Keresés

Részletes keresés

fussunknekimégegyszer? Creative Commons License 2022.10.15 0 0 8211

Ok, alkalmazkodom hozzád. Sajnos nem látom a korábbi bejegyzéseidet. Engem az érdekelne, hogy mikor és milyen műtétjeid voltak,  hol műtöttek, akkor mit mondott az orvos az első kiújulás után, a műtétek után mikor újult ki a sérved, mit mondott a második kiújulás után az orvosod, s te milyen okokra gyanakodsz? Voltak-e furcsaságok a kiújulás előtt? Az rendben, hogy erősíted az izmokat, de mivel itt kötőszövetekről van szó, azokat milyen módszerrel erősíted? (Kollagén, szilícium stb.) Műtétek után raktak-e a hasadra valamilyen nehezéket, kellett-e műtét után sérvkötőt viselned? Van-e túlsúlyod? A műtétek után hogy zajlott a felépülésed? Köhögős vagy-e? (Én 50 vagyok, nincs túlsúlyom, de nem vagyok kisportolt, ülőmunkát végzek.) Volt-e hereérzékenységed? A második műtéted után milyen kivizsgálások irányába indultatok el? Elvégre ahhoz, hogy az ember a 3. műtétnek is nekifusson, jó lenne tudni az okokat, hogy az első kettő miért nem sikerült. Nem gyanakodsz-e ehlers-danlos szindrómára, vizsgáltak-e emiatt, s ha igen: hol? A családodban voltak-e sérvesek? A probléma ugye, adott, amit előbb vagy utóbb meg kell oldani, és mivel csak műtéti úton lehetséges, ezt te hogy tervezed?

Előre is köszönöm!

 

Előzmény: károly, (8210)
károly, Creative Commons License 2022.10.15 0 0 8210

Megoldható, bár én jobban örülnék ha itt kérdeznél, és én itt válaszolhatnék, hiszen épp a tapasztalatok megosztására jött létre ez a topic.

Előzmény: fussunknekimégegyszer? (8209)
fussunknekimégegyszer? Creative Commons License 2022.10.15 0 0 8209

Szevasz!

Tudunk-e beszélni privát jelleggel? Szívesen megadnám az e-mailcímemet a kapcsolatfelvételhez, leginkább a tapasztalatcsere végett. Köszönet. 

 

Előzmény: károly, (8208)
károly, Creative Commons License 2022.10.14 0 0 8208

Szia! Én már nem igazán hiszek a harmadik műtét sikerében, mivel ahogy előzőleg leírtam, kiújult kétszer is. Természetesen nem akarlak lebeszélni róla, ezért ha az orvosod javasolja, akkor műttesd meg újra.

Én jelenleg a gyógytornászom által összeállított gyakorlatokkal erősítem a hasfalam a hát izmokkal együtt. Egyenlőre még jól elvagyok is, és hála Istennek nem okoz gondot (még) más sport sem, amit szintén rendszeresen csinálok. Ezért várok az újabb műtéttel.

Előzmény: fussunknekimégegyszer? (8207)
fussunknekimégegyszer? Creative Commons License 2022.10.13 0 0 8207

Sziasztok! Szevasz Törölt nick és Drakuff!

 

A véleményeteket szeretném kérni – illetve bárkiét, akinek a témában tapasztalata van.

2020 decemberében műtöttek először bal oldali lágyéksérvre, akkor egynapos sebészeten, s hálót raktak be kívülről. 8 hónap nem múló fájdalom után egy magánklinikán az UH-vizsgálaton kiderült, hogy ismét kiújult a sérvem. Majd 2021 októberében megint megműtöttek, akkor laparoszkóposan raktak be hálót. Most egy év után megint kiújult a sérvem, 11 mm-es a sérvkapu, a sérvtömlő 32x12x37, bélkacsot, folyadékgyülemet nem tartalmaz. Anyai ágon mindenki sérvvel született nálunk, engem 3 éves koromban operáltak meg a jobb oldalon, azóta ott szerencsére nincs probléma. Az is eszembe jutott, hogy ez esetleg Ehlers-Danlos-szindróma a családban.

