg kell finanszírozni. Ráadásul a nálunk sportolók többsége 20 és 30 év között vannak, de vannak fiatalabbak is, akik nem biztos, hogy megengedhetik maguknak a szerelés megvásárlását.
Ahhoz, hogy "edző bá játszani akarok' pedig csak annyit, hogy ha tehetséges, lejár folyamatosan edzésre, van benne fejlődés, az elméleti részt is tudja akkor természetesen záros határidőn belül játszani fog. Félreértés ne essék, a kevésbé tehetségesek is kapnak játéklehetőséget és mindenkinek a fejlődésével megpróbálunk teljes mértékig foglalkozni. A másik fele nem hinném, hogy az hogy "edző bá játszani akarok' bármelyik másik sportágban úgy lenne, hogy ezt kiejti bárki a száján és egyből játszhatsz.
A 2-3 csapatos bajnokságról csak annyit, hogy (nem bántani szeretnélek titeket) ti is kitaláltátok, hogy szeretnénk amerikai focit játszani abszolút koncepció nélkül. Sajnos egy sportegyesület is valamilyen szinten, mind szakmailag, mind gazdasági döntéseiben egy gazdasági társasághoz hasonlít. Ugyanúgy üzleti tervet kell készíteni, tervezni kell tudni minden szinten stb. Ergo koncepció nélkül, hosszabb távon nem tudsz meglenni. A másik fele pedig befektetés nélkül se rövid, se hosszú távon nincs siker.
Mi szívesen várunk mindenkit és szerencsére jönnek is hozzánk a tehetséges(!) és igen érdeklődő(!) fiatalok. Nálunk eléggé jó a társasági élet is a csapaton belül és általában eléggé hamar befogadunk mindenkit. Ha véletlenül bárki is úgy érezné, hogy nem itt kérek tőle elnézést.

GO WOLVES
Előzmény: Bee007 (47)
Bee007 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 47

Üdv!

 

Csak 1 rövid kérdés....

Miért van az, hogy a jégkorong felszerelés is elég költséges?Sőőőőt! Mégis vannak jégkorong csapatok, és nem csak az albára meg a dunaferre gondolok. Mindemellett a női jégkorong is eléggé stabil alapokon áll már (talán).

Szóval szerintem még ha kb min. 80000HUF a felszerkó, akkor is össze lehet spórolni a pénzt rá, ha más nem szép apránként.

Ugyanakkor nem hiszem hogy a farkasoknak is tetszene az ötlet, ha odaözönlene a feltörekvő fiatalság(-öregség), hogy edzőbá jáccani akarok.

És azt hiszem hogy a jelenlegi vagy csak leendő bajnokságnak is csak jót tenne, ha nem csak 2-3 csapatos lenne, mint nagyon sok egyéb sportágban.

Ja mégegy... szerintem vannak olyan emberek, akik (magamat is ideértve) tartanak attól, hogy esetleg ne egy alakuló csapatba menjenek, hanem egy már létezőhöz csatlakozzanak, ugyanis akárki akármit mond, a jobb képességű játékosok közé nehezebb a beilleszkedés. Legalább is ez a keserű tapasztalat. Akkor inkább az egész csapatomat nézzék le és ne csak engem :P

Na nem is lett olyan rövid ez a kérdés-felelet, zárom soraim.

 

Üdv: Bee

Ome Creative Commons License 2005.01.19 0 0 46

A magamutogatás talán egy kicsit erős volt. Amiért írtam: mi nem akarunk Európa-bajnokok lenni (legalábbis az első évben ;)), nem akarunk "bejutni" az oszták X. ligába. Csak a játék.

 

Az, hogy költséges tény, de szerintem megoldjuk valahogy.

 

Köszi mégegyszer a jókívánságokat.

 

Én le fogok járni a WOLVES meccsekre. De csak a hazaiakra.

Előzmény: snoopy_beagle (44)
Ome Creative Commons License 2005.01.19 0 0 45
Köszi.
Előzmény: snoopy_beagle (44)
snoopy_beagle Creative Commons License 2005.01.19 0 0 44
bocsánat, ha esetleg tudatlanságommal belekotyogok ebbe a társalgásba, de kicsit csoldálkozva olvasom soraidat.
nagyon jó sportág az amerikai foci, de egy kicsit költséges is. csak hogy lásd egy teljes felszerelés ára minimum 80.000 Ft. ha valamielkezd amerikai focizni azt ajánljuk, hogy ha van rá lehetősége és természetesen ideje járjon el gyúrni, mert egy szüksége lesz rá az ütések elviselése miatt másrészt, hogy ő is tudjon ütközni, harmadrészt pedig azért, hogy bírja végig a 4 negyedet. márpedig egy gyúró bérletet sem úszol meg 6000 forint alatt. ráadásul így télen ha nem akarsz egy állandó izületi sérülést beszedni, azért érdemes teremben edzeni, ami megint csak nem egy olcsó mulatság, de nyáron is kell valamilyen pálya lehetőség iránt nézni és az sem olcsó. tagdíjat fizetni pedig azért kell (még ha minimálisat is, mert amit nálunk fizetnek az eléggé minimális), hogy a fent említett költségek egy részét tudjuk finanszírozni önerőből és ne csak a szponzorokra legyünk hagyatkozva.
konklúzió: ahhoz, hogy ebben a sportban sikeres tudjál lenni (de ez így van a sportok nagy részével) be is kell (sajnos?) fektetni. (még ha csak havi 3-5000 forintról van szó)
ja és szeretném ha tudnád, hogy nem magamutogatásról van nálunk szó, hanem egyrészről a sportág népszerűsítésére, másrészről pedig a szponzorok elvárják.
kívánom neked (nektek), hogy sikerüljön összehozni a csapatot és sikeres sportteljesítményeket kívánok.
egy farkaslány
Előzmény: Ome (39)
Ome Creative Commons License 2005.01.19 0 0 43

Emberek!

 

Olvastam valami bajnokságról. Mi is ez pontosan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!