 

Vajon érdemes nekifutni egy harmadik műtétnek? Azt nem mondom, hogy ne lennének tüneteim, de semmi garanciát nem látok arra, hogy a harmadik műtét után ne újulna ki ismét. 

Előzmény: drakkvuff (8175)
fussunknekimégegyszer? Creative Commons License 2022.10.13 0 0 8206

Sziasztok! Szevasz Törölt nick és Drakuff!

A véleményeteket szeretném kérni – illetve bárkiét, akinek a témában tapasztalata van.

2020 decemberében műtöttek először bal oldali lágyéksérvre, akkor egynapos sebészeten, s hálót raktak be kívülről. 8 hónap nem múló fájdalom után egy magánklinikán az UH-vizsgálaton kiderült, hogy ismét kiújult a sérvem. Majd 2021 októberében megint megműtöttek, akkor laparoszkóposan raktak be hálót. Most egy év után megint kiújult a sérvem, 11 mm-es a sérvkapu, a sérvtömlő 32x12x37, bélkacsot, folyadékgyülemet nem tartalmaz. Anyai ágon mindenki sérvvel született nálunk, engem 3 éves koromban operáltak meg a jobb oldalon, azóta ott szerencsére nincs probléma. Az is eszembe jutott, hogy ez esetleg Ehlers-Danlos-szindróma a családban. Vajon érdemes nekifutni egy harmadik műtétnek? Azt nem mondom, hogy ne lennének tüneteim, de semmi garanciát nem látok arra, hogy a harmadik műtét után ne újulna ki ismét. 

Előzmény: Törölt nick (8158)
Elar Creative Commons License 2022.09.05 0 0 8205

Hát igen.

Azt hiszem én is ezt választom. Januárig eltolom, talán nem lesz gond :)

Előzmény: alfi13 (8203)
Elar Creative Commons License 2022.09.05 0 0 8204

Sajnos igen.

520e...

Előzmény: Atomfizikus_ (8202)
alfi13 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 8203

Én is végigolvastam a műtétem előtt majdnem az egész fórumot és azt szűrtem le  hogy a miniplasztika lassabban gyógyul de sokkal kevesebb (illetve nincs) szövődmény mint a laparoszkópos műtéteknél.

Előzmény: Elar (8201)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2022.08.30 0 0 8202

Ejha! Mennyi akkor így a műtét? Ez a TB támogatás örökre megszűnt?

Előzmény: Elar (8201)
Elar Creative Commons License 2022.08.29 0 0 8201

Szept 20-ra kaptam időpontot - rá 6 hétre lehet nekem a műtét elvileg.

Az már pont nem annyira jó nekem. Na mindegy, agyalok rajta.

 

A feketeleves, h megszűnt a részbeni TB finanszírozás. Így azért elég combos az ár.....

 

Lenne lehetőségen egy 1 napos laporoszkópiás megoldásra is - szinte ingyen. Az hamarabb is lenne.

 

De amiket olvastam itt, nagyon a Miniplasztika felé hajlok.

 

 

Joleszta Joleszta Creative Commons License 2022.08.27 0 0 8200

Nekem 23 mm a sérvkapu.Sajnos már állva mindig kijön.

Fekve még vissza megy de már csúszik lefelé.

Biztos hogy nem tudom kivárni a várólistás idő pontot.

Rengeteget talpalok a műszak vége felé már teljesen kész vagyok.

Nem a fájdalomtól inkább a kellemetlen dudor idegesít.

oszkaar2 Creative Commons License 2022.08.27 0 0 8199

Nekem combtőben meg teljes környékén kb. két hónapig lehetett ilyen zsibbadásszerű érzés.
Miniplasztika volt 3 hónappal ezelőtt.

Előzmény: Atomfizikus_ (8196)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2022.08.24 -1 1 8198

Hasazás nem kifejezetten a sérvek számára kifejlesztett sport... :) Legjobb lenne nyilván, ha nem emelsz, de emelésnél tapintsd ki, és próbáld meg finoman feszíteni a hasizmot az eloszlatja a terhelést, csak ne görcsösen. Aztán érzed, hogy jobb. Lehet, hogy felesleges.

Én azt javaslom kérj a Csiky doktortól (ha vele csináltatod) most egy időpontot vizsgálatra és kérd ki az ő véleményét. (Meddig húzhatod a műtétet, diszkomfort érzés a combnál, stb.)

Emelés ügyileg napi szinten folyamatosan én minimum 5-6 héttel kalkulálnék, de a papíron az szerepelt, hogy teljes terhelés elkezdhető 3 hónap múlva. 15 kg-ot emeltem alkalomszerűen pár hét múlva, de azért oda kell figyelni.

Nekem még kellett PCR teszt, ezt valószinűsítem most is kell, vagy kelleni fog. Ezt egyszer buktam sajna, mert covidosak lettek a klinikán és előző nap lemondták a műtétet. De hát ilyen az élet. :)

 

Cementes zsákot meg pakolja az igazgató... :D 

Előzmény: Elar (8197)
Elar Creative Commons License 2022.08.24 0 0 8197

Szia

 

köszi a választ.

A cementes zsák egyszer kilengés volt :)  Társadalmi meló volt, pechemre én maradtam utoljára és az igazgató megkért h tegyük el közösen a zsákokat. Kemény voltam, egyedül megoldottam. :D
Aztán másnap kimentem gyalogolni a futópadra (kb 2 év után), meg hasaztam (kb 6 év után). Utána néztem, h mi ez az a dudor az lágyéki résznél? :)

Igen szerintem ellenék vele januárig, de van valami diszkomfort érzésem a combom felső részén. Na ez januárig elég idegesítő lenne :I
Agyalok h tudnám megoldani a 4-5 hetes kimélést, de nehéz lesz :(

Egyáltalán nem parázok a műtéttől. Igazából annak szurkolok, h ne essek bele a 10(?) %-ba akiknek visszamarad valami negatívum :D

 

Tehát ha emelek, akkor feszítsem be a hasam?

Előzmény: Atomfizikus_ (8195)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2022.08.23 0 0 8196

Szia! Ismerős érzés ez a zsibbadás, bár nekem nem laparoszkóppal történt a műtét. Hónapokig fennállt az érzés, némileg csökkent az intenzitása, de 3-4 hónapog simán tartott. Ne aggódj ez miatt, el fog múlni.

Előzmény: Drek31 (8193)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2022.08.23 0 0 8195

Szia!

 

Decemberben megcsináltatod, vagy januárban, addig próbálj "ügyesen" emelni. 12-15 kg-os boroskarton nem vészes, ha befeszítesz, de a doki is mondta, hogy el lehet lenni vele egy darabig. Azért a cementes zsákkal óvatósan és ne ugrálj vele 3 méterről... :) Nyilván ha kizáródik baj van.

Én évekig húztam, kettő is volt, az egyiket februárban Csiky doktor megoperálta, semmi komplikáció nem volt, korrekt volt minden, ahogy Kicsi78 is írta. 

Abszolut ajánlom az Istenhegyit  a műtétre, nekem is aktuális lesz a másik év vége felé vagy januárban. No para, kitartás! És nem kell izgulni, tényleg minden rendben volt. Én nagyon féltem, de a másodiktól már nem tartok.

Előzmény: Elar (8194)
Elar Creative Commons License 2022.08.21 0 0 8194

Pénteken eljutottam egy sebészhez és UH-ra. 

Igen, lágyékserv (kicsi, kezdődő szavak remlenek). Az UH-n  7 m-es sérvkaput mondtak.

Azt mondta a sebész h azért ne emeljek nehezet, de ellehetek vele egy darabig.

Ellenben nagy gondban vagyok. Boroskartonokat emelgetek, pakolgatok nap mint nap. 6-12-18kg.

Kocsiba be, kocsiból ki. Behajolva stb. 

Kicsit fosok ettől. 

A derekas, nyakas problémáim megszoktam, tudok "helyesen" emelni. 

De ez a lagyekserv dolog más. 

Fogalmam sincs h tudom tehermentesíteni emeléskor. 

Tippre sehogy. 

December elejéig hajtás van, utana pihenés. 

Szívem szerint holnap megcsinalnam a miniplasztika műtétet. 

De nyilván nem lesz időpont. 

Saccra okt eleje. De akkor kiesek a melóból. 

Januárig várjak ezzel? 

Nem szivesen. Azért érzékenynek találom, bár lehet ez csak a 40nperc setatol van

 

 

Drek31 Creative Commons License 2022.08.19 0 0 8193

Sziasztok!

 

A már lágyéksérv műtéten átesettektől szeretnék segítséget / tapasztalatmegosztást kérni. Hétfőn, vagyis négy napja volt egy jobboldali lágyéksérv műtétem, laparoszkóp, hálóbeültetéssel. 

Elvileg minden jól sikerült, viszont jobb oldalon az ágyéki rész egészen nagy területen teljesen érzéketlen, szinte tűt szúrhatnék bele. Minden műtét utáni történés a tájékoztatásnak megfelelően zajlik, ilyenre viszont nem figyelmeztetett senki.

 

Esetleg tapasztalt valaki hasonlót, aki ilyen műtéten esett át? Elég ijesztő.

 

Köszönöm előre is, akik megosztják a tapasztalataikat!

Elar Creative Commons License 2022.08.16 0 0 8192

Illetve még azt szeretném kérdezni, h amíg eljutok az operációra - mennyire kell kimélni? Mit jelent, h "vigyázzak" rá?

Semmit ne emeljek? Vagy mit, hogyan? :)

 

Közben gondolkodtam, hogy vasárnap megemeltem 4db 40 kilós cementeszsákot + hétfőn meg ugye hasaztam - lehet sok volt neki :I

 

Előzmény: Elar (8191)
Elar Creative Commons License 2022.08.15 0 0 8191

Sziasztok

Úgy néz ki engem is elért 48 évesen. 🙂

Ma 2 ev utan kicsit futottam, tornaztam, hasaztam es vmiert megneztem, vegigsimitottam az hasam alatti részt.

Pukli. WTF??? Daganat?

Kicsit leizzadtam, de elkezdtem gondolkodni. Lagyekresz mi lehet? Ahham serv.

Utanaolvastam es annak tűnik.

Alapvetően egy éve érzek időnként vmi fura dolgot, de nem foglaloztam vele. 

De igy olvasva elég egyértelműnek tűnik. 

Nyilvan a héten elmegyek egy hasi UHra. 

A kérdésem h Csiky doktor ebben a legjobb? :) 

 

 

drakkvuff Creative Commons License 2022.07.15 0 0 8190

Semennyit. Nincs olyan,hogy valamit rosszabbul csinálok meg,vagy jobban..ennek már régen vége. Én államiban voltan,100 ment neki,és elcseszte..mások semmit,és jó lett.

Előzmény: Joleszta Joleszta (8189)
Joleszta Joleszta Creative Commons License 2022.07.13 0 0 8189

Nem magánkórházas műtétem lesz majd valamikor.Még várakozó üzemmódban vagyok.Mennyi csúsztassak az orvosoknak?Altató és műtő orvos.

 

oszkaar2 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 8188

Szia Poci3,
Simán volt nekem is teniszlabdányi vagy akár nagyobb néha, de szerintem én akkor már a kettőt valahogyan együtt érzékeltem a műtét közeledtével.
Akár 3-4 centit is kidudorodott a megszokott síkból. Nekem ezért is volt kicsit furcsa, hogy Csiky doktor azt mondta, nyugodtam csinálhatom tovább az edzőtermet is, csak a hátrahajlós gyakorlatokat hagyjam el.
Persze amikor ő diagnosztizált még április közepén, akkor nem volt még ekkora kidudorodás egyszer sem, nameg amikor éppen vizsgált, akkor semmi.
Hanyatt fekve mindig visszahúzódott aztán, de egyébként állva vizsgált.

Lehet, hogy a te esetedben is az első diagnózishoz képest már nagyobbra nyílt a sérvkapu vagy akár szintén több is van egy oldalon akár.
Én nem akartam húzni az időt, nekem valahogy rohamos gyorsasággal jött elő eleve és éreztem, hogy mintha növekvőben lenne már a dignosztizálások idejében is.

 

Előzmény: Poci3 (8187)
Poci3 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 8187

Köszi a választ! Olyan kérdésem lenne még, hogy mint írtad “elég komoly dudorokat“ tapinthattál ki. Mekkorák voltak ez/ezek a dudorok. Én az enyémet úgy egy golflabda és egy teniszlabda átmérője közé tenném és kb. 2 cm-re dudorodhat ki a hasfalamból… 

Előzmény: oszkaar2 (8185)
oszkaar2 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 8186

Sziasztok,
Nálam eltelt 3 hét a műtét óta, miniplasztika volt, Istenhegyi úton, dupla baloldali sérvre derült fény:

- Külső heg szinte csak egy csík volt, 12 nap után lehetett levenni a tapaszt, én varratot abban nem láttam. Nekem 6-7 centis, de gondolom a dupla sérv miatt.

- Már tudok oldalt feküdni, valamivel többet is alszok így, hasonfekvés még nem esik jól

- Felhívtam Csiky doktort a bőr alatti kemény varratokkal kapcsolatban, azt kérdezte olyan mintha egy ceruza lenne bevarrva? És valóban, pont olyan érzés, néha mintha két ceruzacsonkot is érzékelnék. Azt mondta 1-2 hónap alatt azok a varratok is felszívódnak. Figyelgetem azért.

- Ülőmunka megy, de érzem, hogy kívánja időnként az elfekvést.

- Mászkálás, bevásárlás, ügyintézés már megy, nagyobb súlyokat kerülöm.

- Nagyon körültekintően elkezdtem teremben edzegetni, éppencsak súlyokkal, elősorban fekve, lábakat a padra feltéve. Jól esett, még csak egy alkalommal voltam.

- Csiky doktor napi 2, 3 alkalommal haspréseket kért felhelyezett lábakkal a 3. héttől. Meg tudom csinálni a sima hasprést. Az alsó haránt hasizmokkal nem megy, ha csak a lábaimat emelem derékszögben, ahhoz még több időnek kel majd eltelni.
- Rákérdeztem a telefonban, inkább a 3 hónapot mondta a teljes megszokott terhelés megkezdéséhez. Nyáron sokminden ki fog így még maradni ...

Üdv, Oszkár

Előzmény: oszkaar2 (8183)
oszkaar2 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 8185

Hello Poci3,

Az én esetemben baloldalon dió nagyságú sérvet észlelt több sebész áprilisban.
Nem halogattam, az első lehetséges időpontot bevállaltam Csiky doktornál.
Az első diagnózishoz képest 3 hete két sérvre is fény derült a bal oldalon műtét közben, egy tojás és egy dió nagyságú. Úgy tűnik nálam gyorsan fejlődtek, a műtét előtt már elég komoly dudort/dudorokat éreztem, már akkor felmerült bennem, hogy valami nagyobb dolog lehet ott.
Ami infókat én találtam, mindenhol a műtét lett  megoldás.

Vannak olyan ismerőseim, akik évek óta elvannak vele, nem is fordítanak rá figyelmet. Olyan is van, akit nem is olyan komoly túlsúly miatt nem vállalnak műteni.

Jobbulást, Oszkár

Előzmény: Poci3 (8184)
Poci3 Creative Commons License 2022.06.15 0 0 8184

Sziasztok!

 

Én tavaly ősszel voltam Cziky doktornál és kétoldali, zöldborsó nagyságú lágyéksérvet / sérvkaput állapított meg. Azt mondta, hogy nem sürgős a műtét, de vigyázzak nehogy kizáródjon, mert akkor irány a kórház és életmentő műtétre lesz szükség! Kitüremkedés csak a jobboldalamon van, bal oldalon semmi. Fájdalmam nincs de nagyon aggódom, hogy nehogy kizáródjon a sérv.

 

Három kérdésem lenne:

 

  1. Tudtok valami információt arról, hogy hogyan lehetséges, hogy egy borsó nagyságú sérvkapun keresztül (?) vagy ettől golflabdányi (néha nagyobb) kitüremkedés hogyan alakulhat ki???
  2. Van arról valami megbízható infótok, hogy ha valaki nagyon vigyázz, ergo nem emel, nem végez fizikai munkát, nincs székrekedése, vigyázva köhög, stb. stb. akkor magától is kizáródhat a sérv?
  3. Bár majdnem mindenütt azt olvastam, hogy a lágyéksérvre az egyetlen megoldás a műtét, de valahogy nem akarom ezt elhinni… Nincs valami speckó hasfali izomerősítő gyakorlat (és ha van, akkor milyen az pontosan?) ami ha nem is szünteti meg véglegesen a sérvet de megúszhatóvá teszi a műtétet? Nem hallottatok valami ilyesmiről?

 

Előre is köszi a válaszokat!

oszkaar2 Creative Commons License 2022.05.30 0 0 8183

Sziasztok,
Egy rövid beszámoló az első négy napról:

Műtét közben derült ki az Istenhegyi úton, hogy két lágyéksérvem is van a bal oldalon, a műtéti jegyzőkönyvben (eeszt-n megkaptam) tojásnyi lateralis és diónyi medialis jelzőkkel szerepel.
Azt mondta Csiky doktor, hogy az esetek 15-20%-a ilyen.

Szerencsére megoldották, még rengeteg latin szóval van leírva, hogy mi mindent végeztek el. Kb. 2,5 óra múlva ébredtem/ébresztettek ahhoz viszonyítva, hogy bevittek, nem tudom pontosan ez milyen altatásnak számít.
Egyelőre majdnem minden nap egyforma, nem mondanám, hogy rossz. Már a műtét utáni napon is elég könnyen keltem fel az ágyból, sétálgattam, ilyesmi. Ülni még nem esik jól, inkább állok, sétálgatok, ha a fekvésből már sok. Hereduzzanat van a bal oldalon, szűkebb alsógatyát hordok.

Ma cseréltem a kötést, inkább 6-7 centis nekem a vágás, de gondolom amiatt, hogy több teendő is lett ott.

Aludni sajnos nagyon keveset tudok. Eleve nem vagyok jó alvó, de az, hogy egyelőre csak háton esik egyáltalán jól a fekvés, szintén betesz neki, korábban mindig hason, félig oldalamon aludtam, ez gondolom egy időre most még felejtős lesz.

Persze TV előtt el el bóbiskolok időnként, ha éppen ott fekszek, főleg esténként már ...

A műtét utáni terhelhetőségekkel még nem vagyok annyira tisztában. Kezembe nyomtak egy általános tájékoztatók ott is, de abban hosszabb időszakok szerepelnek, mint a weboldal alján (http://www.miniplasztika.hu/lagyekserv.html)

Egyelőre ennyi, köszönöm a korábbi válaszokat.

Oszkaar2

 

Kicsi78 Creative Commons License 2022.05.14 0 0 8182

Szia Oszkaar2!

 

Kb. 2 hétig kell kötésnek lennie a seben, neked kell majd cserélned, kapsz hozzá plusz sebtapaszokat. 4-5 naponta kell cserélni, egyet akkor kapsz ugye, mikor megműtenek, azzal mész haza, azt kell cserélned 4-5 nap után, majd mégegyszer. Ennyi.

 

Nekem azt javasolta a doki, hogy ha tudom, hogy jön a hapci, vagy a köhögés, akkor a tenyeremet szorítsam oda, ahol a sérv/seb van addig, ameddig tart. Tényleg érezhetően jobb, próbáld ki Te is, bár nyilván a görnyedés is hasonló.

 

A labor értékekkel nem nagyon foglalkoznak, értem ezt úgy, hogy nem elemzik neked és nem kérdeznek rá... nekem is voltak határérték alatti meg feletti értékek, de szóba se hozták. Szerintem az EKG és a vérnyomás a lényeg, meg nyilván a vérképből is pár dolog kiderülhet, de a bilirubin biztos nem számít...

 

Nem lesz semmi probléma, profi a csapat, nagyon jó lesz a tudat, hogy egy gonddal kevesebb! :-)

 

 

Előzmény: oszkaar2 (8181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!